SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez zima 24 mar 2015, 22:19
benzowiec84, paroksetyna to werbutin?

-- 24 mar 2015, 21:20 --

szczerze mowiac za normalnosc moge zaplacic nawet uzaleznieniem, ale w przypadku benzo to sie nie oplaca, bo nie wyrobilabym na tabsy.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez benzowiec84 24 mar 2015, 22:21
zima napisał(a):benzowiec84, paroksetyna to werbutin?

nie, ja chcę mieć emocję i coś czuć , dlatego biorę wella i jest znaczna poprawa . Paroksetyna to SSRI .

-- 24 mar 2015, 21:21 --

zima napisał(a):benzowiec84, paroksetyna to werbutin?

-- 24 mar 2015, 21:20 --

szczerze mowiac za normalnosc moge zaplacic nawet uzaleznieniem, ale w przypadku benzo to sie nie oplaca, bo nie wyrobilabym na tabsy.

nic nie czucie to nie jest normalność :D bo pisałaś że chcesz nic nie czuć , zmniejszy się wrażliwość na bodźce smutne ale i na bodźce pozytywne.
Ostatnio edytowano 24 mar 2015, 22:23 przez benzowiec84, łącznie edytowano 1 raz
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez zima 24 mar 2015, 22:22
benzowiec84, a ja nie chce zadnych emocji, zadnego czucia tylko stabilnosc. nie mam juz do tego wszystkiego siły.
nie rozumiem czemu do wszystkiego musze dochodzic ciezka praca podczas gdy inni maja łatwiej.
benzo one day dancer
live yourself.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 24 mar 2015, 22:27
zima napisał(a):benzowiec84, a ja nie chce zadnych emocji, zadnego czucia tylko stabilnosc. nie mam juz do tego wszystkiego siły.
nie rozumiem czemu do wszystkiego musze dochodzic ciezka praca podczas gdy inni maja łatwiej.

bo takie jest życie , jeden ma szczęście a drugi ma pecha , jeden stracił 2 nogi w wieku 18 lat i żyję na wózku podczas gdy inni mąją piekne laski i piękne życie , smutne ale prawdziwe , ja też jestem chory ,psychicznie i fizycznie. mam dopiero 31 lat.
skoro nie chcesz żadnych emocji to sprobuj paroksetyny 40 mg , ew w skrajnych przypadkach możesz zwiększyć do 60 mg.
Ale jak dostaniesz Anhedonii to potem nie mów że już chcesz coś czuć . Dlatego należy ssri wypośrodkować nie za dużo nie za mało , ewentualnie jakiś mix , nic nie czucie ci nic nie da , bedziesz cierpieć że nic cie nie ciekawi i że nie wstaje z łużka bo po co jak i tak nic nie czuję. nie bedziesz się smucić ale nie bedziesz się też cieszyć. emocję muszą być , to motor napędowy i muszą być i te złe(bo czegoś nas uczą) i te dobre bo sprawiają nam radość. droga do nic nie czucia(Anhedonii) to przejscie z jednego bagna do drugiego. Uwierz mi że tak naprawdę to nie chcesz nic nie czuć.

wiem co mówie bo przerabiałem to , kiedyś na hypperalu pisałem że chcę być emocjonalnym cyborgiem , dawno temu , i nic nie czułem . teraz zaleczam skutki tego , i idę w drugą stronę , chce wreszcie coś czuć,z serotoninowego zalewu w noradrenalinowo dopaminowy. osobowość przestawiam o 180% , mam nadzieje że to mi wyjdzie na dobre.
Moja depresja ze smutkami,dołami ,płaczem,cierpieniem , przerodziła się w depresję z apatia i anhedonia - która gorsza nie wiem.

Dlatego napisz że chcesz się poczuć normalnie,zdrowo a nie że nie chcesz nic czuć :)

-- 24 mar 2015, 21:40 --

może zwiększ dawkę trazodonu do 150 mg + bo od tylu zalecana dawka antydepresyjna i zmień sertaline na paroksetyne , powinno trochę pomóc w twoim wypadku . jak źle się czujesz , to po co dalej bierzesz sertaline . idz do lekarza niech ci zmieni . możesz też dać paroksetyne + mianseryne,mirtazepine - to dobry mix na depresje.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez zima 24 mar 2015, 23:27
benzowiec84, od 4ech miesiecy niczego nie biore, ale dzis poszlam do doktora.
moze grzybki sobie zaaplikuj.
benzo one day dancer
live yourself.

przez benzowiec84 25 mar 2015, 00:05
zima napisał(a):benzowiec84, od 4ech miesiecy niczego nie biore, ale dzis poszlam do doktora.

jakie grzybki?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Mili89 25 mar 2015, 03:25
Ja dziś juz nie miałam mdłości -2 dzień na podwyższonej pl 3/miesiącach dawce z 50 na 100mg ale znów pojawiło się to zdenerwowanie i uczucie niepokoju. Zastanasiam się czy to normalne ze znow mam uboki mimo ze jedynie zwiększam dawkę?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Petek 25 mar 2015, 03:39
benzowiec84 napisał(a):
zima napisał(a):benzowiec84, od 4ech miesiecy niczego nie biore, ale dzis poszlam do doktora.

jakie grzybki?

Grzybki halucynki hehe :D
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez coswduszygra 25 mar 2015, 04:55
Oszaleję przez tę bezsenność.
I brak orgazmów.
Biorę to pospólstwo niemalże 2gi miesiąc. Śpię czasem 16h, kiedy mnie zmęczenie na maksa przyciśnie. A czasem, 2h, jak teraz.
Dopiero za 2tyg mam wizytę.

przez Rumianek800 25 mar 2015, 13:08
Witam wszystkich :) Dopiero zaczynam przygodę z sertaliną. Lekarz przypisał mi 100 mg rano. Zaczęłam od dawki 25 mg, następnie zwiększyłam do 50 mg i tu zaczyna się mój problem. Przy 50 dotyka mnie masa skutków ubocznych zaczynając od drżenia całego ciała, bardzo szybkiego pulsu, pogłębionej depresji, spadku nastroju, dekoncentracji, problemów z pamięcią itd. O mdłościach, swędzącej skórze, bólu głowy, gardła itp. to już nawet szkoda pisać. Historia powtarza się przy innych lekach np. seroxacie, venlectinie, ketrelu. Rispolept totalnie mnie zrobotyzował. Przytyłam chyba 12 kilo, więc przestałam brać. Jestem już na skraju wyczerpania nerwowego. Nie wiem jak sobie pomóc. Czy to są normalne reakcje? Też mieliście takie doświadczenia? Sertagen biorę trzeci tydzień i nie wiem co mam dalej robić. Nie mogę pracować i w miarę normalnie funkcjonować.

przez elfrid 25 mar 2015, 19:16
Rumianek800, niestety tak. Takie są skutki uboczne antydepresantów. Mam bardzo podobne reakcje zwłaszcza przy wprowadzeniu i zwiększaniu dawki: pogorszenie nastroju, nasilenie lęków, dekoncentracji, suchości w ustach, swędzącej skórze, bólu gardła, pisk w uszach, poszerzone źrenice, ziewanie, nadmierne pocenie. Benzo na niektóre z nich powinny pomóc. Większość z nich powinna przejść do miesiąca.
pregabalina, wenlafaksyna

przez megwal8 26 mar 2015, 10:54
nie bardzo wiem co ja tutaj mam wpisac. Nazwe leku czy sklad ? http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list

przez maniek123321 26 mar 2015, 11:05
megwal8, musisz wpisac nazwe handlowa leku czyli np. "Asentra"
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez megwal8 26 mar 2015, 18:20
a moge przy miravil 50 i orizon 1 mg wypic jedno piwo owocowe ? bo pisze w jednym aby unikac a w drugim ze nie nelezy, i sie zastanawiam czyz jednoowocowe cos tam zle zrobi

Sortuj wg