SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez rendolfik 23 mar 2015, 20:11
Mili89 napisał(a):Ewgf, mi podnosi puls lekarz mi dziś powiedział ze u niektórych właśnie powoduje przyspieszenie pulsu.
Dziś po dwóch miesiącach na 50mg zaczelam brać 100mg. Mogą być znów skutki uboczne po zwiększeniu dawki? Strasznie meczyla mnie bezsenność. Nie chce powtórki z rozrywki...

Od paru tygodni asentra 50mg tak jakby przestała działać . Odstawilem i to był mega błąd. Zaliczyłem całą gamę skutków odstawienia. Wróciłem do 50mg i zastanawiam sie nad zwiększeniem do 75.
"Sky is the Limit" - mam to wytatuowane.

przez Mili89 23 mar 2015, 21:14
rendolfik, a na ile czasu odstawiles? Ja odstawilam na 3 dni na czas trwania grypy żołądkowej... Bo i tak wszystko zwracalam. Przez ten czas miałam zawroty głowy nie wiem czy od choroby czy z odstawienia...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez rendolfik 23 mar 2015, 21:19
Mili89 napisał(a):rendolfik, a na ile czasu odstawiles? Ja odstawilam na 3 dni na czas trwania grypy żołądkowej... Bo i tak wszystko zwracalam. Przez ten czas miałam zawroty głowy nie wiem czy od choroby czy z odstawienia...

3-4 dni temu... czytałem gdzieś że wystarczy 24 godziny i już możesz się spodziewać objawów. A potem potrzebne jest kolejne 24 godziny po zażyciu żeby przeszło.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 23 mar 2015, 21:53
Eh ja dziś wzielam 100mg i znów mam mdłości i stracilam apetyt zupełnie jak na poczatku brania 50mg. Czy to możliwe?

przez rendolfik 23 mar 2015, 22:21
Mili89 napisał(a):Eh ja dziś wzielam 100mg i znów mam mdłości i stracilam apetyt zupełnie jak na poczatku brania 50mg. Czy to możliwe?

Według mnie tak. Ale te objawy powinny przejść znacznie szybciej. Opieram sie na przeczytanYch informacjach.

przez megwal8 23 mar 2015, 22:47
bardzo proszę o odpowiedź : Witam :) od 4 marca biorę Miravil 50 mg wieczorem. Od dzisiaj mam brać rano Miravil, a wieczorem Orizon 0,5 mg. Bardzo się przejmuje, ponieważ w Orizon jest napisane że można przbyrać na wadze, dwa razy albo trzy to wymienili.. :( czy ktoś może coś powedzieć na ten temat ? Dopiero zaczynam przygodę z lekami.. Zaczynam również w piątek jazdy ( zdaje prawko ) i też pisali że może to źle wpłynąć, a już zapłaciłam całą sumę :( . Poza tym, czy można te leki łączyć z alerteciem, aviomarinem, revalidem, panadolem na bóle miesiączkowe oraz venalex ? Pozdrawiam :) !

przez Mili89 24 mar 2015, 03:32
megwal8, wpisz w google osoz interakcje leków to strona ogólnopolskiego systemu ochrony zdrowia i tam można sprawdzać interakcje wszystkich dostępnych na rynku leków. Polecam się zaznajomic przed łączeniem czegokolwiek. Raczej takie dawki nie powinny wpłynąć na zdolność prowadzenia ile osób bierze leki i prowadzi może chodzi o pierwsze tyg gdy organizm dopiero się przyzwyczaja. Jednak nie przejmowalabym się tym zbytnio. Więcej może stres zaszkodzić... A co do wagi to sprawa indywidualna. Niektórzy po lekach tracą apetyt przez pierwsze tygodnie jak np ja. Ale ja biorę sertraline nie zauwazylam po okresie 3 miesięcy brania różnicy w wadze.

przez ardhexyd 24 mar 2015, 03:44
Co ja bym dał by mnie zahibernowano na 14 dni podając sertraline, skutki uboczne na początku są u mnie bardzo uciążliwe,
nawet gdy zaczynam od dawki 12,5mg. Lek czasami mi pomagał, dobrze aktywizował, ale aktualnie nie mam już cierpliwości
do tych skutków ubocznych na początku, szczególnie żołądek, migreny, rzyganie i dodatkowo fatalny nastrój.
Do tego nie można żadnymi lekami tego stłumić.

A chętnie bym wrócił na jakieś 3-4 miesiące (lato) do sertraliny by dała mi kopa na rower i do biegania (by zrzucić parę kilo).
ESCI-AMISU-ALPRA-MIANSE
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość: unikająca, zależna, cechy osobowości narcystycznej i niedojrzałej.
"Dobrych ludzi zmiażdżył walec czasu nowej generacji".
"Genetycznie kodowany strach, zaszczepimy Ci przez chrzest".

przez slow_down 24 mar 2015, 09:34
slow_down

przez buszujacywtrawie 24 mar 2015, 12:14
U mnie na razie nijak. Spadł mi nastrój i tyle. Jestem bardziej depresyjny niż byłem wcześniej...A od soboty dawka 200 mg/doba

-- 24 mar 2015, 12:24 --

Dziwię się, że jeszcze nie dostałem (odpukać!) zespołu neuroleptycznego ani serotoninowego. :why:

przez Patryk29 24 mar 2015, 12:55
buszujacywtrawie, Ja bym był w mocnym szoku gdybyś po tylu lekach co bierzesz czuł się ok :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 24 mar 2015, 13:01
Patryk29 napisał(a):buszujacywtrawie, Ja bym był w mocnym szoku gdybyś po tylu lekach co bierzesz czuł się ok :roll:

nom :) widze dołożyl sobie sertalinkę na dobitke , człowiek cyborg że tyle chemii wytrzymuję :) pewnie za 2 lata wątroba do przeszczepu :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez zima 24 mar 2015, 22:14
benzowiec84, cos w tym jest ze benzo wbrew pozorom jest najzdrowsze.
tak naprawde niczego nie zaburza a daje taką specyficzną normalność.
minusem jest wzrost tolerancji.
benzo jest dla ludzi ktorzy potrafia z niego korzystac.
a znacie cos lepszego niz setra po czym sie nic nie czuje?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez benzowiec84 24 mar 2015, 22:16
zima napisał(a):benzowiec84, cos w tym jest ze benzo wbrew pozorom jest najzdrowsze.
tak naprawde niczego nie zaburza a daje taką specyficzną normalność.
minusem jest wzrost tolerancji.
benzo jest dla ludzi ktorzy potrafia z niego korzystac.
a znacie cos lepszego niz setra po czym sie nic nie czuje?

o to chodzi benzo tak naprawdę szkody na mózgu wywołuję małe(podobnie jak alkohol) ,inna sprawa jest uzależnienie,także jedzmy benzo na zdrowie ale z głową . najmocniej nic nie czuję się po paroksetynie :D 40 mg u mnie powodowało tryb zombie .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg