SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

 
Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez Red 07 paź 2009, 15:12
Siema, napiszcie proszę jak odstawić asentrę. Biorę już 8 mcy po 100 mg i chciałbym bezboleśnie ją odstawić. Wiem, że trzeba stopniowo, ale może ktoś z Was poradzi coś konkretniej.
Red
Offline
Posty
10
Dołączył(a)
05 paź 2009, 10:40

Re: Asentra (Asertin)

Avatar użytkownika
przez szklanyczlowiek 07 paź 2009, 21:34
JA biore od miesiaca i efekty sa zerowe takze niewiele moge Ci pomoc.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
167
Dołączył(a)
15 wrz 2009, 00:46

Re: Asentra (Asertin)

przez JD 08 paź 2009, 09:43
Odstawienie tego nie boli. To nie heroina, czy jakiś tam uzalezniający alprazolam.
Zmniejsz sobie dawkę do 50 mg, po miesiącu możesz zniejszyć do 25 mg a po kolejnym miesiący przestaniesz brać i tyle.
BTW. Od takich pytan jest lekarz, nie forum. :)
JD
Offline
Posty
50
Dołączył(a)
20 lut 2008, 19:30

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Asentra (Asertin)

przez Lili-ana 08 paź 2009, 13:46
szklanyczlowiek napisał(a):JA biore od miesiaca i efekty sa zerowe takze niewiele moge Ci pomoc.

Miesiąc to krótko, u mnie pełne działanie rozwinęło się po 3 miesiącach i teraz jest OK. Także cierpliwości.
Lili-ana
Offline

Re: Asentra (Asertin)

przez magdalenabmw 08 paź 2009, 14:21
Po miesiącu nie ma efektow. Dopiero jakos po trzech. Dodam ze przestalam brac z dnia na dzien, bez skutkow odstawiennych po tych tzech miesiącach. Ba, poczulam sie lepiej bez :] Jesli bierzesz dlugo to poprostu zmniejszaj dawke z tygodnia na tydzien.
magdalenabmw
Offline

Re: Asentra (Asertin)

przez Red 08 paź 2009, 16:07
Dzięki za podpowiedzi. Pozdr
Red
Offline
Posty
10
Dołączył(a)
05 paź 2009, 10:40

Re: Asentra (Asertin)

Avatar użytkownika
przez Moniczka23 11 paź 2009, 09:25
hey wrocilam 8)
juz 5 miesiecy biore Asertin
od ponad miesiaca jestem na 100 mg.
i chyba juz przestaje dzialac jak powinna :roll:
co prawda nie mam atakow,lęków
ale juz nie czuje sie tak pozytywnie jaka na poczatku brania tej 100 :?
Jestwem nadal nerwowa
Wciaz zirytowana byle czym....
sama juz nie wiem z czego to wynika...

Moze rzeczywiscie sertalina na mnie nie dziala tak jak powinna ech
pogadam z moja Pania doktor
moze ona cos doradzi :lol:
Avatar użytkownika
Offline
Posty
66
Dołączył(a)
20 maja 2009, 15:52
Lokalizacja
Łódź

Re: Asentra (Asertin)

przez Lili-ana 11 paź 2009, 19:29
cześć Moniczka, to może pójdziemy razem w tej samej sprawie? :lol:
Lili-ana
Offline

Re: Asentra (Asertin)

przez edysiaaa 11 paź 2009, 21:17
Witam wszystkich , to nie moja pierwsza wizyta na forum, ale pierwszy raz odwazylam sie odpisac
od 3 tygodni zażywam zotral w dawce 125 mg , to to samo co Asentra, i rzeczywiście zauwazyłam u mnie różnie zmiany nastrojów , bywaja lepsze i gorsze chwile, najbardziej dokuczał mi wszechogarniający lęk, ale naszczescie minał, pozostało czasem kołatanie serca co powoduje powracanie czarnych myśli, i taki dyskomfort ogólny przed wyjsciem z domu i udawaniem ze jest wszystko ok.

musze przyznac ze brałam dwa lata temy ten sam lek i wyprowadził mnie na prosta w dawce 50 mg , przerwałam leczenie w kwietniu 2009 roku i przez pól roku było ok , oczywiscie nerwica i lęki powrociły bo znalazłam sie w podobnej sytuacji co dwa lata temu i z dnia na dzien przestałam sie nadawac do życia , zabawne ze wrakiem człowieka mozna sie stac w kilka dni a powrót do normalnosci trwa 10 razy dłuzej , ale ciagle mam nadzieje ze wszystko wroci do normy pocieszam sie ze lek zaczyna działac i bedzie działal coraz lepiej.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich z podobnymi problemami , ja w zyciu bym nie pomyslała ze cos takiego mnie spotka.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
11 paź 2009, 20:57

Re: Asentra (Asertin)

Avatar użytkownika
przez Moniczka23 12 paź 2009, 09:33
Lili-ana, witaj pewnie ze mozemy hihihihihhi :lol:
to zapraszam
ja sie tam stawiam 13 yyyy czyli jutro a ty?
pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
Offline
Posty
66
Dołączył(a)
20 maja 2009, 15:52
Lokalizacja
Łódź

Re: Asentra (Asertin)

przez Lili-ana 12 paź 2009, 11:58
ja 2 listopada dopiero mam u niej wizytę, a dziś byłam w tej samej przychodni tylko że u pani psycholog.
Pozdrawiam
Lili-ana
Offline

Re: Asentra (Asertin)

przez xxasentraxx 15 paź 2009, 14:50
Strasznie tego dużo, a ja mam dwa konkretne pytania. Biorę Assentrę bardzo nieregularnie i zastanawiam się czy może to być przyczyną moich niektórych reakcji na ten lek. Nieregularnie tj. np przez 3 dni w tygodniu, o różnych porach (np 3 dni biorę o 10.00, za tydzień 3 dni o 12.00 etc.). Generalnie przyjmowało mi się to raz lepiej raz gorzej, ale ostatnia sytuacja sprawiła, że zdecydowałem się odstawić lek na jakiś czas. Mdłości, totalny brak apetytu i ogólnie niepewne samopoczucie przez cały dzień (czasem zdarzało się to na krótko po wzięciu leku ale i z mniejszą intensywnością)- coś takiego pojawiło się tylko raz. Czy może to być spowodowane jakąs skrajną niereguralnością zażywania?

Drugie pytanie dotyczy palenia podczas zażywania leków. Nie jestem nałogowym palaczem ale czasem zdarza mi się zapalić 2 papierosy dziennie na jakieś przerwie w robocie etc. Zazwyczaj unikałem jednak tego będąc w cyklu, gdy zażywałem lek. Czy istnieje jakaś negatywna zależność pomiędzy tego typu lekarstwami, a paleniem tytoniu (dodam, że w małych ilościach)?

Pozdrawiam
xxasentraxx
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
15 paź 2009, 14:39

Re: Asentra (Asertin)

przez Grubcia 15 paź 2009, 17:18
Lekow nie mozna brac nieregularnie,bo nie dzialaja,leki trzeba brac codziennie!!!Inaczej nie ma sensu ich brac.3 dni w tygodniu,co to wogole za pomysl?!Te leki brane nieregularnie,nie maja szansy zadzialac to moze byc przyczynaTwojego zlego samopoczucia.Palene nie ma wplywu na te leki.
Grubcia
Offline

Re: Asentra (Asertin)

przez Lili-ana 15 paź 2009, 18:24
xxasentraxx napisał(a):Strasznie tego dużo, a ja mam dwa konkretne pytania. Biorę Assentrę bardzo nieregularnie i zastanawiam się czy może to być przyczyną moich niektórych reakcji na ten lek. Nieregularnie tj. np przez 3 dni w tygodniu, o różnych porach (np 3 dni biorę o 10.00, za tydzień 3 dni o 12.00 etc.). Generalnie przyjmowało mi się to raz lepiej raz gorzej, ale ostatnia sytuacja sprawiła, że zdecydowałem się odstawić lek na jakiś czas. Mdłości, totalny brak apetytu i ogólnie niepewne samopoczucie przez cały dzień (czasem zdarzało się to na krótko po wzięciu leku ale i z mniejszą intensywnością)- coś takiego pojawiło się tylko raz. Czy może to być spowodowane jakąs skrajną niereguralnością zażywania?


No nie wierzę... skąd Ty wymyśliłeś, że lek przeciwdepresyjny się bierze doraźnie :?: :shock:
oczywiste, że to przez takie branie źle się czujesz... ech :roll:
Lili-ana
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 27 gości

Przeskocz do