SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Lord Kapucyn 07 mar 2015, 08:25
Tutaj musiałbym Ci przytoczyć całą procedurę w jaki sposób pacjenci zgłaszają działania niepożądane do urpl- i jakie to są nieraz dziwaczne sytuacje i zgłoszenia obarczone błędami interpretacyjnymi przez brak wiedzy medycznej pacjentów. A teraz każdy może zgłosić najbardziej absurdalny skutek uboczny po każdym leku-nieważne, że bierze na wlasna rękę tonę innych leków otc, suplementów itp. W badaniach klinicznych jak jest porównywany lek innowacyjny-który zażywa jedna grupa badanych z placebo(pastylkami z cukrem)- które zażywa druga grupa badanych- to ta druga grupa (która łyka cukier- a nie wiedząc co naprawdę łyka i myśląc, że to lek) też zgłasza koordynatorom różne działania niepożądane- 7% ma ból głowy, 4% nagle dostało wysypki, 12% drgają mięśnie, 5% dostało biegunki itp. - tak działa psychika. Potem to porównuje się z częstotliwością skutkow ubocznych u osób przyjmujących faktyczny lek. Tak samo ze skutecznością- jeżeli "cukier" spowodował poprawę u 15% pacjentów, a lek innowacyjny u 70%- no to lek ewidentnie przewyższa placebo.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 07 mar 2015, 08:55
Drgania i skurcze mięśni mogą się zdarzać na SSRI ale powinno to przejść z czasem, na razie za krótko bierzesz, uboki mijają czasami później, po 2-4 tygodniach. Dyskinezy to raczej nie są, a na pewno nie w formie tej po-neuroleptykowych, bo to wygląda bardzo tragicznie. Jak by miała dyskinezy to by nie pytała o to na forum tylko już stała pod drzwiami najbliższego lekarza :)
miko84

przez Inda 07 mar 2015, 16:27
Od paru dni przyjmuję Asertin na zaburzenia lękowe mieszane - różne lęki już przerabiałam i myślę sobie tylko, cóż to następnego przyjdzie mi do głowy ;). Nie mniej w końcu postanowiłam wspomóc się farmakoterapią, bo studiuję i bardzo chciałabym jakoś przez to przebrnąć i powrócić do stanu względnego spokoju sprzed kilku miesięcy. Oczywiście najpierw naczytałam się o skutkach ubocznych, ale jako że znam z autopsji umysł nerwicowca, postanowiłam nie wpadać w paranoję (czy mi się to udało to już kwestia dyskusyjna) ;P. Zaczęłam od dawki 25, czyli najniższej, ale i tak zaniepokoiły mnie dwie sprawy. Wczoraj podczas szybkiego marszu na zajęcia, bo byłam prawie że spóźniona, zaczęło mnie boleć w klatce piersiowej, po obu stronach, wysoko pod obojczykami. Miewałam już różne nerwobóle - kłucia w okolicach serca na tle nerwowym, ale to nie było kłucie, tylko inny, ciągły ból. Nie jakiś straszny, coś jak przy zapaleniu oskrzeli, tylko trochę szerszy obszar odczuwania. Minęło w spoczynku, a potem, gdy znów szybko szłam do domu, powróciło. Miał ktoś coś takiego? Wiem, że jest w skutkach ubocznych, aczkolwiek rodzajów bólów w klatce piersiowej i ich przyczyn to można wymieniać sporo :D. No i nie musi być akurat od leku.
No i druga sprawa - jasnożółty stolec począwszy od trzeciego dnia stosowania leku. Naturalnie powiązałam to z lekiem, bo nigdy wcześniej nie miałam, ale w skutkach ubocznych tego się nie doczytałam. Może w pon zrobię badania krwi na bilirubinę, bo jak latem robiłam badania na studia, to była nieco ponad normę (aczkolwiek nieznacznie), miałam to wziąć pod lupę, ale machnęłam ręką.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nedo0000 09 mar 2015, 22:43
Czy to jest mozliwe ,ze bola mnie stawy od sertraliny ? Biore ja od 10 miesiecy. Spotkal sie ktos z takim przypadkiem ? :bezradny:
40 paro + 15 mg mirty

przez Gustlik 10 mar 2015, 09:48
taaaaa czasem mega ból stawów łokciowych i bóle mięśni....

przez przemol123 11 mar 2015, 16:23
przemol123 napisał(a):Hej, przechodził ktoś może z ESCITALOPRAM na SERTRALINĘ ? Mam depresję od około 3 miesięcy, wcześniej 2 lata temu ale teraz nawrót nastąpił, bo wcześniej za szybko odstawiłem leki. Przyjmowałem esci 10mg, potem 15, potem 20mg, lecz brakuje mi takiej aktywizacji na tym leku, długo śpię, zrobiłem się leniwy, nie mam stanów lękowych, ciężko mi się wstaje rano.

Znalazłem na forum temat:
czym-si-ro-nia-poszczegolne-ssri-t50634.html i pisze tam że:

ESCITALOPRAM -Profil: przeciwlękowy, daje szybką odpowiedź kliniczną, posiada najlepszy profil tolerancji, zalecany w zab. lękowych.
SERTRALINA- Profil: aktywizujący (wskazana u pacjentów z depresją przebiegającą z apatią, brakiem energii, nadmierną sennością; według niektórych opracowań najmniej korzystna (spośród SSRI) u pacjentów cierpiących na stany lękowe i bezsenność)

Czy Was bardziej aktywizuje Esci czy Sertalina?,
Proszę o odpowiedź i Pozdrawiam :)

Ma ktoś jeszcze doświadczenie w tej kwestii ?
wenlafaksyna 75mg
mirtazapina 15mg

przez Patryk29 11 mar 2015, 16:36
Mnie nie aktywizowała ani sertralina ani escitoplarm, na początku jakieś tam pobudzenie było, ale to bardziej wynikało ze skutków ubocznych danej substancji niż z profilu danego leku, jednak najpierw próbowałbym sretraliny w wyższych dawkach, escitoplarm to dla mnie najgorszy ssri.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 11 mar 2015, 16:42
Patryk29 napisał(a):Mnie nie aktywizowała ani sertralina ani escitoplarm, na początku jakieś tam pobudzenie było, ale to bardziej wynikało ze skutków ubocznych danej substancji niż z profilu danego leku, jednak najpierw próbowałbym sretraliny w wyższych dawkach, escitoplarm to dla mnie najgorszy ssri.

no escitaloparm i sertalina to 2 najgorsze , oba świetnie usypiają i powinny być zapisywane jako środek nasenny :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kalebx3 11 mar 2015, 16:43
no escitaloparm i sertalina to 2 najgorsze , oba świetnie usypiają i powinny być zapisywane jako środek nasenny :)

weżcie sobie Chłopaki kupcie czystą kofeinę w tabsach ,,, bo jacyś śpiący po wszystkim jesteście ;) :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez benzowiec84 11 mar 2015, 16:45
Kalebx3, na mnie nie dziuała litrowy energy drink , nie działa na mnie kawa nic . a jeszcze 2,3 lata temu działało świetnie.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez przemol123 11 mar 2015, 17:14
dzięki za opinie :D mnie esci nic nie aktywizuje od 2 miesięcy, spróbuję sertaliny może akurat zaskoczy lepiej :) na mnie na szczęście energetyki i kawy działają to nie jest tak źle

benzowiec84 piszesz że te 2 ssri esci i sertalina najbardziej usypiają, to Twoim zdaniem jest jakiś SSRI, który aktywizuje? bo już innych nie znam
wenlafaksyna 75mg
mirtazapina 15mg

przez benzowiec84 11 mar 2015, 18:10
przemol123 napisał(a):dzięki za opinie :D mnie esci nic nie aktywizuje od 2 miesięcy, spróbuję sertaliny może akurat zaskoczy lepiej :) na mnie na szczęście energetyki i kawy działają to nie jest tak źle

benzowiec84 piszesz że te 2 ssri esci i sertalina najbardziej usypiają, to Twoim zdaniem jest jakiś SSRI, który aktywizuje? bo już innych nie znam

moim zdaniem nie ma , każdy na swój sposób zamula . podobno fluoksetyna jest aktywizująca. ja po tym śpię . kiedyś brałem i mnie zaktywizowała .
sertalina niby też ma profil speedujący ale jest za mocno serotoninowa. spróbuj fluo.
mnie każde ssri muli , bez wyjątku .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez panikara92 13 mar 2015, 19:45
Pewnie gdzieś było w tych kilkuset stronach. Mieliscie kiedyś okrutnego kaca przy Setalofcie? Biorę od ponad 3 miesięcy, wczoraj wypiłam dwa piwa i dzisiaj zdycham, jakbym miała zejść...

przez rabbithearted 14 mar 2015, 01:00
Psychiatra mówił mi ostatnio, że niby sertralina ma być aktywizująca, ale jakoś tego nie czułam. W każdym razie po paru latach (tak, wiem, długo...) odstawiłam sertralinę.

Sortuj wg