SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 22 lut 2015, 08:47
Dobrze to przeczytać :)
miko84

przez nobody25 22 lut 2015, 10:12
ze swojej strony mogę napisać, a brałem już wszystkie ssri jak dużo osób zresztą z tego forum, że sertralina wkręca się najdłużej ze wszystkich leków. Inaczej działała jak dostawałem testosteron prolongatum, a inaczej jak go nie dostawałem, (do tej pory nie wiem z czego to wynika i pewnie się nie dowiem). Na początku 3 miesiąca brania,dopiero zacząłem czuć się wyśmienicie, pierwszy raz od 4 lat. No niestety musiałem odstawić z powodu wspomnianego testosteronu, gdy mi go zmieniono i chciałem wrócić do sertry, niestety przez cały miesiąc brania każdego dnia myślałem że się zabije...
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez 1986 22 lut 2015, 10:18
miko84 napisał(a):Dobrze to przeczytać :)

nie ma się czym podniecać, początkowa około 2 tygodniowa euforia spowodowana powrotem do zdrowia już mineła.
( buzia uśmiechnięta od ucha do ucha z byle powodu itp)
Czynniki ryzyka które wprowadziły mnie w 5 miesięczną depresję nadal są aktualne.
Gdy byłem młodszy to się takim wyzdrowieniem włąsnie podniecałem, ale teraz wiem że jest to jedynie powrót do normalności
I trzeba pracować nad tym żeby to nie poróciło.

Powiem wam tylko ( chodź wziąłem w sumie tylko kilka tabletek sertraliny) że bierzcie to tylko w ostateczności,
gdyż organizm ma zdolności do przywracania równowagi sam po jakimś okresie.
O ile zapewni mu się odpowiednie warunki środowiskowe. Ja miałem spokój, pracę i stabilność finansową.

Moja depresją przebiegała z silną bezsennością. Właściwe usąpienie bezsenności powodowało szybką poprawę.
Nie bierzcie sobie tego co pisze do serca bo być może są jakieś cięższe odmiany depresji o których nie mam pojęcia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 22 lut 2015, 15:40
1986 napisał(a):
miko84 napisał(a):Dobrze to przeczytać :)

nie ma się czym podniecać, początkowa około 2 tygodniowa euforia spowodowana powrotem do zdrowia już mineła.
( buzia uśmiechnięta od ucha do ucha z byle powodu itp)
Czynniki ryzyka które wprowadziły mnie w 5 miesięczną depresję nadal są aktualne.
Gdy byłem młodszy to się takim wyzdrowieniem włąsnie podniecałem, ale teraz wiem że jest to jedynie powrót do normalności
I trzeba pracować nad tym żeby to nie poróciło.

Powiem wam tylko ( chodź wziąłem w sumie tylko kilka tabletek sertraliny) że bierzcie to tylko w ostateczności,
gdyż organizm ma zdolności do przywracania równowagi sam po jakimś okresie.
O ile zapewni mu się odpowiednie warunki środowiskowe. Ja miałem spokój, pracę i stabilność finansową.

Moja depresją przebiegała z silną bezsennością. Właściwe usąpienie bezsenności powodowało szybką poprawę.
Nie bierzcie sobie tego co pisze do serca bo być może są jakieś cięższe odmiany depresji o których nie mam pojęcia.

Kazdy psychiatra by powiedzial, ze pieprzysz glupoty, zeby nie brac leków w stanie depresyjnym, ale ze nie jestem psychiatra, to powiem ze zgadzam sie, ze nie zawsze warto jest sie ladowac w antydepresanty.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez devnull 24 lut 2015, 01:03
Zbliża się wiosna i muszę się zaktywizować by zrzucić parę kilogramów (sport-rower).
W październiku po raz kolejny zmieniłem ESCI na SERTĘ, teraz jakoś przezimowałem
na zamułce ESCI i przymierzam się powoli do powrotu do sertraliny.

Niestety potrzebuję wysokich dawek ESCI, 20mg i często więcej, do 30mg,
bo lęk uogólniony nie odpuszcza.
A jak wiemy Sertralina na początku leczenia pobudza przez co wywołuje u mnie
ogromny lęk, niepokój, irytację a nawet i wybuchy agresji.

W jaki sposób najmniej inwazyjnie przejść z ESCI na SERT ?
Bo oczywiście nie wchodzi w grę klasyczna odstawka, tylko gra w tzw. zakładkę.
Aktualnie biorę 25mg ESCI i niebawem zmniejszę do 20mg, które będą akurat.
Wtedy zacznę dorzucać do ESCI sertralinę w dawce 25mg, no i pytanie, jak
długo można ciągnąć takie połączenie by sobie nie zaszkodzić ? Kiedy zwiększyć
dawkę sertraliny do 50mg a kiedy zmniejszyć ESCI o połowę, czyli do 10mg ?

A jestem wyjątkowo nadwrażliwy na Sertralinę i wyjątkowo przyzwyczajony do ESCI.

To jest pytanie do prawdziwych ekspertów ;)
Nie chcę sobie szkodzić, więc polegam na Was, psychiatra raczej zbyt szybko
kazałby mi odstawić ESCI i Sertralina nie zdążyłaby zadziałać.

Z góry dzięki za porady!
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Davin 24 lut 2015, 01:13
devnull napisał(a):Niestety potrzebuję wysokich dawek ESCI, 20mg i często więcej, do 30mg,

Ło kuźwa mnie by nie było na 30. :mrgreen:

Po raz który chcesz wrócić do sertry?
Davin

przez devnull 24 lut 2015, 01:18
Davin napisał(a):
devnull napisał(a):Niestety potrzebuję wysokich dawek ESCI, 20mg i często więcej, do 30mg,

Ło kuźwa mnie by nie było na 30. :mrgreen:

Po raz który chcesz wrócić do sertry?

Jak byś brał izomery Citalopramu przez 12 lat też bys potrzebował takich dawek ;)
Widocznie jestem uzależniony fizycznie od Cita/Esci skoro tak ciężko mi go odstawić zupełnie
lub zastąpić na szybko czymś innym.

A który raz do Sertraliny wracam, fmmm myślę, że 5 (na przestrzeni 5 lat),
najdłużej brałem nieco ponad pół roku, przeciętnie 3-4 miesiące.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Davin 24 lut 2015, 01:27
devnull, to kopa raczej już takiego nie dostaniesz. Że esci przymula to wiem.
Davin

przez 15latwdepresji 24 lut 2015, 12:47
Witam ponownie

ponad 2 tygodnie temu lekarz zwiekszyl mi dawke z 50 na 100, niestety minal 6 tydzien odkad zaczalem brac Sertraline i nic, zadnej zmiany na plus. Na poczatku po pierwszych 2-3 dniach lęki ustapily ale depresja i niechec do wszystkiego jest do dzis na tym samym poziomie, czy to za mala dawka czy powinienem zmienic lek ?

Psychatra sugerowal zebym za tydzien pojawil sie jesli ta dawka nie pomoze i chce mi przepisac wenlafaksyne, to lek z innej grupy troche bo on tam chyba dziala tez na noradrenaline ktora chyba odpowiada za lęki wlasnie z ktorymi sertra sobie poradzila i boje sie ze to powroci.

Co radzicie ?
Jaki lek ?
A moze pozostac przy sertrze i zwiekszyc dawke ?

Trace juz powoli nadzieje trwa to bardzo dlugo, liczylem ze zobacze jakas najmniejsza chociaz zmiane po tych 4-5 tygodniach tymczasem minal 6 i kompletnie nic, nie potrafie sie zmusic do rozmowy z drugim czlowiekem, do jakiegokolwiek zaangazowania w dyskusje, jestem sluchaczem, nie czuje potrzeby kontaktow z ludzmi, smutek dobija mnie kazdego dnia.

Z tego co widze z moja pamiecia jest nadal bardzo niedobrze, po sertrze czuje sie jakis taki przytępiony, a to chyba powinno miec odwrotne dzialanie czyli powinna ona chyba odbudowywac struktury ktore uszkodzil mi stres, nic juz z tego nie rozumiem.

Kiedys zanim pomyslalem wogole o tym aby isc do psychiatry (nie bylem swiadomy swojej depresji) szukalem jakiegos srodka na to aby zniwelowac permanentne zmeczenie, malo spalem bardzo duzo pracowalem, znajomy lekarz przepisal mi Piracetam 1200mg , dzialal rewelacyjnie, zazwyczaj przez caly dzien bylem bardzo senny a po piracetamie moglem pracowac do polnocy i nie chcialo mi sie spac, nie czulem zmeczenia rowniez rano po przebudzeniu, mialem jakos tak wiecej ochoty na rozpoczynanie nowych zadan i jak najszybsza ich realizacje, jedno co mnie bardzo zaskoczylo a czego kompletnie sie nie spodziewalem to to ze po paru dniach przestalem sie zamartwiac rozpamietywac przeszlosc i przyszlosc ktore to byly na porzadku dziennym i nocnym u mnie odkad pamietam, napewno nie jest to efekt placebo poniewaz kupujac ten lek wiedzialem jedynie ze mocno zwieksza on koncentracje i mozna dluzej pracowac nie czujac zmeczenia, ustapienie lęków bardzo mnie zaskoczylo no i to lepsze kojarzenie tez, latwiej zapamietywalem i odnajdywalem informacje. Nie wiem, moze kupic znow piracetam i to polaczyc ?

przez pink_hope 24 lut 2015, 14:19
jak przejsc z paro na sertralinę?
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

przez Lu_80 24 lut 2015, 15:37
Po ESCI mam mega zamułę i zawroty głowy oraz rozmycie widzenia. Mieliście tak po Sertrze?
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Patryk29 24 lut 2015, 16:04
pink_hope napisał(a):jak przejsc z paro na sertralinę?

Normalnie, przestajesz brac paro i na drugi dzien bierzesz sertraline.

-- 24 lut 2015, 16:06 --

15latwdepresji napisał(a):Witam ponownie

ponad 2 tygodnie temu lekarz zwiekszyl mi dawke z 50 na 100, niestety minal 6 tydzien odkad zaczalem brac Sertraline i nic, zadnej zmiany na plus. Na poczatku po pierwszych 2-3 dniach lęki ustapily ale depresja i niechec do wszystkiego jest do dzis na tym samym poziomie, czy to za mala dawka czy powinienem zmienic lek ?

Psychatra sugerowal zebym za tydzien pojawil sie jesli ta dawka nie pomoze i chce mi przepisac wenlafaksyne, to lek z innej grupy troche bo on tam chyba dziala tez na noradrenaline ktora chyba odpowiada za lęki wlasnie z ktorymi sertra sobie poradzila i boje sie ze to powroci.

Co radzicie ?
Jaki lek ?

Trace juz powoli nadzieje trwa to bardzo dlugo, liczylem ze zobacze jakas najmniejsza chociaz zmiane po tych 4-5 tygodniach tymczasem minal 6 i kompletnie nic, nie potrafie sie zmusic do rozmowy z drugim czlowiekem, do jakiegokolwiek zaangazowania w dyskusje, jestem sluchaczem, nie czuje potrzeby kontaktow z ludzmi, smutek dobija mnie kazdego dnia.

Z tego co widze z moja pamiecia jest nadal bardzo niedobrze, po sertrze czuje sie jakis taki przytępiony, a to chyba powinno miec odwrotne dzialanie czyli powinna ona chyba odbudowywac struktury ktore uszkodzil mi stres, nic juz z tego nie rozumiem.

Kiedys zanim pomyslalem wogole o tym aby isc do psychiatry (nie bylem swiadomy swojej depresji) szukalem jakiegos srodka na to aby zniwelowac permanentne zmeczenie, malo spalem bardzo duzo pracowalem, znajomy lekarz przepisal mi Piracetam 1200mg , dzialal rewelacyjnie, zazwyczaj przez caly dzien bylem bardzo senny a po piracetamie moglem pracowac do polnocy i nie chcialo mi sie spac, nie czulem zmeczenia rowniez rano po przebudzeniu, mialem jakos tak wiecej ochoty na rozpoczynanie nowych zadan i jak najszybsza ich realizacje, jedno co mnie bardzo zaskoczylo a czego kompletnie sie nie spodziewalem to to ze po paru dniach przestalem sie zamartwiac rozpamietywac przeszlosc i przyszlosc ktore to byly na porzadku dziennym i nocnym u mnie odkad pamietam, napewno nie jest to efekt placebo poniewaz kupujac ten lek wiedzialem jedynie ze mocno zwieksza on koncentracje i mozna dluzej pracowac nie czujac zmeczenia, ustapienie lęków bardzo mnie zaskoczylo no i to lepsze kojarzenie tez, latwiej zapamietywalem i odnajdywalem informacje. Nie wiem, moze kupic znow piracetam i to polaczyc ?

Odczuwasz jakies skutki uboczne??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez 15latwdepresji 24 lut 2015, 18:58
Mialem przez pierwszy tydzien, teraz nic, po zwiekszeniu dawki lekkie mdlosci ale po jednym dniu minely i dalej nic, ani efektow ubocznych ani pozytywnych.

przez elfrid 24 lut 2015, 22:54
15latwdepresji napisał(a):Witam ponownie

Co radzicie ?
Jaki lek ?

Można łączyć piracetam z SSRI, więc jak Ci kiedyś pomógł może warto spróbować. Psychiatra też bez problemu powinien Ci go przepisać
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg