SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
199
60%

Nie
76
23%

Zaszkodziła
55
17%

Liczba głosów : 330

przez spiderman 30 sty 2015, 14:57
Raport po 16 miesiącach brania Zoloftu w dawce 100mg (aktualnie biorę po 25, bo już schodzę z leku): lek pomaga w taki sposób, że w czasie kuracji łatwiej jest podejmować wszelkiego rodzaju działania, wtedy rozkręca się reakcja łańcuchowa, bo każde wykonane działanie dodatkowo motywuje. Ponadto, po ok miesiącu od rozpoczęcia kuracji ustąpiły/znacznie zmalały wszelkie przejawy paniki, lęków itd. i aktualnie są w zasadzie na poziomie zerowym. Ogólnie do statystyk dopisuję się, jako bardzo zadowolony z leku. Ominęły mnie wszelkie skutki uboczne, więc tym bardziej przeszedłem przez to bezboleśnie :) Jedyny problem, to ewent. łączenie z alkoholem, o czym napisze zaraz w odpowiednim dziale/temacie.

przez nobody25 31 sty 2015, 15:16
biorę któryś raz już asentrę, i za każdym razem działa na mnie inaczej ( ah ta farmakologia), obecnie biorę miesiąc czasu 50 mg, i czy to upośledzenie intelektualne przejdzie czy może zwiększyć dawkę ?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez Mili89 31 sty 2015, 16:01
ja biore Sertraline 15ty dzien.. dalej ciezko mi usnac- sprobuje zmienic godzine podawania leku tylko nie wiem jak sie za to zabrac? bo jak biore normalnie o 21wszej to nie powinnam chyba nastepnego dnia brac jej rano ? jak to zmienic?
i ta okropna suchosc w ustach :( kiedy skutki uboczne powinny minac?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luxor 31 sty 2015, 17:53
Mili89 jak weźmiesz na wieczór to nie bierz następnego dnia rano, tylko dopiero kolejnego dnia rano. Lepiej nie wziąć jednej dawki (nic się nie zmieni) niż skumulować, bo wtedy mogą być mocniejsze działania nieporządane.

przez Mili89 31 sty 2015, 18:42
Luxor, ok dzieki :) tak zrobie..a czy objawy uboczne leku powinny juz mijac?

przez Luxor 31 sty 2015, 21:38
Mili89 nie ma sprawy :)
Co do skutków ubocznych, 15 dni to chyba jeszcze za mało. Chociaż pewnie to indywidualna sprawa. Ja biorę 3 tygodnie i skutki uboczne jeszcze nie minęły, ale trochę jakby osłabły. I np. zauważyłem, że wcześniej budziłem się o 3-4 w nocy, a teraz budzę się 6-7.
Jak sobie przypominam 2 lata temu skutki uboczne minęły dopiero gdy się lek rozkręcił, czyli gdzieś po 1,5 miesiąca.
Czasem warto się czymś zająć, aby się na tym nie skupiać. Ja mam o tyle plus, że chodzę normalnie do pracy, chociaż czasem ciężko jest siedzieć w pracy z wybałuszonymi oczami. Zastanawiam się wtedy czy ludzie nie widza, że ze mną coś jest nie tak :) No ale cóż jakoś to trzeba przetrzymać.
Mili89, jak będzie utrzymywała Ci się bezsenność to poproś psychiatrę aby zamienił Ci cloranxen na mianserynę (np. lerivon). Mianseryna jest antydepresantem i nie uzależnia jak cloranxen. Bierze się ją w bardzo małych dawkach, które nie działają antydepresyjnie, ale za to działają super nasennie i na drugi dzień człowiek jest uspokojony.

przez Mili89 31 sty 2015, 21:58
na mnie hydroxyzyna dziala meeega usypiajaco ! wystarczy jedna tabletka i zasypiam, a moj Tata wezmie dwie i nic :D
a Cloranxen biore tylko przed wyjsciem na jakies spotkanie, do urzedu- zeby nie uciec i nie zwariowac;)

przez Patryk29 01 lut 2015, 14:51
Mam pytanie po jakim czasie odczuliscie jakas poprawe po sertralinie??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 01 lut 2015, 15:25
Patryk29 napisał(a):Mam pytanie po jakim czasie odczuliscie jakas poprawe po sertralinie??

Jak nie masz depresji to jej w ogole nie odczujesz,ja jak mialem to poprawa byla po 2 tygodniach

przez spiderman 01 lut 2015, 23:33
2-3 tygodnie

przez coccinella 02 lut 2015, 16:45
hej, przydarzyło mi się coś dziwnego... biorę 200 mg sertry od miesiąca, wczerśniej mniejsze dawki. W sobotę...zapomniałam wziąć. Zawsze biorę rano, ale że byłam w domu, to po prostu zapomnniałam. Przypomniało mi się około 16:00, więc cięzko tu mówić o placebo. Czułam sie...dobrze. To była pierwsza sobota od bardzo dawna, gdzie nie spałam w ciągu dnia nawet godziny, zrobiłam sporo rzeczy, wzięłam się za sprzątanie itp. W niedziele świadomie też nie wzięłam i było podobnie.
Nie chce mi się.

przez Patryk29 02 lut 2015, 18:50
coccinella napisał(a):hej, przydarzyło mi się coś dziwnego... biorę 200 mg sertry od miesiąca, wczerśniej mniejsze dawki. W sobotę...zapomniałam wziąć. Zawsze biorę rano, ale że byłam w domu, to po prostu zapomnniałam. Przypomniało mi się około 16:00, więc cięzko tu mówić o placebo. Czułam sie...dobrze. To była pierwsza sobota od bardzo dawna, gdzie nie spałam w ciągu dnia nawet godziny, zrobiłam sporo rzeczy, wzięłam się za sprzątanie itp. W niedziele świadomie też nie wzięłam i było podobnie.

Czesto tak jest ze jak sie nie wezmie ssri to lepiej sie czuje czlowiek, ale to potem wraca to zmeczenie, brak sil, w zasadzie ja na ssri tez nie mam sil w sumie nie wiem na /cenzura/ ja to biore wogóle :bezradny:

przez miko84 02 lut 2015, 19:14
coccinella to słynny odblok po odstawce SSRI. Prawdopodobnie blokowana przez te leki dopamina dochodzi do głosu i stąd poprawa samopoczucia. Niestety szybko to mija...
miko84

przez Patryk29 02 lut 2015, 20:16
Zamulala was na poczatku sertralina ??

Sortuj wg