SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez 15latwdepresji 28 sty 2015, 18:43
U mnie jutro mija rowno 3 tydzien na sertralinie i nie widze zadnych pozytywnych efektow, nic, kompletnie poza tym ze splycila mnie juz po 3 tabletce emocjonalnie, totalnie je wyciszyla i prawie wyeliminowala lęk, to potem gdy ustaly juz wszystkie objawy uboczne nie zauwazylem zadnej zmiany.
Nadal wycofanie spoleczne i wisielczy humor czyli normalka.

Wiem ze sertra potrzebuje rozpedu ale czy to oznacza ze az tak mocno mam zryty beret ze po 3 tygodniach jeszcze nic nie czuc ?
Z tego co czytam niektorzy czuja juz pozytywne efekty po tygodniu , dwoch (poprawa nastroju) a u mnie mija trzeci i zero kompletne, zadnej zmiany ani na plus ani na minus.
Biore 50mg 8.2 mam wizyte, ciekaw jestem co lekarz na to powie, pewnie zwiekszy dawke ...

przez cytrynka84 28 sty 2015, 19:02
3 tyg to krótko,tak po miesiącu,6 tyg najszybciej coś poczujesz.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez komy10 28 sty 2015, 19:46
Witam wszystkich jestem nowy na forum. Chciałbym prosić o pomoc osoby bardziej ,,doświadczone" w temacie.

Otóż od 2 prawie lat choruje na nerwice. Na początku nie wiedziałem co mi jest ,szereg badań w końcu ktoś mądry powiedział nerwica.
Od razu psychiatra bo na psychoterapie nie za bardzo. Pierwszy lek ssri Servenon (elicea) 5mg pomogło przez półtorej roku czułem sie dobrze.... Niestety wszystko wróciło... Miałem nawet niedawno rezonans głowy i wszystko ok. Teraz zmiana leku na Sertagen w wersji 50mg od tygodnia biore dodatkowo Mianseryna na spanie i hydroxizinum.
Moje pytanie jaka jest Różnica miedzy eliceą a sertagenem?

Mam strasznie wielkie oczy od jakiegoś czasu takie żrenice wielkie że aż oczy mnie bolą. Rano jest ok i przy swietle dziennym też dodatkowo jak patrze w lustro żrenice mi pulsują tzn zmniejszają sie i zwiększają przy tym samym swietle :shock: czy ktoś tak miał z was po tym leku?

Byłem u okulisty i ok ,neurologa ktory zlecił rezonans w którym nie stwierdzono odchyleń i nie wiem z czego to sie bierze nigdzie nie dostałem jasnej odpowiedzi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 15latwdepresji 28 sty 2015, 19:55
Powiem Ci ze przy sertralinie z moimi oczami tez cos dziwnego sie dzialo lewym okiem czasami widzialem podwojnie, balem sie ze to moze siatkowka sie odwarstwia ale przeszlo mi to po paru dniach, potem wzialem ulotke i pisze ze jednym ze skutkow ubocznych sa problemy ze wzrokiem, ale z tego co widze minelo to razem ze wszytkimi innymi objawami ubocznymi jakie na poczatku mialem.

przez Luxor 28 sty 2015, 20:45
komy10
Servenon, czy Elicea zawiera escitalopram, natomiast Sertagen zawiera sertralinę. Oba te związki należą do grupy leków SSRI (nowej generacji) i mają podobne działanie. Zazwyczaj zamienia się jeden lek na drugi w tej samej grupie, gdy ktoś tego pierwszego nie tolerował lub jego efekt by za słaby.
Ja pamiętam, że jak pierwszym razem brałem sertralinę to też miałem jakieś problemy z oczami. Teraz już nie mam takich skutków ubocznych.

15latwdepresji
Jeśli chodzi o czas na rozkręcenie się sertraliny to faktycznie trzeba dać sobie z 1,5 miesiąca. Po 3 tygodniach to mijają dopiero efekty uboczne i powoli łagodnieją lęki i natręctwa. Na efekt przeciwdepresyjny trzeba poczekać dłużej.

Mili89
Pisałeś, że bierzesz sertralinę na noc. Nie lepiej brać z rana? Wtedy można trochę zniwelować tą bezsenność, dopóki się nie rozkręci.

przez Mili89 28 sty 2015, 22:04
Luxor, - pisalas ;)- jestem kobieta ;)
biore Sertre na wieczor tylko dlatego, ze trace po niej apetyt i nie potrafie nic w siebie wcisnac...dlatego biore ja po obiedzie.. teraz naszczescie przechodzi bezsennosc (12 dzien brania) martwi mnie jednak to, ze dalej mam te zawroty dziwne glowy (podobno z nerwicy) ktore mijaja jak wezme cloranxen i proprananol, ale nie chce brac ciagle jakiegos leku..no i ten puls w spoczynku mam 75-85 a gdy stoje odrazu 110-120 :/ nie wiem co mam o tym wszystkim myslec.. czy to skutki uboczne ? czy cos nie tak z sercem? :zonk:
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez 15latwdepresji 28 sty 2015, 23:11
Luxor: O rany, a myslalem ze to juz po tym 3 tygodniu sie zacznie ... ):

przez Luxor 28 sty 2015, 23:30
a przepraszam Mili89, pomyliłem się :)
No faktycznie Sertra może powodować jadłowstręt. A to Ty pierwszy raz bierzesz antydepresant, czy już kiedyś brałaś?
Ja sobie przypominam że jak kiedyś pierwszy raz brałem to nie mogłem ze 2 tyg nic jeść i miałem odruch wymiotny. Aż się dziwie, że teraz nic takiego nie mam. Od pierwszej tabletki wcinam normalnie. :) W ogóle teraz nie mam większości objawów co miałem za pierwszym razem. Całkiem inaczej do tego podchodzę i tak mi się zdaje, że większość objawów ubocznych powstaje z nerwów, a nie z działania leku.
Więc nie mierz sobie na razie tego ciśnienia i pulsu bo tylko będziesz się niepotrzebnie nakręcać :)

15latwdepresji
Wiesz, każdy reaguje inaczej. Ja tylko mogę ze swojego doświadczenia powiedzieć, że u mnie gdzieś 1,5 miesiąca trzeba było czekać. I warto poczekać trochę niż zmieniać od razu lek czy wchodzić na większą dawkę.

przez Mili89 29 sty 2015, 00:28
Luxor, tak pierwszy raz biore takie leki- po tylu badaniach i wycieczkach od lekarza do lekarza wzielam sie na odwage i poszlam do psychiatry...
z tym pulsem jest tak, ze jak sie odpreze i zmierze to mam 74 ale jak stoje to odrazu czuje jak serce mi lomocze i 112-120 :shock:
mam nadzieje,ze lek szybko zacznie dzialac, bo nie chce ciagle brac cloranxenu (5mg) a tylko to sprawia, ze jakos funkcjonuje poki co ...
zauwazylam dodatkowo, ze po Sertralinie ciagle jadlabym cos slodkiego :shock: :shock: :shock: nawet jak caly dzienn po niej nie moglam nic przelknac tak nutelle potrafilam zjesc cala :D

przez robercik567 30 sty 2015, 01:38
A ja biore Wellbutrin do zoloftu I w ogole nie potrafie kontrolowac swoich emocji. Dzisiaj z Rana czulem sie nerwowy I na dodatek powiem ze wszystko mnie wk****wia. Do tego jestem jeszcze nie szczesliwy bo mieszkam, w USA I gleboko w sercu wsrodku czuje tak jak bym w ogole tu nie pasowal do tego kraju, czuje ze ten kraj nie jest rajem na ziemi w ktorym bym chcial zyc. Odsrodka czuje sie ze moje serce jest polskie I ze jestem Polskie. Odkad tu jestem nie jestem w ogole szczesliwy, bo nie mam tu ani zycia towarzyskiego, jestem ciagle sam, wszyscy Polacy sie odemnie odwrocily nikt nie zaprasza na imprezy I czuje sie tu w gronie polakow ze nikt mnie docenia I akceptuje. Bardzo chcialbym wrocic do swojej ojczyzny, bo Ameryka juz mnie nie interesuje. Tu moje zycie jest Bardzo szare, w polsce to chociaz mialem towarzystwo I mialem do kogo wyjsc I nie bylem sam a tu mam odwrotnie. Juz niewiem Co mam zrobic rozmawialem z ojcem I jak zwykle nie zgadza sie na ten wyjazd bo sobie Tam nie dam rady. A ja mam juz prawie 23 lata I tez Pragne od zycia czegos wiecej.

przez spiderman 30 sty 2015, 14:57
Raport po 16 miesiącach brania Zoloftu w dawce 100mg (aktualnie biorę po 25, bo już schodzę z leku): lek pomaga w taki sposób, że w czasie kuracji łatwiej jest podejmować wszelkiego rodzaju działania, wtedy rozkręca się reakcja łańcuchowa, bo każde wykonane działanie dodatkowo motywuje. Ponadto, po ok miesiącu od rozpoczęcia kuracji ustąpiły/znacznie zmalały wszelkie przejawy paniki, lęków itd. i aktualnie są w zasadzie na poziomie zerowym. Ogólnie do statystyk dopisuję się, jako bardzo zadowolony z leku. Ominęły mnie wszelkie skutki uboczne, więc tym bardziej przeszedłem przez to bezboleśnie :) Jedyny problem, to ewent. łączenie z alkoholem, o czym napisze zaraz w odpowiednim dziale/temacie.

przez nobody25 31 sty 2015, 15:16
biorę któryś raz już asentrę, i za każdym razem działa na mnie inaczej ( ah ta farmakologia), obecnie biorę miesiąc czasu 50 mg, i czy to upośledzenie intelektualne przejdzie czy może zwiększyć dawkę ?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez Mili89 31 sty 2015, 16:01
ja biore Sertraline 15ty dzien.. dalej ciezko mi usnac- sprobuje zmienic godzine podawania leku tylko nie wiem jak sie za to zabrac? bo jak biore normalnie o 21wszej to nie powinnam chyba nastepnego dnia brac jej rano ? jak to zmienic?
i ta okropna suchosc w ustach :( kiedy skutki uboczne powinny minac?

przez Luxor 31 sty 2015, 17:53
Mili89 jak weźmiesz na wieczór to nie bierz następnego dnia rano, tylko dopiero kolejnego dnia rano. Lepiej nie wziąć jednej dawki (nic się nie zmieni) niż skumulować, bo wtedy mogą być mocniejsze działania nieporządane.

Sortuj wg