SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Gustlik 24 sty 2015, 14:08
Agi28 napisał(a):witajcie, biore ten zotral od wtorku czyli 4 dzien i poza suchoscia w jamie ustnej, dokucza mi brak apetytu, chodzę trochę jak na kacu, przymulona, mam wyraznie obnizony nastroj, co jeszcze.. brak koncentracji i zero kopa do dzialania... ale czekam jeszcze... w dzien spie na stojąco.. ziewanie dokuczalo mi najbardziej na początku, zaobserwowalam tez szczekoscisk, tzn takie napięcie.. no i tyle.. w nocy czasem plytko spie i nie pamiętam snow. Rano biore tez alprox ale tylko polowke, moze to tez ma jakis wplyw.. bylam wczoraj na pierwszej terapii, mam umowione kolejne 5... mam tez kontrole z ZUS lutego i to chyba sprawka pracodawcy.....

zmulenie i spanie na stojąco to norma...niestety... co do szczękościsku, tez mialem takie dziwne uczucie czasami, mnie się sdarza mieć tzw tiki nerwowe, czuje jak glowe sie ruszy sama od czasu do czasualbo cyk coś mnie sie ruszy nagle...

przez refren 24 sty 2015, 16:08
Weszłam na 100 i nie mogę się obudzić przez cały dzień, czy senność mija z czasem?

przez Gustlik 24 sty 2015, 16:18
refren napisał(a):Weszłam na 100 i nie mogę się obudzić przez cały dzień, czy senność mija z czasem?

nie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez refren 24 sty 2015, 16:31
Dzięki za odpowiedź. Kurcze, jak nie kijem go, to pałką, z każdym lekiem inny problem.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez Gustlik 24 sty 2015, 16:36
wiesz u mnie wygląda to tak,że jest dzień zamułka i jest dzień gdzie jest naprawdę dobrze... ale pospać po sercie luuubie...

wszystko zależy również od pogody...

przez Vizir 24 sty 2015, 22:48
refren, powinno minąć , ja już żrym sertre z 3lata bedzie na Wielkanoc :D Zamulony to jestem jak sie nie wyśpię, ale to i bez sertry było jak pamiętam i strzelam, że u każdego występuje :) Nic się nie dołuj i nie bluźnij :P - "zamulenie" to bys miała po preparatach na schizo czy ew. paro, albo anafranilu. Sertra i fluo - statystycznie lepszych SSRI pod tym wzgl. nie ma ;) Ale jak to mówią jest: prawda, gówno prawda i statystyka :D

przez Luxor 24 sty 2015, 23:21
Gustlik napisał(a): ale pospać po sercie luuubie...

Ale Ci zazdroszczę :) Chciałbym sobie tak pospać po Sercie, niestety u mnie przeklęta bezsenność i mocne pobudzenie. To już moje czwarte podejście do Sertraliny (2 lata przerwy) i skutki uboczne na starcie dokładnie takie same czyli uporczywa bezsenność i pobudzenie - biorę dopiero 2 tygodnie.

Agi28 nie zniechęcaj się. U mnie np. zazwyczaj pozytywne działanie pojawiało się po 1,5 miesiąca. To dobry lek.

przez refren 24 sty 2015, 23:30
Vizir napisał(a):refren, powinno minąć , ja już żrym sertre z 3lata bedzie na Wielkanoc :D Zamulony to jestem jak sie nie wyśpię, ale to i bez sertry było jak pamiętam i strzelam, że u każdego występuje :) Nic się nie dołuj i nie bluźnij :P - "zamulenie" to bys miała po preparatach na schizo czy ew. paro, albo anafranilu. Sertra i fluo - statystycznie lepszych SSRI pod tym wzgl. nie ma ;) Ale jak to mówią jest: prawda, gówno prawda i statystyka :D

Dzięki za odpowiedź. Lamotryginę akurat też biorę i ma to niestety swoje skutki, po sertalinie zwyczajnie bardzo chce mi się spać, na koncentrację chyba ona nie wpływa, choć już nie pamiętam, jak to jest normalnie. Dziś bez kawy bym zeszła, a pół dnia przespałam. Ale może będzie lepiej. Zresztą może już lepiej dużo spać albo pić kawę niż zdychać z depresji...Bo nastrój mam lepszy.

przez Vizir 24 sty 2015, 23:33
refren napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Lamotryginę akurat też biorę i ma to niestety swoje skutki, po sertalinie zwyczajnie bardzo chce mi się spać, na koncentrację chyba ona nie wpływa, choć już nie pamiętam, jak to jest normalnie. Dziś bez kawy bym zeszła, a pół dnia przespałam. Ale może będzie lepiej. Zresztą może już lepiej dużo spać albo pić kawę niż zdychać z depresji...Bo nastrój mam lepszy.

Lamo bym typował z 20x wiekszym prawdopodobieństwem na winowajce senności :)

przez refren 24 sty 2015, 23:36
Ale lamo biorę już pół roku, a senność mi się teraz zwiększyła. Lamo nie usypia, tylko zaburza pamięć, ogar i inteligencję słowną.

przez Vizir 24 sty 2015, 23:42
refren napisał(a):Ale lamo biorę już pół roku, a senność mi się teraz zwiększyła. Lamo nie usypia, tylko zaburza pamięć, ogar i inteligencję słowną.

Może w wyniku kombinacji obciążeń wywoływanych przez obydwa równolegle... tu nie dojdziesz :) Bierz, powinno minąć, a ile bierzesz już sertraline ?

przez coccinella 25 sty 2015, 13:20
Biorę 200mg od 3 tyg, nadal nic się nie dzieje. Nic nie czuję, chociaż zauważyłam, że budzę się w nocy kilka razy i śnią mi się straszne głupoty. Nadal zmęczona, nadal senna, nadal nic sie nie chce...
Nie chce mi się.

przez Luxor 25 sty 2015, 14:08
no właśnie, najgorsze jest to budzenie się po kilka razy w nocy. SSRI na początku leczenia spłycają sen i stąd taki efekt uboczny.

przez coccinella 25 sty 2015, 15:24
Luxor napisał(a):no właśnie, najgorsze jest to budzenie się po kilka razy w nocy. SSRI na początku leczenia spłycają sen i stąd taki efekt uboczny.

brałam też inne SSRI i po żadnym tak nie miałam :(
Nie chce mi się.

Sortuj wg