SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
200
60%

Nie
77
23%

Zaszkodziła
56
17%

Liczba głosów : 333

przez benzowiec84 19 sty 2015, 00:42
Ja myślę że mój przypadek jest już nie do wyleczenia.
0,5mg klona - schodzę .
obserwowany

przez devnull 19 sty 2015, 02:12
Nie wytrzymałem, dorzuciłem 2,5mg ESCI, które brałem jeszcze 3 dni temu,
bo odczuwam objawy odstawienne, a dodatkowo wchodzenie na sertraline
tak obniżyło nastrój, że jestem bliski pozbawienia się życia, bo tak
fatalnie się czuję, po prostu piekło. Na sertralinę wchodziłem z 5 razy
w życiu (w przeciągu 10 lat), czasem owe wejście było bezproblemowe,
ale czasami to była tragedia, tak jest teraz.

Już nie raz brałem 2 SSRI przez krótki okres czasu, na tzw. "zakładkę",
by zejście z jednego LPD nie było zbyt bolesne kiedy drugi LPD
nie zdąży zadziałać.

A sęk w tym, że ESCI działa na mnie już po 4h, bez znaczenia ile
miesięcy przerwy miałem. Nie wiem czego to wina, pewnie 10 lat
brania CITA/ESCI coś "przepaliło" mi w mózgu. Ale to by oznaczało,
że ten lek uzależnia fizycznie ?! pojebane.

Jestem chyba w tym momencie rekordzistą, bo stosuje nawet 5
psychotropów dziennie, wcale nie jestem z tego dumny, to mnie przeraża.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez benzowiec84 19 sty 2015, 02:26
No uzależnia fizycznie , ale poprzez to że jak się schodzi ma się objawy odstawiennie, typu brain zaps itp . A nie jakiś dany lek SSRI uzaleznia w sensie takim jak ty piszesz. Uzależniają fizycznie SSRI wszystkie , dlatego jak się podtrzymuję tak jak ja robię skacze z SSRI na drugi , to się nie powinno odczuwać nic złego. tylko że ten okres załadowania się nowego leku to najgorszy stan i trza przeczekać. bo właśnie tamten wyszedł a ten się jeszcze nie załadował. z tąd ten stan . Minię! Ja zawsze skakałem z leku na lek bez podkladki. Też mam przepalony mozg.
0,5mg klona - schodzę .
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez devnull 19 sty 2015, 03:12
benzowiec84 napisał(a):No uzależnia fizycznie , ale poprzez to że jak się schodzi ma się objawy odstawiennie, typu brain zaps itp . A nie jakiś dany lek SSRI uzaleznia w sensie takim jak ty piszesz. Uzależniają fizycznie SSRI wszystkie , dlatego jak się podtrzymuję tak jak ja robię skacze z SSRI na drugi , to się nie powinno odczuwać nic złego. tylko że ten okres załadowania się nowego leku to najgorszy stan i trza przeczekać. bo właśnie tamten wyszedł a ten się jeszcze nie załadował. z tąd ten stan . Minię! Ja zawsze skakałem z leku na lek bez podkladki. Też mam przepalony mozg.

Ja już mam tak łeb rozwalony, że nawet nie odczuwam owych brain-zaps (prądów), bo szybko przechodze
na kolejny lek.
Teraz przeszedłem zbyt nagle i pojawił się mega zonk, więc muszę pobrać parę dni 2 na raz, a potem odłaczyć jeden z nich.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez benzowiec84 19 sty 2015, 03:13
devnull, To w twoim przypadku robi się inaczej . Np (przykładowo) ktoś bierze 20 mg paroksetyny a chcę przejść na 20 mg fluoksetyny . Schodzi z dawki paroksetyny do 10 mg,bierzę 10 mg razem z fluo 20 mg , po tygodniu odstawia 10mg i zostaje na samym fluo , ale chyba właśnie tak robisz.
0,5mg klona - schodzę .
obserwowany

przez Jasmina88 19 sty 2015, 10:02
Ricah napisał(a):benzowiec84, kazdy organizm jest inny i u niektorych zmiany receptorowe zachodza wolniej, w dodatku receptory serotoninowe sa receptorami metabotropowymi, co wydluza dodatkowo czas reakcji. Dasz sobie reke uciac, ze poprawa nie nastapi juz po 5 tygodniach? Skakanie po lekach ma jeszcze mniejsza wartosc, anizeli czekanie nie wiadomo ile. Sam jestem przypadkiem, gdzie fluo zaczela dzialac dopiero przy 3cim miesiacu~.

Dokładnie - ja wiem, że cierpliwość i zgoda na upływa czasu przy nerwicy to piekło i nie da się tego zrozumieć, bo chce się natychmiastowej ulgi - tu, teraz, zaraz, JUŻ!
Tylko pytanie - czy chcesz natychmiastowej ulgi - czy wyzdrowienia. Wyzdrowienie wymaga czasu - i nie wyzdrowiejesz łykając tylko tabletki - ale też nastawiając się na to, że leki mają Cię wspomóc w wyleczeniu, a nie wyleczyć za Ciebie bez Twojego udziału. Bo Twój problem nerwicy to Twoje myśli - a nie żadna choroba somatyczna.
Leki działają na Twoje ciało - a dokładnie na odpowiednie substancje, dzięki którym objawy somatyczne nerwicy stają się mniej uciążliwe, prawie nieodczuwalne z czasem. Dzięki SSRI chemia w Twoim mózgu się stabilizuje i z czasem problem przygasa.
I na to przygaśnięcie każdy z nerwicą czeka jak na zbawienie - i ono serio może nastąpić nawet po 3 miesiącach.

Ja po sobie wiem, że leki u mnie zaczynały działać po 3-4 tygodniach i ja sobie cały czas wkręcałam, że nie działają i na siłę próbowałam siebie przekonywać, że nie działają, bo ciągle się boję. Kurcze! Będziesz się bał! Dopóki nie staniesz w prawdzie ze swoim zaburzeniem i nie stawisz jej czoła - zamiast tylko łykać tabletki i z kalendarzem w ręku odliczać dni od pierwszego zażycia tabletki!

Ja walczę. U mnie nerwica wróciła po prawie 5 latach - dlatego, że właśnie za pierwszym razem, leczyłam się tabletkami i jak mi objawy minęły i odstawiono lek, to naiwnie myślałam, że się ułoży. I po 5 latach - nerwica przyszła od nowa. Tylko teraz jestem mądrzejsza - bo oprócz leków - korzystam z pomocy psychoterapeuty, który został nim, bo sam się z nerwicy wyleczył i teraz skutecznie pomaga innym! Zamówiłam wszystkie możliwie dostępne książki o wyleczeniu się z leków, nerwicy itd. I relacje tych ludzi, którzy wyleczyli się naprawdę skupiają się zawsze na 3 podstawowych wnioskach:
1. Leki są potrzebne. Na początek, gdy jeszcze nie wierzysz, że można inaczej żyć - niż tylko w ciągłym lęku. gdy potrzebujesz stabilizacji, by móc wziąć się za swój problem i go przewalczyć.
2. Wyleczenie nerwicy wymaga czasu. To złożony proces, czasochłonny i podczas tego procesu niejednokrotnie upadniesz, będziesz chciał zawrócić i zwątpisz - ale gdy się nie poddasz - wygrasz swoje życie.
3. Nerwica przechodzi wtedy, gdy zaakceptujesz, że ją masz i stanie się ona częścią Twojego życia, a w miarę leczenia, zacznie być ona tak nieistotna, że o niej zapomnisz, że ją w ogóle masz. I jak przyjdzie zapomnienie - przyjdzie uleczenie, chodzi o to, żeby nerwica - po prostu stała się nieistotna. Jak przecięcie palca kartką papieru - myślisz o tym, przez pierwsze 3 minuty, potem odczuwasz jak dotkniesz czegoś, ale prawda jest taka, że w ciągu kilkunastu minut to zranienie przestaje chłonąć Twoją uwagę.

Kurcze, straszny offtopic się z tego zrobił, ale jezeli to pomoże chociaż jednej osobie - to będzie super!
stukot w mojej głowie

przez Lord Kapucyn 19 sty 2015, 13:17
No ja po swoim przykładzie nie mogę potwierdzić tego co pisali poprzednicy. Czy brałem 50mg sertry, czy 100mg, czy 150, czy 200 w dawkach podzielonych, czy 200mg w jednej(tak jak teraz) to jeden grzyb. Praktycznie żadnych skutków ubocznych. Jedynie na początku faktycznie była zamuła i senność w ciągu dnia, ale jak lek się "wkręcił" to ustąpiło całkowicie. Jedynie jak łykam rano 200mg sertry + 50mg lamo(reszta na wieczór) to przez kwadrans mam lekkie nudności i takie dziwne uczucie w głowie. Ale to pewnie przez to, że łykam na pusty żołądek i bardziej wina wypełniacza tabletki niż samych substancji czynnych.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez devnull 19 sty 2015, 17:29
Zasnąłem o 7 rano, nie mogłem zasnąć przez gonitwę myśli, do tego włączyło mi się "rozdrapywanie starych ran",
czuję bardzo wyraźnie pobudzenie po 4 dniu brania, czyli klasycznie, nastrój niestety bardzo drażliwy.
Aż boję się dziś nocy, że znowu będę się męczyć w łóżku i pójdzie w ruch dużo benzo by zapanować
nad sobą, bo sama mianseryna nie daje rady.

Dopiero 4 dzień, chciałbym by był już przynajmniej 7, bo u mnie sertralina zaskakuje średnio po 7-10 dniach,
tzn. wyraźna poprawa, bo pierwsze dni to masakra.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez benzowiec84 19 sty 2015, 17:36
devnull, ja o 8 dopiero wstałem :)
0,5mg klona - schodzę .
obserwowany

przez rendolfik 19 sty 2015, 17:49
Zotral 50mg pierwsza dawka dzisiaj rano . Nieżle mną miota :) Odrealnienie , dużo energii , ogólny chaos... Ale znam ten ból już więc jakos to znosze. Na sen chloroprothixen i nawet jak jutro
bede senny to sie tym nie przejmuje...

-- 20 sty 2015, 13:49 --

Drugi dzień .
Szczękościsk. Fale dobrego humoru , ekscytacji , czasami wręcz euforii. Setre biorę drugi raz w życiu i tak samo zaczynają się pierwsze efekty. I to odrealnienie jakbym był 2cm za sobą. Ogólnie jak na razie nie jest żle.
"Sky is the Limit" - mam to wytatuowane.

przez Agi28 20 sty 2015, 19:26
Witam. Jestem tu nowa. Tydzień temu zdecydowałam sie na pierwsza wizytę u psychiatry. Stwierdził u mnie nerwice lękową i depresje ale w umiarkowanym stopniu. Lęk paniczny napadowy. Dopada mnie w kinie autobusach metrze pociągu. Of wielu lat to mam. Jednak wypieralam to i tak sie męczylam. Aż stres w pracy ogromny i wiele czynników sttesogennych doprowadzilo do depresji. Dostałam laptop na tydzień i zotral długofalowo. Dzisiaj biorę pierwszy raz bo bałam sye skutków ubocznych. Jak na razie znośnie. Nie ma szału nie czuje energii. Na efekty muszę poczekać. Bede czekać cierpliwie. W czwartek rozpoczynam psychoterapię poznawczo behawioralna. Pozdrawiam

-- 20 sty 2015, 18:27 --

Nie laptop tylko alprox.
Alprox- 0,5
Zotral 50

przez 1986 20 sty 2015, 19:28
rendolfik napisał(a):
Drugi dzień .
Fale dobrego humoru , ekscytacji , czasami wręcz euforii.

po dwóch tabletkach sertraliny euforia......

:shock: ....

przez Patryk29 20 sty 2015, 19:40
1986 napisał(a):
rendolfik napisał(a):
Drugi dzień .

Niektórzy maja bardzo wrazliwe receptory, za 2 dni bedzie zdychac :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez rendolfik 20 sty 2015, 20:36
1986 napisał(a):
rendolfik napisał(a):
Drugi dzień .

Zawsze wszystko działa na mnie szybko i mocno. Miałem okazję próbować różnych specyfików...
Kiedyś po setralinie miałem tak samo. Dopiero po tygodniu się pogorszyła by po ok. trzech działać juz właściwie.
"Sky is the Limit" - mam to wytatuowane.

Sortuj wg