SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez vespertine 15 sty 2015, 01:59
Mija równy miesiąc od kiedy przeszłam z paro (xetanor 40mg) na asertin (150mg) . I szczerze? nie wiem czy jest sens dalej go łykać. Zmiany żadnej nie czuje, no może poza tym, że stałam się bardziej kłótliwa i mam jakby to określić "przywidzenia". Czasem po prostu wydaje mi się, że coś zobaczę, ponownie się upewniam oraz zaraz w duchu mówię sobie "tam nic nie ma". Oczywiście nie mam tak cały czas tylko od czasu do czasu. Ogólnie przy tym asertinie mam wrażenie, że wariuję. Przez lata xetanoru takich objawów nie miałam, niby w ulotce w skutkach ubocznych napisano o tym ale... chyba czas wrócić do starej dobrej paroksetyny...
Gdziekolwiek jestem, bądź będę niebo należy do mnie...

przez devnull 15 sty 2015, 02:29
vespertine napisał(a):Mija równy miesiąc od kiedy przeszłam z paro (xetanor 40mg) na asertin (150mg) . I szczerze? nie wiem czy jest sens dalej go łykać. Zmiany żadnej nie czuje, no może poza tym, że stałam się bardziej kłótliwa i mam jakby to określić "przywidzenia". Czasem po prostu wydaje mi się, że coś zobaczę, ponownie się upewniam oraz zaraz w duchu mówię sobie "tam nic nie ma". Oczywiście nie mam tak cały czas tylko od czasu do czasu. Ogólnie przy tym asertinie mam wrażenie, że wariuję. Przez lata xetanoru takich objawów nie miałam, niby w ulotce w skutkach ubocznych napisano o tym ale... chyba czas wrócić do starej dobrej paroksetyny...

Skoro masz takie objawy to nieciekawie, przy 150mg jest już dosyć spore działanie na dopaminę co
może wzmagać agresję i ogólny niepokój, ja po wyższych dawkach miałem podobne objawy.
W dawkach do 50mg było ok.

Wspomagaj się benzodiazepinami kiedy łapie Cię ta agresja a po drugie to zmniejsz dawkę do 100mg
i ciągnij ją jeszcze z miesiąc, bo moim zdaniem za szybko weszłaś na 150mg.
Ale to już Ty musisz zdecydować.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez 15latwdepresji 15 sty 2015, 09:59
3 dzien na 50mg to jakas masakra, moglbym spać na stojaco, czy ta sennosc kiedys przechodzi ?
Spalem dzis 11 godzin, zwykle spie po 6 i jestem wykończony na maksa, po prostu oczy mi sie same zamykaja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez vespertine 15 sty 2015, 13:06
devnull napisał(a):Skoro masz takie objawy to nieciekawie, przy 150mg jest już dosyć spore działanie na dopaminę co
może wzmagać agresję i ogólny niepokój, ja po wyższych dawkach miałem podobne objawy.
W dawkach do 50mg było ok.

Wspomagaj się benzodiazepinami kiedy łapie Cię ta agresja a po drugie to zmniejsz dawkę do 100mg
i ciągnij ją jeszcze z miesiąc, bo moim zdaniem za szybko weszłaś na 150mg.
Ale to już Ty musisz zdecydować.

Tak zrobię, zejdę na 100mg a za miesiąc mam wizytę u mojego lekarza. Jak objawy nie miną wracam na paro i tyle.
Gdziekolwiek jestem, bądź będę niebo należy do mnie...

przez Gustlik 15 sty 2015, 13:18
15latwdepresji napisał(a):3 dzien na 50mg to jakas masakra, moglbym spać na stojaco, czy ta sennosc kiedys przechodzi ?
Spalem dzis 11 godzin, zwykle spie po 6 i jestem wykończony na maksa, po prostu oczy mi sie same zamykaja

normalka ;)

przez benzowiec84 15 sty 2015, 15:36
15latwdepresji napisał(a):3 dzien na 50mg to jakas masakra, moglbym spać na stojaco, czy ta sennosc kiedys przechodzi ?

Nie przechodzi . Na tym sie nie da żyć. Przeszedłem na fluo , dziś 4 dzień ale już powoli odżywam , chyba dlatego że sertalina wyleciała już z mojego organizmu , nie śpie po 14 godzin , i nie jestem senny.

-- 15 sty 2015, 21:59 --

Gustlik, Nie zamierzasz odstawić serty ,albo przejść na coś innego?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Gustlik 16 sty 2015, 12:08
mieszkam w SWE ciezko tu cos ogarnać xD

poza tym mnie to pogło tylko te "nic mi się nie chce" najbardziej przeszkadza

przez pawelpabianice 18 sty 2015, 19:21
1986 dziurawiec zawiera substancję będącą bardzo słabym inhibitorem monoaminooksydazy i stąd jego działanie.
sertralina 100 mg

przez malenstwo31 18 sty 2015, 20:04
Witam. Mam pytanie. Czy ktoś z Was miał skutki uboczne w postaci boli stawów?

przez SmutnaTęcza 18 sty 2015, 22:26
Od niemal 3,5 tygodnia biorę Sertagen, ale efektów brak... tak jak bym nic nie brała. :( Ile jeszcze mam czekać? Przecież powinien zacząć działać po 2 tygodniach. Może powinnam odstawić?

przez benzowiec84 18 sty 2015, 22:29
SmutnaTęcza napisał(a):Od niemal 3,5 tygodnia biorę Sertagen, ale efektów brak... tak jak bym nic nie brała. :( Ile jeszcze mam czekać? Przecież powinien zacząć działać po 2 tygodniach. Może powinnam odstawić?

Możesz poczekać do 5 tygodnia jak nie będzie efektów to odstaw , bo zmarnujesz 9 tygodni tak jak ja na czekanie.
sertalina się najszybciej wkręca.

-- 18 sty 2015, 21:30 --

SmutnaTęcza, ale nic nie czujesz nawet skutków ubocznych ??? nie jesteś senna,przymulona??

ja biore fluoksetyne i czuję jak mi w głowie prądy chodzą :)
po sertalinie za to byłem żywym trupem :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Jasmina88 18 sty 2015, 22:32
SmutnaTęcza napisał(a):Od niemal 3,5 tygodnia biorę Sertagen, ale efektów brak... tak jak bym nic nie brała. :( Ile jeszcze mam czekać? Przecież powinien zacząć działać po 2 tygodniach. Może powinnam odstawić?

Setralina stabilizuje się w organiźmie około 2 tygodnie i dopiero jak się ustabilizuje - to zaczyna działać i to może potrwać nawet 3 miesiące. To nie jest tak, że po dwóch tygodniach już jest wszystko super ok - to proces - te leki nie działają jak aspiryna - one potrzebują czasu.
stukot w mojej głowie

przez SmutnaTęcza 18 sty 2015, 22:35
Jasmina88, ale ja w ogóle nic nie czuję - nawet żadnych skutków ubocznych, tak jak bym wcale nic nie brała.

przez coccinella 18 sty 2015, 22:37
SmutnaTęcza napisał(a):Jasmina88, ale ja w ogóle nic nie czuję - nawet żadnych skutków ubocznych, tak jak bym wcale nic nie brała.

ja tak samo. Biorę obecnie 200mg
Nie chce mi się.

Sortuj wg