SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Patryk29 12 sty 2015, 17:29
arnibarni, Ile czasu bierzesz ta fluoksetyne??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez arnibarni 12 sty 2015, 17:45
Patryk29

Biore jakieś 3 i pół miecha.
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez Patryk29 12 sty 2015, 17:48
arnibarni, po jakim czasie zaczela dzialac??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez arnibarni 12 sty 2015, 19:28
Patryk29

No ci powiem że tak od niedawna zaskoczyła i po podniesionej dawce,po 3 miesiącach można powiedzieć.
Włoskie przysłowie

przez benzowiec84 12 sty 2015, 23:44
Patryk29 napisał(a):Ja sie czuje tak tragicznie, ze to jest po prostu hardcore, czuje ze cofnalem sie w depresji do samego poczatku, gdzie nie moglem wstac z lózka, tylko tym razem musze pracowac, jestem w pracy aktualnie, nie wiem czy to wina sertraliny czy depresji, a moze tego i tego. :roll:

To od sertaliny to samo mam , dlatego dziś byłem u psychiatry po prozaca :) zrob to samo , bo to nie minie , ja zmarnowalem z 9 tygodni , dzisiaj byłem tak zmęczony że nie mogłem wstać . Chcę dojść z prozaciem do 80 mg , mam nadzieje że mnie wypierdoli z papci :) A lepiej niech czas upływa i się ładuję nowy lek niż marnować czasu na to gowno sertaline . Będe chejtowal ten lek , bo mnie wykoń
czył. trafia na czarną liste . Fluoksetynko ratuj:)

-- 12 sty 2015, 22:46 --

arnibarni napisał(a):Mnie za to 40 mg fluoksetyny z butów wyrywa że musiałem na razie przejść na 30 mg :D także gratuluje mocy :mrgreen:

Liczę na to po cichu :)

-- 12 sty 2015, 23:05 --

arnibarni napisał(a):
Patryk29

No ci powiem że tak od niedawna zaskoczyła i po podniesionej dawce,po 3 miesiącach można powiedzieć.

to długo , mi kiedyś po 5,6 tyg zaskoczyło i to 20 mg
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez 1986 13 sty 2015, 20:16
benzowiec a nie możesz wrocic do paroksetyny ?

jak porównałbyś pewność siebie na praoksetynie do pewności siebie po wypiciu 2-3 piw ?

przez benzowiec84 13 sty 2015, 21:28
1986 napisał(a):benzowiec a nie możesz wrocic do paroksetyny ?

jak porównałbyś pewność siebie na praoksetynie do pewności siebie po wypiciu 2-3 piw ?

Nie mogę wrócić bo już nie działa :) brałem 5 lat . 60 mg to dla mnie cukierki już. No pewność siebie można porównać tak jak piszesz. A najlepszy mix to pić na paroksetynie :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez zaniepokojona89 13 sty 2015, 22:15
17.01 mój facet idzie na kolejną wizytę, spisałam leki, o których mówicie, powiedziałam też czego się dowiedziałam z forum. Obiecał, że zbada tarczycę i zobaczymy co będzie po wizycie...
a leki bierze pół roku...

przez Gustlik 14 sty 2015, 13:30
ostatnie 3 dniu czuje sie jak kupa, nic mnie sie nie chce... bole miesni, nie chce wyjsc z domu bo po co? pogoda do dupy cisnienie niskie bym spal ciagle... ale staram sie jakos aby to bylo...do przodu

z 2 mańki troche mnie 'rozsadza', czuje jakbym cos chcial ale nie wiem co... ;/

plus kosmiczne zawroty glowy i kark sztywny....

przez 15latwdepresji 14 sty 2015, 14:54
Ja jestem 6 dzien na sertranorm-ie ,2 dzien na dawce 50mg, objawy uboczne pierwsze dni lekkie mdlosci ,mrowienie i ziewanie, po zwiekszeniu dawki dwa dni temu do 50mg nie mam juz zadnych objawow ubocznych czy to normalne ?

Poza ziewaniem.

Co dziwne juz po dwoch dawkach po 25mg praktycznie zupelnie odcielo mi lęki/stres, niestety na lepszy humor i wieksze "otwarcie" na ludzi nadal czekam, pewnie zatrybi w okolicach 4-5 tygodnia ... dziwi mnie tylko ze na te lęki tak szybko to zadzialalo a nie jest to efekt placebo, nie spodziewalem sie tego zupelnie tak szybko, zanim poszedlem do lekarza przeczytalem mnostwo materialow na temat setraliny i wiem ze jak kazdy SSRI ma bardzo opozniony zaplon tym bardziej dziwi mnie ten efekt no i wogole ze praktycznie nie mam zadnych objawow ubocznych, czy ktos tak mial ?

przez arnibarni 14 sty 2015, 15:32
Co dziwne juz po dwoch dawkach po 25mg praktycznie zupelnie odcielo mi lęki/stres

No to gratuluje też bym tak chciał fluo to robi u mnie ale bardzo subtelnie.Zazwyczaj tak jest że pierwszy dzień,pierwsze pare dni na leku jest super,później jest długi zjazd w dół,następnie przychodzi ustąpienie objawów,mniejszy zjazd,ustąpienie objawów i stabilizacja.Tak to wygląda u mnie ale u wielu innych tez tak myśle ze jest.
Włoskie przysłowie

przez Gustlik 14 sty 2015, 16:15
15latwdepresji napisał(a):Ja jestem 6 dzien na sertranorm-ie ,2 dzien na dawce 50mg, objawy uboczne pierwsze dni lekkie mdlosci ,mrowienie i ziewanie, po zwiekszeniu dawki dwa dni temu do 50mg nie mam juz zadnych objawow ubocznych czy to normalne ?

Poza ziewaniem.

Co dziwne juz po dwoch dawkach po 25mg praktycznie zupelnie odcielo mi lęki/stres, niestety na lepszy humor i wieksze "otwarcie" na ludzi nadal czekam, pewnie zatrybi w okolicach 4-5 tygodnia ... dziwi mnie tylko ze na te lęki tak szybko to zadzialalo a nie jest to efekt placebo, nie spodziewalem sie tego zupelnie tak szybko, zanim poszedlem do lekarza przeczytalem mnostwo materialow na temat setraliny i wiem ze jak kazdy SSRI ma bardzo opozniony zaplon tym bardziej dziwi mnie ten efekt no i wogole ze praktycznie nie mam zadnych objawow ubocznych, czy ktos tak mial ?

czyli jednak znalazła sie jakaś osoba ktorej serta pomogła.. jakby nie patrząc ona daje rade tylko działa na co niektórych ;)

przez 1986 14 sty 2015, 21:03
benzowiec84 napisał(a):
Nie mogę wrócić bo już nie działa :) brałem 5 lat . 60 mg to dla mnie cukierki już. No pewność siebie można porównać tak jak piszesz. A najlepszy mix to pić na paroksetynie :)

a piwo też już na Ciebie nie działa ?

wypijesz 2 -3 piwa i nic ?

przez devnull 14 sty 2015, 21:06
Po 3 miesiącach na ESCI jestem zmuszony wrócić do sertraliny, mimo że gorzej ją toleruję jak ESCI,
co sprawia że będę zmuszony brać 25mg przez conajmniej miesiąc, co dziwne 50mg zwalało mnie z nóg,
dlatego muszę być ostrożny, by zachować równowagę między spokojem a pobudzeniem.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg