SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez lunatic 04 sty 2015, 13:39
1986,
no to zostaje Ci słaby Coaxil który nie daje żadnych skutków ubocznych ale może być za słaby żeby cokolwiek pomóc, sam go chciałem brać przez to ze mi dają w kosć skutki uboczne SSRI

przez 1986 04 sty 2015, 13:48
lunatic napisał(a):1986,
no to zostaje Ci słaby Coaxil który nie daje żadnych skutków ubocznych ale może być za słaby żeby cokolwiek pomóc, sam go chciałem brać przez to ze mi dają w kosć skutki uboczne SSRI

a esci ?

ewentualnie pociąg

przez lunatic 04 sty 2015, 13:52
każdy SSRI bedzie miał na początku skutki uboczne, z tym ze zamiast pobudzenia na jednym moze byc zamulenie na drugim, jedno i drugie daje w kość
jaki pociąg?

-- 04 sty 2015, 12:56 --

ja kiedyś na esci wytrzymalem tydzień bo byłem skrajnie zmęczony i osłabiony, mozna kombinować z bardzo małymi dawkami na początku zeby to zmniejszyć tak ja to teraz robie, ale skutki uboczne i tak są nawet przy dawkach bardzo małych

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gustlik 04 sty 2015, 14:50
tak sie caly czas zastanawiam i uwierzyc zdeczka nie moge ze serta wam nie pomaga...

chyba ze moje zaburzenie do waszych to pikus...

przez arnibarni 04 sty 2015, 14:54
ja kiedyś na esci wytrzymalem tydzień bo byłem skrajnie zmęczony i osłabiony

Na esci pierwszy tydzień miałem wycięty z życiorysu,brak snu,czasami nie kontaktowałem,ciężkie myślenie,poty w nocy,byłem słaby,całkowity brak apetytu nawet fluoksetyna mi tak nie zachamowała apetytu jak esci.
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez coccinella 04 sty 2015, 16:06
arnibarni napisał(a):
ja kiedyś na esci wytrzymalem tydzień bo byłem skrajnie zmęczony i osłabiony

Na esci pierwszy tydzień miałem wycięty z życiorysu,brak snu,czasami nie kontaktowałem,ciężkie myślenie,poty w nocy,byłem słaby,całkowity brak apetytu nawet fluoksetyna mi tak nie zachamowała apetytu jak esci.

kurde, gdyby mi cos zahamowało apetyt to byłabym szczęśliwa... a na każdych lekach żrę jak świnia
Nie chce mi się.

przez benzowiec84 04 sty 2015, 18:29
1986 napisał(a):
lunatic napisał(a):1986,

a esci ?

ewentualnie pociąg

ESCI nie bierz to szajs przereklamowany , ładna kasa tam została wpomowana :) , u każdego psychiatry ,karteczki z mozarinem, nawet zegary na poczekalniach z mozarinem :)podkładki pod myszkę z mozarinem , "Najbardziej selektywny" jak by to miał być plus , to jest minus , dlatego przechodzę na fluo , bo jest najmniej selektywna i pobudza , a sertę spale w piecu :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez 1986 04 sty 2015, 19:04
sproboje wygrac z bezsennoscia doxepinem, moze przezyje jakos bez ssri

-- 04 sty 2015, 19:02 --

ciekawe czy gdzies w polsce wykonuję się skanowanie mózgu, aby sprawdzić stan hipokampa

Asentra(setralina) a leki ziołowe

przez maverickWAW 05 sty 2015, 20:47
Witam, mam takie krótkie pytanie:

Ostatecznie do mojej psychoterapii dołączyły leki, które zacznę brać na dniach, jak tylko zrealizuję receptę.

Te leki to: Asentra i hydroksyzyna, z czego psychiatra powiedział, że ten pierwszy lek to zdecydowanie jest dla mnie najważniejszy.

Wszystko mi wytłumaczył co i jak, zapomniałem tylko go zapytać o jedną rzecz - jak się ma branie tych leków do interakcji z lekami ziołowymi?.

Obecnie biorę mieszankę takich środków jak:

Waleriana, ashwagandha, melisa, lukrecja, wąkrotka azjatycka.

Słyszałem, że żeńszeń i dziurawiec mogą wchodzić w interakcje, ale ja tego nie biorę.

I że ashwagandha to prekursor serotoniny po dłuższym czasie brania, jak to się ma do asentry?.

Pozdrawiam

Krzysztof

przez seba1502 05 sty 2015, 20:55
Mógłby mi ktoś wyjaśnić jakie zalety oprócz poprawy snu niesie za sobą dołączenie Mianseryny do Sertraliny?

przez Patryk29 05 sty 2015, 21:03
seba1502 napisał(a):Mógłby mi ktoś wyjaśnić jakie zalety oprócz poprawy snu niesie za sobą dołączenie Mianseryny do Sertraliny?

masa pójdzie w góre :mrgreen:
ogólnie mianseryna ma za zadania zniwelowac uboki ssri, dziala tez synergicznie, bedzie wiecej sero, NA jak równiez troche dopaminy, ale najpierw bedzie bolalo zeby pózniej moglo byc lepiej.
w jakiej dawce birzesz mianseryne??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez seba1502 05 sty 2015, 21:25
Mój zestaw to 50 mg Sertarliny + 30 mg Lerivonu.

przez benzowiec84 06 sty 2015, 00:32
Tak jak Patryk piszę , na masę na zimę jak znalazł :) , lerivon lub mirtazepina . I doładowanie NA. Dla mnie to najlepsze leki do mixów z SSRI , dobrze się uzupełniają , kiedyś jak paro mi przestało działać , dodałem mirtazepiny, to po około 2 tyg , jak by mi się na nowo ładowała paroksetyna ,zajebiście się czułem , ale masa (nie mięśniowa) tłuszczowa i woda :D nie pozwoliła mi kontynuować leczenia. Cwiczę na siłcę , robie masę, ale mięśniową , a nie chcę żeby mi spowolniło metabolizmu , nabrać wody podskórnej itd . Więc to jest największy mankament tych leków, bo tak to do SSRI są zajebiste. A no i dawka 30 mg lerivonu, to raczej na niwelowanie uboków SSRI , tak 60 byś musiał.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez seba1502 06 sty 2015, 13:27
Czyli podobnie jak i w przypadku Anafranilu, dodatek Mianseryny wzmacnia jego działanie i ogranicza skutki uboczne. Jeśli chodzi o wagę to jestem spokojny. Wcześniej łykałem 30 mg lerivonu razem z 75 mg anafranilu i nie przytyłem. Zastanawiam się tylko czy nie zmniejszyć dawki Lerivonu do 15 mg. Może polówka wystarczy na wzmocnienie działania i skutki uboczne Sertraliny?

Sortuj wg