SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez benzowiec84 03 sty 2015, 01:15
6 miesięcy , diety,ćwiczeń i wyrzeczeń , teraz sobie tego nie wyobrażam , bo śpie i nawet wyjście do sklepu sprawia mi trudność , byłem na paroksetynie , teraz na sertalinie i to lek nie dla mnie jednak. będe musiał przejść na inny. ale nie dam rady zejść z SSRI więc przejdę na fluo może odrazu. Zawsze skakałem z jednego SSRI na drugi.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Petek 03 sty 2015, 01:23
Eh nie wiem czy dam rade najgorsze jest z tymi wyrzeczeniami a ja zajadam wszystko + słodycze. A z ćwiczeniami to aeroby robiles same?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez benzowiec84 03 sty 2015, 01:28
Siłowy + Aeroby .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez robercik567 03 sty 2015, 01:37
Mi jakos sertralina oslabla ostatnie dwie nocy nie spalem I mam troche zatkany nos

przez 1986 03 sty 2015, 03:45
benzowiec84 napisał(a):

ja też chodziłem do szkoły na paro , zdobyłem nowych przyjaciół , dziewczyny , kolegów , że czasem nie ogarniałem , miałem tyle telefonów , spotkań , wyjazdów . tyle ludzi wokół mnie , A teraz jestem sam zupełnie , i spię cały dzień

Straciłem kontakt z ludźmi ,

ja nie brałem nigdy zadnych psychotropów, ani narkotyków
a i tak jestem sam, nie mam nikogo

-- 03 sty 2015, 02:48 --

Petek napisał(a):majac 25 lat i tak strasznie wygladac masakra psychotropy zrobily wielka krzywdę a teraz nie wiem jak z tego wyjść niemam nikogo bo jestem po prostu paskudny.

a ja mam 28 lat jestem szczupły i ładny i nie brałem psychotropów ani narkotyków
i też nie mam nikogo

-- 03 sty 2015, 02:57 --

robercik567 napisał(a):Mi jakos sertralina oslabla ostatnie dwie nocy nie spalem I mam troche zatkany nos

bezsenność jest wymieniona jako bardzo częsty skutek uboczny sertraliny

przez benzowiec84 03 sty 2015, 19:23
1986, no ale teraz bierzesz sertaline?? jaką dawkę i jak się czujesz na niej.
No i z kim uprawiasz sex , jak jesteś sam ?:) Bo ja jestem też sam i nie uprawiam w ogole sexu :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez mio85 03 sty 2015, 19:35
benzowiec84 napisał(a):Problem polega na tym że te leki pomagają , ale krótkoterminowo , nie można ich łykać latami bo naprawdę mózg nie da rady , nie powqróci do równowagi i jest tragedia
Ktoś kto bierze krótko będzie wychwalał leki że mu pomogły się ogarnąc , znaleźć przyjaciół , pracę itp . ale ktoś kto widzi to długoterminowo , nie rok,2,3 , ale co się dzieje potem. Potem nie ma wyjścia .

Tego co piszesz nie wiemy, bo SSRi maja za krotki staz na rynku. Mi pomagaja juz po raz szosty od kolejnego nawrotu i za kazdym razem sa skuteczne. W sumie ciagne juz tak 8 lat. Malo tego nawet nie zmieniam leku - caly czas zaskakuje (odpukac) zawsze fluoksetyna. To jest nic w porownaniu z tym co czytam na zagranicznych forach. Tam niektorzy jada caly czas na ssrajach od momentu ich wprowadzenia na rynek. Nadal zyja. Wiem, ze to syf i nie wiem co bedzie z organizmem za 20 - 30 lat, ale mam to w dupie, bo dzieki nim jakos zyje. Fakt moglbym moze dociagnac setki bez chemii i fizycznie byc okazem zdrowia, jednak oblicze kiludziesieciu lat zycia w paralizujacym leku i smutku, który uniemozliwia normalne funcjonowanie nie usmiecha sie ani mi, ani chyba zadnej chcacej czerpac choc minimu radosci z zycia osobie na tym forum. I dlatego tu sleczymy , przescigamy sie w nazwach lekow i sprawdzamy ich dzialanie na sobie. Nasza choroba po prostu pozbawila nas niezaleznosci. Jestesmy uzalenieni na medyczna ingerencje z zewnatrz i mamy pecha bo w obecnych czasach medycyna oferuje nam szkodliwa farmakoterapie.
Zgodze sie jednak, ze sa ludzie, ktorym leki z dnia na dzien po kilku latach przestaja pomagac. Jest to smutne i zastanawiajace, ale jeszcze smutniejsze jest to, ze nikt nie bada tego dlaczego tak sie dzieje.

przez 1986 03 sty 2015, 19:37
benzowiec84 napisał(a):1986, no ale teraz bierzesz sertaline?? jaką dawkę i jak się czujesz na niej.
No i z kim uprawiasz sex , jak jesteś sam ?:) Bo ja jestem też sam i nie uprawiam w ogole sexu :)

biore, 5 dni bralem 1/4 tabletki
dzis wziolem 1/2
zobacze jak będę spał. Jeśli lek będzie miał negatywny wpływ na spanie to go odstawie
Spanie w nocy dla mnie ma najwyższy priorytet
Już ci pisałem że są ogloszenia więc to nie problem jak sa checi i sila

przez benzowiec84 03 sty 2015, 19:52
No ogłoszenia ale płacisz za sex wtedy co nie?

Mi na spanie serta wpływa , ale w odwrotny sposób , usypia mnie i spie po 14 godzin
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Petek 03 sty 2015, 23:44
benzowiec84 napisał(a):Siłowy + Aeroby .

A samymi aerobami dało by rade?

Myślisz ,że jak się odstawi lek to metabolizm przyspieszy i wroci do dawniej formy?choć watpie :(
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez benzowiec84 04 sty 2015, 00:31
Odstawiam to gówno , przechodzę na inne SSRi na fluo chyba , po tej asentrze tylko sie spi i spi i jest się zmulonym , tętno 50 , boję sie ludzi , robi ze mnie ciotę ten lek :) a na depresje nie działa wogólę. Paro przynajmniej działało na mega pewność siebie , fluo działało elegancko na depresje ale na fobie nie , a to gówno na nic nie działa tylko szkodzi.

-- 03 sty 2015, 23:33 --

Petek napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):Siłowy + Aeroby .

A samymi aerobami dało by rade?

Myślisz ,że jak się odstawi lek to metabolizm przyspieszy i wroci do dawniej formy?choć watpie :(

pewno , dieta jest ważna , możesz nawet leżeć , jak będziesz dostarczał organizmowi mniej kalori niż spalasz w ciągu dnia , chudniesz.

oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 04 sty 2015, 01:27
benzowiec84,
obniżyła Ci sertra tętno do 50? normalnie masz wyższe? ja mam podobnie po paro, nie do 50 ale obniżyła

przez benzowiec84 04 sty 2015, 01:53
normalnie miałem 75,80 . obniżyła
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez 1986 04 sty 2015, 13:26
rzucilem te tabletki
dzis rano gula w gardle
w nocy sie budzilem
boję się

Sortuj wg