SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez donPedro 30 gru 2014, 11:45
Mam problem. Biorę sertraline 4 miesiące, 3,5 miesiąca miałem spokój (prawie ) absolutny, zero lęków i tym podobnych badziewi, jakiś miesiac temu zacząłem sam, bez porozumienia z lekarzem schodzić ze 100mg na 50, i kilka dni temu znów mnie złapało, miałem minimalny "atak" lęku; od 4 dni lęk mnie nie opuszcza, doszło obniżenie nastroju, od wczoraj apetyt spada itd. Mniej więcej w okresie powrotu choroby wróciłem do dawki 100 mg- pytanie: czy zwiększenie dawki może wywoływać te stany niepokoju, i jak długo to potrwa? pzdr

przez benzowiec84 30 gru 2014, 13:35
Róznie jak bierzesz już 3,5 miesiąca to twoje ciało zna już sertaline,także może nie być,tym bardziej że już brałeś 100 , ja ogolnie po zwiększeniu dawki to około tygodnia, zanim się skutki uboczne te najbardziej uciążliwe minęły. No i po co schodziłeś jak się dobrze czułeś

-- 30 gru 2014, 12:45 --

Dodam raport : że senność taka mega po sertalinie mi minęła , ale za to spać w nocy nie mogę :) kuwa coś za coś , senny jestem ale już mniej. mogę funkcjonować , poprawa w depresji ? z 10% także słabo

-- 30 gru 2014, 12:47 --

ale też nie wiem czy ta zmniejszona senność nie jest wynikiem załadowania się lerivonu. bo to chyba on mi pomaga w miare funkcjonować , cholera wie , zobaczy się jak odstawie , jak będzie źle to wróce , bo muszę wiedzieć czy sama serta działa czy lerivon :P

-- 30 gru 2014, 12:49 --

A i ktoś pisał że ja mówię że miansa to NRI , nie ja mówiłem że działa na zasadzie NRI , że hamuje wychwyt zwrotny NA . A Ze NasSA to wiadomo.

"Mianseryna zwiększa ośrodkowo przewodnictwo nerwowe blokując receptory a2-adrenergiczne i hamuje ponowny wychwyt noradrenaliny
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez donPedro 30 gru 2014, 14:04
No, to był błąd, poczułem się zbyt pewny siebie; Kiedy mniej więcej odczuje poprawę po zwiększeniu dawki z 50 na 100 ? Jak to jest przy zwiększaniu dawek?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 30 gru 2014, 14:17
ja około 2 tygodnie temu , mniej wiecej zwiększyłem ale z 75 na 100 i już czuję od 2 dni że się poprawia , ale mówie dołączyłem sobie lerivon więc może i to on , ale po 2 może 3 tyg powinno się załadować.

-- 30 gru 2014, 13:20 --

Ja daję sercie jeszcze tydzień , już będzie prawie 6 tyg i coś tam trybi , ale to mnie nie zadowala , nie jest to kosa jak paroksetyna , takie prawie placebo ale coś tam działa , ale za to skutkow ubocznych pełno , dam jej tydzien jeszcze na tej dawce 100 i zobaczymy , jak będzie poprawa , zostaję na 100 , jak nie będzie - zwiększam do 150 , muszę w pełni wykorzystać potencjał leku .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez donPedro 30 gru 2014, 14:32
Ten Lerivon też na receptę? Znasz może jakieś środki łagodzące stany lękowe które można kupić bez recepty? Nie wytrzymam znowu takiego maratonu, z każdym dniem słabnę a ona zyskuje na silę,

czyli moje aktualne złe samopoczucie moze byc wynikiem przejścia na wyższą dawkę?

przez benzowiec84 30 gru 2014, 14:56
Może być , przeważnie zwiększenie dawki powoduję skutki uboczne , puki lek się nie ustabilizuję w organiźmie.
Co do leków bez recepty to działają na ludzi co nie biorą psychotropów :)
Nie masz benzo jakiś pod ręka , ja mam zawsze przy sobie , bez tego sobie nie wyobrażam co zrobić jak mnie jakiś atak złapie , bo czasami łapie , albo trzęsiawka, albo jak SSRI się właśnie wkręca , to powinien ci lekarz zapisać benzo jakieś.

Bez recepty waleriana,melisa,magnez,Tabletki na uspokojenie Aflofarm - ale to placebo dla ludzi zażywających psychotropy , dla ludzi normalnych pewnie zawszę troche działa.

Aha i z netu możesz kupić nielegalnie , wszystko co dusza zapragnie :) jak masz hajs , bo sobie liczą dużo , ale wszystko można dostać :)

Jeszcze możesz iść do rodzinnego po benzo , powiedzieć co ci jest itp . prosta sprawa.

-- 30 gru 2014, 14:19 --

No i do psychiatry :) kombinuj , ja zawsze kombinuję , jak się gadka kleiła to wychodziłem od rodzinnego z 3 pakami klonów 2 mg , a cena za opakowanie była wtedy coś 2,5-3zł :) i to jest najlepsze w klonach , najsilniejsze benzo a najtansze :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Samjuż 30 gru 2014, 22:18
Czy może ktoś ma zbędna sertrlalinę ?? bo nie chce mi się jechać do lekarza najlepiej 100. Więcej na PW.

przez 1986 31 gru 2014, 19:12
To co najbardziej mnie interesuje:

Obrazek

Obrazek

przez benzowiec84 01 sty 2015, 01:16
Co sądzicie do dodania do SSRI Sertaliny - Agomelatynę , bo z tego co wyczytałem ma same plusy antagonizuje 5ht2c , i pośrednio wpływa na uwalnianie dopaminy i noradrenaliny , a dodatkowo działa skutecznie nasennie . Idę do PSycha niedługo i nie wiem co mu zaproponować , na jakąś aktywację , chcę mieć wszystkie neuroiprzekaźniki wyregulowane i noradrenaline i dopamine , serotoninę już mam . Stosował ktoś taki mix SSRI + Agomelatyna?

Normalnie brałbym lerivon ale to tycie...
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez suwak 01 sty 2015, 01:47
Tyle, że agomelatyna jest słaba... Tzn. bardzo słabo blokuje ten receptor.

agomelatyna Ki = 631 nM
mianseryna Ki = 2.59 nM

Drobna różnica. Poza tym tycie na miansie jest głównie właśnie z powodu blokady 5ht2c, co powoduje wzmożony apetyt.

przez benzowiec84 01 sty 2015, 01:54
a no jak tak słabo blokuje to nie ma sensu to lipa ten lek , no apetyt swoją drogą można pochamować , ale podobno spowalnia metabolizm i gromadzi wodę podskórną
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Petek 01 sty 2015, 01:54
Jedno Ci powiem nie pozwól na tycie bo otyłośc zabija wiem cos o tym.
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez Kat_ 01 sty 2015, 04:33
Sertralina to gówno, nie bierzcie tego, brałem to przez 5 lat, sory, troche najebany dzisiaj jestem :D wróciłem do fluo po 8 latach i jest zajebiście :D
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez 1986 01 sty 2015, 09:45
Kat_ napisał(a):Sertralina to gówno, nie bierzcie tego, brałem to przez 5 lat, sory, troche najebany dzisiaj jestem :D wróciłem do fluo po 8 latach i jest zajebiście :D

to potrzebowałeś 5- ciu lat żeby dojsc do wniosku że lek ktory przyjmujesz jest nie trafiony ?
To po co go brałes 5 lat jak działał źle ? sertralina to po miesiącu już powinna pokazać czy działa.
Może wytłumaczysz o co chodzi ?

Sortuj wg