SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Patryk29 27 gru 2014, 23:39
Moim zdaniem to minie w ciagu kilku dni, ale nie powinny sie takie rzeczy dziac, to wyglada jakby sie lek od nowa ladowal i to jeszcze z tak silnymi skutkami ubocznymi, /cenzura/ ze czlowiek musi wpierdalac w siebie takie scierwo zeby jako tako funkcjonowac.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 27 gru 2014, 23:41
mogą być niewielkie odchylenia w zamiennikach w zawartości substancji i szybkości jej wchłaniania, możliwe ze to z tego powodu

przez Patryk29 27 gru 2014, 23:44
Z pewnoscia jest to wina substancji pomocniczych, ale z tego co wiem ta asentra jest bardzo dobrym zamiennikiem zoloftu, przynajmniej wielu ludzi ja chwali.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pika30 27 gru 2014, 23:47
Patryk29 napisał(a):Moim zdaniem to minie w ciagu kilku dni, ale nie powinny sie takie rzeczy dziac, to wyglada jakby sie lek od nowa ladowal i to jeszcze z tak silnymi skutkami ubocznymi, /cenzura/ ze czlowiek musi wpierdalac w siebie takie scierwo zeby jako tako funkcjonowac.

o właśnie, dobrze napisane mam takie wrażenie jakby lek ładował się od nowa, więc co mam robić, łykać to gówno dalej?

-- 27 gru 2014, 22:48 --

lunatic napisał(a):mogą być niewielkie odchylenia w zamiennikach w zawartości substancji i szybkości jej wchłaniania, możliwe ze to z tego powodu

minie mi to ?

przez lunatic 27 gru 2014, 23:50
z tego co piszą odchylenie w stężeniu leku może dochodzić do 20% w zamiennikach, pewnie minie jak sie organizm przyzwyczai do nowej ilości, jeżeli to od tego

-- 27 gru 2014, 22:57 --

ja sie zastanawiam czy jakbym nie brał oryginalnego zoloftu to może bym nie miał po nim wysypki i innych rzeczy, mówisz ze go już nie można dostać?

przez arnibarni 28 gru 2014, 00:04
ja próbowałam rok temu brać escitalopram , jak dla mnie masakra, mogłam cały czas spać, totalne zobojętnienie,ale lęki miałam koszmarne.

Identycznie na mnie działał escitalopram.
Kurcze nie wiem co mam teraz robić, bo nie czuję się sobą na tej asentrze, mam mega skutki uboczne, nigdzie nie ma zoloftu, a ja już naprawdę świetnie na nim funkcjonowałam. Mam przestać łykać asentrę? wziąć czy nie wziąć... no i kiedy będzie dostępny w hurtowniach, bo obdzwoniłam dzisiaj rano apteki z połowy polski i nigdzie nie ma, mało tego, nie zapowiada się żeby w ogóle był, bo ponoć pfizner wycofuje się z polski.

pika 30 asenta,asertin,zoloft,to ten sam lek,ta sama substancja sertralina,która musi przejsc badania zeby mozna było go wziąść.Ja bym na Twoim miejscu w ogóle nie przepłacał za zoloft.Nie nakręcaj sie bo pewnie myslisz,o tym za bardzo i sama wywołujesz sobie takie objawy.Skoro 'wytrzymałaś' wkręcanie się leku,to nie wytrzymasz zmiany leku od innego producenta :mrgreen: prosze Cie.Nie powinnas mieć żadnych skutków ubocznych,ale jak bedziesz tylko myslec o nazwie ze lek nazywa sie Asertin a nie Zoloft to bedziesz wywoływać sobie dziwne objawy i tyle

-- 28 gru 2014, 00:06 --

Ja np.biore fluoksetyne 40 mg pod nazwą fluxemed albo fluoksetyna egis i też różnie raz to,raz to i nie ma żadnych skutków ubocznych przy zmianie,bo to ten sam preparat
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez coccinella 28 gru 2014, 00:07
arnibarni napisał(a):
ja próbowałam rok temu brać escitalopram , jak dla mnie masakra, mogłam cały czas spać, totalne zobojętnienie,ale lęki miałam koszmarne.

Identycznie na mnie działał escitalopram.
Kurcze nie wiem co mam teraz robić, bo nie czuję się sobą na tej asentrze, mam mega skutki uboczne, nigdzie nie ma zoloftu, a ja już naprawdę świetnie na nim funkcjonowałam. Mam przestać łykać asentrę? wziąć czy nie wziąć... no i kiedy będzie dostępny w hurtowniach, bo obdzwoniłam dzisiaj rano apteki z połowy polski i nigdzie nie ma, mało tego, nie zapowiada się żeby w ogóle był, bo ponoć pfizner wycofuje się z polski.

pika 30 asenta,asertin,zoloft,to ten sam lek,ta sama substancja sertralina,która musi przejsc badania zeby mozna było go wziąść.Ja bym na Twoim miejscu w ogóle nie przepłacał za zoloft.Nie nakręcaj sie bo pewnie myslisz,o tym za bardzo i sama wywołujesz sobie takie objawy.Skoro 'wytrzymałaś' wkręcanie się leku,to nie wytrzymasz zmiany leku od innego producenta :mrgreen: prosze Cie.Nie powinnas mieć żadnych skutków ubocznych,ale jak bedziesz tylko myslec o nazwie ze lek nazywa sie Asertin a nie Zoloft to bedziesz wywoływać sobie dziwne objawy i tyle

-- 28 gru 2014, 00:06 --

Ja np.biore fluoksetyne 40 mg pod nazwą fluxemed albo fluoksetyna egis i też różnie raz to,raz to i nie ma żadnych skutków ubocznych przy zmianie,bo to ten sam preparat

ten sam, ale substancje pomocnicze inne, stąd też pewnie powyższe objawy.
Nie chce mi się.

przez pika30 28 gru 2014, 00:08
ja sie zastanawiam czy jakbym nie brał oryginalnego zoloftu to może bym nie miał po nim wysypki i innych rzeczy, mówisz ze go już nie można dostać?[/quote]
tak nie można go nigdzie dostać, obdzwoniłam dziś apteki w poznaniu, szczecinie, koszalinie, kołobrzegu, zielonej górze i nigdzie nie ma i brak w hurtowniach

-- 27 gru 2014, 23:11 --

Ja np.biore fluoksetyne 40 mg pod nazwą fluxemed albo fluoksetyna egis i też różnie raz to,raz to i nie ma żadnych skutków ubocznych przy zmianie,bo to ten sam preparat[/quote]
a wiesz że leków np przeciwpadaczkowych i neurologicznych Pani aptekarka nie wyda ci w zamiennikach, mimo tego że jest to ta sama substancja czynna? bo zamienniki w tej dziedzinie nie są dozwolone, ciekawe jak to do końca jest z ssri

przez coccinella 28 gru 2014, 00:11
pika30 napisał(a):ja sie zastanawiam czy jakbym nie brał oryginalnego zoloftu to może bym nie miał po nim wysypki i innych rzeczy, mówisz ze go już nie można dostać?

tak nie można go nigdzie dostać, obdzwoniłam dziś apteki w poznaniu, szczecinie, koszalinie, kołobrzegu, zielonej górze i nigdzie nie ma i brak w hurtowniach[/quote]
u mnie tez go już nie ma :(
Nie chce mi się.

przez arnibarni 28 gru 2014, 00:25
a wiesz że leków np przeciwpadaczkowych i neurologicznych Pani aptekarka nie wyda ci w zamiennikach, mimo tego że jest to ta sama substancja czynna? bo zamienniki w tej dziedzinie nie są dozwolone, ciekawe jak to do końca jest z ssri

Co ty gadasz coś ci dzwoni tylko nie wiadomo w którym kościele.Antydepresanty jeśli tylko dawka sie zgadza,forma,ich ilość mogą a nawet muszą być wydane jako zamienniki jesli tego zażądasz.
http://leki-informacje.pl/leki_refundow ... oloft.html ty na stronie pod nazwą zoloft w lekach refundowanych wyskakują 3 tańsze odpowiedniki leku w dawce 100 mg i aż 4 tańsze odpowiedniki leku w dawce 50 mg.

Naczytasz sie jakiś pierdół które ci są niepotrzebne i są przeszkodą w twoim leczeniu,myslisz ze co żelatyna,otoczka kapsułki czy powleczenie tabletki wywołuje objawy niepożądane ? Zastanów sie bo sobie wkręcacie dziewczyny
Włoskie przysłowie

przez coccinella 28 gru 2014, 00:29
arnibarni napisał(a):

Co ty gadasz coś ci dzwoni tylko nie wiadomo w którym kościele.Antydepresanty jeśli tylko dawka sie zgadza,forma,ich ilość mogą a nawet muszą być wydane jako zamienniki jesli tego zażądasz.
http://leki-informacje.pl/leki_refundow ... oloft.html ty na stronie pod nazwą zoloft w lekach refundowanych wyskakują 3 tańsze odpowiedniki leku w dawce 100 mg i aż 4 tańsze odpowiedniki leku w dawce 50 mg.

Naczytasz sie jakiś pierdół które ci są niepotrzebne i są przeszkodą w twoim leczeniu,myslisz ze co żelatyna,otoczka kapsułki czy powleczenie tabletki wywołuje objawy niepożądane ? Zastanów sie bo sobie wkręcacie dziewczyny

skoro niektórzy mają takie objawy, a czytałam już wcześniej o czymś takim, to z palca sobie nie wyssali. Placebo owszem, ale to nie jest jedyne słuszne wyjaśnienie.
Nie chce mi się.

przez lunatic 28 gru 2014, 00:36
arnibarni,
weź sobie poczytaj http://www.aptekarzpolski.pl/index.php? ... Itemid=108 skoro twierdzisz ze skład tabletki nie może powodować różnic w jej działaniu
pisze tam też o wspomnianych lekach przeciwpadaczkowych dlaczego należy zachować ostrożność w leczeniu zamiennikami, także wspomniane są ssri ze może być z nimi problem pod tym względem
bo z tego co widze zarzucasz komuś pisanie pierdół a sama jesteś zielona w temacie

przez arnibarni 28 gru 2014, 00:38
skoro niektórzy mają takie objawy, a czytałam już wcześniej o czymś takim, to z palca sobie nie wyssali.

Widzisz i dla Ciebie to forum jest przeszkodą w wyleczeniu.Bo gdybys nie przeczytała takich rzeczy i nie nabiła sobie nimi głowy,być moze pani w aptece wydała by ci asertin,czy asentre i byś miała problem z głowy.Ale tu działa sugestia że ktoś coś miał i ty też bedziesz mieć.Po ketonalu można umrzeć a jednak jest to dobry środek przeciwbólowy.W takim razie nie żal mi was płaćcie 5 razy tyle za lek co za zamiennik,bo może kapsułka albo tabletka ma inny kolor i powoduje skutki uboczne.Ehhh...
Włoskie przysłowie

przez coccinella 28 gru 2014, 00:41
zapytam o to psychiatrę na najbliższej wizycie :)
Nie chce mi się.

Sortuj wg