SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez veni_vidi_vici_80 25 gru 2014, 15:36
1986, bezsenność nie bierze się z niczego. Jest wynikiem depresji czy nerwicy i na to sertralina powinna pomóc. W konsekwencji poprawi się także sen.
Jednak w przypadku problemów ze snem, na początku leczenia, zanim ssri wkręci się na dobre, najczęściej dostaje się na noc lek wspomagający, który poprawia sen już od pierwszej tableki (mianseryna, mirtazapina, chlorprothixen, kwetiapina i inne).
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

przez Aisha* 25 gru 2014, 16:24
Aisha* napisał(a):Brałam kilka miesięcy temu 200mg i motywacja tak samo mała jak na 100mg także raczej zwiększenie dawki nie pomoże, wiem że wellbutrin jest dobry na motywacje, wielu osobom pomógł ale jest troche drogi.

Czyli nie odczułaś minimalnej nawet poprawy ?? drogi nie drogi , jak ma pomóc to trza będzie bo tak się nie da żyć , albo wellbutrin albo Buspiron.

-- 24 gru 2014, 21:34 --

a jak Senność Aisha ,zmulenie ? poprawiło się przy zwiększeniu dawki? i czy wogole odczuwałaś senność,zmulenie , "tryb zombie" Bol ja to spię i spie :)

żadnej, to niestety nie jest dobry lek na motywacje, u mnie na sercie nie ma zmulenia ani senności na żadnej dawce. A na motywacje mógłby Abilify zadziałać.
Aisha*

przez coccinella 25 gru 2014, 17:55
6 dzien na sertrze. Pierwsze dwa dni brałam 25, od soboty 50mg. Mam wrażenie, że zmeczenie się nasiliło. Spałam dziś 13 godzin i jestem taka zmęczona i śpiąca :(
Nie chce mi się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 25 gru 2014, 17:59
skutek uboczny wzrostu serotoniny, u mnie jest zawsze tak samo, dlatego niedobrze mi sie robi na samą myśł o konieczności zaczęcia brania tych leków znowu

przez coccinella 25 gru 2014, 18:01
i tak będzie ciągle? Czy to się udabilizuje po jakimś czasie? Zmęczenie i senność to mój główny, odwieczny problem... :(
Nie chce mi się.

przez lunatic 25 gru 2014, 18:09
wydaje mi sie ze to zalezy od indywidualnego zapotrzebowania na dawkę leku, na całej dawce paroksetyny mi to w ogóle nie przechodziło, 2 miesiące sie męczyłem z sennością i nienaturalnym zmęczeniem, przeszło dopiero po zmniejszeniu dawki o połowe, teoretycznie jezeli organizm dobrze reaguje na lek coś takiego powinno przejsć między 1 a 2 tygodniem

przez coccinella 25 gru 2014, 18:18
to znając zycie u mnie będzie zmęczenie, bo jeśli coś u mnie działa chociaż trochę to właśnie w ten sposób :(
ehh, już nie mam siły do tego.

Lunatic, co teraz bierzesz?
Nie chce mi się.

przez lunatic 25 gru 2014, 18:22
u mnie sertralina dobrze działała na zmęczenie, podobnie jak moklobemid
od kilku dni nic nie biore bo mnie wykańczają skutki uboczne, od jakiegoś czasu po prostu źle toleruje leki, chcialem ostatnio wrocic do paroksetyny to przez 3 tygodnie na małej dawce miałem tak nasilone stany lękowe ze mnie musiał brat zawieźć na pogotowie bo się cały trząsłem i myślałem ze sie zaraz uduszę, nawet Xanax sobie z tym nie mógł dać rady

-- 25 gru 2014, 17:24 --

jezeli chodzi o zmęczenie i brak energii to mi ostatnio lekarz powiedział ze po prostu cała energia zużywana jest przez lęk u mnie i dlatego mi jej brakuje

przez coccinella 25 gru 2014, 18:35
Moklobemidu nie brałam, chociaż moj poprzedni psychiatra coś o nim wspominał.
Terapeuta powiedział mi, że być może właśnie moja energia jest zjadana poprzez napięcie, które mam w sobie. Nie jest to lęk, nie miewam lęków, napadów lękowych itp. Ale dostałam też razem z sertrą Lorafen - moje pierwsze bezno. Chcę sobie sprawdzić czy jestem w stanie nie czuc tego napięcia chociaż przez chwilę i może wtedy będę czuła się lepiej. Chcę zobazyć jak to jest. Trochę się boję, bo to w końcu benzo... jutro mam luźny dzień i chyba spróbuję :)
Nie chce mi się.

przez lunatic 25 gru 2014, 18:51
heh skutki uboczne benzo to pikuś przy SSRI, chodzi mi o doraźne stosowanie, bo przy długotrwałym to faktycznie jest nieciekawie potem

przez coccinella 25 gru 2014, 18:53
lunatic napisał(a):heh skutki uboczne benzo to pikuś przy SSRI, chodzi mi o doraźne stosowanie, bo przy długotrwałym to faktycznie jest nieciekawie potem

będę brać tylko doraźnie, za bardzo boję się uzależnienia, nie potrzebuję większych problemów :)
ciekawa jestem tego uczucia ;)
Nie chce mi się.

przez 1986 25 gru 2014, 18:55
Meg1985 napisał(a):
1986 napisał(a):Mam takie pytanie do was, czy uważacie że rozpoczęcie brania sertraliny w przypadku bezsennosci ( wybudzanie w nocy po kilku godzinach snu) to dobre rozwiązanie ???

Hej, ja myślę, że to dobre rozwiązanie, ale ja bym jednak dorzuciła coś typowego na spanie, po czym zasypia się niemalże natychmiast i nie musisz się martwić, że się w nocy wybudzisz. Myślę tu konkretnie o Mirtazapinie czy Mianserynie. Nie wiem jak to jest w przypadku brania Sertraliny solo, nie próbowałam. Ja jestem od kilku miesięcy na Sertralinie, plus Mirtor na spanie i to się u mnie sprawdza niesamowicie dobrze. Pozdro!

Moj psychiatra dał mi Doxepin zamiast pramolanu( ktory przestal dzialac) - to odnośnie spania.
Pytałem go o mirtazepine - a on na to, że ten lek może mi zapisac w ostatecznosci jak już nic nie zadziała, ponieważ ta mirtazepina ponoć może spodować zachorowanie na jakies choroby hematologiczne(chyba bo nie pamiętam dokładnie) czy coś takiego.

przez benzowiec84 25 gru 2014, 19:15
Patryk29 napisał(a):benzowiec84, ile czasu bierzesz sertraline ??

około 5 tygodni , wczesniej brałem paro 5 lat

-- 25 gru 2014, 18:16 --

coccinella napisał(a):6 dzien na sertrze. Pierwsze dwa dni brałam 25, od soboty 50mg. Mam wrażenie, że zmeczenie się nasiliło. Spałam dziś 13 godzin i jestem taka zmęczona i śpiąca :(

Tak działa serta , przynajmniej na mnie , ja spałem dziś około 15 godzin.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 25 gru 2014, 19:23
benzowiec84 napisał(a):Tak działa serta , przynajmniej na mnie , ja spałem dziś około 15 godzin.

tak działa jak jest źle dobrana dawka, bo nie ma tak działać

Sortuj wg