SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Zbychu 1977 23 gru 2014, 03:18
Wszystkie SSRI oddziałują na serotoninę ale niekoniecznie wszystkie pobudzają ten sam obszar w mózgu którym ona zawiaduje .
Zbychu 1977

przez robercik567 24 gru 2014, 05:04
czy jest tu ktos kto bierze dawke 150mg albo 200mg setraliny? Jak sie na niej czujecie? Bo mi na sercie na 100mg nie mam w ogole motywacji i mnie zamula. Niewiem czy czasem nie skoczyc na wieksza dawke, moze wroci motywacja wkoncu.

przez Aisha* 24 gru 2014, 08:34
Brałam kilka miesięcy temu 200mg i motywacja tak samo mała jak na 100mg także raczej zwiększenie dawki nie pomoże, wiem że wellbutrin jest dobry na motywacje, wielu osobom pomógł ale jest troche drogi.
Aisha*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 1986 24 gru 2014, 12:37
Czesc jestem tu nowy. Mam problemy. Po pewnym przezyciu nerwicowym( czulem strach, samotnosc) wybudzam się w nocy ( z małymi przerwami) od połowy sierpnia 2014. W wrzesniu pychiatra zapisal mi setaloft i pramolan.
Nie brałem setalofu bo bałem się tego leku.

Trochę dziwne bo lekarz zapisał mi ten lek we wrzesniu a ja sam postanawoiłem go wziąśc w wigilię, ale mam już dosyć swojego życia, wykańczającej bezsennosci, nie możnści cieszenia się, ciągle smutnej miny, i uczucia braku przyszłosci, strachu itp.

Dzis rano po nieprzespanej nocy - (poszedłem spać o 11 obudziłem się o 1 w nocy) jednak postanowiłem wziąść ten lek (1/4 tabletki 50 mg -czyli około 12,5 mg). I zamierzam go brać wg planu ustalonego przez psychiatre we wrzesniu
4 dni 1/4 tab, 4 dni 1/2, i następnie całą tabletka 50 mg.
Na spanie psychiatra zmienił mi pramolan na doxepin (na wizycie nic nie gadałem o zamiarze brania setaloftu bo wbilem się na wizyte bez kolejki i lekarz się spieszył). Mam zamiar go poinformować o tym że biore ten lek na najbliższej wizycie.
Boję się tego leku, bo czytałem forum. Boję się bóli głowy, zawrotów głowy, biegunek, oraz bezsennosci. Ale nie mam nic do stracenia. NIe mam nikogo jestem sam, mam gdzies to wszystko moge nawet umrzec, moje zycie to samotnosc i koszmar.
Będę tu starał się opisywać jak lek działa/ nie działa.
Dzis wziłąem tą 1/4 tabletki o godzinie 8 rano.
Jest godzina 11:32 a ja nic nie czuje, oprócz standardowo złego samopoczucia po nie wyspaniu. pozostaje tylko liczyc na to że skutki uboczne mnie nie wykończą i nie dobiją całkowicie
Pozdrawiam

przez MarioW 24 gru 2014, 12:56
Niepotrzebnie się boisz. Owszem skutki uboczne mogą wystąpić, ale są one jak najbardziej do zniesienia. O wiele trudniejsze do zniesienia są nasza codziennie objawy związane z nerwicą czy depresją. Sam zacząłem niedawno brać SSRI i po miesiącu czuję lekką poprawę. Gwarantuję, że nie ma czego się bać. Ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i starać nie myśleć negatywnie, choć wiem że bardzo o to trudno.

przez 1986 24 gru 2014, 13:08
MarioW napisał(a):Niepotrzebnie się boisz. Owszem skutki uboczne mogą wystąpić, ale są one jak najbardziej do zniesienia. O wiele trudniejsze do zniesienia są nasza codziennie objawy związane z nerwicą czy depresją. Sam zacząłem niedawno brać SSRI i po miesiącu czuję lekką poprawę. Gwarantuję, że nie ma czego się bać. Ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i starać nie myśleć negatywnie, choć wiem że bardzo o to trudno.

Czesc !
A wspomgasz się czymś do sertraliny czy bierzesz samą ?

przez MarioW 24 gru 2014, 13:14
Ja akurat biorę fluoksetynę, samą. Kiedyś brałem przez 2-3 tygodnie sertralinę(Setaloft). Ze skutków ubocznych miałem tylko suchość w ustach i senność w ciągu dnia. Męczące o tyle, że ciężko było się skoncentrować, ale zdecydowanie do przeżycia.

przez 1986 24 gru 2014, 18:03
MarioW napisał(a):Ja akurat biorę fluoksetynę, samą. Kiedyś brałem przez 2-3 tygodnie sertralinę(Setaloft). Ze skutków ubocznych miałem tylko suchość w ustach i senność w ciągu dnia. Męczące o tyle, że ciężko było się skoncentrować, ale zdecydowanie do przeżycia.

skoro miałeś tak mało znaczące efekty uboczne to dlaczego brałeś tak krótko ???

przez Gustlik 24 gru 2014, 18:52
ja ogolnie jestem senny tez, to normalne trzeba przezyc nic nie zrobisz, kawa, szlug nie zawsze pomaga, teraz czekam na rodzinke a oczy jakbym zajaral dobrego dżoja xD no coż taki lajf

przez MarioW 24 gru 2014, 21:06
1986 napisał(a):
MarioW napisał(a):Ja akurat biorę fluoksetynę, samą. Kiedyś brałem przez 2-3 tygodnie sertralinę(Setaloft). Ze skutków ubocznych miałem tylko suchość w ustach i senność w ciągu dnia. Męczące o tyle, że ciężko było się skoncentrować, ale zdecydowanie do przeżycia.

skoro miałeś tak mało znaczące efekty uboczne to dlaczego brałeś tak krótko ???

To było 5-6 lat temu, nie było ze mną jeszcze tak źle. Początkowo po wizycie u psychiatry zacząłem przyjmować Setaloft, ale uznałem że dam radę wyjść z tego bez leków, po prostu zmieniając dietę, tryb życia, pracując nad sobą. Cóż, myliłem się.

przez benzowiec84 24 gru 2014, 22:19
robercik567 napisał(a):czy jest tu ktos kto bierze dawke 150mg albo 200mg setraliny? Jak sie na niej czujecie? Bo mi na sercie na 100mg nie mam w ogole motywacji i mnie zamula. Niewiem czy czasem nie skoczyc na wieksza dawke, moze wroci motywacja wkoncu.

No ten sam problem mam i to samo pytanie zadałem ostatnio , bo w końcu przy 150/200 coś tam dopaminę daję , ale serotonina to zalewa i tak , z tym że wychwyt w serotoninie między 100, a wyżej ,jest już tylko kilka procent, więc prawie bez znaczenia jeśli chodzi o serotonine(czyli zmulenie,amotywacja,senność) , więc może nie to że zlikwiduje senność,czy da motywację , ale zmniejszy chociaż tą senność,czy brak motywacji.

-- 24 gru 2014, 21:30 --

Aisha* napisał(a):Brałam kilka miesięcy temu 200mg i motywacja tak samo mała jak na 100mg także raczej zwiększenie dawki nie pomoże, wiem że wellbutrin jest dobry na motywacje, wielu osobom pomógł ale jest troche drogi.

Czyli nie odczułaś minimalnej nawet poprawy ?? drogi nie drogi , jak ma pomóc to trza będzie bo tak się nie da żyć , albo wellbutrin albo Buspiron.

-- 24 gru 2014, 21:34 --

a jak Senność Aisha ,zmulenie ? poprawiło się przy zwiększeniu dawki? i czy wogole odczuwałaś senność,zmulenie , "tryb zombie" Bol ja to spię i spie :)

-- 24 gru 2014, 21:41 --

Ja chyyba dam szansę jeszcze raz fluoksetynie , raz ja brałem 6 tygodni i chodziłem naładowany , fajnie i źle , ale teraz mi tego potrzeba , dodatkowo na depresje się spisał lepiej niż Paro , depresja zniknęła całkowicie , odstawiłem ją ze względu , czasami za mocnego naładowania , ale przede wsszystkim,że na fobie wogólę nie działał , i wśród ludzi nie czułem się tak dobrze jak na paro , ale sertalina to w ogólę kupa, więc dam jej jeszcze 2 tyg , i spróbuję z fluo. bo na depresje(ale samą depreche) to lek elegancki. Na sercie lekko się zmniejszyła deprecha, ale spie spie i spie , Paro się wypsztykało. więc będe myślał nad fluo .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez 1986 25 gru 2014, 15:21
Mam takie pytanie do was, czy uważacie że rozpoczęcie brania sertraliny w przypadku bezsennosci ( wybudzanie w nocy po kilku godzinach snu) to dobre rozwiązanie ???

przez Patryk29 25 gru 2014, 15:32
benzowiec84, ile czasu bierzesz sertraline ??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Meg1985 25 gru 2014, 15:35
1986 napisał(a):Mam takie pytanie do was, czy uważacie że rozpoczęcie brania sertraliny w przypadku bezsennosci ( wybudzanie w nocy po kilku godzinach snu) to dobre rozwiązanie ???

Hej, ja myślę, że to dobre rozwiązanie, ale ja bym jednak dorzuciła coś typowego na spanie, po czym zasypia się niemalże natychmiast i nie musisz się martwić, że się w nocy wybudzisz. Myślę tu konkretnie o Mirtazapinie czy Mianserynie. Nie wiem jak to jest w przypadku brania Sertraliny solo, nie próbowałam. Ja jestem od kilku miesięcy na Sertralinie, plus Mirtor na spanie i to się u mnie sprawdza niesamowicie dobrze. Pozdro!
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Sortuj wg