SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 22 gru 2014, 10:22
benzowiec84 buspironu jak nie próbowałeś to myślę, że warto sprawdzić. Buspiron brany sam zmniejsza transmisję serotoniny przez agonizm autoreceptorów, co jest uznawane przez niektórych jako źródło jego działania przeciwlękowego. Wiem, że brzmi dziwnie, ale wzrosty serotoniny nie przez wszystkich naukowców są uznawane jako zawsze przeciwlękowe - zresztą nasilenie lęku przez SSRI jest bardzo częste. Dodatkowo buspiron zwiększa dopaminę w korze przedczołowej. Z kolei buspiron + SSRI wcale nie zwiększa serotoniny bardziej niż same SSRI, augmentacja działania SSRI przez dodanie buspironu jest przez niektórych naukowców postrzegana przez pryzmat wzrostu dopaminy/zmniejszenia siły hamowania dopaminy przez SSRI (pogorszenie motywacji, senność, apatia, tumiwisizm spowodowany przez SSRI bierze się z tego, że te leki zmniejszają transmisję dopaminy, głównie aktywność neuronów dopaminowych w polu brzusznym nakrywki (VTA) a przez to zmniejszają uwalnianie dopaminy w korze przedczołowej - buspiron, jak i np. mirtazapina, czy bupropion/reboksetyna mogą temu w pewnej mierze przeciwdziałać, ale to czy "wygra" SSRI czy lek dodany zależy w dużej mierze od dawki SSRI/wybranego SSRI/predyspozycji).

Ogólnie ciekawy lek. Benzo też zmniejszają serotoninę a są przeciwlękowe. Buspiron to taki lek loteria, albo zadziała bardzo fajnie, albo wcale.
miko84

przez Kat_ 22 gru 2014, 12:16
robercik567 napisał(a):A mi po sertralinie sie Nic nie chce nie mam motywacji do niczego I caly czas leze :/. Czy to jest tylko przejsciowe? Jestem strasznie zmulony.

Ja kilka lat brałem i zamuła nigdy nie przeszła więc dałem sobie ostatecznie spokój.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Przegrany123 22 gru 2014, 12:38
Napiszę jedno cieszcie sie że nie musicie być ućpani neuroleptykami i stabilizatorami nastroju bo przy nich każdy SSRI to jak cukierki.Zamiast jedno stabilizatora nastroju chętnie bym brał ze 4 antydepresanty gdyby działały w Chad :mrgreen:
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 22 gru 2014, 13:47
miko84 napisał(a):benzowiec84 buspironu jak nie próbowałeś to myślę, że warto sprawdzić. Buspiron brany sam zmniejsza transmisję serotoniny przez agonizm autoreceptorów, co jest uznawane przez niektórych jako źródło jego działania przeciwlękowego. Wiem, że brzmi dziwnie, ale wzrosty serotoniny nie przez wszystkich naukowców są uznawane jako zawsze przeciwlękowe - zresztą nasilenie lęku przez SSRI jest bardzo częste. Dodatkowo buspiron zwiększa dopaminę w korze przedczołowej. Z kolei buspiron + SSRI wcale nie zwiększa serotoniny bardziej niż same SSRI, augmentacja działania SSRI przez dodanie buspironu jest przez niektórych naukowców postrzegana przez pryzmat wzrostu dopaminy/zmniejszenia siły hamowania dopaminy przez SSRI (pogorszenie motywacji, senność, apatia, tumiwisizm spowodowany przez SSRI bierze się z tego, że te leki zmniejszają transmisję dopaminy, głównie aktywność neuronów dopaminowych w polu brzusznym nakrywki (VTA) a przez to zmniejszają uwalnianie dopaminy w korze przedczołowej - buspiron, jak i np. mirtazapina, czy bupropion/reboksetyna mogą temu w pewnej mierze przeciwdziałać, ale to czy "wygra" SSRI czy lek dodany zależy w dużej mierze od dawki SSRI/wybranego SSRI/predyspozycji).

Ogólnie ciekawy lek. Benzo też zmniejszają serotoninę a są przeciwlękowe. Buspiron to taki lek loteria, albo zadziała bardzo fajnie, albo wcale.

No no właśnie Miko , oto mi chodzi żeby , wyrównać te neuroprzekażniki , a nie wzrost serotoniny kosztem dopaminy , tak jak mówisz , dlatego właśnie kombinuję albo bupropion albo buspiron , dodać bo samo to wiem że lipa będzie , po prostu wiem że u mnie nie jest przyczyna w samej serotoninie , Tak samo kiedyś ,do Paro dodałem mirtazepine - poczułem się 100 razy lepiej niż na samym paro , ale musiałem odstawić bo zamieniałem się w sumo. wiadomo że nie wiem jak zadziała,ale tego nikt nie wie , muszę spróbować. Podsumowując Miko , jaką myśl podsunąć psychiatrze Buspiron czy Bupropion?

A ty tyjesz Miko po mirtazepinie , jak to u ciebie wygląda ???
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez robercik567 22 gru 2014, 14:05
Tylko ze ja jestem na dawce 100mg I dzieje sie to mi dosc dlugo niewiem czy to nie jest zwiazane z moon lenistwem ze nie mam sily na Nic.

przez miko84 22 gru 2014, 14:28
benzowiec84 trudno powiedzieć, ja bym spróbował najpierw z buspironem bo tańszy i mniej ew. uboków. Mam zwiększony apetyt po mircie ale kontroluję to, nie tyje. Zresztą łapczywie oczekuje poprawy więc przymykam oko na wszelakie skutki uboczne.
miko84

przez Marlowe85 22 gru 2014, 17:56
Czy ktoś z Was łączył sertralinę z amisulpirydem w niskich dawkach? Jest sens takiego połączenia, czy działanie obu tych substancji będzie się wzajemnie zaburzało? Sertralina powoduje u mnie jedynie brak motywacji, pustkę emocjonalną oraz ciągłe zamulenie i skrajny brak aktywności. Wiem, że działanie neuroleptyku szybko zanika, ale w obecnej desperacji jestem gotów chwycić się nawet chwilowej poprawy na takiej kombinacji. Z góry dziękuję za spostrzeżenia i pozdrawiam!
Człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości

przez Patryk29 22 gru 2014, 18:04
Kurde z tego co tu czytam to wychodzi na to ze sertralina jest podobna do paro w dzialaniu, czyli rozleniwia i amotywuje, mialem nadzieje w przyszlosci spróbowac sertraliny bo myslalem ze bedzie lepiej niz na paroksetynie, ale jak ma byc podobnie to ja dziekuje :evil:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez miko84 22 gru 2014, 19:10
Patryk29 bo wszystkie SSRI działają podobnie przez zwiększenie serotoniny. Sertralina ma dodatkowe działanie dopaminowe, ale i tak serotonina zalewa wszystko.
miko84

przez depresyjny098 22 gru 2014, 19:38
A wszystko przez to ze urodzilismy sie 100 lat za wcześnie ;-)

przez benzowiec84 22 gru 2014, 20:14
miko84 napisał(a):Patryk29 bo wszystkie SSRI działają podobnie przez zwiększenie serotoniny. Sertralina ma dodatkowe działanie dopaminowe, ale i tak serotonina zalewa wszystko.

Zalewa zalewa i nie ma co liczyć na dopaminę , ale zastanawiam się czy zwiększenie do 150/200 chociaż unormalizuje że się będzie miej sennym?? czy może jeszcze bardziej sennym , jestem na 100 i jestem zmulony , na paro nie byłem taki zmulony jak na sertalinie
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Popiol 22 gru 2014, 21:29
benzowiec84, nie brałem nigdy nootropów i nie interesuję się też tymi lekami.
Popiol

przez Ricah 22 gru 2014, 22:00
benzowiec84, mialem niewielkie doswiadczenie z nootropami, takze moze cos wspomne. Wiele osob je sobie chwali, a na hypperealu sa tez cenione[jak mozna sie domyslic - pod wzgledem cpania, ludzie opisuja, jakby czuli sie geniuszami:)], takze tam tez sporo info mozesz znalezc.
Z tego co mi wiadomo, jednym z nasilniejszych jest sunifiram, ktory nie jest specjalnie drogi[ja dalem bodajze 6 dych za 1g] i jest bez recepty<w sklepie na necie mozna znalezc>. Bardzo wazne jest tez tzw. set&settings, czyli po prostu suplementacja witaminami[zwlaszcza tiamina - B1], odpowiednia podaz cukrow itp. Na mnie co prawda nie zadzialalo, mimo, ze stosowalem dawki nawet 50mg/dzien + rozne inne suplementy, typu kofeina czy quebracho, ale problemem jest raczej to, ze mam niewyleczona glowe[a stosowalem, by wlasnie leczyc, nie by cpac]. Warto bys jeszcze rozejrzal sie za tym, bo moze w tym byc potencjal:)
Agomelatyna 25mg
some shit

przez lunatic 22 gru 2014, 23:19
benzowiec84 napisał(a):[ zastanawiam się czy zwiększenie do 150/200 chociaż unormalizuje że się będzie miej sennym?? czy może jeszcze bardziej sennym , jestem na 100 i jestem zmulony , na paro nie byłem taki zmulony jak na sertalinie

zmniejsz dawke a nie zwiększaj, ten lek ma pobudzać a nie zamulać, albo masz za dużą dawkę albo źle na Ciebie działa

-- 22 gru 2014, 22:22 --

Patryk29 napisał(a):Kurde z tego co tu czytam to wychodzi na to ze sertralina jest podobna do paro w dzialaniu, czyli rozleniwia i amotywuje, mialem nadzieje w przyszlosci spróbowac sertraliny bo myslalem ze bedzie lepiej niz na paroksetynie, ale jak ma byc podobnie to ja dziekuje :evil:

brałem jedno i drugie i mimo ze ta sama grupa to dzialanie nieporównywalnie inne, sertralina pobudzała, paroksetyna zamulała, dawki 50 i 20 mg, minimalne dzialanie zobojętniające sertraliny poczulem dopiero gdzieś po pol roku, ale to było o wiele słabsze niz zobojetnienie na paroksetynie
gadanie ze serotonina zawsze i kazdego zamula jest nie do konca zgodne z prawdą

Sortuj wg