SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez lunatic 21 gru 2014, 14:03
może być coś takiego chyba przy wszystkich SSRI i jeszcze kilku innych antydepresantach, z ulotki paroksetyny:Krótkotrwały wzrost ciśnienia tętniczego lub krótkotrwały spadek ciśnienia tętniczego mogący powodować zawroty głowy lub omdlenie przy nagłym wstawaniu, jako objaw niezbyt czesty (1/100)

przez benzowiec84 21 gru 2014, 14:34
No właśnie Patryk29, i lunatic, Jeszcze dodatkowo wziąłem wczorajk lerivon, na sen 60 mg , który wyczytałem w ulotce , że też te ciśnienie robi :) masakra jakaś , Mam nadzieje że się nie powtórzy, bo inaczej będe musiał pewnie odstawić Asentre. Ogółem leki lipa , ale w tej sytuacji co jestem to bez leków, nie wiem co by było , Asentra jednak coś tam na mnie działa, bo już nie rozmyślam tak i nie mam poczucia takiej beznadzieji , działa bardzo delikatnie, ale chociaż w tym pomogła , bo już miałem myśli samobójcze ( nie że bym się zabił , ale chciałem umrzeć) w tym aspekcie jest lepiej , ale to dopiero miesiąc zobaczymy . I jeszcze dodam że nigdy w życiu nie zemdlałem , kiedyś piłem,ćpałem nic nie jadłem , nigdy nie zemdlałem w życiu , a teraz po tych lekach wiem jak to jest zemdleć , ehh . Pzdro i dzięki za odpowiedzi
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 21 gru 2014, 14:36
mi sie wydaje ze w depresji/nerwicy organizm jest w ogole bardziej wrazliwy na jakiekolwiek preparaty, ja wczoraj dostałem napadu paniki po preparacie witaminowym, a wcześniej caly dzień sie po nim czułem jak na kacu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 21 gru 2014, 14:40
lunatic napisał(a):mi sie wydaje ze w depresji/nerwicy organizm jest w ogole bardziej wrazliwy na jakiekolwiek preparaty, ja wczoraj dostałem napadu paniki po preparacie witaminowym, a wcześniej caly dzień sie po nim czułem jak na kacu

po multiwitaminie?? ja biorę właśnie multiwitaminy z olimpu i minerały najmocniejsze jakie wogle są , omega 3 , magnez i b6 i nic się nie dzieje .

Ale możesz miec racje ponieważ można dostać nawet: Anafilaksja - groźny wstrząs anafilaktyczny
W postaciach najcięższych (wstrząs anafilaktyczny) dochodzi do drgawek, ... Anafilaksję mogą wywołać także witaminy np. witamina B1, B12 lub kwas foliowy. i C też . ale to ogólnie każdy nawet nie zaburzony :)

-- 21 gru 2014, 13:44 --

a Najlepsze by było jak bym te omdlenia, miał właśnie od multiwitaminy:D
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 21 gru 2014, 14:45
po zwykej multiwitaminie nic mi sie nie działo, wczoraj wziąłem co innego, w preparacie była 15-krotnie przekroczona dzienna dawka kwasu pantotenowego i było jeszcze kilka innych związków, na wieczór mialem po tym drgawki, ale ja mam drgawki też przy napadzie lękowym, więc nie wiadomo czy to było od reakcji anafilaktycznej czy od lęku

przez benzowiec84 21 gru 2014, 14:49
15 krotnie? no to patrz ile ja mam krotnie , już ci piszę

100: to jest tyle ile potrzebuje wsumie organizm

wit b1 : 1760%
b2 - 1400%
b6: 1343%
b12 920%

to te najmocniejsze no to sumie też około 15 krotnie , tyle że ja ćwiczę na siłce , więc mam troche większe zapotrzebowanie , no ale i tak te wit z grupy b , to przesada :)

pantenowy mam tylko 200%

-- 21 gru 2014, 13:52 --

zjem do końca i odstawie też na jakiś czas.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 21 gru 2014, 14:58
ja w preparacie mialem jeszcze jod i jakiegos cholernego bambusa, teraz jak czytam o tej reakcji anafilaktycznej to objawy wskazują raczej ze to było to a nie napad lękowy :pirate:

przez Patryk29 21 gru 2014, 15:02
Watpie zeby ktos dostal wstrzasu anafilaktycznego po preparacie wiataminowym, no chyba ze zazyl wiecej niz jest wskazana na ulotce??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 21 gru 2014, 15:03
No i to jest przerąbane , jak zwykłe witaminy mogą spowodować takie akcje , to co dopiero psychotropy które nie są dokładnie zbadane jak oddziałują na mózg , wszędzie pisze "przypuszcza się że działanie na..." albo "Nie jest do końca poznane" a w ulotce asentry masz nawet , nowotwór,spiączke i choroby śmiertelne , jak umrzesz to przemysł farmaceutyczny jest czysty . Mózg to mega skomplikowana materia by w niego ingerować , no ale czasem nie ma wyjścia. Ile samobójstw po SSRI ??? masa , a leki dopuszczone.

-- 21 gru 2014, 14:09 --

Patryk29 napisał(a):Watpie zeby ktos dostal wstrzasu anafilaktycznego po preparacie wiataminowym, no chyba ze zazyl wiecej niz jest wskazana na ulotce??

ale chyba może być ktos uczolony , nie wiem .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 21 gru 2014, 15:11
Patryk29 napisał(a):Watpie zeby ktos dostal wstrzasu anafilaktycznego po preparacie wiataminowym, no chyba ze zazyl wiecej niz jest wskazana na ulotce??

osobom z nerwicą zawsze każdy zarzuca hipochondrie, ciekawe ze po innych multiwitaminach nigdy mi sie nic nie działo nigdy

przez acherontia-styx 21 gru 2014, 15:13
Ludzie, przestańcie z tym wstrząsem anafilaktycznym. Gdyby ktoś z Was dostał reakcji anafilaktycznej to na pewno byście tu nie pisali na forum tylko dawno leżeli w szpitalu, bo jest to stan zagrożenia życia. Innych tylko straszycie i niepotrzebnie się nakręcacie wzajemnie.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez benzowiec84 21 gru 2014, 15:15
Najgorsze że się nie dowiesz , tak jak ja się nie dowiem od czego mdleję :) walić to wszystko niech asentra zacznie działać coś mocniej bo narazie to takie smyranie.

-- 21 gru 2014, 14:16 --

acherontia-styx napisał(a):Ludzie, przestańcie z tym wstrząsem anafilaktycznym. Gdyby ktoś z Was dostał reakcji anafilaktycznej to na pewno byście tu nie pisali na forum tylko dawno leżeli w szpitalu, bo jest to stan zagrożenia życia. Innych tylko straszycie i niepotrzebnie się nakręcacie wzajemnie.

Ja tylko wkleiłem że od witamin można takie coś dostać i tyle . a po drugie jesteśmy zaburzeni :)
I dałem porównanie witamin a psychotropy.nasze mózgi to sieka i taka prawda .

-- 21 gru 2014, 14:23 --

dziś myślałem że wykituje więc wybacz , trace przytomność , i spadam na mordę . gdzie nigdy nie mdlałem w życiu jak nie brałem psychotropów . Ale powtarzam . Psychotropy to gówno i ja wiem o tym , ale muszę je brać i to jest straszne. Wiesz że się trujesz ale łykasz bo jednak pomaga. A raczej nie pomaga , tylko jesteś tak już w to wplątany że z tym czujesz się jak gówno a bez tego jak 2 gówna.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 21 gru 2014, 15:36
benzowiec84 napisał(a):Najgorsze że się nie dowiesz , tak jak ja się nie dowiem od czego mdleję :) walić to wszystko niech asentra zacznie działać coś mocniej bo narazie to takie smyranie.

dowiem sie bo po tym co sie dzialo ide na jakies testy do alergologa, przy okazji sprawdze czy jestem uczulony na sertraline, bo jak ją bralem to ciagle miałem pokrzywke

przez acherontia-styx 21 gru 2014, 15:42
dziś myślałem że wykituje więc wybacz , trace przytomność , i spadam na mordę . gdzie nigdy nie mdlałem w życiu jak nie brałem psychotropów . Ale powtarzam . Psychotropy to gówno i ja wiem o tym , ale muszę je brać i to jest straszne. Wiesz że się trujesz ale łykasz bo jednak pomaga. A raczej nie pomaga , tylko jesteś tak już w to wplątany że z tym czujesz się jak gówno a bez tego jak 2 gówna.

No ale przyczyn takiego samopoczucia może być miliard, a ostatnią w tym przypadku jest reakcja anafilaktyczna. Są na forum osoby z hipochondrią i po co je straszyć?!
Po drugie jak już chcemy pisać o anafilaksji to najpierw doczytajcie jaki jest tego mechanizm i kto ma predyspozycje do wstrząsu anafilaktycznego, bo później powstają bzdury.
Odczyn alergiczny, odczynem alergicznym (chociaż to się omdleniem nie objawia), raczej swędzeniem, wysypką, pokrzywką, ale zwykłej alergii do anafilaksji jeszcze ciut brakuje.

-- 21 gru 2014, 14:44 --

Brakuje jeszcze żeby ktoś zaczął pisać o zespole Stevensa-Jonhsona i zespole Lyella, to już w ogóle hipochondria co niektórych będzie miała raj na ziemi :?
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Sortuj wg