SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez wilczek 12 gru 2014, 20:15
Gustlik to Twoj pierwszy SSRI w zyciu?

przez Marlowe85 12 gru 2014, 21:33
benzowiec84 Dzięki, będę wdzięczny.

Czy są wśród Was osoby, które po sertalinie w dawkach 100/150mg czuły tylko zamulenie, ospałość i brak chęci do najmniejszych czynności bez jakiegokolwiek działania aktywizującego, motywującego? A może warto dać jej jeszcze szansę, żeby "zaskoczyła"? Czy po dwóch miesiącach, z Waszych doświadczeń, marna już na to szansa? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości

przez Pablo5HT1 12 gru 2014, 21:41
Marlowe85,
Oczywiście, że marna szansa. Po prostu " przeserotoninowanie" robi taki rodzaj zmuły. Ja biore wenlafaksyne tylko 75 mg 3 tygodnie i coraz słabszy jestem i zmulony a lęki jak były tak są.:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez krokodyle łzy 12 gru 2014, 21:55
Dziś kupiłam trzecie opakowanie Sertagenu 50tki, daję jej setralinie ostatnią szansę, trzeci miesiąc...
W każdy wieczór łapię doła.. w ten chyba też tak będzie :(

Dobrego weekendu dla forumowiczów:)

przez Kat_ 12 gru 2014, 22:28
Marlowe85 napisał(a):benzowiec84 Dzięki, będę wdzięczny.

Czy są wśród Was osoby, które po sertalinie w dawkach 100/150mg czuły tylko zamulenie, ospałość i brak chęci do najmniejszych czynności bez jakiegokolwiek działania aktywizującego, motywującego? A może warto dać jej jeszcze szansę, żeby "zaskoczyła"? Czy po dwóch miesiącach, z Waszych doświadczeń, marna już na to szansa? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Nie zaskoczy, ja byłem w takim stanie parę lat, myślałem, że tak mam się czuć ale w końcu stwierdziłem, że nie da się tak żyć dalej. Na wellbutrinie jestem + okruszek 25mg sertraliny.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez MarioW 13 gru 2014, 00:12
krokodyle łzy napisał(a):Dziś kupiłam trzecie opakowanie Sertagenu 50tki, daję jej setralinie ostatnią szansę, trzeci miesiąc...
W każdy wieczór łapię doła.. w ten chyba też tak będzie :(

Dobrego weekendu dla forumowiczów:)

A nie próbowałaś wyższej dawki? Może to jest za mało? W każdym razie trzymaj się. W końcu któryś lek zaskoczy.

przez Kat_ 13 gru 2014, 03:46
Jeśli serta tak działa zamulająco i rozleniwiająco na mnie i w ogóle na wielu to czy istnieje nie-mulący ssri? Myślę o fluo, brałem ją 7 lat temu jako pierwszy lek, nie pamiętam za dużo z tego, spać nie mogłem po niej, jak po każdym zresztą ssri ale wtedy nie miałem żadnych usypiaczy albo benzo. Wenla też muli, brałem tylko 2 tygodnie, od razu stwierdziłem, że to nie dla mnie no i kastruje niemal do zera. Skutków ubocznych poza bezsennością nie miałem przy fluo, pamiętam jakieś szczękościski na początku, w ogóle byłem mocno zestresowany bo to był pierwszy psychotrop. Dzisiaj to łykam niemal jak cukierki.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez suwak 13 gru 2014, 03:54
Serotonina hamuje dopaminę i noradrenalinę, więc czy istnieje niemulący SSRI - odpowiedź zbędna.

przez miko84 13 gru 2014, 09:09
Można próbować wybrać SSRI który nie działa tak mocno na serotoninę lub ma dodatkowe działanie dopaminowe, jak właśnie fluoksetyna (przez blok 5-HT2c) lub sertralina (przed DRI). Ew. próbować połączeń SSRI+mirtazapina/bupropion/buspiron, lub zamienić SSRI na SNRI (wenla/duloksetyna).
miko84

przez Patryk29 13 gru 2014, 13:31
miko84, ile ty juz chorujesz??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Gustlik 13 gru 2014, 13:50
wilczek napisał(a):Gustlik to Twoj pierwszy SSRI w zyciu?

tak zgadza sie, pierwszy, i licze na to ze ostatni :)

przez benzowiec84 13 gru 2014, 14:42
Gustlik napisał(a):

Dlatego działa:) , ja bo odwyku od alkoholu , dostalem moje 1 SSRI , Paroksetyne, To jak się na niej czułem ,to było coś pięknego , Pewność siebie ,aż za pewna , gadatliwość , humor non stop na maxa , Latałem cały czas z bananem na pysku i byłem pobudzony pozytywnie , motywacja , i tak dalej , coś nienaturalnego ,fajnego ,Nie zmulało wbrew opinii a wręcz przeciwnie , a teraz mnie 60 mg paro nie ruszy , dlatego odstawiłem , i sam nie wiem po co wlazłem na sertaline , licząc że po paro zadziała?? na razie nie działa i jest lipa.
Ostatnio edytowano 13 gru 2014, 14:45 przez benzowiec84, łącznie edytowano 1 raz
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Zbychu 1977 13 gru 2014, 14:45
Na mnie naturalniej niz na SSRI działa amitryptylina którą biorę w dawce 300mg na dobe.Do tego amisulpryd w dawce 1200mg.
Zbychu 1977

przez Gustlik 13 gru 2014, 21:08
benzowiec84 napisał(a):
Gustlik napisał(a):

Dlatego działa:) , ja bo odwyku od alkoholu , dostalem moje 1 SSRI , Paroksetyne, To jak się na niej czułem ,to było coś pięknego , Pewność siebie ,aż za pewna , gadatliwość , humor non stop na maxa , Latałem cały czas z bananem na pysku i byłem pobudzony pozytywnie , motywacja , i tak dalej , coś nienaturalnego ,fajnego ,Nie zmulało wbrew opinii a wręcz przeciwnie , a teraz mnie 60 mg paro nie ruszy , dlatego odstawiłem , i sam nie wiem po co wlazłem na sertaline , licząc że po paro zadziała?? na razie nie działa i jest lipa.

zacznie dzialac po jakis czasie pewno po miesiacu albo i lepiej, to nie alko ze po klku piwkach cos poczujesz a po paro czules cos co "kopie" to dziala zdecydowanie inczej, lagodniej

Sortuj wg