SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez robercik567 11 gru 2014, 21:00
Oj chyba znowu zanosi sie na to ze bede mial leki po zolofcie biore aktualnie 100 mg i dzisiaj w nocy nad ranem nie moglem zasnac a ja spalem to sie nagle budzilem i robily mi sie czerwone oczy i do tego skonczyl mi sie lek lorazepam :( :why: :roll:

przez krokodyle łzy 11 gru 2014, 21:28
Hej.

Co sądzicie o dawce 50 Sertagenu przy depresji?

Pozdrowienia :)

przez robercik567 11 gru 2014, 21:43
nie znam tego leku niestety :(

-- 11 gru 2014, 14:43 --

ale mi nie dobrze :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 11 gru 2014, 22:08
krokodyle łzy napisał(a):Hej.

Co sądzicie o dawce 50 Sertagenu przy depresji?

Pozdrowienia :)

Sertagen- sertalina najmniejsza dawka terapeutyczna tego leku, co mozemy sadzic, lykaj a sie przekonasz :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez robercik567 11 gru 2014, 22:14
kurde troche sie uspokoilem po tej herbacie nervosanie :D

przez acherontia-styx 12 gru 2014, 00:02
krokodyle łzy napisał(a):
acherontia-styx napisał(a):Czy komuś z Was po Sertalinie włosy wypadały garściami?
Bo szukam przyczyn mego linienia i głównym podejrzanym jest niestety lek :roll: a jak tak dalej pójdzie to serio zostanę łysa :-|
niedługo idę do lekarza i mam nadzieję, że to jednak nie jest wina leku, bo średnio chce mi się bawić znowu w zmianę leków, bo już Cital zmieniałam na Setaloft jakiś czas temu przez nadmierną utratę wagi.

Też doswiadczyłam linienia po SSRI, przytrafiło mi się to przy zażywaniu Fluo, włosy każdego dnia wypadały mi dosłownie pękami, zmieniłam Fluo z tego powody własnie na Sertagen i wypada mi teraz 20 włosów dziennie...

Dzięki za odpowiedź ;)
u mnie i tak zanosi się na odstawkę Sertaliny, bo w przychodni są pop.....e rejestratorki i zabraknie mi leków :great:
a po 3 tygodniowej przerwie w braniu leku raczej nie będzie sensu do niej wracać :roll:
chyba czas na zmianę przychodni, a co równoznaczne z tym - lekarza.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez Patryk29 12 gru 2014, 00:16
acherontia-styx, jesli chcesz to odstapie ci pake sertagenu-sertralina mam jej full :P

przez acherontia-styx 12 gru 2014, 00:30
Patryk29, nie dzięki. wolę poczekać i sprawić, że kobiety z rejestracji dostaną o-pe-er, bo nie omieszkam poskarżyć się terapeutce i samej pani doktor na następnej wizycie, a że moja lekarka jest kierowniczką przychodni to no cóż.... zresztą nie zdziwię się jak już od T.dostaną ochrzan (nie pierwszy raz zresztą), bo to co wyprawiają to w ogóle szkoda gadać: nie informują o odwołanych wizytach (dzięki Bogu, że moja T. zawsze też przysyła smsa niezależnie od informacji z przychodni), zdarzyło im się podać mi inna datę wizyty niż wpisały w kalendarz i ciut za dużo sobie pozwalają, a jedna w ogóle nawet dzień dobry nie raczy odpowiedzieć i druga rejestratorka może być zajęta, ja mogę czekać, a ona i tak nie zapyta o co chodzi, pomimo, że siedzi i nic nie robi, ale jak stanie za mną inny pacjent to jego już poprosi.
ogólnie żal. już dawno miałam na nie złożyć skargę, ale zawsze szkoda mi było zachodu. myślę, że jednak będę się musiała pofatygować i tą skargę na nie złożyć.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez Patryk29 12 gru 2014, 00:33
acherontia-styx, ok :P

przez robercik567 12 gru 2014, 02:48
Ktos bierze Tu 100mg zoloftu? Jak sie czujecie bo ja strasznie kiepsko I robia mi sie objawy odstawienne. :shock: :x :oops: :roll: :why: :zonk:

-- 12 gru 2014, 03:01 --

Ehh co za cholerna choroba wzialem Risperidon I Trazadon na Noc I ani ch**a nie moge zasnac I czuje zmeczenie na oczach I chyba oczy mam czerwone I nie moge spac w nocy w ogole. Czy to jest depresja?

przez benzowiec84 12 gru 2014, 16:16
Marlowe85 napisał(a):benzowiec84 Jak możesz to napisz co zapisał Ci lekarz po wizycie. Ja biorę ponownie sertrę już drugi miesiąc (dawka 50, 75 a teraz 100mg) i towarzyszą mi niestety kompletny brak motywacji do czegokolwiek i zamulenie, otumanienie wręcz momentami. Dorzucił Ci lekarz coś do niej czy będziesz odstawiał? Z góry dzięki i pozdrawiam!

Marlowe Jednak ide teraz w poniedziałek , bo nie było mojego lekarza , w Pon idę to ci napiszę co mi dał
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez bei 12 gru 2014, 17:08
Byłam dzisiaj u psychiatry i... zaskoczenie. Jednak zmiana leku z Sertraliny na Prefaxine 75(Venlafaxinum), choć wcześniej ustalałyśmy raczej zwiększenie dawki.
Zrobiłam też badanie TSH- wynik: 10,01 (norma:0,27- 4,2). Ostatnio miałam coś koło 0,32. Mój organizm chyba zwariował. Zapisałam się do rodzinnego bo wizyta u endo dopiero w lutym. Moja psychiatra chyba nie jest fanką wysokich dawek leków. Przygodę z setrą kończę na 150. Psychiatra twierdziła że jeśli między 100 a 150 nie ma większej różnicy to nie warto zwiększać dawki.

Co do tego nowego leku, to tak sobie czytam teraz wskazania:

Leczenie epizodów dużej depresji. Zapobieganie nawrotom epizodów dużej depresji. Leczenie fobii społecznej.

i sama nie wiem, przecież ja się leczę na nn :?: .

Także na razie żegnam się z tym działem. Życzę powodzenia ;).
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez wilczek 12 gru 2014, 17:16
Witam
Czy moge brac paracetamol do sertaliny jak jestem przeziebiony?

przez Gustlik 12 gru 2014, 19:46
krokodyle łzy napisał(a):Jak długo przyjmujesz Zoloft? Długo rozkręcał się w Twoim przypadku? :D

a no prosze Pania od wrzesnia zaczalem przyjmowac owy specyfik, zaczal dzialac gdzies po miesiacu, teraz czuje sie ok, bo chcialbym jeszcze nie byc taki ospaly i zamulony, mam brac do wiosny

teraz nie mam czasu wejsc na forum bo ciagle pracuje, w robocie (budowlanka) czsami czuje gdzies w godzinach po popolduniowych ze mam ochote uciec do domu, ale po czasie sie uspokajam mysle o czym innym albo zajmuje sie praca i przechodzi, mysle ze wiosna jak skoncze to brac to juz bedzie tak jak bylo, oby lęki nie powrocily po odstawieniu...

:twisted: :twisted: :twisted:

Sortuj wg