SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez suwak 11 gru 2014, 02:45
Jim Carrey zażywał długo prozac (słyszałem w jakimś wywiadzie). Ogólnie pewnie sporo celebrytów zażywa/zażywało...

przez Kat_ 11 gru 2014, 02:52
suwak napisał(a):Jim Carrey zażywał długo prozac (słyszałem w jakimś wywiadzie). Ogólnie pewnie sporo celebrytów zażywa/zażywało...

Oni ogólnie maja inne antydepresanty i innych dilerów :) Hera, koka, hasz if you know what I mean :P
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Patryk29 11 gru 2014, 10:56
Z serii ciekawostki: osobliwy fragment biografii Tysona świadczący o tym, ze dawali mu sertraline. Najbardziej zdziwily go dysfunkcje seksualne: "Jestem skazanym gwałcicielem! – krzyczałem. – Jestem zwierzęciem! Jestem najgłupszym człowiekiem w boksie! Muszę się z tego wydostać, bo inaczej kogoś zabiję! Jestem na zolofcie, rozumiecie? Ten lek powstrzymuje mnie przed zabiciem was wszystkich. Dlatego go biorę. Słuchajcie, jestem tu, żeby walczyć, tak? Szprycują mnie jakimś g..., po którym f...t nie chce mi działać, bo dają mi naprawdę różne g..., rozumiecie? Nie chcę brać zoloftu, ale wiem, że jestem agresywnym człowiekiem, prawie zwierzęciem. A oni chcą, żebym był nim tylko w ringu".

Ciekawe, wedlug tego gdyby nie sertalina bylby jeszcze bardziej wsciekly?!
Dobrze ze nie dali mu paroksetyny, ja na tym leku stoczylem najbardziej krwawe pojedynki w moim zyciu, ale oczywiscie w polaczeniu z alkoholem, nie pije juz :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 11 gru 2014, 11:49
Serotonina działa przeciw agresji, zmniejsza ją, to jest potwierdzone badaniami. Z drugiej strony może powodować puszczenie hamulców, blokad, szczególnie właśnie w połączeniu z alkoholem, czego sam doświadczyłem.
miko84

przez mio85 11 gru 2014, 12:48
to by potwierdzalo teze, ze SSRi maja glownie zamulic i otumanic - przyplywu energii nie ma co sie po nich spodziewac. Ja w tej chwili jeestem zalany serotonina (czego jedynym plusem jest likwidacja lęku uogolnionego) i prowadze beztroskie zycie glupka: zero ambicji, celow w postaci szukania sobie pracy, leze, spie i jem, a radosc sprawiaja mi kreskowki - slowem koszmar. Na mnie w porownaiu z Tysonem SSRI dzialaja wrecz modelowo, jak chca lekarze - zupelnie pozbawiony agresji.Teraz czekam na faze, ktora zawsze po tym okresie nastepowala, a wiec odwrazliwienie receptorow serotoninowych, dzieki czemu ten bilans pomiedzy receptorami zostaje sprowadzony do w miare normalnych proporcji. Wowczas do glosu dochodzi dopamina i zaczyna mi sie chciec zyc, jak normalnemu czlowiekowi.....
Swoja droga szacun dla Bestii, ze po Sertralinie był w tak dobrej dyspozycji fizycznej i walczyl na tak wysokim poziomie

przez Patryk29 11 gru 2014, 12:57
mio85, podspisuje sie rekami i nogami pod tym co napisales, ja mam identycznie, jaka dawke bierzesz tej fluo??

-- 11 gru 2014, 12:59 --

W sumie sie nie dziwie ze Tyson latal na takim wkurwieniu, byl moment ze bralem sertraline i caly czas bylem wkurwiony, ktos cos do mnie powiedzial a ja od razu no co /cenzura/ sie czepiasz o /cenzura/ ci chodzi, jakbym nie mial rozumu, jak zwierze z klatki, o japierdole :roll:

przez mio85 11 gru 2014, 13:23
30 mg. Po miesiacu brania pojawil sie humor i stopniowy powrot zainteresowan, dosyc szybko tym razem, bo po okolo 45 dniach znaczaco zmniejszyl sie lęk, z czego jestem zadowolony, bo zawsze trwalo to dluzej. Przede mna najgorszy etap - zmuszenie sie do aktywnosci, pogodzenie sie z wlasnym losem i powrot do normalnego zycia - ten etap zawsze trwa najdluzej i w tych kwestiach lek dziala bardzo subtelnie na przestrzeni kilku miesiecy. W okresie tym nastupuje tez zawsze dylemat, bo nie wiesz czy czekac na reemisje jeszcze na tej dawce, czy jednak czas podwyzszyc do 40 mg. Najwazniejsze jednak, ze dziala.

przez krokodyle łzy 11 gru 2014, 15:55
acherontia-styx napisał(a):Czy komuś z Was po Sertalinie włosy wypadały garściami?
Bo szukam przyczyn mego linienia i głównym podejrzanym jest niestety lek :roll: a jak tak dalej pójdzie to serio zostanę łysa :-|
niedługo idę do lekarza i mam nadzieję, że to jednak nie jest wina leku, bo średnio chce mi się bawić znowu w zmianę leków, bo już Cital zmieniałam na Setaloft jakiś czas temu przez nadmierną utratę wagi.

Też doswiadczyłam linienia po SSRI, przytrafiło mi się to przy zażywaniu Fluo, włosy każdego dnia wypadały mi dosłownie pękami, zmieniłam Fluo z tego powody własnie na Sertagen i wypada mi teraz 20 włosów dziennie...

przez Patryk29 11 gru 2014, 16:07
/cenzura/, ale to musi byc chemia, ze /cenzura/ wlosy garsciami wypadaja :roll:

przez Dark Knight 11 gru 2014, 17:14
Raczej ze chemia mnie interesuje po jakim czasie watropa wysiada ktos cos wie na ten temat ??

przez krokodyle łzy 11 gru 2014, 17:48
Patryk29 napisał(a):/cenzura/, ale to musi byc chemia, ze /cenzura/ wlosy garsciami wypadaja :roll:

Oj musi, musi .... ;/ Ja cierpię podwójnie, gdyż Fluo świetnie na mnie podziałało, a jednak ten skutek uboczny spowodował rezygnację z Fluo, i zmianę na Sertagen, który jakby nie działa ... ehhh

przez Kat_ 11 gru 2014, 17:54
Patryk29 napisał(a):mio85, podspisuje sie rekami i nogami pod tym co napisales, ja mam identycznie, jaka dawke bierzesz tej fluo??

-- 11 gru 2014, 12:59 --

W sumie sie nie dziwie ze Tyson latal na takim wkurwieniu, byl moment ze bralem sertraline i caly czas bylem wkurwiony, ktos cos do mnie powiedzial a ja od razu no co /cenzura/ sie czepiasz o /cenzura/ ci chodzi, jakbym nie mial rozumu, jak zwierze z klatki, o japierdole :roll:

Potwierdzam, sertralina wymieszana z colą, herbatą i kawą czy energetykiem to mieszanka wybuchowa. Raczej nigdy się nie biłem a na sertralinie dwa razy, fakt, że wypity byłem i były to driny z colą :)
Wellbutrin 300mg

przez suwak 11 gru 2014, 19:29
I to wcale nie alkohol tak zadziałał, tylko oczywiście cola... ;)

przez Kat_ 11 gru 2014, 19:40
Powiedzmy, że ogólny mix to spowodował. Ale w moim wypadku sertralina+kofeina to gwarantowany wkurw. Sertralina+alkohol w rozsądnych ilościach tego nie powoduje a piwo wręcz usypia i uspokaja (chmiel). Wódki nie pijam zasadniczo ostatnio, jak już to jakis toast, jeden-dwa kielony, po prostu mi nie smakuje :D po wódzie nawet nie wiesz kiedy zgon, szczególnie jak dobre towarzystwo :D a po piwie i winie zawsze w pewnym momencie mam dosyć.
A wtedy to ponad litra coli wypiłem z drinami i samą i napierdalanka gwarantowana :D Bestia się u mnie obudziła :D
Wellbutrin 300mg

Sortuj wg