SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez renee.madison 25 lis 2014, 19:28
Patryk29, sertralina też sobie b. dobrze radzi z lękami, ale tak to już jest, że na każdego lek inaczej działa-trzeba czasem kilku zmian, żeby znaleźć ten swój.

iamx, a czy mówiłeś dokładnie to samo, co nam napisałeś, lekarzowi? Dziwne, że woli dawać benzo niż dołożyć coś do sertry nawet...
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez iamx 25 lis 2014, 19:39
Ja mam troche kiepską sytuację, więc mogę liczyć tylko na siebie, od lekarza dostaję wyłącznie receptę, bo na nic więcej mnie nie stać, muszę do niego zadzwonić, wtedy drukuje mi recepte i ją odbieram. Dziś czuję się strasznie, dopiero co wstałem, a zasnąłem o 8 rano. Mialem isc na pocztę, zadzwonic do psychiatry, isc tez do apteki. A nic nie zrobiłem. Zaraz znajdę jakiś wątek, może tam opisze co się dzieje i ktoś mi doradzi co brać, bo na prawdę, byłem i kilku lekarzy, kiedys jak mialem lepsza sytuację finansową to łaziłem do nich i przepisywali mi prawie to samo, kiedys bralem bioxetin, pozniej jakiś citabax, teraz asertin. Ostatnio prawie zemdlalem w sklepie.

Dzięki tak w ogóle za odpowiedzi, nie wiedziałem, że dostanę aż tyle. Pozdrawiam :)
Stare już nie jare, założyłem nowe: http://www.lastfm.pl/user/iamxiamx

LEWICA WITH LOVE

przez renee.madison 25 lis 2014, 19:42
iamx, rozumiem. To może faktycznie chwilę się jeszcze poratuj benzo i umów się na nfz do jakiegoś innego lepszego, psychiatry i jemu dokładnie to wszystko powiedz. My tu możemy zgadywać, ale to co działa na jednego też nie musi zadziałać tak samo na Ciebie../
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez iamx 25 lis 2014, 19:51
Nie jestem ubezpieczony, mieszkam w miejscowosci gdzie nie ma darmowej terapii. Mam opakowanie paroksetyny w domu, od koleżanki, ona to bierze z asertinem (Tylko to pewnie jedno opakowanie nie wystarczy). Benzo mi się też skończyły, mam propranolol, ale nic nie daje i końcówkę xanaxu. Po benzo nic nie czuje, zasnę w miare lepiej, ale na lęki to nawet 3mg nie pomagają, najgorsze jest to spięcie mięśni i to, że trzęsie mi się głowa jak próbuję coś zjeść lub się napić.

LEWICA WITH LOVE

przez lunatic 25 lis 2014, 22:27
jak 3 mg xanaxu nie pomaga tzn ze to nie jest lęk

przez Patryk29 25 lis 2014, 22:33
Mnie tam trzepie konkretnie xanax czy zomiren czy inny który zawiera alprazolam, ciezko mi jest uwierzyc ze po takiej dawce nie mijaja stany lekowe, zgadzam sie z toba lunatic, ze cos jest nie tak jesli po takiej dawce nie ma efektu, moze spróbój 4mg :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez iamx 25 lis 2014, 22:55
wiec co to moze byc jak nie lęk?

LEWICA WITH LOVE

przez Patryk29 25 lis 2014, 23:21
iamx napisał(a):wiec co to moze byc jak nie lęk?

Ile czasu i w jakich dawkach brales do tej pory alprazolam??

przez iamx 25 lis 2014, 23:38
Brałem doraźnie, nie chcę się uzależnić. Zazwyczaj 1mg przed wyjściem na miasto albo coś. Niestety, jak koleżanki mama zabrała mnie i ją na obiad do restauracji to myślałem, że wyjdę, wtedy wziąłem 1,5mg przed i jak podnosiłem widelec do buzi to trzęsła mi się głowa, ale tak, ze nie moglem jeść. Czasami też drga mi obraz.

LEWICA WITH LOVE

przez Patryk29 25 lis 2014, 23:43
iamx napisał(a):Brałem doraźnie, nie chcę się uzależnić. Zazwyczaj 1mg przed wyjściem na miasto albo coś. Niestety, jak koleżanki mama zabrała mnie i ją na obiad do restauracji to myślałem, że wyjdę, wtedy wziąłem 1,5mg przed i jak podnosiłem widelec do buzi to trzęsła mi się głowa, ale tak, ze nie moglem jeść. Czasami też drga mi obraz.

Moze to jakies klopoty neurologiczne, bardzo ciezkie objawy z tego co piszesz :time:

przez iamx 25 lis 2014, 23:50
No i te spięcia mięśni, najgorzej na karku i lędźwiach, jak ktoś obcy sie na mnie spojrzy to tez drga mi obraz i ruszam ramionami automatycznie. Po alkoholu zawsze jest mi dużo lepiej, niestety teraz nie piję, bo biorę leki i alkohol robi mnie inną osobą całkowicie.

Dłużej już tak nie wytrzymam.

LEWICA WITH LOVE

przez Bipo 26 lis 2014, 01:23
iamx napisał(a):No i te spięcia mięśni, najgorzej na karku i lędźwiach, jak ktoś obcy sie na mnie spojrzy to tez drga mi obraz i ruszam ramionami automatycznie. Po alkoholu zawsze jest mi dużo lepiej, niestety teraz nie piję, bo biorę leki i alkohol robi mnie inną osobą całkowicie.

Dłużej już tak nie wytrzymam.

Czy jak ktoś na Ciebie spojrzy to ten obraz to takie jakby zawroty głowy(bez żadnych upadków) i uczucie miękich nóg jakby opadania uginania się? A te spięcia mięśni to nie od ciągłego napięcia psychicznego,napięcia mięśni karku pleców,ramion? Bo jeśli mniej więcej tak to może to być od lęku silny lęk potrafi sprawić że wszystko się w koło kręci że są zawroty głowy a wcale nie upadamy że niby opadamy na ziemie że się zaraz przewrócimy a nigdy się nei stało żebyśmy się przewrócili tak jak to odczuwamy .Jeśli nie to może być od leku lub czegoś innego...

przez iamx 26 lis 2014, 06:28
Nie, nie miałem raczej zawrotów głowy, po prostu głowa mi tak wibruje, trzęsie się. Napięcia mięśni mam zawsze, chodzę bardzo napięty, nie wiem czemu, jak robot (chyba, że jest noc i troche wypiłem, to wszystko jest normalnie). Jeśli chodzi o upadek to mam tak czasami w sklepie, jak jest jasno. Kiedy mam stresową sytuację na mieście to po prostu siadam na chodnik lub na ziemię, bo nie mogę podnosić nóg, są tak ciężkie. Czasami też mam taki dziwny atak, serce bije mi mocno i szybko, aż to słychać i trzęsie mi się klatka piersiowa. Kiedy ktoś na mnie spojrzy, albo czasami bez tego to sie dzieje, to po prostu drga mi obraz, przez ok. 5 sekund, tak, że nic nie widzę. Chodzilem przez dluzszy czas za mojego partnera na uczelnie, tam przy prezentacji uginały mi się nogi, nie mogłem nawet nic powiedzieć, to była masakra...

LEWICA WITH LOVE

przez benzowiec84 26 lis 2014, 12:49
Ja zrobiłem 2gie podejście do sertalinki , za 1 razem nie wytrzymałem nudnosci,jadłowstrętu. 2gie podejscie i nic, 0 skutków ubocznych,apetyt nawet jakby większy o 15,20% procent ,nie wiem od czego to zależy,że za 1 razem masakra z nudnościami,apetytem itp, a za 2 elegancko wszystko a nawet apetyt poprawiony.
W każdym razie , jest dobrze , teraz tylko czekać aż zacznie działać pozytywnie.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg