SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez kielbasa82 19 paź 2014, 16:51
Aisha* napisał(a):brałam sertre, średnio działała na depresje, nasiliła lęki

Tak właśnie na poczatku działa sertralina że nasila lęki a potem po około 10-14dniach te lęki odchodzą, no chyba że brałas dłużej i tak miałaś?

przez devnull 19 paź 2014, 21:39
dopiero teraz widze jak Sertralina mi zaszkodziła, nawet mam wrażenie że po jakimś czasie jej
brania wywołała u mnie schizofrenie prostą, brałem prawie 5 miesięcy w dawce 50mg i wystarczył drobiazg
ze strony drugiego człowieka bym wpadł w furię, łatwo się irytowałem, miałem owszem więcej energii ale
ona mnie tylko podpalała psychicznie.
wróciłem do ESCI i jest wreszcie dobrze, nie ma raju na ziemi, ale dziś spotkałem się z ludźmi z tego forum,
więc to jest rewolucja! 4 lata nie miałem odwagi na to.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Patryk29 20 paź 2014, 09:25
Denvull jezeli sertralina spowodowala u ciebie schizofrenie to na pewno nie prosta tylko paranoidalna, co ty gadasz wogóle :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tizziano 20 paź 2014, 15:37
tizziano napisał(a):A co polecacie na lęk ogólny objawiający się dziwnym bólami głowy w okolicy polików? taki tępy ból jak by Ci coś cisnęło, uciążliwy. Brałem do tej pory 200mg Zoloft i 100mg Lamitrin.Zoloft zmniejszyłem na 150 mg i bóle wróciły-może nie są aż tak mocne, ale jednak... Orpcz tego nie mam żadnych innych objawów-po prostu lęk się maskuje bólami.

Może spróbować innego SSRi?

Pomoże ktoś ?

przez bei 20 paź 2014, 16:05
Dzisiaj po raz pierwszy wzięłam 150. Na razie jest ok ;) (tzn. nie jest gorzej niż było).

-- 20 paź 2014, 15:35 --

Psychiatra powiedziała że mogę brać 1,5 tabletki naraz albo sobie rozdzielić. postanowiłam brać naraz.
Ciesze się na tą zmianę dawki, może będzie mi łatwiej :).
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez cytrynka84 20 paź 2014, 19:17
tizziano, może wróć do 200mg,skoro nie miałeś wtedy tych bólów,zamiast zmieniać lek.

-- 20 paź 2014, 18:37 --

devnull, Może to esci/citalopram uwolniony mnie od tego ciągłego napięcia,bo mam takie okresy,ze nie mogę znieść tego wewnętrznego napięcia.Czasem nawet benzo tego do końca nie jest wstanie zredukować,od dwóch dni masakra pod tym względem po sercie :( Boje się trochę nadmiernej senności ,apatii po esci,ale coś za coś.Oby tylko dr się zgodził na ta zmianę,bo juz go raz prosiłam o zmianę sertry na inny lek,ale się nie zgodził,bo pewnie nie chce Jemu się dobierać i kombinować ze zmiana.

-- 20 paź 2014, 18:38 --

cytrynka84 napisał(a):tizziano, może wróć do 200mg,skoro nie miałeś wtedy tych bólów,zamiast zmieniać lek.

devnull, Może to esci/citalopram uwolnilby mnie od tego ciągłego napięcia,bo mam takie okresy,ze nie mogę znieść tego wewnętrznego napięcia.Czasem nawet benzo tego do końca nie jest wstanie zredukować,od dwóch dni masakra pod tym względem po sercie :( Boje się trochę nadmiernej senności ,apatii po esci,ale coś za coś.Oby tylko dr się zgodził na ta zmianę,bo juz go raz prosiłam o zmianę sertry na inny lek,ale się nie zgodził,bo pewnie nie chce Jemu się dobierać i kombinować ze zmiana.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Tańczący z lękami 20 paź 2014, 22:17
devnull, życzę Ci, aby Twoje odczucia za tydzień były takie same jak obecnie. Niestety u mnie "stan normalności" po przesiadce na inny SSRI trwa dokładnie tydzień po czym jak bumerang wraca napięcie, niepokój i izolacja od ludzi. Na szczęście miansa dobrze działa jako odtrutka na izolację
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez tizziano 20 paź 2014, 22:26
[quote="cytrynka84"]tizziano, może wróć do 200mg,skoro nie miałeś wtedy tych bólów,zamiast zmieniać lek.

No właśnie się zastanawiam nad tym...

przez benzowiec84 21 paź 2014, 03:37
Kurde od 4 dni nie mogę jeść ,chcę mi się żygać jak pomyślę o jedzeniu , Dzisiaj byłem na urodzinach i był dla mnie koszmar , siedziałem przy stole i patrzałem jak jędzą , a ja myślałem tylko o tym by się nie porzygać (piłem tylko wodę i cherbate , która i tak ciężko przechodziła)
Dzisiaj zjadłem 2 kawałki chleba i to wszystko , nie odczuwam apetytu ani głodu ,jedynie troche brzuch mnie boli ,przez to że nie jem.
Mdłości i nudności jak cholera , jedyny skutek uboczny ale uciążliwy

Co robić ? miną te skutki uboczne? , nie chce brać innego leku , chcę ten. brałem juz Paro,Wenle,Fluo.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez DCPMM 21 paź 2014, 11:59
Czy ktokolwiek bierze Asentrę na noc? Tak mam zapisaną, ale nie wiem czy to nie jest jakaś pomyłka??
W tej chwili śpię płytko i za krótko, wstaję zbyt wcześnie i zmęczony.
Nigdy mi żaden SSRI nie pomógł, nie wiem czy jest sens się w to znowu pchać, nie wiem czy przetrwam uboki.
Jeszcze ta asentra na noc przy moich problemach ze snem... Nie wiem co sądzić o mojej lekarce...
Tym razem innowacyjny ma być bardzo powolny sposób wprowadzania leku - mam zacząć od 1/4 tabletki 50mg przez kilka dni.

przez Patryk29 21 paź 2014, 13:03
DCPMM napisał(a):Czy ktokolwiek bierze Asentrę na noc? Tak mam zapisaną, ale nie wiem czy to nie jest jakaś pomyłka??
Nigdy mi żaden SSRI nie pomógł, nie wiem czy jest sens się w to znowu pchać, nie wiem czy przetrwam uboki.
Jeszcze ta asentra na noc przy moich problemach ze snem... Nie wiem co sądzić o mojej lekarce...
Tym razem innowacyjny ma być bardzo powolny sposób wprowadzania leku - mam zacząć od 1/4 tabletki 50mg przez kilka dni.

Nie chcialbym byc zlym prorokiem ale skoro zaden ssri ci nigdy nie pomógl to skad pomysl ze niby sertralina miala by to zmienic,
ja bralem na noc sertraline jakis czas i spalem normalnie, ale ja po wszystkich lekach spie nie wiem jak to mozliwe ale tak jest :pirate:

Jezeli nie próbowales sertraliny to kto wie moze okaze sie ze bedzie na ciebie dzialac, spróbowac zawsze warto, fakt ze uboki na poczatku to jest meka no ale trzeba to przetrwac, czasami mi sie wydaje ze uboki sa gorsze niz sama depresja :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez DCPMM 21 paź 2014, 14:39
SSRI brałem już wszystkie - w tym Sertralinę z 8 lat temu. Generalnie z pewnością nie było ciekawie (lęki, rozwalony sen itd.), bo tak wspominam wszystkie SSRI.
A skąd pomysł? Bo brałem już niemal wszystko i chyba lekarce skończyły się pomysły.
Nawracającą depresję (albo ChAD?) leczę już od 13 lat, bywały okresy dobrej remisji, ale nigdy dzięki SSRI.
Jedyną nadzieją jest to, że nigdy nie brałem żadnego SSRI jakoś długo w stałej dawce. Najczęściej były zmiany co 1-2 miesiące, bo wymiękałem z ubokami.
Może brałem zbyt krótko, może w zbyt wysokich dawkach. Nie wiem, ale kompletnie nie mam motywacji do przechodzenia przez to wszystko po raz kolejny.

przez Meg1985 21 paź 2014, 16:16
DCPMM napisał(a):Czy ktokolwiek bierze Asentrę na noc? Tak mam zapisaną, ale nie wiem czy to nie jest jakaś pomyłka??

Cześć, ja ,jak zaczynałam brać Asentrę, również brałam na noc. Tak zalecił lekarz. Ale mówił, że jeśli jest mi wygodniej brać rano, to mogę tak robić jak mi bardziej odpowiada. No i biorę rano. Zdecydowanie gorzej mi się spało, gdy brałam na noc. Dlatego w żadnym wypadku nie będę zmieniać pory, bo ten lek nie usypia i nie przymula (może tylko na samym początku brania).
Musisz koniecznie pobrać lek dłużej. Miesiąc czy 1,5 nie ma kompletnie sensu. Ja biorę dopiero 3 miesiące i dopiero teraz czuję się w miarę stabilnie. Jeszcze miesiąc temu miałam duże wahania nastroju. Każda zmiana dawki, też jest powodem pogorszenia samopoczucia, dlatego trzeba to robić baaardzo ostrożnie!!! A gdybyś nadal miał problemy ze snem, polecam Mirtor, który bierze się przed spaniem. Genialny lek, wstaję po nim wypoczęta.
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez DCPMM 21 paź 2014, 16:30
Meg1985 napisał(a):Cześć, ja ,jak zaczynałam brać Asentrę, również brałam na noc. Tak zalecił lekarz. Ale mówił, że jeśli jest mi wygodniej brać rano, to mogę tak robić jak mi bardziej odpowiada. No i biorę rano. Zdecydowanie gorzej mi się spało, gdy brałam na noc. Dlatego w żadnym wypadku nie będę zmieniać pory, bo ten lek nie usypia i nie przymula (może tylko na samym początku brania).

Dziękuję za odpowiedź. A jak z lękiem u Ciebie? Nie prowokowała Asentra dodatkowych lęków? W jakiej dawce bierzesz?

Sortuj wg