SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
204
60%

Nie
81
24%

Zaszkodziła
57
17%

Liczba głosów : 342

przez Davin 18 paź 2014, 21:42
Aisha* napisał(a):brałam sertre, średnio działała na depresje, nasiliła lęki

Jak dla mnie to dziwne. ;)
Davin

przez robercik567 18 paź 2014, 23:38
A u mnie jest tak ze jak naprzyklad slucham jakies muzyki to w ogole jej jak by nieczuje dopiero jak przestane I wylacze radio to Ta muzyke slysze w glowie. Niewiem czym jest to spowodowane moze tym ze potrzebuje wiekszej dawki zeby pobudzic mozg czy moze nierownowaga biochemiczna w mozgu. Powiem ze lecze sie w USA i mam dobrego specjaliste

przez benzowiec84 19 paź 2014, 00:44
Siema All , rzuciłem Paro po 5ciu latach, bo już się "wypsztykał" przeszedłem od razu z 20 mg paro, na 25 serty - bez skutków ubocznych odstawiienia paro (zawsze tak robiłem) ale do rzeczy , mam uboki po sercie, że mnie mdli i nie mogę patrzeć na jedzenie , co u mnie jest dziwne bo kocham jeść :) mdli mnie , wydaje mi się że zaraz będe żygał, i jem na siłę, bo chcę budować masę mięśniową na siłowni , więc muszę jeść , a tu taki klops , na siłe wpycham , liczę kalorie , to jem jak jakiś przedszkolak , tak to jadłem te 3300 kalorii i mi było mało , dziś na sercie 1500 - głodówka :D ale głodu i apetytu nie czuć , czy ten ubok minie??? czy obniżony apetyt,jadłowstręt jest cały czas podczas kuracji Sertą . proszę o rady , pozdro :D
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 19 paź 2014, 12:18
benzowiec84 minie na poczatku moze byc jadlowstret, pozniej powinno wrócic do normy lub byc ewentualnie troszke mnie ponizej normy, ale teraz zima idzie takze masa bedzie szla :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez kielbasa82 19 paź 2014, 16:51
Aisha* napisał(a):brałam sertre, średnio działała na depresje, nasiliła lęki

Tak właśnie na poczatku działa sertralina że nasila lęki a potem po około 10-14dniach te lęki odchodzą, no chyba że brałas dłużej i tak miałaś?

przez devnull 19 paź 2014, 21:39
dopiero teraz widze jak Sertralina mi zaszkodziła, nawet mam wrażenie że po jakimś czasie jej
brania wywołała u mnie schizofrenie prostą, brałem prawie 5 miesięcy w dawce 50mg i wystarczył drobiazg
ze strony drugiego człowieka bym wpadł w furię, łatwo się irytowałem, miałem owszem więcej energii ale
ona mnie tylko podpalała psychicznie.
wróciłem do ESCI i jest wreszcie dobrze, nie ma raju na ziemi, ale dziś spotkałem się z ludźmi z tego forum,
więc to jest rewolucja! 4 lata nie miałem odwagi na to.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Patryk29 20 paź 2014, 09:25
Denvull jezeli sertralina spowodowala u ciebie schizofrenie to na pewno nie prosta tylko paranoidalna, co ty gadasz wogóle :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez tizziano 20 paź 2014, 15:37
tizziano napisał(a):A co polecacie na lęk ogólny objawiający się dziwnym bólami głowy w okolicy polików? taki tępy ból jak by Ci coś cisnęło, uciążliwy. Brałem do tej pory 200mg Zoloft i 100mg Lamitrin.Zoloft zmniejszyłem na 150 mg i bóle wróciły-może nie są aż tak mocne, ale jednak... Orpcz tego nie mam żadnych innych objawów-po prostu lęk się maskuje bólami.

Może spróbować innego SSRi?

Pomoże ktoś ?

przez bei 20 paź 2014, 16:05
Dzisiaj po raz pierwszy wzięłam 150. Na razie jest ok ;) (tzn. nie jest gorzej niż było).

-- 20 paź 2014, 15:35 --

Psychiatra powiedziała że mogę brać 1,5 tabletki naraz albo sobie rozdzielić. postanowiłam brać naraz.
Ciesze się na tą zmianę dawki, może będzie mi łatwiej :).
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez cytrynka84 20 paź 2014, 19:17
tizziano, może wróć do 200mg,skoro nie miałeś wtedy tych bólów,zamiast zmieniać lek.

-- 20 paź 2014, 18:37 --

devnull, Może to esci/citalopram uwolniony mnie od tego ciągłego napięcia,bo mam takie okresy,ze nie mogę znieść tego wewnętrznego napięcia.Czasem nawet benzo tego do końca nie jest wstanie zredukować,od dwóch dni masakra pod tym względem po sercie :( Boje się trochę nadmiernej senności ,apatii po esci,ale coś za coś.Oby tylko dr się zgodził na ta zmianę,bo juz go raz prosiłam o zmianę sertry na inny lek,ale się nie zgodził,bo pewnie nie chce Jemu się dobierać i kombinować ze zmiana.

-- 20 paź 2014, 18:38 --

cytrynka84 napisał(a):tizziano, może wróć do 200mg,skoro nie miałeś wtedy tych bólów,zamiast zmieniać lek.

devnull, Może to esci/citalopram uwolnilby mnie od tego ciągłego napięcia,bo mam takie okresy,ze nie mogę znieść tego wewnętrznego napięcia.Czasem nawet benzo tego do końca nie jest wstanie zredukować,od dwóch dni masakra pod tym względem po sercie :( Boje się trochę nadmiernej senności ,apatii po esci,ale coś za coś.Oby tylko dr się zgodził na ta zmianę,bo juz go raz prosiłam o zmianę sertry na inny lek,ale się nie zgodził,bo pewnie nie chce Jemu się dobierać i kombinować ze zmiana.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Tańczący z lękami 20 paź 2014, 22:17
devnull, życzę Ci, aby Twoje odczucia za tydzień były takie same jak obecnie. Niestety u mnie "stan normalności" po przesiadce na inny SSRI trwa dokładnie tydzień po czym jak bumerang wraca napięcie, niepokój i izolacja od ludzi. Na szczęście miansa dobrze działa jako odtrutka na izolację
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez tizziano 20 paź 2014, 22:26
[quote="cytrynka84"]tizziano, może wróć do 200mg,skoro nie miałeś wtedy tych bólów,zamiast zmieniać lek.

No właśnie się zastanawiam nad tym...

przez benzowiec84 21 paź 2014, 03:37
Kurde od 4 dni nie mogę jeść ,chcę mi się żygać jak pomyślę o jedzeniu , Dzisiaj byłem na urodzinach i był dla mnie koszmar , siedziałem przy stole i patrzałem jak jędzą , a ja myślałem tylko o tym by się nie porzygać (piłem tylko wodę i cherbate , która i tak ciężko przechodziła)
Dzisiaj zjadłem 2 kawałki chleba i to wszystko , nie odczuwam apetytu ani głodu ,jedynie troche brzuch mnie boli ,przez to że nie jem.
Mdłości i nudności jak cholera , jedyny skutek uboczny ale uciążliwy

Co robić ? miną te skutki uboczne? , nie chce brać innego leku , chcę ten. brałem juz Paro,Wenle,Fluo.
obserwowany

przez DCPMM 21 paź 2014, 11:59
Czy ktokolwiek bierze Asentrę na noc? Tak mam zapisaną, ale nie wiem czy to nie jest jakaś pomyłka??
W tej chwili śpię płytko i za krótko, wstaję zbyt wcześnie i zmęczony.
Nigdy mi żaden SSRI nie pomógł, nie wiem czy jest sens się w to znowu pchać, nie wiem czy przetrwam uboki.
Jeszcze ta asentra na noc przy moich problemach ze snem... Nie wiem co sądzić o mojej lekarce...
Tym razem innowacyjny ma być bardzo powolny sposób wprowadzania leku - mam zacząć od 1/4 tabletki 50mg przez kilka dni.

Sortuj wg