SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Patryk29 17 paź 2014, 14:47
kielbasa 82 kup tanszy nic to nie zmieni, nie ma co przeplacac
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez kielbasa82 17 paź 2014, 15:36
Przerzucił się ktoś z Was kiedyś z Zoloftu na Sertagen lub Asentre?? Czy zamiennik działał na Was tak samo?

-- 17 paź 2014, 15:40 --

Patryk29 napisał(a):kielbasa 82 kup tanszy nic to nie zmieni, nie ma co przeplacac

Kolego a sam tak próbowałeś robić zeby najpierw brać zoloft a potem zamiennik, bo ja kiedyś próbowałem przejść na jakis polski zamiennik i czułem sie gorzej.No ale fakt lepiej płacic mniej

przez Patryk29 17 paź 2014, 15:43
Jezeli odczuwasz jakas róznice to kup sobie lek oryginalny, powiem ci ze gdybym mial jeszcze sobie wkrecac ze zamienniki sa gorsze to chyba nigdy bym sie lepiej nie poczul, bo zawsz mialbym w glowie moze trzeba bylo wziasc jednak oryginal to by lepiej dzialal, jak chcesz brac lek oryginalny to bierz go caly czas i nie zmienial na zamiennik, jak chcesz brac lek generyczny wybierz sobie którys zamiennik i tego sie trzymaj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kielbasa82 17 paź 2014, 20:53
W sumie masz racje moze to wciskanie sobie samemu głupot,dzieki pozdrawiam.

przez robercik567 17 paź 2014, 22:08
Bral ktos Tu Zoloft w dawce 100mg ? Czy Ta dawka pomoze mi pozbyc sie leku?

przez Arasha 17 paź 2014, 22:17
robercik567 napisał(a):Bral ktos Tu Zoloft w dawce 100mg ? Czy Ta dawka pomoze mi pozbyc sie leku?

Musisz spróbować. Podobno taka dawka jest zapisywana przy lękach, ale wiadomo, że lek jak lek, nie każdemu pomoże :roll: Tylko zawsze lepiej rozpocząć od mniejszej dawki i potem stopniowo zwiększać, żeby uniknąć działań niepożądanych.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez tizziano 18 paź 2014, 14:02
A co polecacie na lęk ogólny objawiający się dziwnym bólami głowy w okolicy polików? taki tępy ból jak by Ci coś cisnęło, uciążliwy. Brałem do tej pory 200mg Zoloft i 100mg Lamitrin.Zoloft zmniejszyłem na 150 mg i bóle wróciły-może nie są aż tak mocne, ale jednak... Orpcz tego nie mam żadnych innych objawów-po prostu lęk się maskuje bólami.

Może spróbować innego SSRi?

przez robercik567 18 paź 2014, 18:42
Arasha napisał(a):
robercik567 napisał(a):Bral ktos Tu Zoloft w dawce 100mg ? Czy Ta dawka pomoze mi pozbyc sie leku?

Musisz spróbować. Podobno taka dawka jest zapisywana przy lękach, ale wiadomo, że lek jak lek, nie każdemu pomoże :roll: Tylko zawsze lepiej rozpocząć od mniejszej dawki i potem stopniowo zwiększać, żeby uniknąć działań niepożądanych.

Wczesniej przyjmowalem dawki 25mg potem 50mg a teraz doktor mi przepisal 100mg, bo wyrobila sie toleracja w moim organizmie. Czy moj mozg dojdzie do rownowagi psychicznej po tej dawce? A tak zapytam czy dawka 150 mg I 200mg dzialaja juz na dopamine czyli pobudzaja mozg?

przez cytrynka84 18 paź 2014, 20:00
Tak,ciała na dopamine podobno właśnie od minimum 150,mnie przy 150,zalaczyly się duże lęki,musiałam zmniejszyc,ale to chyba nietypowa reakcja to pobudzenie i lęk,bo niby serotonina,rozleniwia,może powodować sennosc(tzn wysoki poziom serotoniny działa sedatywnie) U mnie o dziwo 50-100,działa juz na dopamine,czerpie wieksza przyjemność z różnych drobnych rzeczy typu słuchanie muzyki,nie mam takiej anhedonii,wieksza motywacja,lepszy nastrój.Niestety ostatnio odbywa się to kosztem dość częstych lęków,poddenerwowania i gonitwy myśli.Lekarz twierdzi jednak,ze lęki to przez trudna sytuacje zyciowa i nie chce mi zmienić leków.
Sertra u mnie niestety nasila lęki :( ,a teraz biorę tylko 50mg

-- 18 paź 2014, 19:48 --

Miało być działa na dopamine ;)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Aisha* 18 paź 2014, 21:40
brałam sertre, średnio działała na depresje, nasiliła lęki
Aisha*

przez Davin 18 paź 2014, 21:42
Aisha* napisał(a):brałam sertre, średnio działała na depresje, nasiliła lęki

Jak dla mnie to dziwne. ;)
Davin

przez robercik567 18 paź 2014, 23:38
A u mnie jest tak ze jak naprzyklad slucham jakies muzyki to w ogole jej jak by nieczuje dopiero jak przestane I wylacze radio to Ta muzyke slysze w glowie. Niewiem czym jest to spowodowane moze tym ze potrzebuje wiekszej dawki zeby pobudzic mozg czy moze nierownowaga biochemiczna w mozgu. Powiem ze lecze sie w USA i mam dobrego specjaliste

przez benzowiec84 19 paź 2014, 00:44
Siema All , rzuciłem Paro po 5ciu latach, bo już się "wypsztykał" przeszedłem od razu z 20 mg paro, na 25 serty - bez skutków ubocznych odstawiienia paro (zawsze tak robiłem) ale do rzeczy , mam uboki po sercie, że mnie mdli i nie mogę patrzeć na jedzenie , co u mnie jest dziwne bo kocham jeść :) mdli mnie , wydaje mi się że zaraz będe żygał, i jem na siłę, bo chcę budować masę mięśniową na siłowni , więc muszę jeść , a tu taki klops , na siłe wpycham , liczę kalorie , to jem jak jakiś przedszkolak , tak to jadłem te 3300 kalorii i mi było mało , dziś na sercie 1500 - głodówka :D ale głodu i apetytu nie czuć , czy ten ubok minie??? czy obniżony apetyt,jadłowstręt jest cały czas podczas kuracji Sertą . proszę o rady , pozdro :D
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Patryk29 19 paź 2014, 12:18
benzowiec84 minie na poczatku moze byc jadlowstret, pozniej powinno wrócic do normy lub byc ewentualnie troszke mnie ponizej normy, ale teraz zima idzie takze masa bedzie szla :mrgreen:

Sortuj wg