SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Patryk29 14 paź 2014, 20:17
Kala99 perazyna cos ci pomaga??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Pablo5HT1 15 paź 2014, 00:44
Sertralina to głównie lek skuteczny na ZOK a na lęki jest taka sobie. Najbardziej antydepresyjne z SSRI są fluvoksamina i escitalopram.

przez Kala99 15 paź 2014, 18:09
Patryk29 napisał(a):Kala99 perazyna cos ci pomaga??

juz tak dlugo to biore ze nie wiem, od grudnia 2008 r bez przerwy, trudno powiedziec czy to mi pomaga;/ moj lekarz zaproponowal zeby ja odstawic, musze z nim pomowic o tym nastepnym razem.

asertin na lęki taki sobie, niby coś tam daje, chyba tez go zmienie już jakieś 4 lata to biorę i tylko mi dawke zwiększają ;/

-- 15 paź 2014, 18:10 --

co to jest ZOK?
Pernazinum 50mg + Trittico CR 75mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 15 paź 2014, 18:24
Zaburzenie Obsesyjno Kompulsywne ,inaczej Nerwica Natręctw.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez slow_down 15 paź 2014, 21:37
Sertra chyba najmniej zaburzała u mnie libido, a jak jest u Was? Który SSRI najmniej kasuje Wasz popęd?
slow_down

przez Tańczący z lękami 15 paź 2014, 21:58
slow_down, mnie akurat serta najmniej, chociaż paro też specjalnie nie kasowało a jedynie osłabiało doznania
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 16 paź 2014, 06:10
Pablo5HT1 napisał(a):Sertralina to głównie lek skuteczny na ZOK a na lęki jest taka sobie. Najbardziej antydepresyjne z SSRI są fluvoksamina i escitalopram.

To chyba jakiś ponury żart. Selektywność leku w przypadku depresji nie ma znaczenia. Generalnie z SSRI na lęki piszę się paro i escitalopram, a na depresję fluoksetynę i sertralinę.
pregabalina, wenlafaksyna

przez mio85 16 paź 2014, 11:11
slow_down napisał(a):Sertra chyba najmniej zaburzała u mnie libido, a jak jest u Was? Który SSRI najmniej kasuje Wasz popęd?

Ile jest prawdy w stwierdzeniu, ze leki SSRI obnizaja poziom testosteronu? Jest opcja, zeby mechanizm leku w jakikolwiek sposób wpływał na poziom tego hormonu? Czy ktos z was badal sobie jego poziom przed oraz w trakcie brania SSRI?

Pytam bo spotkalem sie z taka opinia, chco mi sie wydaje, ze za dysfunkcje seksualne po SSRI odpowiada dzialanie na okreslone receptory i zwiekszenie poziomu serotoniny.

przez miko84 16 paź 2014, 12:40
mio85 nie spotkałem się z badaniem wykazującym negatywny wpływ SSRI na poziom testosteronu. Za dysfunkcje seksualne odpowiada głównie ew. zmniejszenie transmisji dopaminy oraz zmniejszający doznania (przez agonizm 5-HT2c) wpływ SSRI.
miko84

przez mio85 16 paź 2014, 14:03
Czyli poprzez teorię, że sertra wplywa w odpowiedniej dawce na dopamine moznaby powiedziec, ze potencjalnie moze niesc najmniejsze skutki uboczne w sferze seksualnej. Czyli do SSRI nalezaloby dodac agoniste dopaminy, tylko czy jest taki ktory nie niesie ryzyka syndromu DAWS (metylodfenidat-wychwyt zwrotny?)?

przez miko84 16 paź 2014, 14:13
Sertralina działa w pewien sposób na dopaminę, więc może w pewnej mierze niwelować skutki uboczne spotykane przy innych SSRI. Jako jedyny z SSRI nie powoduje tak znaczącego wzrostu prolaktyny, co sugeruje jej działanie dopaminowe. Jednak tak czy owak to silny serotoninowo SSRI, więc w praktyce może powodować podobne uboki do reszty. Wg. mnie wśród libido-przyjaznych SSRI jest sertralina i fluoksetyna.

Agoniści dopaminy w moim przypadku nie powodowali wyraźnego wzrostu libido. Najlepiej w tym względzie działał chyba bupropion. Jak masz dostęp do metylo to warto go sprawdzić.
miko84

przez mio85 16 paź 2014, 14:29
A z agonistów dopaminy jest coś bezpiecznego, co ma inny mechanizm dzialania niz reszta niegrozaca tolerancja i zwikeszaniem dawek i DAWS`em?

przez miko84 16 paź 2014, 14:31
Czy jest coś bezpiecznego? Chyba nie, wszystkie mogą dać uboki. Ja brałem najdłużej ropinirol i nie miałem żadnych DAWSów, u mnie była tylko pewna senność i osłabienie.
miko84

przez Patryk29 16 paź 2014, 14:40
Co ci z agonistów dopaminy jak tej dopaminy nie poczujesz bedac na silnym ssri :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg