SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Popiol 13 paź 2014, 10:12
Ja odstawiłem wszelkie SSRI i ogólnie LPD, i wcale nie czuje się gorzej, lęk się nasilił jedynie. No i w końcu mogę się czasem rozpłakać, bo np. na paro, było to nierealne.
Powiem wam szczerze że czuję wręcz obrzydzenie to tych leków (ssri,snri) i raczej nie mam zamiaru już nigdy ich dotykać.
Popiol

przez Kala99 13 paź 2014, 10:15
Tańczący z lękami napisał(a):Kala99, niestety muszę przyznać, że na 37,5mg było chyba mniej niepokoju niż obecnie, choć minęły dokładnie 2 mce od podniesienia dawki. Z pozytywów to mam jednak więcej dystansu i lepiej śpię na 50mg. Kombinuję więc z pozostałymi lekami, np. lamo, po której znów ...gorzej śpię. Błędne koło...Uwierzcie mi - jak mnie to wszystko wqrwiaaa :twisted:

to mnie zmartwiłeś... ale ja pamiętam że rok temu jak przechodziłam z 25 mg na 50 mg to bylo spoko. Trochę mnie tylko muliło w głowie, hmmm no nie wiem poczekam jeszcze jak coś to pójdę znowu do doktora. Chociaż wczoraj pomyślałam sobie że skoro biorę tyle tabletek to muszę się dobrze czuć :)
Pernazinum 50mg + Trittico CR 75mg

przez Tańczący z lękami 13 paź 2014, 13:12
Kala99, wiesz, najgorsze, że tak reaguję również na esci i citalopram oraz paroksetynę, więc z SSRI już wielkich nadziei nie wiążę. Na szczęście są inne leki, z których czasem warto skorzystać, jak np stabilizatory, neuroleptyki i inne leki przeciwdepresyjne.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kala99 13 paź 2014, 15:28
Tańczący z lękami napisał(a):Kala99, wiesz, najgorsze, że tak reaguję również na esci i citalopram oraz paroksetynę, więc z SSRI już wielkich nadziei nie wiążę. Na szczęście są inne leki, z których czasem warto skorzystać, jak np stabilizatory, neuroleptyki i inne leki przeciwdepresyjne.

ja na parogenie czulam sie najlepiej, uwazam ze to super mocny lek, a nie to co asertin taki lajt

kurde, moj lekarz przyjmuje tylko w piatki wiec bede musiala jeszcze poczekac zeby z nim pogadac o zmienie lekow.
najgorsze że jutro musze wracac do pracy, dzisiaj sobie wzielam urlop na zadanie ;/.
hmm w sumie to juz sama nie wiem jak sie czuje, w domu jest oczywiscie spoko, ale jak wyjde na ulice do ludzi to juz niepokoj, spocone dlonie i stopy i zawroty glowy i paraliz, oczywiscie trwa to okolo pol godziny i potem jakby nigdy nic...

moze bierzecie jakis suplement doraźnie przy asertinie?

przez lunatic 13 paź 2014, 19:03
Kala99 napisał(a):ja na parogenie czulam sie najlepiej, uwazam ze to super mocny lek, a nie to co asertin taki lajt

w depresji Ci pomógł czy na stany lękowe?

przez EvilAngel22 14 paź 2014, 13:35
sertralina to nie żaden light .
Nie wiem skąd to przekonanie ... paro nie na wszystkich dobrze działa . Jak potrzeba p/lękowego i nie usypiającego sertra dobra i nigdy nie napisze ,że to lajtowy lek . Coaxil ... to jest lajcik :P

przez Patryk29 14 paź 2014, 13:48
Tez sie nie zgadzam z tym ze sertralina nie jest lajtowa, uboki mi takie przywalilla ze szok, mysle ze gdybym je przetrwal to dzialanie moglo by byc dobre, ale zawsze warto miec jakis lek awaryjnie, paro jest przereklamowana
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez miko84 14 paź 2014, 13:56
Jeśli chodzi o czystą siłę serotoninową to paro rzeczywiście jest mocniejsza. Ale nie przekłada się to na mocniejsze działanie przeciwdepresyjne bo sertralina jest ogólnie lepiej oceniana i przez lekarzy i przez pacjentów (np. wg. opinii i ocen w necie).

Jednak ta większa siła serotoninowa paroksetyny może się u niektórych przełożyć na większą skuteczność przeciwlękową i przeciwZOKową, a dopamina z sertraliny może działać wręcz przeciwnie - u pewnych osób nasilać lęk i kolidować z działaniem przeciw ZOKom.
miko84

przez Bipolarny 14 paź 2014, 15:33
Sertralina to lajcik w porównaniu do Klomipraminy,stabilizatorów nastroju i neuroleptyków.Zresztą każdy SSRI przy nich to lajcik więc tu nie ma znaczenia :mrgreen:
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez BELFEGOR 14 paź 2014, 15:58
siema

lece na sertalinie ok 7 miesiąc, dawka stala- 100mg, co mogę powiedzieć to to, ze po prostu czuje się normalnie, tak jak powinienen się czuc człowiek, bez psychoz, bez lekow, lepszy kontakt z ludzmi, i ogolnie aktywność zyciowa na plus, po ok 3cim miesiącu jakiekolwiek skutki uboczne zanikły i do dziś niema zadnych.

jak ktoś ocenia działanie sertaliny albo innego ssri po paro tygodniowym braniu,albo nawet i po 2miesiacach, i mowi ze nic nie działa i ze nie warto, to polecam mu żeby se przybił heroinę, efekt przeciwlekowy będzie miał natychmiast, po kilkunastu sekundach

serta wprowadza w mozg zmiany bardzo subtelnie i długofalowo, zauważy się je jedynie wtedy gdy przestaniemy się skupiać na farmakologii którą zajadamy,przestaniemy sledzic fora i szukac uparcie oznak działania, tylko zajmiemy się własnym zyciem które z miesiąca na miesiąc będzie ulegac poprawie jakości,najlepiej to porpostu zapomnieć ze cokolwiek sie bierze
pozderki.

przez Kala99 14 paź 2014, 17:15
lunatic napisał(a):
Kala99 napisał(a):ja na parogenie czulam sie najlepiej, uwazam ze to super mocny lek, a nie to co asertin taki lajt

w depresji Ci pomógł czy na stany lękowe?

na stany lękowe, na parogenie byłam mega odważna. a Asertin prawdopodobnie docenie jak przestane brać :P

przez lunatic 14 paź 2014, 17:23
a nie powodował u Ciebie sennosci albo problemów z motywacją i z energią do czegokolwiek?

przez Patryk29 14 paź 2014, 18:01
Ja na paroksetynie na poczatku jej brania mialem wiecej energii niz po roku jej brania i to zdecydowanie duzo wiecej na poczatku
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kala99 14 paź 2014, 18:24
lunatic napisał(a):a nie powodował u Ciebie sennosci albo problemów z motywacją i z energią do czegokolwiek?

oj zdecydowanie tak, lenistwo szeroko pojęte, a do tego +20 kg :(

Sortuj wg