SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez slow motion 06 paź 2014, 18:56
buzia85, od niedawna mi się nasilił. Jednak nie mam problemu z wagą na szczęście, ale sam fakt, że non stop czuję głód jest wkurzający.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez tizziano 07 paź 2014, 12:27
Meg1985 napisał(a):tizziano, ja zmniejszałam ostatnio Setaloft z 150 mg. na 100 mg. gdyż męczyła mnie 2-tygodniowa biegunka. Nie dawałam już rady. Ale ja nigdy nie miałam czegoś takiego jak ból szczęki czy też żuchwy. To bardzo dziwny objaw zaobserwowałeś. Miałeś tak od samego początku odkąd zacząłeś brać lek?

Tańczący z lękami, witaj, jak zawsze miło Cię widzieć na forum:) Ja jeszcze w Polsce. Zresztą nie wyobrażam sobie po tym co ostatnio przechodziłam, być gdzie indziej niż w domu. Toż to ja prawie z toalety nie wychodziłam. Ale mam nadzieję, że wreszcie uda się jechać. W Polsce pracy nie szukam. A Ty gdzie się podziewasz?? Jeszcze pytanko, myślisz, że u mnie 100 mg. to max dawka?
Że zawsze przy zwiększaniu będzie się pojawiał ten koszmar jelitowy? A może organizm się już przyzwyczaił do leku i już nie będzie odwalał takich numerów.

Megi to nie tak...już pisałem wcześniej że od bólu żuchwy się zaczęło bolała mnie pięć lat żuchwa-taki uciskający tępy ból jakby mi coś zalegało i mnie cisnęło w środku, do wytrzymania ale bardzo męczący :( chodziłem po lekarzach-dentysta, chirurg szczękowy, neurolog, laryngolog, rezonans całej głowy-dosłownie wszystko, nikt nic nie stwierdził. Potem przypomniało się mi że takie bóle czasem przeplatały się z takim wewnętrznym napięciem-niepokojem i tak trafiłem do psychiatry. Później (dopiero!) wyczytałem że nietypowe bóle mogą być objawem psychicznym pod którym maskuje się nerwica lub depresja i tak też powiedział mi profesor psychiatra.

Ale do rzeczy od kwietnia do 8 sierpnia brałem zoloft w dawce 200mg i nie miałem problemów z tymi bólami, 8 sierpnia kiedy byłem u profesora ten stwierdził, że skoro jest lepiej to zmniejszymy dawkę z 200 na 150. Na 150mg było 3 tygodnie dobrze, a od 1 września znowu meczą mnie te bóle...to raczej na pewno skutek zmniejszenia dawki :( i teraz pytanie czy do niej powrócić? no i czy jak wróce to oznacza że nigdy już z niej nie zejdę??? czy po prostu za wcześnie zmniejszyłem??

pozdrawiam

przez Meg1985 07 paź 2014, 15:23
tizziano, rozumiem, przepraszam, że tak zakręciłam, ale nie byłam w temacie. Teraz już wszystko rozumiem. Jeśli bóle powróciły i są one dość silne, to nie ma na co czekać. Ja bym powróciła do dawki 200 mg. Ale oczywiście w porozumieniu z lekarzem. Możesz przecież zadzwonić i się skonsultować, nie musisz jeździć osobiście. Może te 4 miesiące to jeszcze za krótko, by zlikwidować objawy nerwicowe. Myślę ,że kiedyś uda się zejść z tej dawki, a nawet całkiem odstawić lek, ale to pewnie jeszcze kwestia kilku długich miesięcy, zresztą tak jak w moim przypadku. Pozdrawiam!!
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 07 paź 2014, 16:44
Meg1985, dajesz rade na "setce"? Spanie się unormowało?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Meg1985 07 paź 2014, 20:05
Witaj Tańczący z lękami, jakoś daję radę, byle do przodu. Wczoraj miałam gorszy dzień, dziś już lepiej. Spanie dzięki Mircie dość dobre, chociaż tak, jak pisałam na 50 mg. jakość sny była lepsza. Ale nie ma tragedii.

Czytałam Waszą rozmowę chyba w wątku Mirty, czy miansa faktycznie działa bardziej przeciwlękowo niż mirta?

przez Tojaaa 07 paź 2014, 20:17
Meg1985 napisał(a):Witaj Tańczący z lękami, jakoś daję radę, byle do przodu. Wczoraj miałam gorszy dzień, dziś już lepiej. Spanie dzięki Mircie dość dobre, chociaż tak, jak pisałam na 50 mg. jakość sny była lepsza. Ale nie ma tragedii.

Czytałam Waszą rozmowę chyba w wątku Mirty, czy miansa faktycznie działa bardziej przeciwlękowo niż mirta?

Dołączam sie do pytania dot. Miansy i działania przeciwlekowego

przez Tańczący z lękami 07 paź 2014, 20:17
Meg1985, zdania na ten temat są podzielone, ale moim zdaniem miansa jest lepsza na lęki i nastrój zwłaszcza w połączeniu z SSRI. Niestety wchodzenie na te leki wzmaga u mnie lęki na okres tygodnia i to konkretnie. Mirta z kolei bardziej pobudza i bardziej poprawia kondycję. Spanie na obu lekach chyba podobne

przez Tojaaa 07 paź 2014, 20:40
Tańczący z lękami, a czy mianse stosuje sie solo na nerwice lękowa?

przez buzia85 08 paź 2014, 07:16
slow motion napisał(a):buzia85, od niedawna mi się nasilił. Jednak nie mam problemu z wagą na szczęście, ale sam fakt, że non stop czuję głód jest wkurzający.

slow motion , doskonale to rozumiem ja czasem czuję głód jednak nic nie chce mi przechodzić przez gardło. żebym tylko w anemię nie wpadła.

Kochani mam do was pytanie:
Czy wraz ze zwiększaniem dawki skutki uboczne się nasilają ? czy też mogą pojawić się nowe, które do tej pory nie występowały ?
Z Logicznego mojego punktu widzenia wydaje mi się że wstęp leku już był, jednak wielu z was ma większe doświadczenie w tej kwestii.
I nie wiem czy to normalne, ale przez jakieś 4 pierwsze dni brania leku czułam się nieźle natomiast teraz ciągle chodzę poddenerwowana, wkurzona - dokładnie tak jak przed braniem zoloftu, wiem że tydzien to mało by to ocenić bo zoloft potrzebuje co najmniej 2 tygodni na poprawę, ale nie daje mi spokoju fakt ze nie czuję się najlepiej.
Z góry dziękuję za pomoc

przez tizziano 08 paź 2014, 11:42
Meg1985 napisał(a):tizziano, rozumiem, przepraszam, że tak zakręciłam, ale nie byłam w temacie. Teraz już wszystko rozumiem. Jeśli bóle powróciły i są one dość silne, to nie ma na co czekać. Ja bym powróciła do dawki 200 mg. Ale oczywiście w porozumieniu z lekarzem. Możesz przecież zadzwonić i się skonsultować, nie musisz jeździć osobiście. Może te 4 miesiące to jeszcze za krótko, by zlikwidować objawy nerwicowe. Myślę ,że kiedyś uda się zejść z tej dawki, a nawet całkiem odstawić lek, ale to pewnie jeszcze kwestia kilku długich miesięcy, zresztą tak jak w moim przypadku. Pozdrawiam!!

Leczenie trwa juz prawie rok ale od 5 miesiecy było dobrze do teraz ..;) sam nie wiem

przez Tańczący z lękami 08 paź 2014, 13:24
Tojaaa napisał(a):Tańczący z lękami, a czy mianse stosuje sie solo na nerwice lękowa?

solo też się ją stosuje, zwłaszcza jeśli nerwicy towarzyszą: kłopoty ze snem i słabszy apetyt

przez Meg1985 08 paź 2014, 21:45
tizziano napisał(a):
Meg1985 napisał(a):tizziano, rozumiem, przepraszam, że tak zakręciłam, ale nie byłam w temacie. Teraz już wszystko rozumiem. Jeśli bóle powróciły i są one dość silne, to nie ma na co czekać. Ja bym powróciła do dawki 200 mg. Ale oczywiście w porozumieniu z lekarzem. Możesz przecież zadzwonić i się skonsultować, nie musisz jeździć osobiście. Może te 4 miesiące to jeszcze za krótko, by zlikwidować objawy nerwicowe. Myślę ,że kiedyś uda się zejść z tej dawki, a nawet całkiem odstawić lek, ale to pewnie jeszcze kwestia kilku długich miesięcy, zresztą tak jak w moim przypadku. Pozdrawiam!!

Leczenie trwa juz prawie rok ale od 5 miesiecy było dobrze do teraz ..;) sam nie wiem

Hej Tizziano, dzwoniłeś do lekarza? Jak zdecydowałeś? Zwiększasz z powrotem do 200 mg.?

przez tizziano 09 paź 2014, 01:41
Hej ;) jeszcze czekam bo rodzinny powiedział mi że do 6 tygodni mogą występować negatywne skutki zmniejszania dawki ;)

przez slow motion 09 paź 2014, 09:23
buzia85, rozumiem, że są to Twoje pierwsze dni przyjmowania leku? musisz się uzbroić w cierpliwość. Ja na początku miałam lekkie nudności przez co rano nie miałam ochoty na jedzenie. Z biegiem czasu wszystko wróciło do normy.

Po konsultacji z moją Panią P padło na zwiększenie do 100- najpierw przez 1,5 tyg 75, a następnie 100. Mam nadzieję, że ta dawka wytępi te cholerne lęki.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Sortuj wg