SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez lunatic 01 paź 2014, 21:05
Tańczący z lękami,
a gdzie szukasz takiej o której mowisz? przeciez kazda biurowa jaką ja widze na portalach to polega własnie na pozyskiwaniu klientów, czyli cholerny telemarketing i tym podobne dziadostwo

przez Tańczący z lękami 01 paź 2014, 21:31
lunatic, telemarketing odrzucam w przedbiegach, nie interesuje mnie to. Czasem są inne oferty, np asystent w dziale handlowym albo osoba do obsługi zamówień, etc. Ale lekko nie ma.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Meg1985 01 paź 2014, 22:39
Chłopaki, ja mam nadzieję, że nam wszystkim się sytuacja życiowa polepszy i ustabilizuje. Przecież jesteśmy młodzi, wszyscy po studiach, elokwentni i inteligentni. Ja nie wiem co się w tym kraju wyrabia. A potem się dziwić, że w poczekalni w poradni zdrowia psychicznego sami młodzi ludzie, a na oddziałach psychiatrycznych średnia wieku to 30 lat. Wiadomość z pierwszej ręki, mojej kumpeli brat się leczy, a sam ma chłopak ok. 30-stki. Miałam też kumpla, z którym chodziłam do tej samej klasy, który niestety z roztargnienia i wielkiej beznadziei, z braku pracy i środków do życia mając 27 lat popełnił samobójstwo, a konkretnie powiesił się. To straszne. Bardzo często o nim myślę, jak bardzo musiał cierpieć, że odważył się to zrobić...
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 01 paź 2014, 23:04
dedykuję wszystkim niezadowolonym z sytuacji w naszym kraju: https://www.youtube.com/watch?v=m00udFijVf0 "Żyję w kraju..."

-- 01 paź 2014, 22:06 --

Meg1985, to masz miesiąc na podszkolenie języka i zrobienie zapasów serty
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Meg1985 01 paź 2014, 23:19
Tańczący z lękami, Widzę, że z Ciebie lokalny patriota. Przypomniał mi się Poznań:) Mam sentyment do tego miasta:)

Muszę zrobić duży zapas Setaloftu, bo jak pojadę to mogę się tak zestresować, że będę potrzebować zwiększyć, nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje na nową sytuację. A język to katastrofa albo jeszcze gorzej... :?

przez tadziu 02 paź 2014, 22:27
Meg dzięki za odpowiedź. No to muszę poczekać na działanie sertraliny, chociaż chciałbym, aby właśnie spamilan (buspiron) szybciej zaczął działać, bo mam takie jazdy lękowe czasami, że nie potrafię wyrobić i się dołuje strasznie. Jestem osoba otwartą na ludzi i porafię się odnaleźć wśród znajomych. Potrafiłem. Teraz łapie takie zawiechy wśród ludzi, że ciężko mi to ogarnąć. Samemu jest równie źle, ale staram się czymś zająć czas, żeby nie mysleć o problemach.

przez Meg1985 02 paź 2014, 23:09
tadziu, rozumiem, bo też jestem otwartą osobą, może nigdy nie byłam duszą towarzystwa, nie szalałam na dyskotekach, bo zwyczajnie nie lubię takiego rodzaju rozrywki. Ale lubiłam spotkania towarzyskie, ogólnie lubię ludzi. Lubię też pracować z ludźmi. A nerwica i depresja powodowały powolne moje samozniszczenie. Również nie mogłam się odnaleźć w towarzystwie. Najczęściej siedziałam cicho, nie zabierałam głosu, mimo, że miałam swoje zdanie,ale bałam się wyrazić, żeby ktoś sobie o mnie źle nie pomyślał. Bardzo przejmowałam się opinią innych na mój temat. Dobrze, że uświadomiłam sobie, że mam problem. Gdybym nie szukała dla siebie ratunku, nie wiem gdzie bym teraz była. Na szczęście są lekarze, terapeuci i oczywiście farmakoterapia. Tadziu, zobaczysz, może być tylko lepiej, zresztą sam zobaczysz.

przez buzia85 03 paź 2014, 15:58
Witam,
Od kilku dni dość bacznie przeglądam fora, by znaleźć jakiekolwiek informacje na temat skutków ubocznych zoloft otóż od trzech dni jestem na 1/2 tabletki 50mg mam na tej dawce być tydzień potem mam zwiększyć do 1 tabletki 50 mg dziennie. Mam kilka objawów jednak jeden nie daje mi spokoju. Mam między innymi roztrzesienie od środka, senność, natłok myśli większy niż normalnie , brak apetytu to jeszcze potrafię zrozumieć, jednak najgorszy objaw dla mnie to ucisk w gardle jakbym cos tam miała i co tylko zjem wypychało mi jedzenie z powrotem, nie wiem jak to określić. Może jakby mnie ktoś dusił. Mam tak zaraz po tym jak tylko coś zjem. Nie przeszkadzało by mi to bardzo gdyby nie fakt że mam tak non stop nawet jak się przebudzę w nocy. Czy to normalne ? Dodam że zrobiło mi się tak zaraz po rym jak pierwszy raz zażyłam połówkę leku :( Powiedzcie że to przejdzie ?
Pozdrawiam

przez Patryk29 03 paź 2014, 16:56
buzia85 napisał(a):Witam,
Od kilku dni dość bacznie przeglądam fora, by znaleźć jakiekolwiek informacje na temat skutków ubocznych zoloft otóż od trzech dni jestem na 1/2 tabletki 50mg mam na tej dawce być tydzień potem mam zwiększyć do 1 tabletki 50 mg dziennie. Mam kilka objawów jednak jeden nie daje mi spokoju. Mam między innymi roztrzesienie od środka, senność, natłok myśli większy niż normalnie , brak apetytu to jeszcze potrafię zrozumieć, jednak najgorszy objaw dla mnie to ucisk w gardle jakbym cos tam miała i co tylko zjem wypychało mi jedzenie z powrotem, nie wiem jak to określić. Może jakby mnie ktoś dusił. Mam tak zaraz po tym jak tylko coś zjem. Nie przeszkadzało by mi to bardzo gdyby nie fakt że mam tak non stop nawet jak się przebudzę w nocy. Czy to normalne ? Dodam że zrobiło mi się tak zaraz po rym jak pierwszy raz zażyłam połówkę leku :( Powiedzcie że to przejdzie ?
Pozdrawiam

Czesc, jak mas lek to masz i ulotke, taki skutek uboczny bodajze moze wystapic na poczatku, ja mialem taka tez jakby gule w gardle tak to czulem, nie ma problemu z oddychaniem??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez buzia85 03 paź 2014, 17:51
Witaj,
Czasem jest problem, mam to od trzech dni odkąd biorę zoloft jednak nie umiem okreslić skali niemożności oddychania. Ogólnie jestem astmatyczką ale w przypadku astmy troche inaczej mi się objawia atak . Gdyby jednak rzeczywiście się zagłębić w temat samego oddychania to czuje duży dyskomfort. Od jakichs 15 minut mam to roztrzęsienie o którym pisałam wyżej i zastanawiam się czy nie zażyć doraźnie Alprox 0,5 mg , który przepisał mi lekarz. Moja praca opiera się głównie na sprawnością dłońmi i pełną precyzją wykonania, a cięzko to robić kiedy cała się tak trzęsę. Oby to był tylko ten pierwszy cieżki okres dwóch tygodni adaptacji leku w organizmie.

przez Patryk29 03 paź 2014, 17:55
Minie napewno, takze spokojnie czekaj, co do alproxu to sobie zazyj wedlug zalecen lekarza, nie ma po co sie meczyc, zdrówka zycze
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez buzia85 03 paź 2014, 18:00
Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź będe to kontrolować, czekam z nadzieją że lek się szybko zadomowi.
Pozdrawiam serdecznie.

przez slow motion 05 paź 2014, 15:25
No i dziś mija równo 6 tygodni odkąd biorę sertre 50 tke. Jutro zadzwonię do mojej P i skonsultuję owy stan, bo nie jest fajnie. Jest piękna pogoda, a ja 3 dzień zalegam na kanapie. Gdy już wychodzę z domu to mam to okropne napięcie, które znakomicie maskuje.
Na dodatek hormony najprawdopodobniej mi się rozregulowały i być może to również ich sprawka. Czekam na odpowiedni moment i pójdę zbadać. Powyskakiwały mi na brodzie takie podskórne bolące gule i zastanawiam się czy sprawcą nie jest neuroleptyk, który brałam ponad rok na sen.

-- 05 paź 2014, 14:26 --

aha i ciągle chcę mi się jeść :roll:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez buzia85 05 paź 2014, 19:17
Slow motion witaj,
Ten apetyt masz od początku, czy od niedawna ? Ja mam wręcz odwrotnie nie mogę jeść. Dziś np zjadłam tylko kęsa tosta. Jednak to mój dopiero 5 dzień na 1/2 zoloftu 50mg za trzy dni zaczynam brać całą 50mg.
Pozdrawiam

Sortuj wg