SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Meg1985 29 wrz 2014, 00:16
Reiben, sory, ale nie jesteś w temacie i nie zrozumiałeś kontekstu. Lekarz mi zmniejszył, bo miałam biegunkę przez 2 tygodnie, nie dlatego, że miał takie "widzimisię" :smile:
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez Reiben 29 wrz 2014, 00:28
2 tygodnie biegunki huh, srogo tyle czasu brązową nutę słyszeć :smile:
Reiben

przez Meg1985 29 wrz 2014, 00:59
Reiben, żebyś wiedział, nigdy czegoś takiego nie miałam. Właściwie to większość mojego dnia spędzałam "na tronie" makabra !!!:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tizziano 29 wrz 2014, 13:15
A mam do Was pytanie, bo lekarz zmniejszył mi dawkę Zoloftu z 200mg do 150 mg i 3 tygodnie było ok, a teraz od miesiąca jest lipa-powróciły mi bóle somatyczne szczęki od których się wszystko zaczęło... czy ktoś po zmniejszaniu dawki miał nawroty? i czy to przejdzie tylko trzeba poczekać trochę czasu? czy lepiej wrócić na 200... ?

przez Patryk29 29 wrz 2014, 15:14
tizziano napisał(a):A mam do Was pytanie, bo lekarz zmniejszył mi dawkę Zoloftu z 200mg do 150 mg i 3 tygodnie było ok, a teraz od miesiąca jest lipa-powróciły mi bóle somatyczne szczęki od których się wszystko zaczęło... czy ktoś po zmniejszaniu dawki miał nawroty? i czy to przejdzie tylko trzeba poczekać trochę czasu? czy lepiej wrócić na 200... ?

A dlaczego lekarz ci zmniejszyl dawke?
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez tizziano 29 wrz 2014, 15:52
Nie wiem, po prostu chciał pewnie zejść już powoli bo dobrze się czułem.

przez Patryk29 29 wrz 2014, 15:59
To powiedz o tym lekarzowi, ze wrócily objawy, jak masz do niego numer kom. to zadzwon moze zaleci wrócic do tej dawki,albo
na kolejnej wizycie przedstaw jak sie sprawy maja i tyle, zdrówka zycze.

przez Tańczący z lękami 29 wrz 2014, 18:30
Meg1985, czyli tak jak podejrzewałaś biegunki były od nadmiaru serty, widać, że 100mg to dla Ciebie optimum. Teraz tylko trzymaj ten kurs :great: A jak w nowej pracy, bo coś pisałaś ostatnio? Wyjechałaś już do Niemiec czy coś znalazłaś w Polsce?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Kat_ 29 wrz 2014, 18:51
Od dzisiaj na 50mg serty po 3-tygodniowej odstawce i 150mg Wellbutrinu.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez tizziano 29 wrz 2014, 22:14
Może wypowie się jeszcze ktoś inny kto zmniejszał dawki serty?

przez Meg1985 29 wrz 2014, 22:47
tizziano, ja zmniejszałam ostatnio Setaloft z 150 mg. na 100 mg. gdyż męczyła mnie 2-tygodniowa biegunka. Nie dawałam już rady. Ale ja nigdy nie miałam czegoś takiego jak ból szczęki czy też żuchwy. To bardzo dziwny objaw zaobserwowałeś. Miałeś tak od samego początku odkąd zacząłeś brać lek?

Tańczący z lękami, witaj, jak zawsze miło Cię widzieć na forum:) Ja jeszcze w Polsce. Zresztą nie wyobrażam sobie po tym co ostatnio przechodziłam, być gdzie indziej niż w domu. Toż to ja prawie z toalety nie wychodziłam. Ale mam nadzieję, że wreszcie uda się jechać. W Polsce pracy nie szukam. A Ty gdzie się podziewasz?? Jeszcze pytanko, myślisz, że u mnie 100 mg. to max dawka?
Że zawsze przy zwiększaniu będzie się pojawiał ten koszmar jelitowy? A może organizm się już przyzwyczaił do leku i już nie będzie odwalał takich numerów.

przez tadziu 01 paź 2014, 00:25
Witam.
To mój pierwszy post tutaj. Jestem osobą młodą, która niestety w ostatnim czasie przeszła załamanie nerwowe (trzecie z kolei w niecały rok czasu). Z poprzednimi sobie jakoś poradziłem sam wykazując dużą motywację w zmienieniu się na lepsze. Jednakże teraz kompletnie się załamałem. Bezsenność, utrata apetytu, lęki, myśli samobójcze, obwinianie się, ciągłe analizowanie wydarzeń, których już nie potrafię odwrócić. Przez to wszystko mam niską samoocenę, kompleksy, a w dodatku jestem DDA. Postanowiłem jednak coś zrobić i poszedłem do lekarza, który przepisał mi na początek 3x1 tabletka spamilanu i 1 pięćdziesiątka raz dziennie rano asertinu, który po tygodniu zwiększyłem do setki. Mam kilka pytań. Czego mogę się spodziewać? Bezsenność trochę ustała i apetyt wrócił, ale to raczej nie spowodowały leki, tylko dowiedziałem się na czym dokładnie stoję. Chciałbym znowu uwierzyć w siebie, znowu otworzyć się na ludzi, poznać kogoś nowego. Czy te leki pozwolą mi poradzić się z tym lękiem i z depresją? Co z alkoholem? Jestem towarzyską osobą i lubię raczej sobie wypić od czasu do czasu, żeby nie oszaleć. Kiedy zauważę efekty? Biorę 10 dni.
Pozdrawiam

przez Tańczący z lękami 01 paź 2014, 12:10
Meg1985, od kilku dni jestem już w Polsce, ale tutejszy klimat znowu mnie ściągnął w dół :( Czas na szukanie roboty

-- 01 paź 2014, 11:14 --

Meg1985 napisał(a): Jeszcze pytanko, myślisz, że u mnie 100 mg. to max dawka? Że zawsze przy zwiększaniu będzie się pojawiał ten koszmar jelitowy? A może organizm się już przyzwyczaił do leku i już nie będzie odwalał takich numerów.

myślę, że lepsze jest wrogiem dobrego...100mg to naprawdę solidna dawka: 2 x większa od podstawowej. Poza tym nie tylko dawka się liczy, ale czas leczenia...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Patryk29 01 paź 2014, 13:24
tadziu napisał(a):Witam.
To mój pierwszy post tutaj. Jestem osobą młodą, która niestety w ostatnim czasie przeszła załamanie nerwowe (trzecie z kolei w niecały rok czasu). Z poprzednimi sobie jakoś poradziłem sam wykazując dużą motywację w zmienieniu się na lepsze. Jednakże teraz kompletnie się załamałem. Bezsenność, utrata apetytu, lęki, myśli samobójcze, obwinianie się, ciągłe analizowanie wydarzeń, których już nie potrafię odwrócić. Przez to wszystko mam niską samoocenę, kompleksy, a w dodatku jestem DDA. Postanowiłem jednak coś zrobić i poszedłem do lekarza, który przepisał mi na początek 3x1 tabletka spamilanu i 1 pięćdziesiątka raz dziennie rano asertinu, który po tygodniu zwiększyłem do setki. Mam kilka pytań. Czego mogę się spodziewać? Bezsenność trochę ustała i apetyt wrócił, ale to raczej nie spowodowały leki, tylko dowiedziałem się na czym dokładnie stoję. Chciałbym znowu uwierzyć w siebie, znowu otworzyć się na ludzi, poznać kogoś nowego. Czy te leki pozwolą mi poradzić się z tym lękiem i z depresją? Co z alkoholem? Jestem towarzyską osobą i lubię raczej sobie wypić od czasu do czasu, żeby nie oszaleć. Kiedy zauważę efekty? Biorę 10 dni.
Pozdrawiam

Siema odnoszac sie do twoich pytan, a wiec tak co do dzialania to te leki dzialaja najszybciej po 2 tygodniach, tak realnie
to okolo miesiaca trzeba czekac, czy ci pomoze, trudno powiedziec, jezeli lek jest trafiony to na pewno pomoze, ale na to trzeba wiecej niz kilka tygodni, co do alkoholu ja bym radzil nie pic alkoholu przynajmniej na poczatku terapii bo to sie mija z celem,
jak zauwazysz jakies dzialanie na plus to mozesz sobie pozwolic na jakies tam piwko czy dwa, ale najlepiej jak najmniej, alkohol to depresant i to silny, ja odstawilem alkohol calkowicie, ale zrobisz jak bedziesz uwazal za stosowne, co do samych interakcji to nic ci nie grozi przy zmieszaniu alkoholu z sertralina, aha dawke zwiekszyles sam czy za porozumieniem z lekarzem??

Sortuj wg