SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

 
Liczba głosów : 317

przez Angelika 17 lip 2006, 14:14
Ja tez wlasnie sie nad tym zastanawiam ale na efekty treba poczekac dosc dlugo-nie da sie tak szybko wiec uzbrojmy sie w cierpliwosc.
Angelika
Offline

asentra

przez RENE 17 lip 2006, 15:57
Biore asentre od lutego 2006 skutki mialam tylko jedne jadlowstret ale w miare przeszlo.....zaczelam od 50 teraz biore 250 to juz maxymalna dawka i powoli przestaje na mnie dzialac to sie podobno zdarza...
Jedno co powiem Asentra mi naprawde pomogła:)))
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
17 lip 2006, 15:16
Lokalizacja
WARSZAWA

Avatar użytkownika
przez danielos 19 lip 2006, 13:05
witam !
ja biore od dwóch dni ten środek wieczorem tak mi zalecił lekarz, po pierwszym proszku nastepnego dnia rano miałem dziwne jazdy jakos sie dziwnie czułem , sucho w buzi ,spocone rece , uderzenia gorąca i dziwne skoki ciscnienia trwało to jakąś godzine potem jakby ustało i lekko powruciło wieczorem przed połknieciem kolejnej pigułki . Kolejny poranek był troche inny a mianowicie zredukowała sie o połowę suchość w ustach i pocenie skoki ciśnienia jeszcze wystapiły lecz pojawiły sie nowe objawy , poczułem jakiś wewnetrzny niepokuj i zdenerwowanie oraz sennośc.
W zwiazku z tym mam pytanie czy ktoś mi może powiedzieć czy to jest normalna reakcja czy może musze to odstawić ?
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
19 lip 2006, 12:50

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Avatar użytkownika
przez themollka 19 lip 2006, 19:55
Zalezy jaka masz dawke. Najlepiej rozlozyc na 2, 3 dawki dziennie. No chyba, ze bierzesz tylko 50mg, to wtedy na noc, przynajmniej nie powinienes miec klopotow z apetytem. Pelny efekt terapeutyczny powinien nastapic miedzy 4 a 6 tygodniem brania. Choc cos sie czuje czasem juz po tygodniu. Jak to dziala? Zalezy jakie masz objawy. Mi reguluje sen, apetyt, daje sile i dobre samopoczucie oraz likwiduje natrectwa.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
48
Dołączył(a)
12 lip 2006, 21:52

Avatar użytkownika
przez danielos 19 lip 2006, 22:06
themolka dzieki za odp . ja ma działke 50mg i własnie biore raz wieczorem po kolacji co do apetytu to niestety ale dzisiaj niestety go wcale niemiałem
czy te objawy mina ? bo szczeże nie jest to przyjemne no ale jeżeli mina i ma mi to pomuc to sie pomecze.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
19 lip 2006, 12:50

Avatar użytkownika
przez themollka 19 lip 2006, 22:10
To powinno minac w ciagu 2 tygodni. Nawet jesli bedzie trwalo dluzej, to sie nie przejmuj, minie. Kazdy inaczej reaguje :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
48
Dołączył(a)
12 lip 2006, 21:52

Avatar użytkownika
przez danielos 20 lip 2006, 00:12
dzieki troche mnie twoja odpowiedź uspokoiła ale mimo wszystko czuje sie fataliti , znaczy tak z przerwami, raz jest dobrze ,a raz mnie tak węźmie że szok i skacze mi cisnienie w tym czasie i niewiem np. czy jak mnie łeb boli to moge brać ibuprom :cry:
Avatar użytkownika
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
19 lip 2006, 12:50

Avatar użytkownika
przez themollka 20 lip 2006, 00:26
danielos, mozesz brac ibuprom. Potem bedzie coraz dluzej dobrze, az w koncu juz tak zostanie ;) Moze byc tez tak, ze okaze sie, ze to lek nie dla ciebie, ale wiekszosc ma skutki uboczne na poczatku, wiec badz dobrej mysli.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
48
Dołączył(a)
12 lip 2006, 21:52

Avatar użytkownika
przez danielos 20 lip 2006, 14:10
ok. bede sie starał być dobrej myśli i dziekuję za słowa otuchy , dzisiaj mnie dla odmiany wzieło na spanie no i oczywiście zero apetytu no ale to dopiero 3 dzień tej terapii . :lol:

[ Dodano: Czw Lip 20, 2006 5:28 pm ]
themollka[/u] a ile czasu już zarzywasz ten specyfik ?

[ Dodano: Czw Lip 20, 2006 10:15 pm ]
disiaj przez cały dzień było spoko nawet mi apetyt wrócił miałem tylko pod wieczór jakieś dwie nieciekawe jazdy a tak pozatym luz nawet ciśnienie sie uspokoiło i mam w normie z tym że niestety niemoge powiedzieć żeby coś sie zmieniło na lepsze oprócz tego że objawy skutków ubocznych zmalały.

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 11:48 am ]
dziś jest 4 dzień terapii stimulotonem ,poranek jakby troche lepszy tylko czasami jakis taki wewnetrzny niepokuj sie wkrada i troche poty wróciły głównie na dłoniach i stopach no i przestaja mnie chyba dręczyć te przeraźliwe myśli .

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 9:21 pm ]
w południe miałem bule w klatce piersiowej i tak troche sie jakoś dziwnie czułem , za to pod wieczór nawet naszła mnie chęć zrobienia czegoś w ogródku :lol:
Avatar użytkownika
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
19 lip 2006, 12:50

przez ANOUK 20 lip 2006, 21:24
WITAM!JA OD JUTRA MAM ZAMIAR BRAC ZOLOFT. TROCHĘ SIĘ BOJE GO ZAŻYWAĆ. bOJE SIĘ UZALEŻNIENIA.SĄ TO PIERWSZE MOJE LEKI ANTYDEPRESYJNE. WOGÓLE WCZORAJ PIERWSZY RAZ BYŁAM U PSYCHIATRY. MĘCZĄ MNIE STRASZNE MYŚLI. CZASAMI CZUJE ŻE WARIUJE. cZY WAM POMÓGŁ TEN LEK?JAK SIĘ PO NIM CZUJECIE?BARDZO ZALEŻY MI NA WASZEJ OCENIE, PONIEWAŻ JUŻ ZAŻYWACIE TE LEKI I MOŻECIE MI CONIECO POWIEDZIAĆ!DZIĘKI ZA RADY, POERADY I TAKIE TAM :)
NIEMOC, RADOŚĆ I SMUTEK!
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
20 lip 2006, 21:11
Lokalizacja
KÓRNIK

przez malami 20 lip 2006, 21:39
ja biore zoloft juz ponad tyzien i czuje sie barzo dobrze, biegunka przeszla, leki pojawiaja sie ale szybciutko znikaja i nie wywoluja tak wielkiego leku jak wczesniej. Teraz czekam na pelny efekt terapeutyczny :) bedzie dobrze :)
Offline
Posty
25
Dołączył(a)
14 cze 2006, 11:45

przez ANOUK 20 lip 2006, 22:01
MAM NADZIEJE ŻE BĘDZIE DOBRZE, BO ŚMICH I PŁACZ NAPRZEMIAN TOTALNIE MNIE ROZWALA EMOCJONALNIE I NIE RADZE SOBIE Z TYM. MALAMI I WSZYSTKIM "TOWARZYSZĄ|" ŻYCZE CIERPLIWOŚCI I NADZIEJI!
NIEMOC, RADOŚĆ I SMUTEK!
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
20 lip 2006, 21:11
Lokalizacja
KÓRNIK

przez Wera 21 lip 2006, 16:12
U mnie gdyby te złe samopoczucie psychiczne ne byloby tak źle, pozdrawiam :)
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

Avatar użytkownika
przez themollka 21 lip 2006, 17:54
zoloft=stimuloton=asentra=luxeta. Temat o tym leku juz byl.
Nie mialam zadnych skutkow ubocznych. Teraz znowu biore sertraline.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
48
Dołączył(a)
12 lip 2006, 21:52

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości

Przeskocz do