SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Angelika 17 lip 2006, 14:14
Ja tez wlasnie sie nad tym zastanawiam ale na efekty treba poczekac dosc dlugo-nie da sie tak szybko wiec uzbrojmy sie w cierpliwosc.
Angelika

asentra

przez RENE 17 lip 2006, 15:57
Biore asentre od lutego 2006 skutki mialam tylko jedne jadlowstret ale w miare przeszlo.....zaczelam od 50 teraz biore 250 to juz maxymalna dawka i powoli przestaje na mnie dzialac to sie podobno zdarza...
Jedno co powiem Asentra mi naprawde pomogła:)))

przez danielos 19 lip 2006, 13:05
witam !
ja biore od dwóch dni ten środek wieczorem tak mi zalecił lekarz, po pierwszym proszku nastepnego dnia rano miałem dziwne jazdy jakos sie dziwnie czułem , sucho w buzi ,spocone rece , uderzenia gorąca i dziwne skoki ciscnienia trwało to jakąś godzine potem jakby ustało i lekko powruciło wieczorem przed połknieciem kolejnej pigułki . Kolejny poranek był troche inny a mianowicie zredukowała sie o połowę suchość w ustach i pocenie skoki ciśnienia jeszcze wystapiły lecz pojawiły sie nowe objawy , poczułem jakiś wewnetrzny niepokuj i zdenerwowanie oraz sennośc.
W zwiazku z tym mam pytanie czy ktoś mi może powiedzieć czy to jest normalna reakcja czy może musze to odstawić ?
Pozdrawiam Daniel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez themollka 19 lip 2006, 19:55
Zalezy jaka masz dawke. Najlepiej rozlozyc na 2, 3 dawki dziennie. No chyba, ze bierzesz tylko 50mg, to wtedy na noc, przynajmniej nie powinienes miec klopotow z apetytem. Pelny efekt terapeutyczny powinien nastapic miedzy 4 a 6 tygodniem brania. Choc cos sie czuje czasem juz po tygodniu. Jak to dziala? Zalezy jakie masz objawy. Mi reguluje sen, apetyt, daje sile i dobre samopoczucie oraz likwiduje natrectwa.

przez danielos 19 lip 2006, 22:06
themolka dzieki za odp . ja ma działke 50mg i własnie biore raz wieczorem po kolacji co do apetytu to niestety ale dzisiaj niestety go wcale niemiałem
czy te objawy mina ? bo szczeże nie jest to przyjemne no ale jeżeli mina i ma mi to pomuc to sie pomecze.

przez themollka 19 lip 2006, 22:10
To powinno minac w ciagu 2 tygodni. Nawet jesli bedzie trwalo dluzej, to sie nie przejmuj, minie. Kazdy inaczej reaguje :)

przez danielos 20 lip 2006, 00:12
dzieki troche mnie twoja odpowiedź uspokoiła ale mimo wszystko czuje sie fataliti , znaczy tak z przerwami, raz jest dobrze ,a raz mnie tak węźmie że szok i skacze mi cisnienie w tym czasie i niewiem np. czy jak mnie łeb boli to moge brać ibuprom :cry:

przez themollka 20 lip 2006, 00:26
danielos, mozesz brac ibuprom. Potem bedzie coraz dluzej dobrze, az w koncu juz tak zostanie ;) Moze byc tez tak, ze okaze sie, ze to lek nie dla ciebie, ale wiekszosc ma skutki uboczne na poczatku, wiec badz dobrej mysli.

przez danielos 20 lip 2006, 14:10
ok. bede sie starał być dobrej myśli i dziekuję za słowa otuchy , dzisiaj mnie dla odmiany wzieło na spanie no i oczywiście zero apetytu no ale to dopiero 3 dzień tej terapii . :lol:

[ Dodano: Czw Lip 20, 2006 5:28 pm ]
themollka[/u] a ile czasu już zarzywasz ten specyfik ?

[ Dodano: Czw Lip 20, 2006 10:15 pm ]
disiaj przez cały dzień było spoko nawet mi apetyt wrócił miałem tylko pod wieczór jakieś dwie nieciekawe jazdy a tak pozatym luz nawet ciśnienie sie uspokoiło i mam w normie z tym że niestety niemoge powiedzieć żeby coś sie zmieniło na lepsze oprócz tego że objawy skutków ubocznych zmalały.

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 11:48 am ]
dziś jest 4 dzień terapii stimulotonem ,poranek jakby troche lepszy tylko czasami jakis taki wewnetrzny niepokuj sie wkrada i troche poty wróciły głównie na dłoniach i stopach no i przestaja mnie chyba dręczyć te przeraźliwe myśli .

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 9:21 pm ]
w południe miałem bule w klatce piersiowej i tak troche sie jakoś dziwnie czułem , za to pod wieczór nawet naszła mnie chęć zrobienia czegoś w ogródku :lol:

przez ANOUK 20 lip 2006, 21:24
WITAM!JA OD JUTRA MAM ZAMIAR BRAC ZOLOFT. TROCHĘ SIĘ BOJE GO ZAŻYWAĆ. bOJE SIĘ UZALEŻNIENIA.SĄ TO PIERWSZE MOJE LEKI ANTYDEPRESYJNE. WOGÓLE WCZORAJ PIERWSZY RAZ BYŁAM U PSYCHIATRY. MĘCZĄ MNIE STRASZNE MYŚLI. CZASAMI CZUJE ŻE WARIUJE. cZY WAM POMÓGŁ TEN LEK?JAK SIĘ PO NIM CZUJECIE?BARDZO ZALEŻY MI NA WASZEJ OCENIE, PONIEWAŻ JUŻ ZAŻYWACIE TE LEKI I MOŻECIE MI CONIECO POWIEDZIAĆ!DZIĘKI ZA RADY, POERADY I TAKIE TAM :)
NIEMOC, RADOŚĆ I SMUTEK!

przez malami 20 lip 2006, 21:39
ja biore zoloft juz ponad tyzien i czuje sie barzo dobrze, biegunka przeszla, leki pojawiaja sie ale szybciutko znikaja i nie wywoluja tak wielkiego leku jak wczesniej. Teraz czekam na pelny efekt terapeutyczny :) bedzie dobrze :)

przez ANOUK 20 lip 2006, 22:01
MAM NADZIEJE ŻE BĘDZIE DOBRZE, BO ŚMICH I PŁACZ NAPRZEMIAN TOTALNIE MNIE ROZWALA EMOCJONALNIE I NIE RADZE SOBIE Z TYM. MALAMI I WSZYSTKIM "TOWARZYSZĄ|" ŻYCZE CIERPLIWOŚCI I NADZIEJI!
NIEMOC, RADOŚĆ I SMUTEK!

przez Wera 21 lip 2006, 16:12
U mnie gdyby te złe samopoczucie psychiczne ne byloby tak źle, pozdrawiam :)

przez themollka 21 lip 2006, 17:54
zoloft=stimuloton=asentra=luxeta. Temat o tym leku juz byl.
Nie mialam zadnych skutkow ubocznych. Teraz znowu biore sertraline.

Sortuj wg