SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez renee.madison 21 wrz 2014, 08:57
donPedro, bei, chyba nigdy mi się nie udało kupić więcej niż jedno op. 100... A już na pewno nie Zoloftu, a że mam zazwyczaj na recepcie 7 opakowań więc co najmniej tydzień wcześniej muszę zamawiać-a i tak często są braki w magazynach :?
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez aptasia 21 wrz 2014, 09:08
a ja nie mam problemu nigdy w żadnej aptece z setką asentry :shock:
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Reiben 21 wrz 2014, 09:20
Ostatnio beznadziejnie się fizycznie czuję na sertrze, dzień w dzień boli bańka i jeszcze okresowo wchodzi mi arytmia albo raczej nerwowe jazdy ze strony serca, te prawie rok temu jak brałem 200 mg i potem 300 było o wiele lepiej, w zasadzie tylko odczuwałem zwiększoną potliwość, ehh starość, trza se dołek zacząć kopać.
Reiben

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kupmitrumne 21 wrz 2014, 12:04
Za nim zaczniesz kopać dolek , daj się zaliczyc men .

Żeby było na temat to zjazdy sercowe mam od każdego leku , po sercie było bardziej , plus potliwosc nocna która była wkurzajaca.

przez donPedro 21 wrz 2014, 12:31
bei napisał(a):
donPedro napisał(a):Nie boję się skutków ubocznych, ale dawka 50mg to nie na moją ostrą natrętną fazę, wyjatkowo wredną i nieustępliwą; prawdopodobnie gdybym dostał lek tydzien wczesniej nie wkręciłbym się tak zajebiście, to że zjawiłem się u psychola to i tak niepodobne do mnie, człeka który niegdyś poprzysiągł sobie, że nie tknie psychotropów. Teraz czekam na tel z apteki, bo okazało się, ze dawki 100mg rzadko sprowadzają (?)

[b]
Co do rzadkiego sprowadzania dawki 100 to też się z tym spotkałam ;), dlatego ja wcześniej idę sobie zamówić.

ostatecznie jeśli zabraknie 100mg kupię 50 i wezmę dawkę podwójną; zamierzam z tym gównem (NN) skończyć raz na zawsze ( kiedy już najdzie mnie poprawa będę dostatecznie silny żeby samemu spławić resztki nerwicy i odłożę lek na półkę )

przez Meg1985 21 wrz 2014, 15:27
renee.madison napisał(a):donPedro, bei, chyba nigdy mi się nie udało kupić więcej niż jedno op. 100... A już na pewno nie Zoloftu, a że mam zazwyczaj na recepcie 7 opakowań więc co najmniej tydzień wcześniej muszę zamawiać-a i tak często są braki w magazynach :?

renee madison a czemu masz na recepcie takie ilości leku (7opakowań). ??? Czy lekarz może na jednej recepcie wypisać tyle opakowań leku?? Niedługo czeka mnie wyjazd do pracy, do naszych zachodnich sąsiadów i już się martwię, co ja zrobię z lekami, czy zabrać ze sobą większą ilość, czy też rodzina ma mi przysyłać co miesiąc. W ogóle mam tak dużo obaw co do tego wyjazdu, czy w ogóle osoba z taką nerwicą jak ja powinna się ruszać z domu?? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat??

-- 21 wrz 2014, 15:29 --

kupmitrumne napisał(a):
Żeby było na temat to zjazdy sercowe mam od każdego leku , po sercie było bardziej , plus potliwosc nocna która była wkurzajaca.

Też po sercie pocę się w nocy koszmarnie, w dzień trochę mniej.....
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez Lord Kapucyn 21 wrz 2014, 15:46
renee madison a czemu masz na recepcie takie ilości leku (7opakowań). ??? Czy lekarz może na jednej recepcie wypisać tyle opakowań leku??

Zgodnie z prawem lekarz może wypisać maksymalną dawkę leku najwyżej na 3 miesięczną kurację. Jeżeli lek jest refundowany, a lekarz na recepcie nie zamieścił dawkowania to w aptece mogą wydać maksymalnie dwa najmniejsze opakowania tego leku. Jeżeli lek jest refundowany i lekarz podał dawkowanie to w aptece wydają tyle opakowań ile zapisał lekarz (np. 10) jeżeli ilość nie przekracza 90-dniowej kuracji. Jeżeli lek jest na 100% to nie ma znaczenia (ale 3 miesiące obowiązują).

Przykład: Ktoś bierze 200mg sertraliny, a konkretnie łyka 2x100mg/dobę. Nie ma tabletek sertry 200mg, są max. po 100mg. Na 3 miesięczną terapię będzie zatem potrzebnych 6 opakowań sertraliny x 28/30 tabletek x 100mg.

Analogicznie: Ktoś bierze 150mg sertraliny, ale ma zapisane dawkowanie 3x50mg. Porcją 90-dniową będzie 9 opakowań sertraliny x 28/30 tabletek x 50mg.

-- 21 wrz 2014, 15:48 --

Ja kiedyś jak brałem moklobemid 600mg/dobę, a on jest tylko w tabletkach po 150mg to 4 opakowania są potrzebne na miesiąc. Lekarz do ktorego poszedłem prywatnie wypisał mi 12 opakowań (3 miesiące x 4 opakowania) czyli akurat nie przekroczył 90-dniowej kuracji.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Patryk29 21 wrz 2014, 15:49
Meg1985 napisał(a):
renee.madison napisał(a):donPedro, bei, chyba nigdy mi się nie udało kupić więcej niż jedno op. 100... A już na pewno nie Zoloftu, a że mam zazwyczaj na recepcie 7 opakowań więc co najmniej tydzień wcześniej muszę zamawiać-a i tak często są braki w magazynach :?

renee madison a czemu masz na recepcie takie ilości leku (7opakowań). ??? Czy lekarz może na jednej recepcie wypisać tyle opakowań leku?? Niedługo czeka mnie wyjazd do pracy, do naszych zachodnich sąsiadów i już się martwię, co ja zrobię z lekami, czy zabrać ze sobą większą ilość, czy też rodzina ma mi przysyłać co miesiąc. W ogóle mam tak dużo obaw co do tego wyjazdu, czy w ogóle osoba z taką nerwicą jak ja powinna się ruszać z domu?? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat??

-- 21 wrz 2014, 15:29 --

kupmitrumne napisał(a):

Też po sercie pocę się w nocy koszmarnie, w dzień trochę mniej.....

Co do wyjazdu to sama powinnas czuc czy dasz rade, generalnie pewnie bys sobie poradzila, tylko jak siedzisz przed kompem w domu to wydaje ci sie to straszne, jak sie przelamiesz i pojedziesz to bedzie na prawde duzy sukces, na miejscu okaze sie nie jest tak zle jak to w swojej glowie uwazalas.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Meg1985 21 wrz 2014, 16:07
Dark Passenger, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

Patryk29, Tobie też dziękuję, takie słowa zawsze są budujące...:)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez depas 21 wrz 2014, 17:36
Dark Passenger, bierzesz w dalszym ciągu 200mg sertraliny? Jeśli tak, to jak z sennością, odczuwasz w ogóle jakąś w ciągu dnia?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez slow motion 22 wrz 2014, 11:52
minął wczoraj 4 tydzień odkąd biorę sertre(50mg) czuję zmęczenie, rano nie mogę się z łóżka podnieść, jednak lęki jakby się zmniejszyły. dałam radę pójść na rozmowę o pracę chociaż było ciężko...

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez renee.madison 22 wrz 2014, 12:03
Niedługo czeka mnie wyjazd do pracy, do naszych zachodnich sąsiadów i już się martwię, co ja zrobię z lekami, czy zabrać ze sobą większą ilość, czy też rodzina ma mi przysyłać co miesiąc. W ogóle mam tak dużo obaw co do tego wyjazdu, czy w ogóle osoba z taką nerwicą jak ja powinna się ruszać z domu?? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat??

Meg1985, ja z własnego doświadczenia wiem, że wyjazd do najlepsze co mogło mnie (a raczej moją nerwicę) spotkać. Zmiana środowiska, potrzeba ogarnięcia się i zrobienia kroku naprzód zrobiła mi lepiej niż niejeden lek.
Siedzenie w domu najbardziej ciągnie w dół i im dłużej to trwa-tym ciężej wrócić do rzeczywistości, do ludzi itp.
Co do leków to na początku weź większą ilość, nie wiem jak wygląda Twój kontakt z lekarzem, ale moja pani doktor sama zasugerowała, że stres związany z wyjazdem i ciężkimi początkami może wymagać wejścia na wyższą dawkę i lepiej mieć zapas, żeby nie dokładać sobie jeszcze jednego stresu w postaci 'skąd ja wezmę leki?'.
Na długo jedziesz? :)

Dzięki Dark Passenger że mnie wyręczyłeś w odpowiedzi :) Dodam tylko, że jak się ma dobry kontakt z lekarzem to może i wypisać na pół roku (na recepcie zapisuje dawkowanie większe niż w rzeczywistości).

-- 22 wrz 2014, 12:05 --

slow motion, tak trzymaj! A jak rozmowa poszła?

przez slow motion 22 wrz 2014, 12:07
renee.madison, niestety nie zostałam wybrana do tej pracy, ale ponoć bardzo sympatyczna jestem :P

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez renee.madison 22 wrz 2014, 14:31
slow motion, zawsze +1 do pewności siebie na następnej rozmowie :) Masz jakąś alternatywną wkrótce? W każdym razie trzymam kciuki!

Sortuj wg