SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Patryk29 20 wrz 2014, 10:04
donPedro napisał(a):Dziś druga wizyta u psychola i zrazu dowiaduję się, że od początku miałem brać dawkę 100 mg zamiast 50 i że on się pomylił przypisując mi minimalną -Hmm...Takie pytanie: czy przy wejsciu na wyższą dawkę zaczną się jakieś psychiczne jazdy czy też od razu mogę spodziewać się wyłacznie "poprawy" ?

A zauwazyles jakas poprawe na 50mg??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez andrzej57 20 wrz 2014, 10:29
Napisałem już ten post w innym wątku,ale piszę tutaj ponownie.
Mam zapytanie do osób,które brały lek zawierający sertralinę - typu asentra,zoloft.miravil? Dlaczego? Znajomy (64 lata) bierze od kwietnia miravil, na ulotce pisze,że często występuje ból gardła. Psychiatra powiedział mu(we wrześniu),że to nie od leku - jednakże namówiłem go,żeby powoli zmniejszał dawki - i tak ze 150mg zszedł teraz na 50. W sierpniu nie mógł nawet przełykać,jakby miał kluchę w gardle, teraz już lepiej. Od września już lepiej,aczkolwiek od 17-tego bm. jest na 50-tce (nie może przecież nagle odstawić!), a wizytę ma w październiku i mówiłem,żeby lekarza poinformował o zmniejszeniu dawki, bo jak był we wrześniu nie powiedział,że obniżył dawkę do 100. Do laryngologa trudno go namówić. Proszę napisać, czy ten lek może być przyczyną dolegliwości z gardłem - czy ktoś "przerabiał" tą dolegliwość powiązaną z tym lekiem? Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam
obserwowany

przez lunatic 20 wrz 2014, 10:33
ja mialem po tym leku bóle gardła, leczyli mnie niepotrzebnie antybiotykami

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 20 wrz 2014, 10:43
andrzej57 napisał(a):Napisałem już ten post w innym wątku,ale piszę tutaj ponownie.
Mam zapytanie do osób,które brały lek zawierający sertralinę - typu asentra,zoloft.miravil? Dlaczego? Znajomy (64 lata) bierze od kwietnia miravil, na ulotce pisze,że często występuje ból gardła. Psychiatra powiedział mu(we wrześniu),że to nie od leku - jednakże namówiłem go,żeby powoli zmniejszał dawki - i tak ze 150mg zszedł teraz na 50. W sierpniu nie mógł nawet przełykać,jakby miał kluchę w gardle, teraz już lepiej. Od września już lepiej,aczkolwiek od 17-tego bm. jest na 50-tce (nie może przecież nagle odstawić!), a wizytę ma w październiku i mówiłem,żeby lekarza poinformował o zmniejszeniu dawki, bo jak był we wrześniu nie powiedział,że obniżył dawkę do 100. Do laryngologa trudno go namówić. Proszę napisać, czy ten lek może być przyczyną dolegliwości z gardłem - czy ktoś "przerabiał" tą dolegliwość powiązaną z tym lekiem? Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

Ja tez mialem ból gardla po tym leku i taka kluche w gardle ze nie moglem sie napic wody nawet, hujnia jednym slowem :mrgreen:

przez donPedro 20 wrz 2014, 13:37
Patryk29 napisał(a):
donPedro napisał(a):Dziś druga wizyta u psychola i zrazu dowiaduję się, że od początku miałem brać dawkę 100 mg zamiast 50 i że on się pomylił przypisując mi minimalną -Hmm...Takie pytanie: czy przy wejsciu na wyższą dawkę zaczną się jakieś psychiczne jazdy czy też od razu mogę spodziewać się wyłacznie "poprawy" ?

A zauwazyles jakas poprawe na 50mg??

Chwilowo, ale do konca nie mogę być pewnym czy to lek spowodował, te okresy jasności umysłu były zbyt krótkie.

przez Meg1985 20 wrz 2014, 17:17
Wiecie co jest najciekawsze, byłam wczoraj u rodzinnego w związku z biegunką od ponad tygodnia, a może dwóch i mówię mu, że biorę Setaloft i że jest to prawdopodobnie skutek uboczny, a on sięga po komputer, sprawdza i mówi mi, że ten lek nie ma w obj. ubocznych biegunki....i zgłupiałam.... :?
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez aptasia 20 wrz 2014, 17:49
Meg1985 napisał(a):Wiecie co jest najciekawsze, byłam wczoraj u rodzinnego w związku z biegunką od ponad tygodnia, a może dwóch i mówię mu, że biorę Setaloft i że jest to prawdopodobnie skutek uboczny, a on sięga po komputer, sprawdza i mówi mi, że ten lek nie ma w obj. ubocznych biegunki....i zgłupiałam.... :?

maaaaaaaaa... przecież nawet w ulotce pisze ;) ja też miałam biegunkę - co prawda nie jakąś hard, przeszło z czasem, spokojnie.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Meg1985 20 wrz 2014, 20:02
dream*, ja mam właśnie taką hard :( a sertrę zaczęłam brać 2 miesiące temu. Powiedziałam doktorowi, że mogę mu ulotkę przynieść, a on mi na to, że ulotki są dla pacjentów, żeby firmy farmaceutyczne mogły się wybronić w razie jakichś problemów, zażaleń, a to, co na prawdę lek robi jest dostępne tylko lekarzom i mają oni jakieś swoje portale, na które się logują żeby sprawdzić lek. Nie wiem zdziwiło mnie to, aż strach pomyśleć czego jeszcze szary, zwykły człowiek nie wie i co jest przed nim ukrywane... :mhm:

przez lunatic 20 wrz 2014, 20:20
mi kiedyś psychiatra i z tego co widze jacy są niektórzy to nawet dość dobry nie zdiagnozował skutków ubocznych po sertralinie a co dopiero rodzinny, w ogole bym nie bral pod uwagę tego co taki lekarz mowi

przez aptasia 20 wrz 2014, 21:31
Meg1985, coś mi się wierzyć nie chce bo jak brałam pierwszy raz sertrę to lekarz mi mówił, że najczęstsze uboki to: zawroty głowy, senność lub pobudzenie, biegunka i mdłosci i że jeśli któryś z objawów by się utrzymywał dłużej może to oznaczać alergię lub nietolerancję.
może u Ciebie tak wlasnie jest skoro sprawa trwa już dwa miesiące.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Patryk29 20 wrz 2014, 21:34
Ja biegunek nie mialem po ssri, ale zatwardzenie po wenli masakryczne, ale slyszalem ze najgorsze sa po anafrinalu potega hehe :mrgreen:

przez Meg1985 20 wrz 2014, 22:11
dream*, może niezbyt jasno napisałam, ale Setaloft biorę 2 miesiące, a biegunkę mam od ponad tygodnia, jak zwiększyłam dawkę, wcześniej było wszystko ok. Cały czas mam jednak nadzieję, że przejdzie, :smile:

przez donPedro 21 wrz 2014, 00:44
Meg1985 napisał(a):

donPedro ja też zaczynałam od dawki 50 mg. i potem stopniowo zwiększałam i to wydaje się logiczne. Po co od razu ładować w siebie 100 mg. skoro 50 może wystarczyć. Z tego co wiem i z tego co inni pisali, na danej dawce powinno się być z miesiąc żeby w pełni zobaczyć działanie leku. W moim przypadku tak było. Po miesiącu weszłam na 100 mg. a potem po 3 tyg. na 150 mg.
Każda zmiana dawki niesie za sobą dość nieprzyjemne skutki, spadki nastroju, lęki, duże wahania nastroju, u niektórych pojawiają się myśli samobójcze, ale u mnie to nie miało miejsca. I co jest jeszcze najdziwniejsze, u mnie dopiero po 2 miesiącach od rozpoczęcia brania sertry, pojawiła się megaaaaaaaaaa duża biegunka trwająca prawie 2 tyg. Wcześniej tego nie było, a po wejściu na 150 mg. rozpętała się ogromna rewolucja jelitowa. Także przygotuj się, oczywiście nie musisz tego tak przechodzić i tego Ci życzę:)

Nie boję się skutków ubocznych, ale dawka 50mg to nie na moją ostrą natrętną fazę, wyjatkowo wredną i nieustępliwą; prawdopodobnie gdybym dostał lek tydzien wczesniej nie wkręciłbym się tak zajebiście, to że zjawiłem się u psychola to i tak niepodobne do mnie, człeka który niegdyś poprzysiągł sobie, że nie tknie psychotropów. Teraz czekam na tel z apteki, bo okazało się, ze dawki 100mg rzadko sprowadzają (?)

przez bei 21 wrz 2014, 07:42
donPedro napisał(a):Nie boję się skutków ubocznych, ale dawka 50mg to nie na moją ostrą natrętną fazę, wyjatkowo wredną i nieustępliwą; prawdopodobnie gdybym dostał lek tydzien wczesniej nie wkręciłbym się tak zajebiście, to że zjawiłem się u psychola to i tak niepodobne do mnie, człeka który niegdyś poprzysiągł sobie, że nie tknie psychotropów. Teraz czekam na tel z apteki, bo okazało się, ze dawki 100mg rzadko sprowadzają (?)

donPedro, myślę ze wiele osób może tak gdybać co by było gdyby dostało się lek wcześniej... ja w moim przypadku 9 lat wcześniej :roll: .
Jak jak zaczęłam odczuwać pierwsze działanie leku to bałam się tego strasznie, a teraz czekam na to by działał ;).
Co do rzadkiego sprowadzania dawki 100 to też się z tym spotkałam ;), dlatego ja wcześniej idę sobie zamówić.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II