SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Meg1985 18 wrz 2014, 20:25
lunatic, tylko, że u Ciebie, jak zwiększyłeś dawkę wszystko się nasiliło, a u mnie przez 2 miesiące, nic, ale to dosłownie nic, ani jednego objawu niepożądanego, wszystko było super, nawet się dziwiłam jak czytałam forum i ludzie pisali, ze przechodzą jakieś katorgi, a ja nawet nie poczułam, że biorę sertrę. Ale już drugi tydzień biegunka, nie chcę odstawiać sertry! :why:
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez bei 18 wrz 2014, 20:31
bei napisał(a):Zaczęło się :roll: : musiałam iść się położyć o 13.00 ( spałam 3 godziny) także poziom setry w organizmie się zmniejszył :(.
Oby do przyszłego poniedziałku... .

Eh nie mam co czekać do poniedziałku. Okazało się, że byłam umówiona na wizytę 12.09, a nie 22.09 jak myślałam :roll: .

Odniosę się tak ogólnie do tego co tutaj piszecie o lekach i terapii.
Dlaczego tak bardzo oddzielcie od siebie te rzeczy, tak jakby nie mozna tego połaczyc?
Jest wiele rodzajów terapi, mozna znaleźć coś co danej osobie będzie odpowiadać.

Ja skierowanie na terapię dostałam od psychiatry na pierwszej wizycie (i jestem jej za to wdzięczna).
Będę studiować, pracować, brać leki i chodzić na terapię, nie myślę o tym że nie dam rady tego pogodzić, bo niby dlaczego nie?

lunatic napisał(a):Patryk29,
a jaka to terapia, z NFZ jakas czy prywatnie? mi lekarz tylko dawał namiary na jakichs prywatnych psychologów

Terapię nie prowadzą psycholodzy, tylko psychoterapeuci.
A Internet, przecież możesz sobie sam znaleźć terapeutę na NFZ?
Załatwiasz skierowanie, zapisujesz się i tyle. Czy takie skierowanie nie można przypadkiem dostać także od lekarza rodzinnego?

Mi psychiatra powiedziała żebym się zapisała gdzie chcę na terapię.

Meg1985, konsultowałaś się z jakimś lekarzem w związku z tą biegunką ?
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Meg1985 18 wrz 2014, 20:37
bei, nie konsultowałam, czekam aż przejdzie, biorę Loperamid i Nifuroksazyd. Dużo piję i jem lekkostrawne pokarmy. Nie chcę odstawiać leku, który wreszcie działa....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bei 18 wrz 2014, 21:04
Meg1985, ale może po prostu do rodzinnego podejdź, zrób jakieś badania... przecież nie masz 100 % pewności ze to od setry, może być wiele możliwości.
Raczej nikt nie będzie kazał Ci odstawiać leku, skoro tego nie chcesz- może lekarz coś doradzi, co np. dołożyć żeby było lepiej. Już długo to trwa, więc ja dla spokoju własnego sumienia bym poszła.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez Patryk29 18 wrz 2014, 21:06
a jaka to terapia, z NFZ jakas czy prywatnie? mi lekarz tylko dawał namiary na jakichs prywatnych psychologów
tyle to trwało bo nie przypuszczalem ze lek ktory najpierw swietnie zadzialal moze dawac cos takiego, byłem dwa razy na oddziale internistycznym z tego powodu, chcieli mi migdalki usuwać, dawali leki na zapalenie jelit, potem na zapalenie stawów,potem antybiotyki, na onkologii tez bylem i nikt nie wpadł ze to od leku, sam sie dopiero kapłem jak zwiekszyłem dawke i wszystko sie nasiliło[/quote]
Ok rozumiem ze ciezko bylo ogarnac skad te uboki, czasami rzeczywiscie ciezko sie skapnac ze to moze byc od leku skoro
bylo dobrze na poczatku, wogóle ta sertralina jest jakas dziwna, co do twojego pytania to jest na NFZ terapia,
ja mam sie tylko zapisac w rejestracji, oczywiscie jest to terapia dzienna, trwa chyba 5 godzin dziennie,
A z jakiego ty miasta jestes??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Meg1985 18 wrz 2014, 21:10
bei, zobaczę jak będzie jutro i może faktycznie pójdę...dzięki za poradę:)

przez lunatic 18 wrz 2014, 21:34
Patryk29,
ja z Jaworzna

przez Meg1985 19 wrz 2014, 11:32
bei napisał(a):
bei napisał(a):
Eh nie mam co czekać do poniedziałku. Okazało się, że byłam umówiona na wizytę 12.09, a nie 22.09 jak myślałam

Bei i co teraz zrobisz? Kto Ci przepisze leki? Masz jakieś wyjście?

-- 19 wrz 2014, 11:33 --

Też ostatnio przegapiłam wizytę w Urzędzie Pracy, miałam 16. a ocknęlam się wczoraj. I teraz mam problem, bo jak tego nie usprawiedliwię to mnie wykreśłą....

przez bei 19 wrz 2014, 15:12
Meg1985, poza tym że się załamię (już sie załamałam) to nie wiem.

Zacytuję swoja wypowiedź z innego działo żeby nie pisać drugi raz tego samego:
Jechałam dzisiaj do psychiatry, ale nie dotarłam (tzn. dotarłam tyle, że za późno bo zaspałam :roll: ).
Z racji tego ze byłam przekonana iż dostanę dzisiaj nową receptę wzięłam rano cała tabletkę, tak wiec przede mną wizja weekendu z połówka tabletki (tyle mi zostało) :( . Szału nie będzie, żebym chociaż w pracy nie nawaliłam, bo jakaś rozkojarzona jestem i w sumie ciężko mi myśleć o czymś innym niż o beznadziejności mojej osoby.

Myślę że psychiatra mnie przyjmie (w recepcji kazali się zapytać), tylko muszę do niej dotrzeć, no cóż jak widać dla mnie nawet takie coś jest wyzwaniem.
Szkoda tylko, że będę musiała się niejako wcisnąć na wizytę, bo mam dużo spraw które chciałabym omówić :(.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez Meg1985 19 wrz 2014, 15:19
bei, To jedź jak najszybciej do tego lekarza, to nic, że się wciśniesz, wystarczy zrobić to kulturalnie i " z klasą"
i nikt nie będzie miał pretensji, tylko tam idź. Ja posłuchałam Twojej rady i byłam dziś u rodzinnego i było to na moją korzyść bo dał mi takie zaświadczenie, że mam biegunkę i mam to dać do Urzędu pracy to mnie nie wykreślą:) Jupi!!! jestem uratowana!

przez bei 19 wrz 2014, 15:44
Meg1985, widzisz to super, że z tym urzędem chociaż problemów nie będziesz miała :smile: .
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez Pearl Jam 19 wrz 2014, 19:28
cześć, wracam po kilkumiesięcznej przerwie. brałam asentrę od końca maja tego roku w dawce 50mg (zmagam się z borderline, bulimią, depresją, wszelkiego rodzaju lękami i natręctwami). wszystko było super przez cały czerwiec, później z miesiąca na miesiąc było już coraz gorzej. na ostatniej wizycie ósmego września moja psychiatra zaleciła zwiększenie dawki do 100mg. z dnia na dzień przeskoczyłam o 50mg. biorę asentrę w dawce 100mg już jedenasty dzień, jest coraz gorzej, mam koszmarne myśli samobójcze, nie mam sił na nic, wylewam wiadra łez, przy każdym wyjściu z domu telepię się jak opętana i łapią mnie ataki paniki (tak jak przed braniem leków), obżeram się i rzygam (mimo, że przez pewien czas był z tym spokój)... what's going on? :( znowu skutki uboczne spowodowane zwiększeniem dawki? nawet na początku brania leku AŻ TAK tego nie przechodziłam... a może całkiem mi już odp*erdala? :hide:
mogę zmniejszyć dawkę leku bez konsultacji z lekarzem?
what were all those dreams we shared those many years ago,
what were all those plans we made, now left beside the road.
behind us in the road.

sertralina 50mg

przez donPedro 19 wrz 2014, 20:19
Dziś druga wizyta u psychola i zrazu dowiaduję się, że od początku miałem brać dawkę 100 mg zamiast 50 i że on się pomylił przypisując mi minimalną -Hmm...Takie pytanie: czy przy wejsciu na wyższą dawkę zaczną się jakieś psychiczne jazdy czy też od razu mogę spodziewać się wyłacznie "poprawy" ?

przez Meg1985 19 wrz 2014, 20:48
donPedro napisał(a):Dziś druga wizyta u psychola i zrazu dowiaduję się, że od początku miałem brać dawkę 100 mg zamiast 50 i że on się pomylił przypisując mi minimalną -Hmm...Takie pytanie: czy przy wejsciu na wyższą dawkę zaczną się jakieś psychiczne jazdy czy też od razu mogę spodziewać się wyłacznie "poprawy" ?

donPedro ja też zaczynałam od dawki 50 mg. i potem stopniowo zwiększałam i to wydaje się logiczne. Po co od razu ładować w siebie 100 mg. skoro 50 może wystarczyć. Z tego co wiem i z tego co inni pisali, na danej dawce powinno się być z miesiąc żeby w pełni zobaczyć działanie leku. W moim przypadku tak było. Po miesiącu weszłam na 100 mg. a potem po 3 tyg. na 150 mg.
Każda zmiana dawki niesie za sobą dość nieprzyjemne skutki, spadki nastroju, lęki, duże wahania nastroju, u niektórych pojawiają się myśli samobójcze, ale u mnie to nie miało miejsca. I co jest jeszcze najdziwniejsze, u mnie dopiero po 2 miesiącach od rozpoczęcia brania sertry, pojawiła się megaaaaaaaaaa duża biegunka trwająca prawie 2 tyg. Wcześniej tego nie było, a po wejściu na 150 mg. rozpętała się ogromna rewolucja jelitowa. Także przygotuj się, oczywiście nie musisz tego tak przechodzić i tego Ci życzę:)

Sortuj wg