SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez lunatic 18 wrz 2014, 10:03
Meg1985,
byłaby, ale kiedyś mi psycholog powiedział ze trwałaby ok dwa lata, a jak mam funkcjonowac przez ten czas zanim by dała jakies efekty, mineły juz 4 lata od skonczenia studiów a ja nie mam stałej pracy i przez to ze mineło tyle czasu jest o to coraz trudniej, w domu ciagle o tym słysze ze musze coś natychmiast znaleźć i nie moge sobie pozwolic np na jakis czas wylącznie leczenia,poza tym wszystkie moje problemy zaczely sie od przewlekłego stresu z domu i teraz jest tego coraz wiecej przez to ze tkwie non stop w jednym miejscu i nie potrafie niczego zmienic, w tej chwili nie wiem co mi jest, czy to jest depresja czy nerwica czy jeszcze coś innego

przez donPedro 18 wrz 2014, 10:40
Po latach samotnej walki z nerwicą (jak widać bezskutecznej) zdecydowałem się na leczenie farmakologiczne: psychol przepisał mi zoloft w dawce 50mg na ostre zaburzenia obsesyjno kompulsywne+ wynikającą z niej depresję, apatię i co tam jeszcze. Takie pytanie: czy to nie za mała dawka na tego rodzaju przypadłość ? Biorę trzeci tydzień, myśli i lęki nie odpuściły, co rano budzę się z uczuciem trwogi, jakby świadomością tego, co czeka mnie za dnia, wkręciłem się masakrycznie, po miesiącu takiego maratonu jestem nawet w stanie uwierzyć, że drzewa latają

przez renee.madison 18 wrz 2014, 11:03
donPedro, zazwyczaj zaczyna się od mniejszych dawek i stopniowo zwiększa. Po pierwsze są ludzie, którym i 50 pomoże (rzadkość przy OCD ;), ale zdarza się), a po drugie organizm stopniowo musi się przyzwyczaić do leku- władowanie w siebie 200 mg od razu nie jest najlepszym pomysłem :) Kiedy masz wizytę następną?
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez donPedro 18 wrz 2014, 11:10
renee.madison napisał(a):donPedro, zazwyczaj zaczyna się od mniejszych dawek i stopniowo zwiększa. Po pierwsze są ludzie, którym i 50 pomoże (rzadkość przy OCD ;), ale zdarza się), a po drugie organizm stopniowo musi się przyzwyczaić do leku- władowanie w siebie 200 mg od razu nie jest najlepszym pomysłem :) Kiedy masz wizytę następną?

Następna wizyta jutro, powiem mu o zwiększeniu dawki, bo tak dłużej być nie może. To dziadostwo nie pozwala mi nawet wziąć książki do ręki, ciągle przypomina o sobie, kojarzy niezwiązane ze sobą rzeczy. Niby jestem weteranem a przecież każdy taki epizod odczuwam jakby zdarzał się po raz pierwszy

przez Patryk29 18 wrz 2014, 14:53
Wzialem przed chwila 100mg sertraliny, rano tez zazylem 50mg, chcem zobaczyc czy nasila mi sie mysli samobójcze i jesli tak to jak mocno, jezeli bedzie lipa to chyba podziekuje temu lekartwu juz prawie 6 tygodni jestem na stalej dawce i codziennie mam jakies pojebane mysli,wczesniej bylo zle ale nie az tak jak teraz :evil:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez slow motion 18 wrz 2014, 17:32
lunatic napisał(a):Meg1985,
byłaby, ale kiedyś mi psycholog powiedział ze trwałaby ok dwa lata, a jak mam funkcjonowac przez ten czas zanim by dała jakies efekty, mineły juz 4 lata od skonczenia studiów a ja nie mam stałej pracy i przez to ze mineło tyle czasu jest o to coraz trudniej, w domu ciagle o tym słysze ze musze coś natychmiast znaleźć i nie moge sobie pozwolic np na jakis czas wylącznie leczenia,poza tym wszystkie moje problemy zaczely sie od przewlekłego stresu z domu i teraz jest tego coraz wiecej przez to ze tkwie non stop w jednym miejscu i nie potrafie niczego zmienic, w tej chwili nie wiem co mi jest, czy to jest depresja czy nerwica czy jeszcze coś innego

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. minęły 4 laty i przez ten czas dwie terapie byś przeszedł.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Meg1985 18 wrz 2014, 19:24
lunatic, też mi tak powiedziała kiedyś terapeutka, że terapia może trwać nawet 2 lata. To bardzo długo. Ale to wtedy, gdy spotkania z terapeutą odbywają się raz w tygodniu. Ale jest jeszcze coś innego. Są jeszcze takie terapie, które odbywają się codziennie po kilka godzin, zazwyczaj od 8.00 do 13.00 i od pn. do pt. i to są spotkania w grupach i ta terapia trwa 2 miesiące. Znam jedną osobę z nerwicą, której ta terapia bardzo pomogła. Może taka intensywna opcja byłaby dla Ciebie odpowiednia. Wiem, że ważne jest żeby doprowadzić terapię do końca, bo czasem jest tak, że w wyniku poruszania różnych kwestii życia osobistego, chorym się pogarsza i wtedy nie można przerwać terapii, tylko trzeba to przeczekać i dążyć do tego żeby było coraz lepiej.
Rozumiem Cię bardzo dobrze, też jestem kilka lat po studiach i pracowałam już kilka lat, ale zarobki były tak niskie, że postanowiłam wyjechać z kraju, ale nerwica i depresja mi przeszkodziły....

-- 18 wrz 2014, 19:28 --

Ja mam za to taki problem, że już drugi tydzień mam biegunkę i jestem już tym wykończona. Kiedy to się może skończyć. Jem ryby, bo pisaliście, że omega 3 poprawia przyswajalność sertry, ale ja się obawiam, że może dojść do jakiejś perforacji jelit. Dziś mnie strasznie brzuch bolał. Czy to znaczy że nie mogę brać sertry? Przez 2 miesiące było wszystko dobrze....
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez lunatic 18 wrz 2014, 19:29
Meg1985,
problem jest taki ze nie mieszkam sam i ode mnie wymagają natychmiastowego znalezienia pracy, nic nikogo to nie obchodzi moje leczenie i moj stan zdrowia, codziennie o to wysłuchuję a to nie takie łatwe znaleźć prace z dnia na dzień, bo zapraszają na rozmowy po kilkanascie osób a potem sobie wybierają, ostatnio pracowałem przez wakacje ale nie z mojej winy mnie potem zwolnili a myslalem ze sie choc troche zacznie dzieki temu jakas stabilizacja

-- 18 wrz 2014, 18:31 --

ryby to nie wiem czy pomogą bo musi być odpowiednia dawka a jak sprawdzisz ile jest w rybie

przez Meg1985 18 wrz 2014, 19:42
lunatic, nie wiem jak sprawdzę, ale jak zjem z 2 puszki tuńczyka dziennie, to chyba będzie omegi dość sporo ;)
Powiedz, czy ta biegunka ma szansę się uspokoić?

A w jakim rejonie Polski mieszkasz?

przez lunatic 18 wrz 2014, 19:45
Meg1985,
na Śląsku, nie wiem to jest dziwny lek, zaczal mi kiedys dawac skutki uboczne po kilku miesiącach

-- 18 wrz 2014, 18:50 --

a brałaś wczesnej jakies inne leki?

przez Meg1985 18 wrz 2014, 19:51
lunatic, ale przeszły Ci w końcu te uboki?
Wyjedź do Wrocławia. To duże miasto, pracę na pewno znajdziesz i mieszkanie też. Jak znasz w miarę dobrze angielski, to masz szansę na fajną pracę za 3 tys. na wstępie. :smile:

przez lunatic 18 wrz 2014, 19:56
no właśnie w tym problem ze juz nie przeszły, ponad rok czasu trwało zdiagnozowanie ze to od leku

-- 18 wrz 2014, 19:00 --

ale jak bylem wczoraj u lekarza mowil ze to rzadkość zeby skutki uboczne pojawiły sie po jakimś dłuższym czasie

przez Patryk29 18 wrz 2014, 20:09
lunatic napisał(a):no właśnie w tym problem ze juz nie przeszły, ponad rok czasu trwało zdiagnozowanie ze to od leku

-- 18 wrz 2014, 19:00 --

ale jak bylem wczoraj u lekarza mowil ze to rzadkość zeby skutki uboczne pojawiły sie po jakimś dłuższym czasie

rok trwalo zeby dojsc do tego ze lek daje konkretne uboki o /cenzura/ :pirate:
Ja dzisiaj bylem u mojeg magika haha (psychiatry oczywiscie) wyslal mnie na terapie, na ostro lece hehe
wstepnie sie zgodzilem ta terapia ma trwac 2 miesiace chyba tak jak Meg pisala w sumie odciagnal
bym glowe od mysli i moze cos by to dalo faktycznie, ogólnie wzialem dzisiaj przed godz 15:00 100mg sertry i z rana 50mg
a zaczynalem miesiac temu od 50mg, chcialem zobaczyc czy od sertraliny mam mysli samobójcze, niby nie mialem od godz 15 a wzielem konkretna dawke i jakos lepiej sie czuje w sumie, sertralina to dziwny lek, z rana mialem tragedie :evil:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 18 wrz 2014, 20:15
Patryk29,
a jaka to terapia, z NFZ jakas czy prywatnie? mi lekarz tylko dawał namiary na jakichs prywatnych psychologów
tyle to trwało bo nie przypuszczalem ze lek ktory najpierw swietnie zadzialal moze dawac cos takiego, byłem dwa razy na oddziale internistycznym z tego powodu, chcieli mi migdalki usuwać, dawali leki na zapalenie jelit, potem na zapalenie stawów,potem antybiotyki, na onkologii tez bylem i nikt nie wpadł ze to od leku, sam sie dopiero kapłem jak zwiekszyłem dawke i wszystko sie nasiliło

Sortuj wg