SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
199
60%

Nie
76
23%

Zaszkodziła
55
17%

Liczba głosów : 330

przez Meg1985 16 wrz 2014, 19:34
Patryk29, też jest to możliwe. 8)

W każdym razie już się nie mogę doczekać końca mojej męczarni. Już brałam pod uwagę różne przyczyny, zatrucie salmonellą, grypę jelitową, ale to wszystko trwa za długo na zatrucie i nie ma wymiotów. Winowajcą jest Setaloft. Tylko czemu jak zaczynałam brać 2 miesiące temu, po objawach ubocznych nie było śladu :?:
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez lunatic 16 wrz 2014, 19:39
u mnie kiedyś skutki uboczne pojawiły sie po kilku miesiącach, co mnie kompletnie zmyliło i szukałem przyczyny gdzie indziej

przez Patryk29 16 wrz 2014, 20:44
Mnie w tych lekach juz nic nie zadziwi :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bei 16 wrz 2014, 20:57
Meg1985 napisał(a):bei, zostałaś wirtualnie zarażona moją biegunką....to było nieświadome, przepraszam :?

Meg1985 :lol: :lol: :lol: , no wiesz co ja tutaj załamana wchodzę na wątek, ale nie mogę po prostu rozłożyłaś mnie ta uwagą i zaczęłam się jak głupia do laptopa uśmiechać :smile: .

Idę jęczeć do JĘCZARNI, bo tutaj nie mogę ;) .

ps: Nawet nie wiem czy to była biegunka, za to sikać mi się ciągle też dzisiaj chciało, nawet siostra zwróciła mi uwagę "że przecież dopiero byłam".
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Meg1985 16 wrz 2014, 22:10
bei, fajnie, że udało mi się kogoś rozbawić. Oby Twoje dolegliwości ustąpiły. U mnie bez zmian, ogromna rewolucja jelitowa. Dobrze, że jeszcze nie pracuję, bo chyba nie byłaby to efektywna praca.

przez mio85 16 wrz 2014, 22:39
przyslano mnie tutaj po porade. Czy ten lek mocno was aktywizuje, jest pomocny w depresji z zahamowaniem, brakiem checi do wstania z lozka i dzialania, brakiem motywacji do czegokolwiek? Jest ktos kto mial do czynienia wczesniej z fluoksetyna? Spotkalem sie z opiniami, ze ten lek jest najbardziej podobny do fluo. Moze byc w tym troche prawdy, bo choc o tym sie nie mowi to sertra wplywa na noradrenaline (Ki 220 wcale nie tak malo, prawie tyle co wenla!). Tylko tak sie zastanawiam nad wiarygodnoscia tego zrodla ("Nowoczesne leki przeciwdepresyjne", Pod redakcją W Eckarta Rüthera, Waltera E. Müllera, Hansa-Jürgena Möllera), bo w koncu sertra jest drugim po esci najbardziej selektywnym inhibitorem wzs. Skad wiec ten wplyw na noradrenaline?

przez Meg1985 16 wrz 2014, 22:50
mio85, na temat wpływu na noradrenalinę niech się mądrzy wypowiedzą, ja mogę tylko dodać od siebie, że biorę od 2 miesięcy Setaloft. I chęci do działania są, tylko nie wiem czy odwagi wystarczy. Generalnie lek za nas niczego nie załatwi, to my musimy zmienić nasze postępowanie, oczywiście jeśli tego od siebie wymagamy. Lek dodaje odwagi, jest to super lek dla ludzi nieśmiałych, bo pozwala na otwartość w stosunku do drugiego człowieka, to jest moja opinia. Ale spotkałam się też ze zdaniem, że w żadnym wypadku nie jest to lek na fobię społeczną. Według mnie jest to lek wart uwagi i gdybym miała ocenić, czy żałuję, że zaczęłam go brać, to z jak największą szczerością mogę powiedzieć: nie, nie żałuję.

przez slow motion 17 wrz 2014, 09:49
lunatic, jak tam Twoja rozmowa kwalifikacyjna?

ja musiałam przełożyć na sobotę, bo jestem kilkaset km od obecnego miejsca zamieszkania, jutro idę na pogrzeb . Jestem mega zdołowana sobą, tym co sie ostatnio dzieje w moim życiu i tym, że chwilami sobie nie radzę. Lęki jakby mniejsze, ale nie chcę zapeszać.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez lunatic 17 wrz 2014, 09:55
slow motion,
nie dałem rady pojsc bo fatalnie czuje sie po tym leku

-- 17 wrz 2014, 08:58 --

Ty jak zaczynalas to czulas przez pierwsze dni osłabienie i zmęczenie poza stanami lękowymi?

przez slow motion 17 wrz 2014, 10:31
lunatic, ciężko jest mi stwierdzić co jest efektem ubocznym a depresją, która mi towarzyszy dodatkowo przy lękach.
ogólnie jestem osłabiona i zmęczona, ale ostatnio dużo się dzieje i nie dosypiam.

co do rozmowy: może przy kolejnej będzie lepiej, trzymam za to kciuki!

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Patryk29 17 wrz 2014, 13:51
lunatic napisał(a):slow motion,
nie dałem rady pojsc bo fatalnie czuje sie po tym leku

-- 17 wrz 2014, 08:58 --

Ty jak zaczynalas to czulas przez pierwsze dni osłabienie i zmęczenie poza stanami lękowymi?

jak najbardziej moze wystepowac takie oslabienie ze zmeczeniem, ja mialem tak mieszane jakby wiecej energii
potem oslabienie cos w tym stylu. ile bierzesz ten lek??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 17 wrz 2014, 15:57
Kilka dni biore ale kiedys bralem dlugo i jak to zmeczenie sie zaczelo po paru miesiacach to juz nie przeszlo,teraz jest od razu i nie wiem czy w takim razie jest sens brac dalej ten lek

przez aptasia 17 wrz 2014, 22:42
lunatic, ja też miałam takie 'skoki energetyczne' na sertrze (ale nei po jedzeniu) kiedy łykałam większe dawki.
W ogole z tego co pamietam to sertra nie działa na Ciebie najlepiej (jakieś uczulenie skórne, teraz te skoki energii itp.) więc czemu nie poszukasz innego leku? albo może zmniejsz dawkę sertry i dorzuć coś jeszcze? Mi na mniejszych dawkach przeszły te niefajne uboki :)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez lunatic 17 wrz 2014, 23:03
dream*,
Wszystko na mnie zle dziala,dzis lekarz powiedzial ze skoro tak sie dzieje to leki mi nie pomoga,kazal odstawic sertre po 5 dniach brania,nie wiedzial co ma ze mna zrobic,odeslal na terapie,dal spamilan po ktorym od razu zaliczylem napad paniki jestem zalamany tym calym leczeniem bo ten koszmar trwa od 10 lat,zabralo mi to wszystko,dziewczyne,szanse na prace,najlepszy czas zycia,wszystko,w tej chwili czuje sie jak wrak na dnie ktory zmarnowal zycie,nie potrafie wyjsc z tego koszmaru bo nie wiem jak skoro na leki nie moge liczyc

Sortuj wg