SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Meg1985 16 wrz 2014, 22:10
bei, fajnie, że udało mi się kogoś rozbawić. Oby Twoje dolegliwości ustąpiły. U mnie bez zmian, ogromna rewolucja jelitowa. Dobrze, że jeszcze nie pracuję, bo chyba nie byłaby to efektywna praca.
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez mio85 16 wrz 2014, 22:39
przyslano mnie tutaj po porade. Czy ten lek mocno was aktywizuje, jest pomocny w depresji z zahamowaniem, brakiem checi do wstania z lozka i dzialania, brakiem motywacji do czegokolwiek? Jest ktos kto mial do czynienia wczesniej z fluoksetyna? Spotkalem sie z opiniami, ze ten lek jest najbardziej podobny do fluo. Moze byc w tym troche prawdy, bo choc o tym sie nie mowi to sertra wplywa na noradrenaline (Ki 220 wcale nie tak malo, prawie tyle co wenla!). Tylko tak sie zastanawiam nad wiarygodnoscia tego zrodla ("Nowoczesne leki przeciwdepresyjne", Pod redakcją W Eckarta Rüthera, Waltera E. Müllera, Hansa-Jürgena Möllera), bo w koncu sertra jest drugim po esci najbardziej selektywnym inhibitorem wzs. Skad wiec ten wplyw na noradrenaline?

przez Meg1985 16 wrz 2014, 22:50
mio85, na temat wpływu na noradrenalinę niech się mądrzy wypowiedzą, ja mogę tylko dodać od siebie, że biorę od 2 miesięcy Setaloft. I chęci do działania są, tylko nie wiem czy odwagi wystarczy. Generalnie lek za nas niczego nie załatwi, to my musimy zmienić nasze postępowanie, oczywiście jeśli tego od siebie wymagamy. Lek dodaje odwagi, jest to super lek dla ludzi nieśmiałych, bo pozwala na otwartość w stosunku do drugiego człowieka, to jest moja opinia. Ale spotkałam się też ze zdaniem, że w żadnym wypadku nie jest to lek na fobię społeczną. Według mnie jest to lek wart uwagi i gdybym miała ocenić, czy żałuję, że zaczęłam go brać, to z jak największą szczerością mogę powiedzieć: nie, nie żałuję.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow motion 17 wrz 2014, 09:49
lunatic, jak tam Twoja rozmowa kwalifikacyjna?

ja musiałam przełożyć na sobotę, bo jestem kilkaset km od obecnego miejsca zamieszkania, jutro idę na pogrzeb . Jestem mega zdołowana sobą, tym co sie ostatnio dzieje w moim życiu i tym, że chwilami sobie nie radzę. Lęki jakby mniejsze, ale nie chcę zapeszać.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez lunatic 17 wrz 2014, 09:55
slow motion,
nie dałem rady pojsc bo fatalnie czuje sie po tym leku

-- 17 wrz 2014, 08:58 --

Ty jak zaczynalas to czulas przez pierwsze dni osłabienie i zmęczenie poza stanami lękowymi?

przez slow motion 17 wrz 2014, 10:31
lunatic, ciężko jest mi stwierdzić co jest efektem ubocznym a depresją, która mi towarzyszy dodatkowo przy lękach.
ogólnie jestem osłabiona i zmęczona, ale ostatnio dużo się dzieje i nie dosypiam.

co do rozmowy: może przy kolejnej będzie lepiej, trzymam za to kciuki!

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Patryk29 17 wrz 2014, 13:51
lunatic napisał(a):slow motion,
nie dałem rady pojsc bo fatalnie czuje sie po tym leku

-- 17 wrz 2014, 08:58 --

Ty jak zaczynalas to czulas przez pierwsze dni osłabienie i zmęczenie poza stanami lękowymi?

jak najbardziej moze wystepowac takie oslabienie ze zmeczeniem, ja mialem tak mieszane jakby wiecej energii
potem oslabienie cos w tym stylu. ile bierzesz ten lek??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 17 wrz 2014, 15:57
Kilka dni biore ale kiedys bralem dlugo i jak to zmeczenie sie zaczelo po paru miesiacach to juz nie przeszlo,teraz jest od razu i nie wiem czy w takim razie jest sens brac dalej ten lek

przez aptasia 17 wrz 2014, 22:42
lunatic, ja też miałam takie 'skoki energetyczne' na sertrze (ale nei po jedzeniu) kiedy łykałam większe dawki.
W ogole z tego co pamietam to sertra nie działa na Ciebie najlepiej (jakieś uczulenie skórne, teraz te skoki energii itp.) więc czemu nie poszukasz innego leku? albo może zmniejsz dawkę sertry i dorzuć coś jeszcze? Mi na mniejszych dawkach przeszły te niefajne uboki :)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez lunatic 17 wrz 2014, 23:03
dream*,
Wszystko na mnie zle dziala,dzis lekarz powiedzial ze skoro tak sie dzieje to leki mi nie pomoga,kazal odstawic sertre po 5 dniach brania,nie wiedzial co ma ze mna zrobic,odeslal na terapie,dal spamilan po ktorym od razu zaliczylem napad paniki jestem zalamany tym calym leczeniem bo ten koszmar trwa od 10 lat,zabralo mi to wszystko,dziewczyne,szanse na prace,najlepszy czas zycia,wszystko,w tej chwili czuje sie jak wrak na dnie ktory zmarnowal zycie,nie potrafie wyjsc z tego koszmaru bo nie wiem jak skoro na leki nie moge liczyc

przez Patryk29 17 wrz 2014, 23:20
lunatic napisał(a):dream*,
Wszystko na mnie zle dziala,dzis lekarz powiedzial ze skoro tak sie dzieje to leki mi nie pomoga,kazal odstawic sertre po 5 dniach brania,nie wiedzial co ma ze mna zrobic,odeslal na terapie,dal spamilan po ktorym od razu zaliczylem napad paniki jestem zalamany tym calym leczeniem bo ten koszmar trwa od 10 lat,zabralo mi to wszystko,dziewczyne,szanse na prace,najlepszy czas zycia,wszystko,w tej chwili czuje sie jak wrak na dnie ktory zmarnowal zycie,nie potrafie wyjsc z tego koszmaru bo nie wiem jak skoro na leki nie moge liczyc

Na co ty wlasciwie chorujesz?? deprecha+??

przez Meg1985 18 wrz 2014, 00:23
lunatic, może właśnie terapia będzie najlepszym rozwiązaniem? długotrwałym ale najbardziej skutecznym, bo trwale może coś w Tobie zmieni, czegoś nauczy. A leki są dobre na przetrwanie jakiegoś okresu, ale nic nowego tak na prawdę nie wnoszą. Przestajesz brać i jesteś w czarnej dupie. Sama miałam szansę na terapię, ale dobrowolnie odmówiłam, wybierając leki. Chodziło mi o czas, wiem, że terapie to wielomiesięczny proces, ja nie chciałam tyle siedzieć w domu (bo wiązałoby się to z codziennym uczestniczeniem w zajęciach, codziennie kilka godzin, czyli trzeba byłoby nie pracować). Ja chciałam zacząć pracę, ale trochę się to przeciągnęło w czasie. Wiem, że kiedyś będę musiała odbyć terapię, bo mimo że biorę leki nie jest tak zupełnie ok. lunatic, pocieszę Cię, że też należę do grona bezroboli:) Pamiętaj, praca nie zając....a zdrowie jest tylko jedno.

przez slow motion 18 wrz 2014, 09:12
Dokładnie tak jak Meg1985, pisze. Terapia to proces złożony i drugotrwały, ale moim zdaniem oczyszcza człowieka i pozwala uporać się z problemami z przeszłości, zrozumieć je, nadać im jakiś inny sens. Mi niestety nigdy nie udało się terapi doprowadzić do końca i strasznie na tym ubolewam, a obecnie nie mam ubezpieczenia i nie mogę jej kontynuować.
Zależy też od tego kto z jakim problemem się zmaga, bo być może faktycznie tylko leki pomogą, ale i są osoby, które właśnie dzięki terapii czują się lepiej.

Meg1985, skąd dokładnie jesteś? możesz skrobnąć na PW.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Patryk29 18 wrz 2014, 09:33
Zgadzam sie z wami ze terapia to dlugi proces nawet bardzo dlugi, tylko to zalezy czy osoba jest w stanie zeby ta terapie przejsc, bo w sumie co ci z terapii jak masz takie stany lekowe ze wyjscie do sklepu moze stanowic problem, ja chodzilem do psychologa, uczesczam tez na grupy AA moj ojciec jest alkoholikiem, ja w sumie nie wiem czy jestem czy nie, w sumie lubie wypic :twisted:
Na takich terapiach jest dobre to ze tam moga pomóc zmienic twoje zycie, nauczyc jak sobie radzic w sytuacjach strsowych, cos jak dziecko zaczyna chodzic a rodzic podpiera go w raczkowaniu, a jesli ktos twardo stoi na nogach wie czego chce od zycia, jest pewny siebie i wysoka samoocene, tylko problem jest na tury biochemicznej to taka terapia nic mu nie da, malo tego na poczatku bedzie jeszcze bardziej zly, wiem bo bylem na terapii 2 miesiace takiej zamknietej :pirate:

Sortuj wg