SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez depas 06 wrz 2014, 09:07
xxdaisyxx, na pewno tak, najczęściej Asentrę bierze się rano, lekarze dają na noc na ogół tylko kiedy ktoś biorąc rano jest zbyt senny, co zdarza się rzadko. Moim zdaniem powinnaś spróbować przestawić się na poranne branie jak najbardziej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez xxdaisyxx 06 wrz 2014, 09:12
depas, dziękuje za odpowiedź. Teoretycznie miałam przez 7 dni brać na wieczór, później jedna rano i wieczorem. Jutro powinnam wziąć dwie. Czyli dziś nie brać, jutro wziąć rano i jak będzie ok to nie brać kolejnej wieczorem? Nie chce też brać dużych dawek, może ta jedna dziennie z rana by wystarczyła..

przez depas 06 wrz 2014, 09:18
Tak ja bym zrobił, jak napisałaś, pominął bym dzisiejszą dawkę i brał dopiero jutro rano, ale pamiętaj że to lekarz ustala ile powinniśmy brać, jakie dawki. Na kolejnej wizycie może mieć do Ciebie pretensje że zmieniłaś dawkowanie, ale z drugiej strony pacjent ma prawo zmieniać coś jeśli czuje że tak czy inaczej będzie dla niego lepiej, ja wielokrotnie to robiłem i mój lekarz nie miał obiekcji. Zatem spróbuj wziąć jutro pojedynczą dawkę rano, a po jakimś czasie zobaczysz jak będziesz się czuć i jeśli uznasz to za konieczne, możesz z rana dorzucić drugą dawkę i brać tyle ile zalecił lekarz, tylko w pojedynczej dawce porannej, jak większość ludzi stosujących ten lek (ja brałem 100mg rano).
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aptasia 06 wrz 2014, 09:18
Lepiej brać rano bo to lek pobudzający raczej. nasilenie depresji i to o czym piszesz to uboki które powinny minąć :) ja takie miałam kiedy z 50mg przechodziłam na 100mg. W ogóle moim zdaniem dawka 50 mg często dobrze radzi sobie z depresją, po prostu tu na forum jest jakiś dziwny pęd do dużych dawek :p zagryz zęby i poczekaj aż uboki miną :) trzymam kciuki by stało się to jak najszybciej.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez xxdaisyxx 06 wrz 2014, 09:23
depas, bo chodzi mi głowie o te ranki gdzie przeżywam katorge.. I w nocy się przebudzam z nawałnicą myśli. Później gdy dojde do siebie, południe wieczór jest w miare stabilnie, więc też nie wiem czy zwiększenie dawki jest konieczne. Zrobie chyba tak jak piszesz, w sumie dopiero niedawno zaczęłam więc też trudno ocenić działanie leku i zdaje sobie z tego sprawe.. Ale wiadomo, że (myśląc na przyszłość) wolałabym mieć mniej dawek do schodzenia z leku, jeśli u mnie te 50mg dawałoby rade.

-- 06 wrz 2014, 09:26 --

dream*, u mnie depresje wywołały myśli natrętne z którymi sobie póki co nie radze, więc nie wiem czy to 50mg mi pomoże :roll:. Hmm no cóż pozostaje czekać na efekty, wizyte u psychiatry mam umówioną dopiero na początek października by ocenić działanie leku. Zmienie na pore ranną i uzbrajam się w cierpliwość :*

przez depas 06 wrz 2014, 09:30
Jak piszesz, bierzesz jeszcze krótko, a na początku bywa że jest nawet pogorszenie objawów zanim nastąpi poprawa. Z tego co napisałaś uważam że zdecydowanie powinnaś przejść na branie poranne, a po jakichś 2 tygodniach ocenić czy jest potrzeba wejść na 100mg czy możesz zostać na 50mg.

-- 06 wrz 2014, 09:32 --

Ja pierwsze 2 tygodnie czułem się nie najlepiej biorąc sertralinę ale po tym okresie dało się zauważyć poprawę.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez xxdaisyxx 06 wrz 2014, 09:36
depas, psychiatra mnie uprzedzał, żeby uzbroić się w cierpliwość, bo na początku może być jeszcze gorzej.. Głupie to bo sobie myśle, że bez leków czułam się lepiej i jest chęć by przerwać.. Ale trzeba zacisnąć zęby i przetrwać te pierwsze tygodnie, miejmy nadzieje że warto będzie czekać na tą poprawe. :D

przez depas 06 wrz 2014, 09:41
Dokładnie, niestety tak jest z tymi lekami że zanim zacznie być lepiej jest gorzej albo wydaje się długo że w ogóle nie działają. Ale akurat sertralina moim zdaniem jest nie tylko skuteczna ale i dość szybko zaczyna działać, już po 2-3 tygodniach powinno być widać poprawę. Także powodzenia :smile:
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 06 wrz 2014, 09:47
xxdaisyxx, a co Ci zdiagnozował psychiatra? Jeżeli masz natrętne myśli i nerwicę natręctw (a depresję do tego wtórną) to stosuje się maksymalne dawki antydepresatnów. Jeśli depresję to 50mg faktycznie może wystarczyć.
pregabalina, wenlafaksyna

przez xxdaisyxx 06 wrz 2014, 10:15
elfrid nerwica natręctw myślowych, a że myśli dotyczą najważniejszych osób, rzeczy w moim życiu doprowadziłam się(a raczej te myśli mnie) do depresji.. Tak jak mówie, samopoczucie w południe, wieczór w miare stabilne, ale myśli jak buzują tak buzują...

przez renee.madison 06 wrz 2014, 23:16
dream* napisał(a): W ogóle moim zdaniem dawka 50 mg często dobrze radzi sobie z depresją, po prostu tu na forum jest jakiś dziwny pęd do dużych dawek :p

Nie wszyscy na forum cierpią na depresję-wystarczy, że oprócz depresji ma się zaburzenia lękowe i już wtedy 50 mg może się okazać za małą dawką.
Przy OCD stosuje się najwyższe dawki (coraz częściej można się spotkać z opiniami, że przy silnej nn sens mają dawki 250-400mg-w PL, bo w stanach już dawno o tym wiedzą) i nie jest to żaden pęd do wysokich dawek, a konieczność (najczęściej).
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez Popiół 07 wrz 2014, 01:12
renee.madison, a pomijając ZOK, to jak się czujesz na takiej dawce sertraliny ? porównując np. do 100 mg
Popiół

przez aptasia 07 wrz 2014, 07:58
renee.madison, nie piszę o takich przypadkach ale masz rację, to było niestosowne uogólnienie z mojej strony.
chodziło mi o osoby które same zwiększają dawki, doradzają to innym choć nie zawsze brak poprawy to kwestia dawki - czasem źle dobranego leku itp itd.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez renee.madison 07 wrz 2014, 11:11
Popiół, pomijając zok (bo to cholerstwo ciągle się odzywa) to samopoczucie na tej dawce super, dużo energii i jakaś radość w końcu we mnie. Do 100mg ciężko mi porównać, bo na 100 wciąż miałam dość silny zok-a on ciągnął mnie w depresję, ale czuję sporą różnicę pomiędzy 200, a 250 na plus.

dream*, jasne, zgadzam się z Tobą w tym względzie, ja też uważam, że to nie zawsze kwestia dawki. Sens zwiększania dawki jest tylko wtedy, gdy odczuliśmy jakiekolwiek pozytywne działanie na małej (nawet niepełne).

Chodziło mi raczej o to, że pisząc o pędzie do wyższych dawek, można wzbudzić w ludziach z zok czy innymi lękowymi (dla których 50mg to jak placebo), niepotrzebny stres i strach przed wyższymi dawkami (wiem z autopsji :)) w stylu "mój zły lekarz chce ze mnie zrobić zombi". A to nie tak :smile:
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

Sortuj wg