SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez *Monika* 03 wrz 2014, 23:52
Chada napisał(a):Jeśli ja jestem dzieckiem z gimnazjum to Lunatic nie powinien się jeszcze urodzić ew. powinno się to skończyć na planach :smile:

:nono: :nono: :nono:
Obrazek
Główny Moderator

przez bei 04 wrz 2014, 08:39
Chada, Ty się tak nie boisz z tym alko?

Chada,Patryk29, obaj wspominacie (aż ciężko uwierzyć że się w jakiejś kwestii zgadzacie ;P), żeby nie pić na początku terapii, co się rozumie pod tym pojęciem? 5 miesięcy to ciągle początek?

Takie małe zestawienie Sertaliny, może się komuś przyda.

50
Sertraline Arrow tabl. powl. 50 mg
cena normalnie -> 11.4PLN przy odpłatności 30% -> 3.42zł
Sertralina KRKA tabl. powl. 50 mg
cena normalnie -> 12.15PLN przy odpłatności 30% -> 3.65zł
Miravil tabl. powl. 50 mg
cena normalnie -> 13.29PLN przy odpłatności 30% -> 3.99zł
Setaloft tabl. powl. 50 mg
cena normalnie -> 13.86PLN przy odpłatności 30% -> 4.16zł
Sertranorm tabl. powl. 50 mg
cena normalnie -> 14.2PLN przy odpłatności 30% -> 4.5zł
Sertagen tabl. powl. 50 mg
cena normalnie -> 14.83PLN przy odpłatności 30% -> 5.77zł
Sertralinum 123ratio tabl. powl. 50 mg
cena normalnie -> 15.58PLN przy odpłatności 30% -> 5.88zł
Asertin 50 tabl. powl. 50 mg
cena normalnie -> 16.15PLN przy odpłatności 30% -> 6.45zł
Zotral tabl. powl. 50 mg
cena normalnie -> 20.56PLN przy odpłatności 30% -> 11.5zł
Asentra tabl. powl. 50 mg
cena normalnie -> 30.86PLN przy odpłatności 30% -> 21.8zł
Stimuloton tabl. powl. 50 mg
cena normalnie -> 32.18PLN przy odpłatności 30% -> 22.48zł
Zoloft tabl. powl. 50 mg
cena normalnie -> 34.3PLN przy odpłatności 30% -> 25.24zł

100
Sertralina KRKA tabl. powl. 100 mg
cena normalnie -> 22.76PLN przy odpłatności 30% -> 6.83zł
Sertralinum 123ratio tabl. powl. 100 mg
cena normalnie -> 25.05PLN przy odpłatności 30% -> 7.52zł
Miravil tabl. powl. 100 mg
cena normalnie -> 25.05PLN przy odpłatności 30% -> 7.52zł
Sertranorm tabl. powl. 100 mg
cena normalnie -> 27.91PLN przy odpłatności 30% -> 8.51zł
Setaloft tabl. powl. 100 mg
cena normalnie -> 29.06PLN przy odpłatności 30% -> 9.66zł
Asertin 100 tabl. powl. 100 mg
cena normalnie -> 29.06PLN przy odpłatności 30% -> 9.66zł
Sertagen tabl. powl. 100 mg
cena normalnie -> 28.24PLN przy odpłatności 30% -> 10.13zł
Zotral tabl. powl. 100 mg
cena normalnie -> 37.4PLN przy odpłatności 30% -> 19.29zł
Asentra tabl. powl. 100 mg
cena normalnie -> 54.57PLN przy odpłatności 30% -> 36.46zł
Zoloft tabl. powl. 100 mg
cena normalnie -> 67.17PLN przy odpłatności 30% -> 49.06zł

Źródło:
http://zamienniki.sprawdzlek.pl/zotral/

Można sobie tak o skakać po zamiennikach, raz wziąć taki raz inny czy nie bardzo?
W sumie mój Sertagen mi teraz nawet odpowiada (także cenowo), choć uważam że jest trochę "mniej smaczny ;P" niż Zotral.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Chada 04 wrz 2014, 08:59
bei 5 miesięcy to już spory czas.Dlatego na początku bo gdy lek np. zaczyna działać nagle po chlaniu jego działanie się osłabia,alkohol wypłukuję z organizmu lek i on wtedy nie działa,żeby działanie leku się rozwinęło trzeba brać na początku regularnie lek bo poprawa nie następuję po kilku dniach tylko kilku tygodniach.Musi być wystarczająco substancji leczniczej w obiegu i muszę się dopalić receptory w mózgownicy żeby zaczęły ustępować,łagodzić objawy.Ważna jest ciągłość brania.Jeśli lek dobrze pomaga organizm się do niego przystosował to można pić ale nie za często bo sytuacja się powtarza jak na początku.Alkohol działa na układ nerwowy i z lekami często działa toksycznie na organizm.Po 5 miesiącach możesz się upić porządnie raz na 2 tyg i działanie leku powinno zostać takie samo.W końcu to spory czas i przez branie codziennie leku nagromadziło się w organizmie i substancje w mózgu wracają do stanu normalności.Od czasu do czasu można się napić SSRI nie mają interakcji z alkoholem.Czasem pod wpływem alkoholu jest uczucie że nie wzięło się leku albo że działa słabiej np.jest gorszy nastrój,nie chęć do rozmowy.W czasie picia lek nie działa a gdy często się piję to wniosek jest prosty :lol: Nie boję się bo życie mam jedno i gdybym tak przez leki musiał sobie wszystkiego odmawiać to czuł bym się chyba gorzej niż na drugi dzień po chlaniu.Zresztą po sertrze nie miałem takiego parcia na alko jak bez leków.Zresztą nikt nie wie że biorę leki i co nagle miałem się tłumaczyć że zostałem abstynentem bo kiedyś piłem najwięcej z wszystkich a tu nagle przestanę całkowicie.Na swoją 18 miałem nie pić.Albo siedzieć na imprezie na sucho i patrzeć jak wszyscy walą w gaz.Potem mieć pretencje do siebie że przez leki nie mogę korzystać z życia.Mało sama depresja nam zabiera :P Wszystko jest dla ludzi ważne by znać umiar.Zresztą mi jest wszystko czym szybciej umrę tym krócej się będę męczył nie zależy mi na niczym więc wiesz 8)

Lamotrygina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bei 04 wrz 2014, 09:09
Chada, ale ja nie zamierzam się upijać porządnie ;P.
Miałam na myśli jedno piwo, lampkę wina, ewentualnie kilka kieliszków wódki itp. raz na jakiś czas.

A jak pije się wieczorem to rano bierze się tabletkę czy opuszcza?
I czy rano opuszcza się branie tabletki gdy planuje się picie popołudniu/ wieczorem (no jakaś impreza czy coś).

Nie wiem jak z ta interakcją, ale w ulotkach pisze że nie zaleca si picia, czy że nie należy spożywać alkoholu w czasie przyjmowania leków.

Mi zależy więc wiesz 8) .

-- 04 wrz 2014, 08:09 --

Chada, ale ja nie zamierzam się upijać porządnie ;P.
Miałam na myśli jedno piwo, lampkę wina, ewentualnie kilka kieliszków wódki itp. raz na jakiś czas.

A jak pije się wieczorem to rano bierze się tabletkę czy opuszcza?
I czy rano opuszcza się branie tabletki gdy planuje się picie popołudniu/ wieczorem (no jakaś impreza czy coś).

Nie wiem jak z ta interakcją, ale w ulotkach pisze że nie zaleca si picia, czy że nie należy spożywać alkoholu w czasie przyjmowania leków.

Mi zależy więc wiesz 8) .
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez Chada 04 wrz 2014, 09:23
Rano brałem sertre i wieczorem piłem gdy piłem to nie brałem bo to nie ma sensu lek i tak nie działa a tylko wątroba się niszczy i brzuch będzie bolał.Na drugi dzień zawsze brałem bo kac+gorsze samopoczucie z rana nie jest przyjemne.Wziąłem tabletkę i normalnie jak by nic się nie działo.To co masz na myśli to możesz spokojnie pić jeśli lek działa dobrze minęła objawy depresji.Tylko nie codziennie od czasu do czasu i nic się nie bd działo zawsze możesz na początku wypić browara i sama zobaczysz jak się bd czuła.Nic ci się po tym nie stanie i nagle nie wrócisz do stanu z depresji.Weźmiesz lek i jest cacy dalej.Zdarzało się brać lek o 7 rano i wypić na wagarach o 10 kilka browarów i nic się nie działo oprócz tego że alkohol szybciej bierze.Co do mnie to jestem skazany na branie leków do końca życia moja depresja jest endogenna dopóki będę brał leki będę jakoś funkcjonował tak na 50% jeśli przestanę to nadal będzie deprecha.Mam życie spierdolone do końca więc gdy czuję się czasem lepiej nie odmawiam sobie przyjemności bo za jakiś czas znów jej nie poczuję :lol:

Lamotrygina 150mg

przez Patryk29 04 wrz 2014, 10:01
Sory ale jak ty na starcie chcesz pic i w nawiasie piszesz impreza to raczej jedno piwko to to nie bedzie :twisted:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez elfrid 04 wrz 2014, 10:10
bei, "jedna lampka wina" a "kilka kieliszków wódki" to już spora różnica :D w każdym razie nie opuszczaj brania leków.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Adela 04 wrz 2014, 10:35
To znowu ja :-). Opisuję dalsza moją podróż z sertą...noo niestety dwa dni zwiększona dawka do 50 mg. totalna agresja, wszystko mi przeszkadzało, czepialstwo i zwiększony rytm serca. No nic..dziś wracam do 25 mg.. A i jeszcze wypadanie włosów :-(...
Mam jeszcze pytanko, czy przy borderline ten lek wskazany?

przez bei 04 wrz 2014, 10:56
Chada napisał(a):Nic ci się po tym nie stanie i nagle nie wrócisz do stanu z depresji.Weźmiesz lek i jest cacy dalej.Zdarzało się brać lek o 7 rano i wypić na wagarach o 10 kilka browarów i nic się nie działo oprócz tego że alkohol szybciej bierze.Co do mnie to jestem skazany na branie leków do końca życia moja depresja jest endogenna dopóki będę brał leki będę jakoś funkcjonował tak na 50% jeśli przestanę to nadal będzie deprecha.Mam życie spierdolone do końca więc gdy czuję się czasem lepiej nie odmawiam sobie przyjemności bo za jakiś czas znów jej nie poczuję :lol:

Ja nie mam stwierdzonej depresji tylko nn.
Ja też, nie wiem jak z antydepresantami ale hormony na tarczyce będę brała do końca życia ;P.

Patryk29 napisał(a):Sory ale jak ty na starcie chcesz pic i w nawiasie piszesz impreza to raczej jedno piwko to to nie bedzie :twisted:

Sory, nie oceniaj każdego względem siebie :roll: . Pisałam że biorę setre 5 miesięcy i przez ten czas wypiłam jednego drinka (wódka z colą) w czasie grilla. Miałam inne okazje (imieniny, urodziny), zawsze odmawiałam.

elfrid napisał(a):bei, "jedna lampka wina" a "kilka kieliszków wódki" to już spora różnica :D w każdym razie nie opuszczaj brania leków.

Nie zawsze, wszystko zależy też od czasu picia. Np. w czasie wesela zdążyło mi się wypić kilka kieliszków (to było zanim zaczęłam brać setre) i nie byłam pijana, na każdego alko działa inaczej. Jeden odpływa po jednym kieliszku, albo z własnej głupoty (popijanie wódki piwem itp.), inny myśli o tym co robi i kontroluje sytuację.
Ostatnio edytowano 04 wrz 2014, 11:02 przez bei, łącznie edytowano 1 raz
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez elfrid 04 wrz 2014, 11:01
bei, chodziło mi o to, że jest różnica w wypiciu lampki wina do obiadu a kilku kieliszków wódki (dla tej jednej osoby, która rozważa picie). Moim zdaniem piwo czy wino nie zaszkodzą.
pregabalina, wenlafaksyna

przez beladin 04 wrz 2014, 12:39
W wypadku łączenia leków z alko ma znaczenie ilość czy w ogóle obecność alkoholu w ustroju?
beladin

przez renee.madison 04 wrz 2014, 13:40
To ja może opiszę moje odczucia odnośnie alkoholu (nie żebym zachęcała czy zniechęcała :)), bo według mnie różnica jest pić przy samej sertrze, a pić przy jakimś mixie.

Gdy 5 lat temu zaczęłam brać sertrę (na depresję z lękiem i ocd) byłam w takim stanie, że było mi wszystko jedno i od samego startu, gdy tylko miałam okazje (a okazje były, bo studiowałam wtedy) piłam sporo, kilka razy do urwania filmu. Brałam wtedy samą sertralinę 50/100mg i mimo, że upijałam się łatwiej, to zapomniałam co to kac, następnego dnia budziłam się rześka i wypoczęta ;)

Sytuacja zmieniła się diametralnie po dodaniu mianseryny-jeden kieliszek i byłam pijana+lekko skacowana rano. Raz tylko wypiłam bardzo dużo, ale następnego dnia umierałam. Poza tym zauważyłam, że jeden wieczór z alkoholem i następny tydzień zwalony-lęki, apatia itp.

Przy włączeniu kwetiapiny staram się w ogóle nie pić więcej niż małe piwo od czasu do czasu :pirate:
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez Aisha* 04 wrz 2014, 13:59
kalikali1, sertralina niestety NIE pomaga na fobie społeczną.
Aisha*

przez bei 04 wrz 2014, 14:47
Czyli jak się planuje picie w danym dniu to lepiej nie brać rano tabletki w ten dzień, a na drugi tak (chociaż w organizmie może być jeszcze alkohol)?
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II