SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
201
60%

Nie
78
23%

Zaszkodziła
56
17%

Liczba głosów : 335

przez PannaNatalia 03 wrz 2014, 15:49
Ja właśnie w pierwszym tygodniu też czułam się dobrze. Może takie jest działanie tego leku? Może on musi wywołać nasze lęki/depresję żebyśmy mogli sobie jakoś poradzić,nie wiem. Nie mam pojęcia,wiem tylko,że czuję się dobrze ale dokucza mi ciągły lęk.
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

przez Chada 03 wrz 2014, 16:01
zmeczona-mala-mi napisał(a): Może takie jest działanie tego leku? Może on musi wywołać nasze lęki/depresję żebyśmy mogli sobie jakoś poradzić,nie wiem.

Najgłupsze zdanie jakie ostatnio usłyszałem nie wiem czy się śmiać czy płakać czy to ominąć i zostawić bez reakcji.Jak można wgl wpaść na taki pomysł :roll: Lek może nasilić objawy na początku ale po tym ma pomagać i łagodzić objawy depresji i lęku po to się je bierze.Jeśli komuś lek nie pomaga to znaczy że jest źle dobrany albo dawka jest za mała nie pisząc już o tym czy bierze regularnie i nie stosuję używek które mogą osłabić jego działanie i subiektywnych odczuć poprawy.Od siebie mogę dodać że gdy lek nasila objawy choroby to jest znak że nie długo zacznie się etap w którym te objawy zaczną zanikać i zacznie się etap zdrowienia.

Lamotrygina 150mg

przez PannaNatalia 03 wrz 2014, 17:14
Chada miło mi,że oceniasz mnie jako głupią osobę. Bo skoro mówię głupie rzeczy to widocznie taka jestem... Dobrze,że Ty wiesz wszystko najlepiej! Człowiek w desperacji może mówić różne rzeczy ale to nie powód żeby od razu publicznie pisać że to jest głupie. Dziękuje Meg i wszystkim,którzy byli tu dla mnie wyrozumiali i mili i że poswieciliscie dla mnie swój cenny czas. Dziękuję Chada i żegnam.

-- 03 wrz 2014, 16:16 --

Chada napisał:Lek może nasilić
objawy na początku ale po tym ma pomagać
i łagodzić objawy depresji i lęku po to się je
bierze.

Właśnie o to mi chodziło ale w nerwach nie umiałam tego ubrać w słowa. Żegnam
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 03 wrz 2014, 17:18
zmeczona-mala-mi,
nie zwracaj uwage na to co ten juz nie powiem kto zeby nie obrazac znow wypisuje, w sumie to chyba jakies dziecko z gimnazjum sądząc po charakterze wypowiedzi

przez Kalebx3 03 wrz 2014, 17:23
Z sertą może byc tak ( sprawy sie potoczą )jak pisze Chada ,a le możebyc i tak jak pisze Zmęczona Mała MI . Nie ma na to bata . Jęśli po 6 tygodniach lek pozytywnie nie zaskoczy wywal go dziewczyno .
Jeno wyjmij mi z tych oczu
szkło bolesne - obraz dni,
które czaszki białe toczy
przez płonące łąki krwi.
Jeno odmień czas kaleki,
zakryj groby płaszczem rzeki,
zetrzyj z włosów pył bitewny,
tych lat gniewnych
czarny pył.
„ "

przez Chada 03 wrz 2014, 17:45
Jeśli ja jestem dzieckiem z gimnazjum to Lunatic nie powinien się jeszcze urodzić ew. powinno się to skończyć na planach :smile:

Lamotrygina 150mg

przez nobody25 03 wrz 2014, 18:57
Weź człowieku zniknij z tego forum
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez Meg1985 03 wrz 2014, 19:01
Aisha* napisał(a):najlepsze działanie sertraliny odczułam na dawce 25 i 50mg w pierwszym tygodniu brania ale to pewnie było placebo, doszłam do 200mg ale nigdy już nie było tak jak na początku, odstawiłam te 200mg z dnia na dzień bez żadnych uboków, raczej mi ten lek nie pomógł albo inaczej z ciężkiej depresji przeszłam na umiarkowaną.

W jakim czasie doszłaś do dawki 200 mg. Chodzi mi o to, czy było to rozciągnięte w czasie, czy w szybkim tempie. Odstawiłaś z dnia na dzień i żadnych obj.ubocznych ? A to dobre:)

Zmęczona Mała Mi, pozdrawiam i pamiętaj, że zawsze masz prawo do wyrażenia swojej opinii i własnej teorii na temat działania leku, bo po to właśnie jest to forum. I nie każdemu musi się to podobać.
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez Chada 03 wrz 2014, 19:09
nobody25 napisał(a):Weź człowieku zniknij z tego forum

Myślałem nad tym ;p Ale jednak mnie przekonałeś bym został.Chyba że mnie zbanują ale na to nie mam wpływu.Zostanę choćby specjalnie dla Ciebie :* :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez uzytkownik 03 wrz 2014, 19:55
Raport po 6 tygodniach. Jest wyśmienicie. Skutków ubocznych już absolutnie brak. Zupełnie nic.
Smile na twarzy i do przodu.

A dopiero od kilku dni poczułem pełne i stabilne (!) działanie leku. Także spokojnie można i trzeba czekać bity miesiąc i wcześniej nie odstawiać np. ze względu na uboki czy niepełny efekt. Cierpliwości.
Na razie daję 10/10 - mam nadzieję, że nie przestanie nagle działać ani nic z tych rzeczy.

Aha, jeszcze jedna rzecz. Picie na tym to jest jakaś masakra - tzn. nie tyle picie co poranek. Z 3-4 razy mi się zdarzyło, z czego raz 4 czy 5 browarów. Noc (wczesny poranek) i następny dzień to jest istne piekło. Depresja x 100, gonitwa myśli, nerwica x 100. Zjazd całkowity, który bez leków nawet nie był tak fatalny. Ewidentnie SSRI + alkohol = mega deprecha następnego dnia. Trzeba uważać.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez Meg1985 03 wrz 2014, 21:10
uzytkownik, gratulacje, że tak fajnie się u Ciebie lek rozkręcił :great:
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez bei 03 wrz 2014, 21:28
Zapomniałam wziętość dzisiaj tabletki.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Aisha* 03 wrz 2014, 21:51
Meg1985, do 200mg doszłam po 3tygodniach, odstawiłam od razu, po prostu na następny dzień inny lek, miałam nudności ale to raczej z nowego leku.
Aisha*

przez bei 03 wrz 2014, 22:03
Ale żeście naklepali ostatnio postów ;).

Szczerze: nie chciało mi się tego czytać ;P, wiem nie musiałam, ale chce być na bieżąco w temacie dotyczącym leku który biorę.

Kłóciliście się (albo dalej kłócicie- ciężko się połapać) tak naprawdę nie wiadomo o co :bezradny: (zresztą już nie pierwszy raz w tym temacie). Jeden pisze że ten lek działa szybciej, drugi że inny. Jeden znowu, że po danym czasie jest działanie, drugi że nie ma. To ktoś znowu napisze że jakiejś dawki w ogóle nie warto brać, ktoś inny że wręcz przeciwnie bo jemu pomaga. Tak można w nieskończoność, wiem że czas wolny jakoś trzeba wypełnić, ale takie dyskusje niewiele wnoszą... dlaczego?

Ja biorę setrę od 5 miesięcy i jest to pierwszy lek jaki biorę (to pewnie w oczach niektórych dyskwalifikuje mnie w dyskusji i czyni moją opinię nic niewartą- trudno jakoś to przeżyję).
Przez ten czas zaobserwowałam jedna rzecz, z którą chyba można się zgodzić „na każdego dany lek działa inaczej”. Jeden czuje działanie 50 (np. ja delikatnie czułam, choć pewnie są osoby które uważają, że to niemożliwe (biorąc pod uwagę dane zaburzenie) drugi mógłby to łykać jak cukierki (niezalecane ;)). Eh, co by ktoś nie napisał i tak znajda się tacy co wiedza lepiej, ale dobrze by było gdyby tą wiedzę wykorzystali w pożyteczny sposób doradzając mniej doświadczonym (ale nie wmawiając im, że tak maja zrobić i tyle bo u nich to tak działa więc u innych też musi ;P).

uzytkownik napisał(a): Ewidentnie SSRI + alkohol = mega deprecha następnego dnia. Trzeba uważać.

Ja się boję jak nie wiem co połączenia leki+ alko :( . Przez ostatnie 5 miesięcy wypiłam może jednego drinka.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II