SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (----->Asertin)

przez Lili-ana 18 lip 2009, 17:27
też to zauważyłam z alkoholem. Sertralina umacnia działanie alkoholu, mi wystarczy, że wypiję 2 piwa. Ale rzeczywiście tak jest, że na drugi dzień czuję się gorzej i pobolewa mnie głowa. Nie piję często ale całkiem zrezygnować nie umiem, uwielbiam zimne piwko w upalny dzień :D
Lili-ana

przez Moniczka23 18 lip 2009, 19:40
hej co do tego alkoholu to ja nadal sie boje :evil: niby w ulotce jest napisane ze nie ma reakcji na alkohol ale ja jednak sie wstrzymuje choc chcialabym sie napic piwka czasami....albo na impreze isc 8)

przez Lili-ana 18 lip 2009, 20:20
myślę, że czasami możesz się napić, nie ma się czego bać. Plusem brania SSRI jest to, że nie trzeba dużo pić, żeby coś poczuć, bo już po jednym jest fajnie ;) Ale to zalezy kto ma jaką tolerancję, ja wcześniej 2-3 wypijałam, a teraz wystarczy 1-2 bym poczuła podobne delikatne, miłe podchmielenie :smile: Na drugi dzień różnie się czuję ale to może przez to że niecały miesiąc dopiero się leczę więc jeszcze mam skutki uboczne czasem.
Lili-ana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Moniczka23 18 lip 2009, 21:05
hmmmm to nie jest tak zle Lilianna :lol: moze jedno sobie strzele a co tam hehehe :P tylko mam slaba glowe i mysle ze pol mi wystarczy :D
pozdrawiam

przez j.will 19 lip 2009, 00:32
Witam zażywam asertin już od chyba 6 miesięcy w największej dawce była to jedna tabletka 100mg dziennie teraz tydzien temu po wizycie u psychiatry zszedłem do 50 i od tego czasu co mnie troche zaniepokoiło dwa razy troche gorzej się poczułem , albo po prostu wmówilem sobie ze coś ze mną znowu jest źle i zażyłem dodatkowo Zemiren. Mam nadzieje ze to były tylko dwa pojedyncze przypadki i już będzie z górki.Też jestem bardzo nerwowy i jak zmniejszyłem na 50 to znowu mi się bardziej chce spać po południu musze z tym walczyć.Cały czas jednak cholera czarne mysli mi chodzą po głowie. NIe moge tego opanować. Hahah Fajnie mówicie z tym alkoholem własnie dziwiłem się czemu już po 1 piwie jestem pijany a to od tego :)

Dużo zdrowia życze wszystkim

Asertin (Sertralinum)

przez tracący sens życia 19 lip 2009, 15:03
Czy ktoś przyjmował albo wie coś o leku Asertin 50 od kilku dni przyjmuję i boli mnie głowa, pomimo że w ulotce w skutkach ubocznych nic o tym nie jest napisane. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

przez Lili-ana 19 lip 2009, 20:22
Ja przyjmuję ten lek i też na początku miałam bóle głowy, moja lekarka mówiła, że tak może być. Najpóźniej po 2 tygodniach powinny minąć.
Lili-ana

przez Xena24 20 lip 2009, 10:37
Ja biorę Asertin w dawce 150mg juz kilka miesięcy i nadal zdarzają mi się bóle głowy, szczególnie z rana.

przez Moniczka23 20 lip 2009, 18:49
Ja biore Asertin 50 juz 3 miesiac i nadal mam bóle głowy... co prawda nie codziennie ale zdazaja sie czesto i sa bardzo uciazliwe niekiedy nie pomagaja mi tabletki :cry:
tracący sens życia nie przejmuj sie wielu Asertinowców na to cierpi i kiedys napewno minie :D oby jak najszybciej
A co do Xena24 to ja tez najczesciej mam od rana jak sie obudze i bardzo mnie to denerwuje bo myslalam ze po nocy jest sie wypoczetym i wyspanym a tu nagle bol glowy i caly dzien popsuty :x
zbaczajac troche z tematu mam tu mala refleksje na moj temat otoz czesto zastanawiam sie czy ja aby napewno choruje na nerwice i depresje?? bo gdy nadchodza ataki albo kiepskie nastroje i mimo iz zażywam leki to nie zawsze dzialaja to mysle ze lekarz pomylil sie w diagnozie i ze cierpie na jakas powazna chorobe i umieram...wiem ze moze to glupie ale wtedy bardzo sie boje i ciezko mi sobie przetlumaczyc ze spokojnie to tylko atak i minie niedlugo ech...czy wy tez tak macie? czy tez dopadaja was watpliwosci co do diagnozy??

przez miko84 20 lip 2009, 20:01
Moniczka jak chcesz być spokojna to zrób pełną diagnostykę. To co Ci dadzą to państwowo, a resztę prywatnie. Jest na necie jakie choroby mogą dawać objawy nerwicy i depresji. To są bardzo sporadyczne przypadki, ale np jak ktoś ma guz chromochłonny to wydzielają się u niego w nadmiarze katecholaminy a objawy: tachykardia, zlewne poty, bladość skóry i uczucie niepokoju są też przecież objawami nerwicy. To tylko przykład i nie widzę sensu badania każdego u kogo zdiagnozowano nerwicę. Ale jeśli kogoś to męczy i ma trochę pieniędzy to może sobie zrobić badania.
miko84

przez Lili-ana 20 lip 2009, 20:10
to nieprawda, że efekty działania leku są po 2 tygodniach, raczej lek wtedy zaczyna działać ale jeszcze to nie jest to pełne działanie. Na takowe działanie trzeba czekać nawet 2 miesiące, także cierpliwości. Ja zażywam niecały miesiąc i stopniowo coraz lepiej się czuję, ale to jeszcze nie jest pełne działanie. Czekam...
Lili-ana

przez Xena24 20 lip 2009, 20:30
Ja zaczynałam brac Asertin od dawki 25 mg potem 50, 100 teraz 150. Najlepiej sie czułam wtedy gdy zwiększałam dawkę leku. Sama nie wiem co mam myśleć o tym leku, raz czuje sie po nim znakomicie a innym razem mam mega doła i myślę nad zmiana lekarza i leków.
Asertin tez na fobie społeczna i w tej kwestii nie widzę różnicy.

przez Lili-ana 20 lip 2009, 20:41
xena a jak długo bierzesz dokładnie?? To normalne że przy zwiększaniu dawki czułaś się lepiej.
Lili-ana

przez Xena24 20 lip 2009, 21:01
Biorę ponad 3 miesiące + inne leki. Ostatnio doszło tez wielkie rozdrażnienie, wkurza mnie wszystko ;/

Sortuj wg