SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
204
60%

Nie
81
24%

Zaszkodziła
57
17%

Liczba głosów : 342

przez bei 18 sie 2014, 11:26
Tańczący z lękami, ok ale najlepiej to by było znaleźć ten złoty środek ;), tak żeby czuć że to my panujemy nad naszymi emocjami a nie tabletki.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Tańczący z lękami 18 sie 2014, 13:09
bei, właśnie, tylko złoty środek, czyli poczucie wewnętrznej kontroli siebie, a więc: zero wkurwów i agresji bez powodu i umiejętność zachowania zimnej krwi w sytuacji stresowej a zarazem obrona i walka o swoje. Tabletki, jeśli są dobrze dobrane powinny w dłuższej perspektywie nam pomóc w tej kontroli i czuciu siebie a nie przeszkadzać
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Chada 18 sie 2014, 13:27
Myślę że jeśli znajdziemy lek który wyeliminuję większość najcięższych objawów to trzeba iść na psychoterapie i pracować nad sobą nad swoimi myślami bo to one wywołują kolejne epizody objawy, jak radzić sobie ze stresowymi sytuacjami,z niepowodzeniem,przeprogramować umysł.Nawet jeśli znajdziemy odpowiedni mix leków (bo z jednym jest dużo trudniej żeby wszystko załatwił) to potem mamy jakiś wpływ na nawroty przynajmniej lepiej funkcjonujemy i mamy świadomość że robimy coś w tym kierunku że walczymy.Sam się przekonałem że kiedy wszystkie główne objawy odeszły przyszła nawet hipomania to w środku czułem nie pewność nie zawsze czułem się dobrze obawa o nawrót analizowanie aż w końcu wielkie jeb na twarz i deprecha.Może to kwestia że mogę mieć chad że po ostawieniu stabilizatorów to co piszę to był stan mieszany który przeszedł w depreche.Ale myślę że i tak mam trochę racji w tym co napisałem.Zdrówka!

Lamotrygina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 18 sie 2014, 13:41
Chada, coś w tym jest...niedawno miałem taki okres, że aż przez miesiąc czułem się względnie dobrze i stabilnie, mimo to pod skórą czułem obawę, że pewnie niedługo się to skończy i...skończyło. Jeśli masz Chad to lepiej się z tym pogodzić a jeśli "tylko" deprę z nerwicą to spróbuj spychoterapii, a nuż pomoże :smile:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez wisnia80 18 sie 2014, 16:14
Wszedłem dziś z wenli na sertralinę znów. Na razie 25mg wziąłem. 1 dzień. Myślicie żeby od razu 50mg wziąć?

przez Chada 18 sie 2014, 17:05
wisnia80 napisał(a):Wszedłem dziś z wenli na sertralinę znów. Na razie 25mg wziąłem. 1 dzień. Myślicie żeby od razu 50mg wziąć?

Od jutra weź.Myślę że nie ma co się pieścić z małymi dawkami.To nie jest twój pierwszy antydepresant.Jeśli nie chcesz nie potrzebnie czekać to bierz 50mg jak cie będzie korciło to za tydzień zwiększ do 75mg-100mg i czekaj aż będzie cacy :lol: Ja zacząłem od 50mg i równo tydzień już wszedłem na 100mg nic mi nie było.

Lamotrygina 150mg

przez Dark Knight 18 sie 2014, 17:45
Laczyl ktos serte z jakims innym antydepem ?? Jak tak to w jakich dawkach ?? Bo ja bym chcial 225 mg wenli + serta tylko nie wiem jaka dawka bedzie bezpieczna 100 mg ??

przez depresja24h 18 sie 2014, 23:29
Dark Knight. Ja teraz łącze sertre z fluoksetyna setra 150 mg + fluo 20 mg. Nie dzieje mi się nic złego.

przez aptasia 19 sie 2014, 00:58
Chada napisał(a):
wisnia80 napisał(a):Wszedłem dziś z wenli na sertralinę znów. Na razie 25mg wziąłem. 1 dzień. Myślicie żeby od razu 50mg wziąć?

Od jutra weź.Myślę że nie ma co się pieścić z małymi dawkami.To nie jest twój pierwszy antydepresant.Jeśli nie chcesz nie potrzebnie czekać to bierz 50mg jak cie będzie korciło to za tydzień zwiększ do 75mg-100mg i czekaj aż będzie cacy :lol: Ja zacząłem od 50mg i równo tydzień już wszedłem na 100mg nic mi nie było.

rada o tyle dobra o ile ktoś może sobie pozwolić na przeczekanie ewentualnych uboków w domu
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez wisnia80 19 sie 2014, 08:17
dream* napisał(a):
Chada napisał(a):

rada o tyle dobra o ile ktoś może sobie pozwolić na przeczekanie ewentualnych uboków w domu

Ja ogólnie to nie doświadczałem do tej pory jakiś mocnych uboków. Wydaje mi się że sertra i wenla to prawie to samo.

przez Patryk29 19 sie 2014, 14:27
Jest sens brac sertralne jezeli ona na poczatku mnie nie pobudza wogole??

-- 19 sie 2014, 14:31 --

Dark Knight napisał(a):Laczyl ktos serte z jakims innym antydepem ?? Jak tak to w jakich dawkach ?? Bo ja bym chcial 225 mg wenli + serta tylko nie wiem jaka dawka bedzie bezpieczna 100 mg ??

Moim zdaniem 225mg plus 100mg serty to za duzo, duze ryzyko zs
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Chada 19 sie 2014, 16:20
Jutro 3 tydzień po wznowieniu Sertry. Depresja 93/100.Lipa ale zawsze to jakoś 7% mniej :)

Lamotrygina 150mg

przez lunatic 19 sie 2014, 16:33
ktoś kiedyś dobrze napisał w innym wątku cytuje "NIE MA CHORYCH NA DEPRESJĘ SIEDZĄCYCH SOBIE GODZINAMI PRZED KOMPUTERKIEM."

przez aptasia 19 sie 2014, 16:34
Chada napisał(a):Jutro 3 tydzień po wznowieniu Sertry. Depresja 93/100.Lipa ale zawsze to jakoś 7% mniej :)

jaka skrupulatna i szczegolowa ocena stanu :P

3 tydz to juz chyba powinna sie bardziej "rozhulać" :(
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Sortuj wg