SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Oleksandra2014 17 sie 2014, 10:55
nobody25, będę trzymać kciuki ;)
Chada, to chyba jakoś zależne osobniczo jest, ja piję kawę i biorę sertralinę [nie razem, ale jednak w odstępie kilkudziesięciu minut najczęściej] i nie mam jakichś super odpałów ;). Owszem, mam dużo energii, więcej, niż po samej kawie, ale nie wali mi serce jak oszalałe i potrafię nawet zasnąć ;).
“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield

przez Chada 17 sie 2014, 11:09
Oleksandra2014 napisał(a):nobody25, będę trzymać kciuki ;)
Chada, to chyba jakoś zależne osobniczo jest, ja piję kawę i biorę sertralinę [nie razem, ale jednak w odstępie kilkudziesięciu minut najczęściej] i nie mam jakichś super odpałów ;). Owszem, mam dużo energii, więcej, niż po samej kawie, ale nie wali mi serce jak oszalałe i potrafię nawet zasnąć ;).

Mam tak samo jak Ty :lol: Piję też kawę często po 20 i nie mam kłopotów ze spaniem piję bo lubię :smile: Za to na wenlafaksynie już po jednej kawie myślałem że pompka nie wyrobi :mrgreen: Kłuło,waliło cuda wianki :P

Lamotrygina 150mg

przez wisnia80 17 sie 2014, 15:14
Chada napisał(a):
Oleksandra2014 napisał(a):nobody25, będę trzymać kciuki ;)

Mam tak samo jak Ty :lol: Piję też kawę często po 20 i nie mam kłopotów ze spaniem piję bo lubię :smile: Za to na wenlafaksynie już po jednej kawie myślałem że pompka nie wyrobi :mrgreen: Kłuło,waliło cuda wianki :P

To ja niczego takiego z sercem nie mam. Ogólnie to znowu mnie kima bierze w ciągu dni po wenli. Sertrę mam, tylko zmieniać czy nie zmieniać oto jest pytanie :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maniek123321 17 sie 2014, 15:39
na sertralinie i dlugi czas po odstawieniu nie umiem sie poprostu, najzwyczajniej w swiecie zdenerwowac. to przez serotonine, prawda?
glupi stan bo czasem zachodzi potrzeba sie wsciec a ty nie reagujesz :roll:
jeszcze do niedawna bylem mocno wybuchowy, teraz zmienilem sie w aniolka, no co kto lubi :?
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Chada 17 sie 2014, 16:03
To prawda na sertrze nic nie było wstanie mnie wyprowadzić z równowagi.Wszystko jednym uchem wpadało drugim wypadało.Ale to akurat przyjemne po co człowiek ma się wkurwiać :mrgreen:

-- 17 sie 2014, 16:04 --

To prawda na sertrze nic nie było wstanie mnie wyprowadzić z równowagi.Wszystko jednym uchem wpadało drugim wypadało.Ale to akurat przyjemne po co człowiek ma się wkurwiać :mrgreen: Wystarczająco już go choroba denerwuje i drażni.

Lamotrygina 150mg

przez bei 17 sie 2014, 21:00
Chada napisał(a):To prawda na sertrze nic nie było wstanie mnie wyprowadzić z równowagi.Wszystko jednym uchem wpadało drugim wypadało.Ale to akurat przyjemne po co człowiek ma się wkurwiać :mrgreen: Wystarczająco już go choroba denerwuje i drażni.

U mnie to tak nie działa. Kiedyś nawet o tym myślałam i doszłam do raczej odmiennych wniosków, choć czasami faktycznie zauważam że ktoś podnosi głos, a ja czuję że nie muszę.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Tańczący z lękami 17 sie 2014, 21:18
a ja tam nie lubię się wkurwiać, wolę się cieszyć życiem i umieć zachować zimną krew. Co do serty, to jak ktoś powiedział: reakcje osobnicze, na jednego działa kojąco, innych irytuje. Najgorzej, jak ktoś bierze kilka leków, bo wtedy ciężko wychwycić co od leków a co od choroby. Tak więc drogie dzieci: nie bierzcie (za dużo) leków :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez bei 17 sie 2014, 21:49
Tańczący z lękami, nie chodziło mi o to że lubię... :roll:, tylko o to że setra nie powoduje, że wszystko jednym uchem wpada a drugim wypada (ostatnio miałam okazję się o tym dobitnie przekonać).
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez Tańczący z lękami 17 sie 2014, 22:05
bei, no bo jedni skarżą się właśnie na agresora po sercie a inni właśnie np po wenli a na sercie są jak baranki na rzeź...obecnie wolę być tym barankiem ;)

przez User357 17 sie 2014, 22:50
uzytkownik napisał(a):
Kat_ napisał(a): Z sertraliną zauważyłem jeszcze inny problem, mianowicie kompletny antagonizm z kofeiną - wypiję jedną czarną herbatę z rana (o kawie już nawet nie wspominam) to świruję dwa dni po tym, mam mocno podwyższone lęki. Z drugiej strony bez takiej herbaty czy kawy kompletnie nic mi się nie chce robić, chodzę taki otępiały. Brałem sertę kilka lat, obecnie od około 2 m-cy po paromisięcznej przerwie. Chyba wskoczę na paroksetynę.

Coś w tym jest. Ja też mam "szajbę" po kofeinie na sercie. Na początku nie powiązywałem tego, bo nie sądziłem, że tak może działać - w końcu tylko kawa...
Ewidentnie jest korelacja między tymi dwiema substancjami. Cholerne wku***enie bierze po kawie, generalnie rozstrój.

Czas porzucić poranny rytuał.

hm.. u mnie to nie występuje
czasem wypije kilka kaw, herbaty, wezmę bodymax żeń się i kładę się na popołudniową drzemkę :]

przez bei 18 sie 2014, 11:26
Tańczący z lękami, ok ale najlepiej to by było znaleźć ten złoty środek ;), tak żeby czuć że to my panujemy nad naszymi emocjami a nie tabletki.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez Tańczący z lękami 18 sie 2014, 13:09
bei, właśnie, tylko złoty środek, czyli poczucie wewnętrznej kontroli siebie, a więc: zero wkurwów i agresji bez powodu i umiejętność zachowania zimnej krwi w sytuacji stresowej a zarazem obrona i walka o swoje. Tabletki, jeśli są dobrze dobrane powinny w dłuższej perspektywie nam pomóc w tej kontroli i czuciu siebie a nie przeszkadzać

przez Chada 18 sie 2014, 13:27
Myślę że jeśli znajdziemy lek który wyeliminuję większość najcięższych objawów to trzeba iść na psychoterapie i pracować nad sobą nad swoimi myślami bo to one wywołują kolejne epizody objawy, jak radzić sobie ze stresowymi sytuacjami,z niepowodzeniem,przeprogramować umysł.Nawet jeśli znajdziemy odpowiedni mix leków (bo z jednym jest dużo trudniej żeby wszystko załatwił) to potem mamy jakiś wpływ na nawroty przynajmniej lepiej funkcjonujemy i mamy świadomość że robimy coś w tym kierunku że walczymy.Sam się przekonałem że kiedy wszystkie główne objawy odeszły przyszła nawet hipomania to w środku czułem nie pewność nie zawsze czułem się dobrze obawa o nawrót analizowanie aż w końcu wielkie jeb na twarz i deprecha.Może to kwestia że mogę mieć chad że po ostawieniu stabilizatorów to co piszę to był stan mieszany który przeszedł w depreche.Ale myślę że i tak mam trochę racji w tym co napisałem.Zdrówka!

Lamotrygina 150mg

przez Tańczący z lękami 18 sie 2014, 13:41
Chada, coś w tym jest...niedawno miałem taki okres, że aż przez miesiąc czułem się względnie dobrze i stabilnie, mimo to pod skórą czułem obawę, że pewnie niedługo się to skończy i...skończyło. Jeśli masz Chad to lepiej się z tym pogodzić a jeśli "tylko" deprę z nerwicą to spróbuj spychoterapii, a nuż pomoże :smile:

Sortuj wg