SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
201
60%

Nie
79
23%

Zaszkodziła
57
17%

Liczba głosów : 337

przez Oleksandra2014 16 sie 2014, 15:02
nobody25, powinno przejść - ja przez trzy pierwsze tygodnie sertraliny tylko wisiałam z głową w kiblu i któregoś dnia mdłości przeszły jak ręką odjął, działanie pobudzające do życia i zmniejszające nerwowość ujawnia się powoli, biorę lek jakieś 6 - 7 tygodni.
“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield

przez uzytkownik 16 sie 2014, 16:05
Kat_ napisał(a): Z sertraliną zauważyłem jeszcze inny problem, mianowicie kompletny antagonizm z kofeiną - wypiję jedną czarną herbatę z rana (o kawie już nawet nie wspominam) to świruję dwa dni po tym, mam mocno podwyższone lęki. Z drugiej strony bez takiej herbaty czy kawy kompletnie nic mi się nie chce robić, chodzę taki otępiały. Brałem sertę kilka lat, obecnie od około 2 m-cy po paromisięcznej przerwie. Chyba wskoczę na paroksetynę.

Coś w tym jest. Ja też mam "szajbę" po kofeinie na sercie. Na początku nie powiązywałem tego, bo nie sądziłem, że tak może działać - w końcu tylko kawa...
Ewidentnie jest korelacja między tymi dwiema substancjami. Cholerne wku***enie bierze po kawie, generalnie rozstrój.

Czas porzucić poranny rytuał.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez Chada 16 sie 2014, 16:26
uzytkownik napisał(a):
Kat_ napisał(a): Z sertraliną zauważyłem jeszcze inny problem, mianowicie kompletny antagonizm z kofeiną - wypiję jedną czarną herbatę z rana (o kawie już nawet nie wspominam) to świruję dwa dni po tym, mam mocno podwyższone lęki. Z drugiej strony bez takiej herbaty czy kawy kompletnie nic mi się nie chce robić, chodzę taki otępiały. Brałem sertę kilka lat, obecnie od około 2 m-cy po paromisięcznej przerwie. Chyba wskoczę na paroksetynę.

Coś w tym jest. Ja też mam "szajbę" po kofeinie na sercie. Na początku nie powiązywałem tego, bo nie sądziłem, że tak może działać - w końcu tylko kawa...
Ewidentnie jest korelacja między tymi dwiema substancjami. Cholerne wku***enie bierze po kawie, generalnie rozstrój.

Podobnie niektórzy reagują na żeń szenia jak na kawe przy sertralinie.Ja właśnie przy sertrze pije hektolitry kawy żeby się pobudzić tylko że rozpuszczalną 3 lub 4 na dzień.Właśnie sobie idę zrobić :yeah: Przy tym żeń szenia ale mi się skończył i zrobię przerwę.

Lamotrygina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nobody25 16 sie 2014, 18:54
Oleksandra2014, ehh no ja już sam nie wiem :/
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez Oleksandra2014 17 sie 2014, 10:55
nobody25, będę trzymać kciuki ;)
Chada, to chyba jakoś zależne osobniczo jest, ja piję kawę i biorę sertralinę [nie razem, ale jednak w odstępie kilkudziesięciu minut najczęściej] i nie mam jakichś super odpałów ;). Owszem, mam dużo energii, więcej, niż po samej kawie, ale nie wali mi serce jak oszalałe i potrafię nawet zasnąć ;).
“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield

przez Chada 17 sie 2014, 11:09
Oleksandra2014 napisał(a):nobody25, będę trzymać kciuki ;)
Chada, to chyba jakoś zależne osobniczo jest, ja piję kawę i biorę sertralinę [nie razem, ale jednak w odstępie kilkudziesięciu minut najczęściej] i nie mam jakichś super odpałów ;). Owszem, mam dużo energii, więcej, niż po samej kawie, ale nie wali mi serce jak oszalałe i potrafię nawet zasnąć ;).

Mam tak samo jak Ty :lol: Piję też kawę często po 20 i nie mam kłopotów ze spaniem piję bo lubię :smile: Za to na wenlafaksynie już po jednej kawie myślałem że pompka nie wyrobi :mrgreen: Kłuło,waliło cuda wianki :P

Lamotrygina 150mg

przez wisnia80 17 sie 2014, 15:14
Chada napisał(a):
Oleksandra2014 napisał(a):nobody25, będę trzymać kciuki ;)

Mam tak samo jak Ty :lol: Piję też kawę często po 20 i nie mam kłopotów ze spaniem piję bo lubię :smile: Za to na wenlafaksynie już po jednej kawie myślałem że pompka nie wyrobi :mrgreen: Kłuło,waliło cuda wianki :P

To ja niczego takiego z sercem nie mam. Ogólnie to znowu mnie kima bierze w ciągu dni po wenli. Sertrę mam, tylko zmieniać czy nie zmieniać oto jest pytanie :mrgreen:

przez maniek123321 17 sie 2014, 15:39
na sertralinie i dlugi czas po odstawieniu nie umiem sie poprostu, najzwyczajniej w swiecie zdenerwowac. to przez serotonine, prawda?
glupi stan bo czasem zachodzi potrzeba sie wsciec a ty nie reagujesz :roll:
jeszcze do niedawna bylem mocno wybuchowy, teraz zmienilem sie w aniolka, no co kto lubi :?
F41.2
Baklofen 75mg
Amisulpryd 50mg
Mianseryna 60mg

przez Chada 17 sie 2014, 16:03
To prawda na sertrze nic nie było wstanie mnie wyprowadzić z równowagi.Wszystko jednym uchem wpadało drugim wypadało.Ale to akurat przyjemne po co człowiek ma się wkurwiać :mrgreen:

-- 17 sie 2014, 16:04 --

To prawda na sertrze nic nie było wstanie mnie wyprowadzić z równowagi.Wszystko jednym uchem wpadało drugim wypadało.Ale to akurat przyjemne po co człowiek ma się wkurwiać :mrgreen: Wystarczająco już go choroba denerwuje i drażni.

Lamotrygina 150mg

przez bei 17 sie 2014, 21:00
Chada napisał(a):To prawda na sertrze nic nie było wstanie mnie wyprowadzić z równowagi.Wszystko jednym uchem wpadało drugim wypadało.Ale to akurat przyjemne po co człowiek ma się wkurwiać :mrgreen: Wystarczająco już go choroba denerwuje i drażni.

U mnie to tak nie działa. Kiedyś nawet o tym myślałam i doszłam do raczej odmiennych wniosków, choć czasami faktycznie zauważam że ktoś podnosi głos, a ja czuję że nie muszę.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Tańczący z lękami 17 sie 2014, 21:18
a ja tam nie lubię się wkurwiać, wolę się cieszyć życiem i umieć zachować zimną krew. Co do serty, to jak ktoś powiedział: reakcje osobnicze, na jednego działa kojąco, innych irytuje. Najgorzej, jak ktoś bierze kilka leków, bo wtedy ciężko wychwycić co od leków a co od choroby. Tak więc drogie dzieci: nie bierzcie (za dużo) leków :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez bei 17 sie 2014, 21:49
Tańczący z lękami, nie chodziło mi o to że lubię... :roll:, tylko o to że setra nie powoduje, że wszystko jednym uchem wpada a drugim wypada (ostatnio miałam okazję się o tym dobitnie przekonać).
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Tańczący z lękami 17 sie 2014, 22:05
bei, no bo jedni skarżą się właśnie na agresora po sercie a inni właśnie np po wenli a na sercie są jak baranki na rzeź...obecnie wolę być tym barankiem ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez User357 17 sie 2014, 22:50
uzytkownik napisał(a):

hm.. u mnie to nie występuje
czasem wypije kilka kaw, herbaty, wezmę bodymax żeń się i kładę się na popołudniową drzemkę :]

Sortuj wg