SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Chada 15 sie 2014, 14:07
elfrid napisał(a):Chada, może się okazać, że dzięki stabilizatorom działanie antydepa jest bardziej zrównoważone i trwalsze. skoro będąc na samej sertralinie ot tak przestała ona działać. Ile czasu to było po odstawieniu depakine?

Dobrze kombinujesz widzę :lol: 1,5 roku byłem na samej lamo i sertrze.Wcześniej do tego zestawu miałem depakine 1500mg i olanzapinę 1mg wszystko po diagnozie stan mieszany w chad.

-- 15 sie 2014, 14:12 --

Kat_ napisał(a):W przyszłym tygodniu idę do dilera po nowe dragi. Obecnie na 150mg serty i 25mg trazodonu na spanie. Serta dość mocno podnosi mi lęki i taki wewnętrzny niepokój. Fakt, że 150mg biorę od kilku tygodni, może się to uspokoi. Dziwne, że lek w domyśle przeciwlękowy może podnosić stopień lęków. Na razie się posiłkuję jakimiś ziołowymi na uspokojenie, melisa, neomag stres itp., hydroxyzynę źle toleruję, chlorprotixen również, po mianserynie i mirtazpinie okrutnie tyłem. Chyba wskoczę na paroksetynę.

Znam ten stan.Sertra na depresje :?: Ile czasu bierzesz sertralinę? Jeśli 100mg nie wyeliminuję lęków to 150mg tym bardziej tego nie zrobi jedynie bardziej cię pobudzi i nasili te lęki.No i odczujesz trochę działanie dopaminowe ale w tym wypadku ono nie jest przyjemne :mrgreen:Bo jeszcze bardziej pobudzi nakręci a lęk nie przejdzie, i dupa z tego pobudzenia skoro nie ma spokoju wewnętrznego i a lęki nadal zżerają ;p

Lamotrygina 150mg

przez Kat_ 15 sie 2014, 14:17
Na depresje + stany lękowe ale głównie depresja. Z sertraliną zauważyłem jeszcze inny problem, mianowicie kompletny antagonizm z kofeiną - wypiję jedną czarną herbatę z rana (o kawie już nawet nie wspominam) to świruję dwa dni po tym, mam mocno podwyższone lęki. Z drugiej strony bez takiej herbaty czy kawy kompletnie nic mi się nie chce robić, chodzę taki otępiały. Brałem sertę kilka lat, obecnie od około 2 m-cy po paromisięcznej przerwie. Chyba wskoczę na paroksetynę.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Chada 15 sie 2014, 14:29
Kat_ napisał(a):Na depresje + stany lękowe ale głównie depresja. Z sertraliną zauważyłem jeszcze inny problem, mianowicie kompletny antagonizm z kofeiną - wypiję jedną czarną herbatę z rana (o kawie już nawet nie wspominam) to świruję dwa dni po tym, mam mocno podwyższone lęki. Z drugiej strony bez takiej herbaty czy kawy kompletnie nic mi się nie chce robić, chodzę taki otępiały. Brałem sertę kilka lat, obecnie od około 2 m-cy po paromisięcznej przerwie. Chyba wskoczę na paroksetynę.

No to mamy podobny problem :mrgreen: Oprócz jednego mnie po kawie nie nasila lęków tylko bardziej pobudza.Też przestała sertra działać na lęki w depresji po dwóch latach.Po miesiącu odpoczynku od sertry znów do niej wróciłem jeśli nie za trybi z niechęcią ale będę musiał przejść na paro bo esci/citalopramu nie toleruję wenla odpada w przedbiegach.A na ssri reaguję pozytywnie więc ostatnią deską ratunku jest dla mnie paro.Nie znalazłem do dzisiaj panaceum na pozbycie się lęków przy braniu sertraliny która na depresje działa nawet nawet ale na lęki już nie.Dołączyłem buspiron może troszkę dowali receptory serotoninowe i sertra ruszy tak jak 2 lata temu.Szkoda bo sertralinę toleruję jak ziółka ;p Też jestem na tym poziomie że po 2 latach muszę zmieniać sertre mimo to daję jej jeszcze szansę po miesięcznej przerwie.Wątpie że za działa ale przynajmniej nie zamula,nie tyję po niej,nie ma senności.Powiem ci że keidyś sertra wyciągnęła mnie z cięzkiej depresji z wieloma objawami do tego po miesiącu na lęki zadziała cudownie był spokój wewnętrzny,pewność siebie,napęd no wszystko :lol: Będę próbował łączyć paro z sertrą, bo na paro solo ciężko będzie żyć.

Lamotrygina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 15 sie 2014, 15:25
Chada, to może spróbuj fluoksetyny, bupropionu albo moklobemidu, skoro na paro jesteś zamulony, a escitalopram odpada z powodu nadmiernej potliwości a wenlafaksyna z powodu problemów z sercem, tętnem itp. Mógłbyś wytrzymać na escitalopramie chociaż dwa miesiące, ta potliwość mogłaby przejść.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Chada 15 sie 2014, 15:41
elfrid napisał(a):Chada, to może spróbuj fluoksetyny, bupropionu albo moklobemidu, skoro na paro jesteś zamulony, a escitalopram odpada z powodu nadmiernej potliwości a wenlafaksyna z powodu problemów z sercem, tętnem itp. Mógłbyś wytrzymać na escitalopramie chociaż dwa miesiące, ta potliwość mogłaby przejść.

Fluo niestety nie zadziałała,brałem miesiąc zjadłem całe opakowanie ale tylko dostałem wkurwienia,nasilił się niepokój,drażliwość po 2 tygodniach brania dzień z dniem było gorzej.Brałem Citalopram 3 tygodnie i ta potliwość nie do zniesienia escitalopram brałem 1,5 tygodnia i jedna różnica to że ten pot tak nie śmierdział ale po escitilu ta potliowść nie do zniesienia.Na sertrze,fluo z tą potliwością nie jest źle widocznie esci/citalopram tam mnie zalewają całą dobę :D Nic jak sertra nie zadziała będę myślał dalej.Narazie żyję nadzieją.Moklo na początku leczenia brałem ale krótko a bupropionu nigdy.Ciężko jest znaleźć drugi taki łagodny w skutkach ubocznych lek jak sertra przy której już po tygodniu jestem na 100mg i tylko leciutkie pobudzenie które po klilku dniach ustępuję :P

Lamotrygina 150mg

przez nobody25 15 sie 2014, 19:19
3 tydzień brania leku, a mi się nadal nic nie chce po niej. Zostaje tylko bezsenność i muszę się szprycować afobamem. Przejdzie to? :/
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez bei 16 sie 2014, 01:28
Po co ja piłam dzisiaj tą kawę no po co? :why:
Wypiłam ją co prawda przed południem, ale niewiele wcześniej wzięłam setre i co, a no nie mogę zasnąć.
Niedługo powinnam wstawać, potem 10 godz. w robocie a ja siedzę na forum i pisze że nie mogę spać :roll: .
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Chada 16 sie 2014, 13:31
Coraz większa depresja...Eh :? Tydzień i dwa dni od wznowienia brania Sertralinum.

Lamotrygina 150mg

przez Kat_ 16 sie 2014, 14:21
U mnie coraz większe lęki, zmniejszam sertę do 100mg, w czwartek idę do psychiatry i chyba skończę na paroksetynie.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Chada 16 sie 2014, 14:25
Kat_ napisał(a):U mnie coraz większe lęki, zmniejszam sertę do 100mg, w czwartek idę do psychiatry i chyba skończę na paroksetynie.

Obym nie podzielił twojego losu bo wierz że czeka mnie ta sama droga :lol:

Lamotrygina 150mg

przez Oleksandra2014 16 sie 2014, 15:02
nobody25, powinno przejść - ja przez trzy pierwsze tygodnie sertraliny tylko wisiałam z głową w kiblu i któregoś dnia mdłości przeszły jak ręką odjął, działanie pobudzające do życia i zmniejszające nerwowość ujawnia się powoli, biorę lek jakieś 6 - 7 tygodni.
“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield

przez uzytkownik 16 sie 2014, 16:05
Kat_ napisał(a): Z sertraliną zauważyłem jeszcze inny problem, mianowicie kompletny antagonizm z kofeiną - wypiję jedną czarną herbatę z rana (o kawie już nawet nie wspominam) to świruję dwa dni po tym, mam mocno podwyższone lęki. Z drugiej strony bez takiej herbaty czy kawy kompletnie nic mi się nie chce robić, chodzę taki otępiały. Brałem sertę kilka lat, obecnie od około 2 m-cy po paromisięcznej przerwie. Chyba wskoczę na paroksetynę.

Coś w tym jest. Ja też mam "szajbę" po kofeinie na sercie. Na początku nie powiązywałem tego, bo nie sądziłem, że tak może działać - w końcu tylko kawa...
Ewidentnie jest korelacja między tymi dwiema substancjami. Cholerne wku***enie bierze po kawie, generalnie rozstrój.

Czas porzucić poranny rytuał.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez Chada 16 sie 2014, 16:26
uzytkownik napisał(a):
Kat_ napisał(a): Z sertraliną zauważyłem jeszcze inny problem, mianowicie kompletny antagonizm z kofeiną - wypiję jedną czarną herbatę z rana (o kawie już nawet nie wspominam) to świruję dwa dni po tym, mam mocno podwyższone lęki. Z drugiej strony bez takiej herbaty czy kawy kompletnie nic mi się nie chce robić, chodzę taki otępiały. Brałem sertę kilka lat, obecnie od około 2 m-cy po paromisięcznej przerwie. Chyba wskoczę na paroksetynę.

Coś w tym jest. Ja też mam "szajbę" po kofeinie na sercie. Na początku nie powiązywałem tego, bo nie sądziłem, że tak może działać - w końcu tylko kawa...
Ewidentnie jest korelacja między tymi dwiema substancjami. Cholerne wku***enie bierze po kawie, generalnie rozstrój.

Czas porzucić poranny rytuał.

Podobnie niektórzy reagują na żeń szenia jak na kawe przy sertralinie.Ja właśnie przy sertrze pije hektolitry kawy żeby się pobudzić tylko że rozpuszczalną 3 lub 4 na dzień.Właśnie sobie idę zrobić :yeah: Przy tym żeń szenia ale mi się skończył i zrobię przerwę.

Lamotrygina 150mg

przez nobody25 16 sie 2014, 18:54
Oleksandra2014, ehh no ja już sam nie wiem :/
"Proszę myśleć pozytywnie..."

Sortuj wg