SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Chada 14 sie 2014, 21:37
nobody25 napisał(a):lunatic, ty nie rozumiesz o co chodzi widzę. To nie jest potliwość na skraju przebiegnięcia kilku kilometrów w bluzie latem. To jest coś znacznie gorszego. A perpsiblock jest gównem na skraju placebo

-- 14 sie 2014, 20:22 --

Chada, po tygodniu zwiększasz do 100 ? dobry jesteś :P ja bym chyba po takim czasie zwariował. Sertra to silny lek, bynajmniej dla mnie.

Dokładnie na citalopramie chodziłem cały czas z mokrą głową gdy się umyłem i wyszedłem zaraz się spociłem bo mycie powoduję ruch więc po 20 minutach byłem tak mokry jak wcześniej w wannie.Do tego po citalopramie był straszny dziwny zapach od tego przy escitilu już ten pot tak nie śmierdział ale wystarczyło się przejść po domu i plecy mokruśkie jadąc samochodem wszystkie szyby otwarte,szyberdach a dupa spocona i każdy ruch powodował mokre plecy a spacer kapanie potu z czoła i nosa :mrgreen: Do tego jestem nerwicowcem i wszystko co nie od choroby a od leków mnie wkurwia ,po pierwsze to leki nie powinny szkodzić.

Sertra może silny lek ale gdybym zwiększył nawet w pierwszym tygodniu do 150mg to lekko by mnie pobudziło i tyle.Zna ten lek mój organizm przez 2,5 roku się przy zywaczaił do tej substancji i działa jak ziółka.Wiem czego się spodziewać po niej.

Lamotrygina 150mg

przez Patryk29 14 sie 2014, 22:27
Chada po jakim czasie sertra ruszyla tak mocno u ciebie??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Chada 14 sie 2014, 22:37
Pierwszy raz po 3 tygodniach była już poprawa nastroju,większy napęd,uśmiech na ryju taki :lol:.Po miesiącu zaczęła działać na lęki tak że mogłem spokojnie książkę przeczytać nie pędziło tak szybko wszystko,brak napięcia,rozdrażnienia.Pełny efekt był po 3 miesiącach.Z tym że ja brałem sertre wraz z dwoma stabilizatorami nastroju Lamotryginą i Depakiną która mocno wzmacnia działanie SSRI bo miałem podejrzenie Chad.

Lamotrygina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 14 sie 2014, 22:46
Ok rozumiem
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez nobody25 15 sie 2014, 10:47
długo się rozkręca...
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez elfrid 15 sie 2014, 11:06
Chada, i czemu przestałeś brać depakinę? Bo rozumiem, że kiedyś, gdy sertra przestała działać, to już było na etapie po odstawieniu depakiny?
pregabalina, wenlafaksyna

przez ladywind 15 sie 2014, 11:25
lunatic, jak tam u Ciebie?poprawiło sie cos? mineła Ci juz ta DD?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez lunatic 15 sie 2014, 11:34
ladywind,
są tylko chwilowe momenty poprawy, ogolnie cały czas mnie to męczy i nie mam za bardzo pomysłu co z tym zrobic,przeciez biore lek ktory powinien dzialac przeciwkękowo a to ciągle jest, a Tobie minęło?

przez ladywind 15 sie 2014, 11:46
lunatic, mnie sie to jeszcze pojawia, głownie rano albo w sytuacjach stresujących, kttórych ostatnio mam bardzo wiele zgtowoanych przez pewne osoby z rodziny. W ogóle przez to nie mam przyjemnosci ani z pracy ani codziennych czynnosci, wszystko robie na siłę.
A jakie leki teraz bierzesz, bo ja wchodze teraz na paroksetyne, narazie jestem na dawce 10mg, ale mam brac 20mg, choc przy mojej chorobie to napewno bede musiala brac wiecej. Mam tylko nadzieje, ze paroksetyna mi pomoze, bo juz jestem zmeczona tym ciaglym szukaniem leku,który zadziała. A w praktyce albo nie działa wcale albo przez krótki czas.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez lunatic 15 sie 2014, 11:54
tianeptyne biore i czasem do tego amisulpiryd bo inne silniejsze mi mocne skutki uboczne dawały, co do paro to wlasnie probowalem ostatnio dołożyć do tianeptyny ale po 3 dniach nie dałem rady wytrzymać zamulenia i musialem odstawic, to samo mam z lekami, nawet jak po jakims było dobrze to było to tylko chwilowe i albo przestawał działać albo po poł roku np potrafił zaczać dawać takie skutki uboczne ze nie dało rady brać dalej

przez Chada 15 sie 2014, 13:52
elfrid napisał(a):Chada, i czemu przestałeś brać depakinę? Bo rozumiem, że kiedyś, gdy sertra przestała działać, to już było na etapie po odstawieniu depakiny?

Zgadza się.Dlatego że mieściłem się już tylko w jedne spodnie miałem taką opnę na brzuchu że było ją na plecach widać.Mieli bekę ze mnie że mi brzuch na plecach rośnie :mrgreen: Ręce się trzęsły jak staremu pijakowi,do tego pamięć zerowa bo tak działa połączenie dwóch leków przeciwpadaczkowych kwas walproinowy i lamotrygina.Do tego bardzo słaba koncentracja,zmęcznie po depakinie.Do tego wpadłem wtedy w jakąś hipomanie więc wolałem już przestać brać depakine i niż antydepa.Do dzisiaj nie odzyskałem tej wagi co przed depakiną.Depakina dość ciężki lek dla organizmu ale stabilizator świetny.Ja nie potrzebuję stabilizacji tylko silnego dobrego efektu przeciwdepresyjnego.

Może ja rzeczywiście mam Chad i bez dużych dawek stabilizatorów moje życie to codzienna męka.Wtedy po ostawieniu depakiny już przestałem być na takiej fazie że miałem wene twórczą,cały czas gadałem,miałem ochotę wszystko robić,pewność siebie jak nigdy.No ale dla człowieka który zawsze dbał o sylwetkę chciał się uczyć jakoś wyglądać po depakinie wiesz co jest do tego najpierw jeszcze rzuciłem olanzapine ale jak ją rzuciłem dopiero się poczułem jak człowiek. :P To wszystko jest skomplikowane do teo wiesz dopiero mam 20 lat a już taki bagaż doświadczeń z lekami i z chorobą.

Lamotrygina 150mg

przez elfrid 15 sie 2014, 14:05
Chada, może się okazać, że dzięki stabilizatorom działanie antydepa jest bardziej zrównoważone i trwalsze. skoro będąc na samej sertralinie ot tak przestała ona działać. Ile czasu to było po odstawieniu depakine?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Chada 15 sie 2014, 14:05
Patrząc tak to moje życie było by tak zamulenie i IQ na poziomie dzżownicy na neuroleptykach,stabilizatorach i tycie jak świnia,hipomania,depresja i tak na zmianę.Pieprzyć to wszystko :twisted:

Lamotrygina 150mg

przez Kat_ 15 sie 2014, 14:07
W przyszłym tygodniu idę do dilera po nowe dragi. Obecnie na 150mg serty i 25mg trazodonu na spanie. Serta dość mocno podnosi mi lęki i taki wewnętrzny niepokój. Fakt, że 150mg biorę od kilku tygodni, może się to uspokoi. Dziwne, że lek w domyśle przeciwlękowy może podnosić stopień lęków. Na razie się posiłkuję jakimiś ziołowymi na uspokojenie, melisa, neomag stres itp., hydroxyzynę źle toleruję, chlorprotixen również, po mianserynie i mirtazpinie okrutnie tyłem. Chyba wskoczę na paroksetynę.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

Sortuj wg