SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez lunatic 12 sie 2014, 16:30
Patryk29 napisał(a):Sory ale jak slysze o potliwosci jako powazny skutek uboczny leku to normalnie smiac mi sie /cenzura/ chce,zalozcie nowy watek, potliwosc skutek uboczny-mega straszna rzecz :roll:

przylączam sie, no ale jak ktoś nie miał poważniejszych to potem robi z igły widły

przez nobody25 12 sie 2014, 16:33
lunatic, problemem nie jest to że występują inne dolegliwości,według was gorsze,p roblemem jest to że większość skutków ubocznych, takich jak nasilony lęk, bezsenność czy pogłębiona fobia po prostu mija do jakiegoś czasu brania leku. A potliwość niestety nie. Przynajmniej tak jest u mnie.
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez Chada 12 sie 2014, 16:38
Zgadzam się z nobody25 a jak wam nie pasuję to nie czytajcie i nie odpisujcie mnie na przykład jebie zwiększony lęk,czy fobia po lekach bo to zawsze przechodzi a takie pocenie nie.Oni po prostu na każdy ssri reagują tak samo u mnie tylko problem jest przy citalach i esci.Ja nie narzekam na innych ssri bo to jest pryszcz na dupie ale na esci i ciatlopram tak reaguję i co zabronisz mi o tym pisać jeden z drugim.Lunatic chyba nie brałeś klomi nie wiesz co to skutki uboczne albo innych starszych antydepów.Ja akceptuję uboczne jeśli wiem że one przechodzą i są tylko na początku.W końcu tych leków nie bierzemy miesiąc tylko kilka lat.

Lamotrygina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wisnia80 12 sie 2014, 16:41
Ludzie a wy czytacie książki? Ćwiczycie te makówki swoje? :mrgreen: Czy tylko się wciska pilota od tv - perwersyjna pani domu, i narzekanie że pod strzechą pustka :mrgreen: :mrgreen:

przez Chada 12 sie 2014, 16:50
wisnia80 napisał(a):Ludzie a wy czytacie książki? Ćwiczycie te makówki swoje? :mrgreen: Czy tylko się wciska pilota od tv - perwersyjna pani domu, i narzekanie że pod strzechą pustka :mrgreen: :mrgreen:

Jak daje radę to czytam jeśli mi myśli pędzą i nie mogę się skupić albo wyrazy mi uciekają i nie nadążam z kumaniem co czytam nie wiem od czego to może od lęku i osłabieniu myślenia po depresji to nie czytam.Ale teraz jestem w połowie ''Jak myśleć pozytywnie?'' - Maria Cristina Strocchi, jakiś czas temu skończyłem biografie Wojtka Kowalczyka i "Ojciec Chrzestny,, - Mario Puzo.Jak skończę ta pierwszą knigę to się zabiorę za fantastyke ''Dziedzictwo przodków''.To będzie pierwszy kontakt z fantasy.W telewizji to tylko mecze oglądam i na streamach w necie.Jak się polepszy z psychiką to wracam po latach na siłkę :lol:

Lamotrygina 150mg

przez wisnia80 12 sie 2014, 17:02
Chada napisał(a):
wisnia80 napisał(a):Ludzie a wy czytacie książki? Ćwiczycie te makówki swoje? :mrgreen: Czy tylko się wciska pilota od tv - perwersyjna pani domu, i narzekanie że pod strzechą pustka :mrgreen: :mrgreen:

Jak daje radę to czytam jeśli mi myśli pędzą i nie mogę się skupić albo wyrazy mi uciekają i nie nadążam z kumaniem co czytam nie wiem od czego to może od lęku i osłabieniu myślenia po depresji to nie czytam.Ale teraz jestem w połowie ''Jak myśleć pozytywnie?'' - Maria Cristina Strocchi, jakiś czas temu skończyłem biografie Wojtka Kowalczyka i "Ojciec Chrzestny,, - Mario Puzo.Jak skończę ta pierwszą knigę to się zabiorę za fantastyke ''Dziedzictwo przodków''.To będzie pierwszy kontakt z fantasy.W telewizji to tylko mecze oglądam i na streamach w necie.Jak się polepszy z psychiką to wracam po latach na siłkę :lol:

To naukę szybkiego czytania polecam. Szybko się harlekiny połyka :mrgreen:

No ja dziś interwały pośmigałem 5x5 min x 4:15min/km

przez nobody25 12 sie 2014, 22:01
po 16 dniach brania 50 mg sertraliny, jutro zapodam sobie 100, zobaczymy jak to się sprawdzi....

przez milkaka 13 sie 2014, 00:13
nobody25 napisał(a):po 16 dniach brania 50 mg sertraliny, jutro zapodam sobie 100, zobaczymy jak to się sprawdzi....

Brałam to na początku razem z mirtazapiną przez jakieś 3 miesiące. Nawet zwiększenie dawki nie pomogło. Potem zamiast SSRI dostałam SNRI i trazodon na noc i jest prawie idealnie ale to dopiero niecały miesiąc ;) U mnie zmiana leków okazała się być niezastąpiona. Jeśli zaczynasz kurację (wybacz nie śledziłam wcześniejszych postów) to cierpliwie czekaj do 6 tyg. na efekty... 3m się!

Pozdrawiam!

przez nobody25 13 sie 2014, 00:30
milkaka, wiesz ja uważam że działanie leku branego przez prawie 3 tygodnie powinny dać już jakieś efekty ( nie w pełni) czy lek jest dobry czy nie. Póki co czuję się fatalnie, zero aktywizacji tylko sedacja i siedzenie cały dzień przy kompie, ktoś na forum wspominał że też tak miał ale jak przeszedł na 100 to mu minął ten stan. Zobaczymy, pobiorę 100 jak nie będzie dobrego efektu do miesiąca to daje sobie spokój z tym gównem...

przez milkaka 13 sie 2014, 00:38
Daj znać jak zadziałało :)

przez Patryk29 13 sie 2014, 13:46
Bylem dzisiaj u lekarza z mysla o rzuceniu lekow, a wrocilem z sertralina, lekarz gadal ze to nieodpowiedzialne tak rzucac leki i wogole, mowil zebym spróbowal, przekonal mnie spróboje :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez depas 13 sie 2014, 13:54
No czasami rzucenie leków to nie jest dobry pomysł. Też kiedyś o tym myślałem i powiedziałem o tym psychiatrze, ale stwierdził kategorycznie że nie powinienem tego robić, że moje samopoczucie na pewno pogorszy się wyraźnie i że jest to niebezpieczne nawet w moim przypadku.

-- 13 sie 2014, 13:55 --

A sertra to dobry lek, powinien Cię chociaż trochę rozruszać Patryk29.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Patryk29 13 sie 2014, 13:55
Póki co poslucham lekarza, ale jezeli sertra mnie zawiedzie i wenla nie ruszy porzadnie, to /cenzura/ schodze z tego wszystkiego, najwyzej jebne samobója, zycie :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez depas 13 sie 2014, 13:57
To będziesz brał sertrę razem z wenlą?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg