SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez ladywind 04 sie 2014, 19:01
Kalebx3, ma. Do 2 miesiecy byłam na niej aktywna jak nigdy a po tym czasie działanie zaczeło słabanc a ja mogłabym przespac całe zycie
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Meg1985 04 sie 2014, 19:54
Patryk29, dzięki, tak zrobię, poczekam aż minie pełny miesiąc i wtedy zwiększę, a przed lotem wezmę benzo, bo może lek potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby się w pełni rozkręcić:)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez nobody25 04 sie 2014, 22:38
minie ta potliwość po setralinie? pamiętam jak brałem ją rok temu i nie pociłem się tak jak teraz :/
"Proszę myśleć pozytywnie..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Meg1985 05 sie 2014, 11:57
Siema wszystkim, mam kolejne pytanie:) O której zazwyczaj bierzecie sertrę? Czy można brać ją niekoniecznie wcześnie rano?
I jeszcze mam tego typu problem, że biorę codziennie rano hormon na niedoczynność tarczycy. I muszę go brać zawsze na czczo, 30 min. przed posiłkiem. I nigdy nie wiem kiedy wziąć sertrę a kiedy hormon. Najczęściej biorę jedno po drugim od razu, a po 30 min. jem śniadanie, ale nie wiem, czy te dwa leki można brać razem. Nie spytałam lekarza, ale może wśród forumowiczów jest ktoś z niedoczynnością:)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez nobody25 05 sie 2014, 14:19
Meg1985, z reguły jest tak że lepiej wziąć ją wcześniej, zwłaszcza jak zaczynasz ją brać na początku, ponieważ może być tak że gdy weźmiesz ją później, będziesz mieć problemy z zaśnięciem. Z tego co wiem sertralinę można brać niezależnie od posiłku ( o ile dobrze pamiętam), ale przeczytaj ulotkę w celu dokładniejszych informacji jak to się ma z jej braniem. Ja mam problemy z wątrobą więc biorę ją rano po posiłku ( lub w trakcie). Z hormonami to nie wiem. A długo bierzesz hormony na tarczycę?

przez Chada 05 sie 2014, 15:17
nobody25 napisał(a):minie ta potliwość po setralinie? pamiętam jak brałem ją rok temu i nie pociłem się tak jak teraz :/

A ile miałeś przerwę w nie braniu sertry?

-- 05 sie 2014, 15:33 --

Chada napisał(a):
nobody25 napisał(a):minie ta potliwość po setralinie? pamiętam jak brałem ją rok temu i nie pociłem się tak jak teraz :/

A ile miałeś przerwę w nie braniu sertry?

Tzn przerwę w jej braniu? sory już sam nie wiem co piszę :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez nobody25 05 sie 2014, 16:24
Chada, hehe :), jakieś może rok temu, a nawet więcej, z 1.5 roku temu ją brałem, ale krótko.

przez Chada 05 sie 2014, 16:31
nobody25 napisał(a):Chada, hehe :), jakieś może rok temu, a nawet więcej, z 1.5 roku temu ją brałem, ale krótko.

Bardzo możliwe że przejdzie skoro wtedy to pocenie przeszło jak już brałaś/eś.Ja brałem ponad 2 lata i nie było zwiększonego pocenia.Nie wiem teraz jakbym wrócił ale pewnie jak by było to minimalne.Za to próbowałem podchodzić 2x do escitalopramu ale esci przy sertrze i fluo dla mnie to poceniem miażdzy :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez wisnia80 05 sie 2014, 16:46
Myślice że lekarz ogólny może przepisać sertralinę?

przez Chada 05 sie 2014, 18:14
wisnia80 napisał(a):Myślice że lekarz ogólny może przepisać sertralinę?

Ja myślę że nie.Ale jeśli masz od psychiatry zaświadczenie jakie bierzesz leki i jeśli miałbyś tam wpisaną sertralinę to ma obowiązek ci wypisać. :P

Lamotrygina 150mg

przez nobody25 05 sie 2014, 18:59
Chada, o ile pamiętam dobrze, to wtedy po sertralinie wcale się nie pociłem. Dziwne,może to przez jakieś dodatkowe leki które dostaje, tzn hormony. No po Esci to ja miałem mokre buty dosłownie:P, jak bym wszedł w kałużę...

-- 05 sie 2014, 20:10 --

Chada, chada a miałeś tak po sertralinie że zamiast cię aktywizować to totalnie sedowała ? ja wezmę ją np, rano to budzę się po 13, i dalej chce mi się spać. nie wiem czy to skutek uboczny leku który przejdzie czy brać na wieczór :/

przez Chada 05 sie 2014, 23:15
nobody25 napisał(a):Chada, o ile pamiętam dobrze, to wtedy po sertralinie wcale się nie pociłem. Dziwne,może to przez jakieś dodatkowe leki które dostaje, tzn hormony. No po Esci to ja miałem mokre buty dosłownie:P, jak bym wszedł w kałużę...

-- 05 sie 2014, 20:10 --

Chada, chada a miałeś tak po sertralinie że zamiast cię aktywizować to totalnie sedowała ? ja wezmę ją np, rano to budzę się po 13, i dalej chce mi się spać. nie wiem czy to skutek uboczny leku który przejdzie czy brać na wieczór :/

Hehe skąd ja to znam musiałem esci przez to pocenie odstawić bo tak się nie da żyć :P Teraz taka ulga jak się chodzi po domu a ciała suchutkie nie ma nerwowości i ciągłego wycierania się od tego potu.Ale długo bez leków nie wytrzymam już nie daje rady.

Na pewno nie.Bierz rano powinna aktywizować cały dzień zresztą mi to po niej się wcale spać nie chciało czy w dzień czy wnocy.Dopiero jak przestawała działać po 1,5 roku to objawy wracały ale z sennością na sertrze żadnych kłopotów.Ewentualnie wystarczyła jakaś kawka i spoko lajcik cały dzień.Najlepiej brać rano,serio :P

Lamotrygina 150mg

przez nobody25 05 sie 2014, 23:46
Chada, no właśnie, ale takie branie rano jest zupełnie bez sensu. Wezmę lek załóżmy o 8, to do 13 śpię i nie mam mocy na nic, później wstane, pójdę na ledwo co coś zjeść i kładę się dalej. Sam nie wiem :/ Biorę setragen, może gdybym miał lek orginalny asentrę to było by inaczej

przez Chada 05 sie 2014, 23:55
nobody25 napisał(a):Chada, no właśnie, ale takie branie rano jest zupełnie bez sensu. Wezmę lek załóżmy o 8, to do 13 śpię i nie mam mocy na nic, później wstane, pójdę na ledwo co coś zjeść i kładę się dalej. Sam nie wiem :/ Biorę setragen, może gdybym miał lek orginalny asentrę to było by inaczej

Po przeczytaniu pierwszych 2 zdań mam dziwne przeczucie że nie bierzesz tego leku jeszcze nawet miesiąc?Jeśli tak jest to poczekaj trochę do miesiąca możesz być troszkę zmęczonym,sennym,różne uboczne skutki bardziej psychiczne mogą być.Dla mnie to zaleta że sertra ma więcej uboków psychicznych niż tych fizycznych te psychiczne szybko ustępuję a potem jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch.Nie wiem możliwe ja brałem tylko Zoloft Asentra/Asertin innych zamienników nie było mi dane spróbować.Ale przy tych nie czułem żadnej różnicy.Może musisz się czymś pobudzić z rana nie wiem kawa jakaś gimnastyka,wyjście na powietrze.Ja jak się wcześnie obudziłem to brałem lek i dalej w kimono potem wstawałem i ośka.

Lamotrygina 150mg

Sortuj wg