SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
201
60%

Nie
78
23%

Zaszkodziła
56
17%

Liczba głosów : 335

przez Patryk29 04 sie 2014, 15:03
Chada napisał(a):
Meg1985 napisał(a):Kochani,biorę sertrę trzy tygodnie, jest nieźle, czuję jej działanie, ale lęki są nadal i nie wiem co zrobić. Za tydzień jadę na krótkie wakacje i niestety czeka mnie lot samolotem. Strasznie nie lubię latać, a teraz, po tej katastrofie malezyjskiego samolotu, mam tą tragedię cały czas przed oczami. Co robić, zwiększyć Sertrę od razu do 100, czy może do 75 mg. Z lekarzem już w ciągu tego tygodnia się nie spotkam....nie wiem właśnie co zrobić.....

Zwiększ do 100mg z tego co pamiętam to ja nie miałem ubocznych jak zwiększyłem a jak zwiększyłem to poczułem pełne działania o 50% większe niż na 50mg.Jeśli będzie to może lekkie pobudzenie góra 2 w najgorszym wypadku 3 dni.Tylko ja po miesiącu zwiększyłem ewentualnie zwiększ do 75mg to mała zmiana a może zadziała lepiej.Jak nie to zwiększ do 100.

Skoro odczulas dzialanie w tak krotkim czasie to ja bym nic nie zwiekszal, bo to nie pomoze od razu, a po co cos zmieniac skoro jest dosc dobrze, wez benzo doraznie na godzine przed lotem i to ci pomoze najlepiej i najszybciej, pozdrawiam
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez wisnia80 04 sie 2014, 15:27
Kurcze, jak to jest. Biorę wenlę i odczuwam po niej senność a na sertrze tak nie było. Przecież (teoretycznie) wenla jest mocniejsza. No to gdzie tu logika? :mrgreen:

przez Kalebx3 04 sie 2014, 17:41
Biorę wenlę i odczuwam po niej senność

a powiem Ci ,że ja też coś za często senny chodzę , a spać to bym mógł i mógł . Nie wiązałem tego z Wenlą , bo zawsze jakiś speedowy mi się ten lek wydawał . Dzisiaj po 36 dniach przerwy wziąlem 10 metylo do Wenli i normalnie nie poczułem najmniejszego walnięcia . Jutro nie biorę wenli samo Metylo i wtedy obadam skąd to sie bierze , czy faktycznie Wenla ma tak paradoksalne działanie ?
Jeno wyjmij mi z tych oczu
szkło bolesne - obraz dni,
które czaszki białe toczy
przez płonące łąki krwi.
Jeno odmień czas kaleki,
zakryj groby płaszczem rzeki,
zetrzyj z włosów pył bitewny,
tych lat gniewnych
czarny pył.
„ "

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

sertralina na pms

przez klaudyss17 04 sie 2014, 18:49
hej :) mam pytanie do dziewczyn :) bierze któraś z was sertraline na silmy pms? 2 tygodnie przed każdą miesiączką czuję się strasznie psychicznie jakieś głupie myślenie typu myśli samobójcze i ogólne złe psychiczne samopoczucie taki ciężar psychiczny..
czytałam w necie że sertralina podobno dziala dobrze na pms a zwlaszcza zoloft
wie któraś coś o tym?

przez ladywind 04 sie 2014, 19:01
Kalebx3, ma. Do 2 miesiecy byłam na niej aktywna jak nigdy a po tym czasie działanie zaczeło słabanc a ja mogłabym przespac całe zycie
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Meg1985 04 sie 2014, 19:54
Patryk29, dzięki, tak zrobię, poczekam aż minie pełny miesiąc i wtedy zwiększę, a przed lotem wezmę benzo, bo może lek potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby się w pełni rozkręcić:)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez nobody25 04 sie 2014, 22:38
minie ta potliwość po setralinie? pamiętam jak brałem ją rok temu i nie pociłem się tak jak teraz :/
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez Meg1985 05 sie 2014, 11:57
Siema wszystkim, mam kolejne pytanie:) O której zazwyczaj bierzecie sertrę? Czy można brać ją niekoniecznie wcześnie rano?
I jeszcze mam tego typu problem, że biorę codziennie rano hormon na niedoczynność tarczycy. I muszę go brać zawsze na czczo, 30 min. przed posiłkiem. I nigdy nie wiem kiedy wziąć sertrę a kiedy hormon. Najczęściej biorę jedno po drugim od razu, a po 30 min. jem śniadanie, ale nie wiem, czy te dwa leki można brać razem. Nie spytałam lekarza, ale może wśród forumowiczów jest ktoś z niedoczynnością:)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez nobody25 05 sie 2014, 14:19
Meg1985, z reguły jest tak że lepiej wziąć ją wcześniej, zwłaszcza jak zaczynasz ją brać na początku, ponieważ może być tak że gdy weźmiesz ją później, będziesz mieć problemy z zaśnięciem. Z tego co wiem sertralinę można brać niezależnie od posiłku ( o ile dobrze pamiętam), ale przeczytaj ulotkę w celu dokładniejszych informacji jak to się ma z jej braniem. Ja mam problemy z wątrobą więc biorę ją rano po posiłku ( lub w trakcie). Z hormonami to nie wiem. A długo bierzesz hormony na tarczycę?

przez Chada 05 sie 2014, 15:17
nobody25 napisał(a):minie ta potliwość po setralinie? pamiętam jak brałem ją rok temu i nie pociłem się tak jak teraz :/

A ile miałeś przerwę w nie braniu sertry?

-- 05 sie 2014, 15:33 --

Chada napisał(a):
nobody25 napisał(a):minie ta potliwość po setralinie? pamiętam jak brałem ją rok temu i nie pociłem się tak jak teraz :/

A ile miałeś przerwę w nie braniu sertry?

Tzn przerwę w jej braniu? sory już sam nie wiem co piszę :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez nobody25 05 sie 2014, 16:24
Chada, hehe :), jakieś może rok temu, a nawet więcej, z 1.5 roku temu ją brałem, ale krótko.

przez Chada 05 sie 2014, 16:31
nobody25 napisał(a):Chada, hehe :), jakieś może rok temu, a nawet więcej, z 1.5 roku temu ją brałem, ale krótko.

Bardzo możliwe że przejdzie skoro wtedy to pocenie przeszło jak już brałaś/eś.Ja brałem ponad 2 lata i nie było zwiększonego pocenia.Nie wiem teraz jakbym wrócił ale pewnie jak by było to minimalne.Za to próbowałem podchodzić 2x do escitalopramu ale esci przy sertrze i fluo dla mnie to poceniem miażdzy :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez wisnia80 05 sie 2014, 16:46
Myślice że lekarz ogólny może przepisać sertralinę?

przez Chada 05 sie 2014, 18:14
wisnia80 napisał(a):Myślice że lekarz ogólny może przepisać sertralinę?

Ja myślę że nie.Ale jeśli masz od psychiatry zaświadczenie jakie bierzesz leki i jeśli miałbyś tam wpisaną sertralinę to ma obowiązek ci wypisać. :P

Lamotrygina 150mg

Sortuj wg