SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Patryk29 29 lip 2014, 22:40
Trzeba bylo cos dorzucic na lęk moze, a nie schodzic z leku skoro dobrze na ciebie dzialal :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Chada 29 lip 2014, 22:57
Po dodaniu kwetiapiny do asentry było jeszcze gorzej bo ze spaniem problemów nie miałem ani żadnej manii.Buspiron też nie zadziałał poprostu sertra już wykończyła swoje działanie.

Lamotrygina 150mg

przez Patryk29 30 lip 2014, 10:55
Ja na twoim miejscu, sprobowalbym zaczac brac ta sertraline i zobaczyc jak zareagujesz i czy skutki uboczne wystapi i jesli nastapia to zobaczyc z jaka sila, jak bede slabsze niz kiedys to pewnie lek zadziala ale slabiej, jak bedziesz mial takie same uboki jak za 1 razem to lek zaskoczy pewnie, ale nie tak szybko jak za 1 razem, to moja hipoteza hehe :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lucy1979 30 lip 2014, 19:55
Na mnie też już sertralina nie działa. Biorę od 3 lat. Kiedy zwiększyłam dawkę do 150 mg to spalam po 14, 15 godzin na dobę. Strasznie dziwna reakcja, miał ktoś tak?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez depas 30 lip 2014, 20:10
lucy1979, miałem dokładnie tak samo. Na 100mg wszystko było cacy (no prawie), ale kiedy wszedłem na 150mg po poru godzinach ogarniała mnie senność nie do opanowania. Tylko dwa dni próbowałem na tej dawce ale dałem sobie spokój i wróciłem do 100mg. Ale ludzie z powodzeniem biorą 200mg nie narzekają na senność, także to musi minąć po jakimś czasie, tyle że ja nie miałem cierpliwości.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Chada 30 lip 2014, 20:25
lucy1979 napisał(a):Na mnie też już sertralina nie działa. Biorę od 3 lat. Kiedy zwiększyłam dawkę do 150 mg to spalam po 14, 15 godzin na dobę. Strasznie dziwna reakcja, miał ktoś tak?

Tak u mnie to samo jednak 150mg jeszcze bardziej pobudzało i podkręcało lęk.Najdłużej byłem na 100mg ale przestała działać i nawet 150 już nic nie dawało potem.Chyba czas przejść na paro bo działa lepiej na lęki.Ale mam obawy jednak o tycie,kastrację mocną,wypranie z wszystkich emocji,ospałość i pocenie choć ono jest u mnie tylko po esci i citalopramie.

Lamotrygina 150mg

przez depas 30 lip 2014, 21:29
Chada napisał(a):Tak u mnie to samo jednak 150mg jeszcze bardziej pobudzało i podkręcało lęk.Najdłużej byłem na 100mg ale przestała działać i nawet 150 już nic nie dawało potem.Chyba czas przejść na paro bo działa lepiej na lęki.Ale mam obawy jednak o tycie,kastrację mocną,wypranie z wszystkich emocji,ospałość i pocenie choć ono jest u mnie tylko po esci i citalopramie.

W sprawie tycia, to owszem paro może to powodować, ale oczywiście nie u wszystkich. Ja po pół roku brania nie utyłem ani trochę, apetyt mi się nie zmienił. Ospałość, spowolnienie i ogólne przymulenie faktycznie się zdarza, ale raczej na początku brania i też nie u wszystkich. Ja zacząłem od dawki 30mg i pierwszy miesiąc faktycznie czułem to mulenie, ale potem mimo zwiększenia do 40mg czułem się już zupełnie normalnie i tak jest do dzisiaj. Kastracja... no niestety jest, ale to też u mnie minęło, chociaż trochę to potrwało, może nawet 2 miesiące. Nie wiem jak z poceniem, ja zawsze i bez leków pociłem się dużo i tutaj nic się nie zmieniło.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez nobody25 30 lip 2014, 21:40
jaki lek bierzecie/braliście przy setralinie na spanie? obecnie lekarz zmienił mi leki na sertralinę i trittico tylko żę po tym połączeniu czuje się koszmarnie (póki co)
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez Meg1985 30 lip 2014, 21:47
depas napisał(a):lucy1979, miałem dokładnie tak samo. Na 100mg wszystko było cacy (no prawie), ale kiedy wszedłem na 150mg po poru godzinach ogarniała mnie senność nie do opanowania. Tylko dwa dni próbowałem na tej dawce ale dałem sobie spokój i wróciłem do 100mg.

Depas, a długo brałeś 100 mg. Sertraliny? Można brać dłużej niż zalecane 6 miesięcy i się nie uzależnić?
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez bei 30 lip 2014, 22:05
lucy1979 napisał(a):Na mnie też już sertralina nie działa. Biorę od 3 lat. Kiedy zwiększyłam dawkę do 150 mg to spalam po 14, 15 godzin na dobę. Strasznie dziwna reakcja, miał ktoś tak?

depas napisał(a):lucy1979, miałem dokładnie tak samo. Na 100mg wszystko było cacy (no prawie), ale kiedy wszedłem na 150mg po poru godzinach ogarniała mnie senność nie do opanowania. Tylko dwa dni próbowałem na tej dawce ale dałem sobie spokój i wróciłem do 100mg. Ale ludzie z powodzeniem biorą 200mg nie narzekają na senność, także to musi minąć po jakimś czasie, tyle że ja nie miałem cierpliwości.

No to teraz nieźle mnie wystraszyliście. Ja nie mogę sobie pozwolić na 14h snu, powiem więcej na studiach muszę być jak najbardziej przytomna ;).
A jak działało na was 50 mg pod względem senności? Bo właśnie na 50 trochę się męczyłam. Kilka godzin po przebudzeniu miałam napad senności itd., na 100 zdecydowanie lepiej (jak dla mnie może tak zostać), budzę się wcześniej niż przed braniem leków i w ciągu dnia nie czuję się jakoś przesadnie zmęczona (no jak mogę to czasami położę się na chwilę).
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Tojaaa 30 lip 2014, 22:13
Wytłumaczcie mi dlaczego dzieje sie tak, ze jeden ssri przestaje działać, to zmieńiamy na inny i dalej jest ok. Przecież ssri to leki z tej samej grupy działające na wychwytywać zwrotny serotoniny. Czy jest jakaś zasadnicza różnica miedzy jednym ssri a drugim, ze jeden sie wypala, a drugi zaczyna dzialac

przez Patryk29 30 lip 2014, 22:22
Ja zamierzam brac paro jeszcze pol roku, pozniej odstawka, zaczalem brac wenle to pewnie ja bede bral jeszcze jakis czas tez pewnie 6-12 miesiecy i odstawiam, nie ma co tego tak dlugo brac, bo pozniej ciezko z tego zejsc, lekow do konca zycia nie zamierzam brac.

przez Meg1985 30 lip 2014, 22:29
bei, ja biorę 50 mg. i ani razu nie czułam się zmulona czy senna w ciągu dnia:) A przy 100mg. nie masz w nocy problemów z zaśnięciem?

nobody25, jeśli Trittico nie zadziała, to polecam Mirtor, biorę go przed spaniem i bardzo dobrze usypia, noc przespana w całości, sen mocny, spokojny itd. Ale przetestuj najpierw Trittico, może zadziała:)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez nobody25 30 lip 2014, 22:42
Meg1985, spoko, dzięki :), problem w tym że brałem samo trittico i działało kipesko-wyłączało mi funkcje poznawcze, przy solo Miansy, i Mitroru + 20-30 kg do przodu...
"Proszę myśleć pozytywnie..."

Sortuj wg