SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Meg1985 25 lip 2014, 21:13
Natuf również mam nerwicę i również biorę Sertralinę, co prawda bardzo małą dawkę, bo 50 mg. , ale kto wie, może też będę musiała zwiększyć z czasem. Póki co biorę za krótko, by oceniać działanie tego leku (dzień 8.). Pisałaś wcześniej, że biorąc ten lek czułaś się dobrze przy niższej dawce, ale lekarz Ci ciągle zwiększał. To może wróć do tej dawki ( skoro czułaś się ok), pobierz trochę, a po jakimś czasie odwiedź innego lekarza i zobaczysz co Ci powie. Ja też musiałam zmienić doktora bo poprzedni nie mógł trafić z lekiem, stosował stare leki, po których miałam dokuczliwe objawy uboczne. I teraz leczę się u innego i zmiany nie żałuję:) Powodzenia!
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Czy 200 mg Setaloftu to dużo?

przez natuf 26 lip 2014, 00:11
haha, wiecie co... Ten pajac kazał mi brać 2 tabletki dziennie, żeby było 200 mg. A przepisał mi opakowanie po 50 mg... :great:

przez bei 26 lip 2014, 00:19
natuf napisał(a):bei, aj, bo ja tak nieskładnie piszę. Brałam przez niecałe 4 miesiące Setaloft, najpierw w dawce 50mg, później ciągle w górę i w górę. Aż teraz doszło do 200 mg. Dobrze, że nie brałam długo aż tak wysokiej dawki... Od miesiąca nie biorę nic, ale zastanawiam się czy zacząć czy nie.

Jestem taka zła, ponieważ mój łaskawy psychiatra na moją zwykłą nerwicę, ładował we mnie aż 200 mg tego leku, a moim rodzicom mówił że można nawet do 600!!! Ciągle mi ją zwiększał, mimo iż mówiłam, że jest dobrze i pomaga taka dawka (wtedy to było 100mg). Dopiero dzisiaj się ocknęłam i przeczytałam ulotkę (czego kazał nie robić) że maksymalna dawka tego leku to 200mg. I co ja mam teraz myśleć? Po co zwiększał dawkę, skoro mi ona pomagała? :why:

-- 25 lip 2014, 15:25 --

Poza tym, jestem dziewczyną :D

natuf, no a ja tak nieskładnie piszę ;). Sorki, dopiero teraz zauważyłam że jesteś dziewczyną (zwykle nie zwracam się do kobiet w formie męskoosobowej;)).

Nie mam pojęcia co Ci doradzić. Ja miesiąc brałam 50 potem 2 miesiące 100 i teraz dostałam receptę na kolejne dwa opakowania 100. Też leczę się na nerwicę (zaburzenia obsesyjno- kompulsyjne).

Dobrze by było gdybyś miała lekarza do którego miałabyś zaufanie. Ja myślę, że ufam swojej psychiatrze, może nie tyle, że mi pomoże (bo głównie chyba sama muszę sobie pomóc), ale ze mi nie zaszkodzi. Gdybym zamierzała odstawić leki to na pewno nie zrobiłabym tego bez konsultacji. No właśnie jak Ty odstawiłaś, zachodziłaś z tych 200 stopniowo czy z dnia na dzień?
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LuckyLuk 26 lip 2014, 20:49
Hello ;) No to mam problem...

U psychiatry byłem prywatnie i wtedy też dostałem receptę na asertin. Gdzieś tak pod koniec czerwca postanowiłem zarejestrować się u tego lekarza w przychodni, bo nie stać mnie na prywatne, regularne wizyty. Jak to w naszej kochanej służbie zdrowia, termin dostałem na pod koniec września :x Właśnie skończył mi się zapas leku. Psychiatra ma urlop, wczoraj byłem u lekarza rodzinnego, a właściwie u jakiegoś zastępczego, bo mojej lekarki nie było. Cholerny służbista nie chciał mi dać recepty, bo stwierdził coś mniej więcej, że to groźny lek i muszę mieć potwierdzenie od psychiatry, że się u niego leczę.

Zostaje mi chyba tylko jedno wyjście - będę musiał poczekać aż psychiatra wróci z urlopu. Tym bardziej, że ostatnio asertin jakby gorzej działał i nie wiem czy to znaczy, że trzeba zwiększyć dawkę czy to coś innego ma wpływ, więc dobrze by było to z nim skonsultować. Jest tylko jedno ale - od dziś przez jakieś 1,5 tygodnia nie będę brał leku i trochę się boję, że się pojawią jakieś efekty uboczne, ewentualnie jak znów zacznę łykać tabletki, to od nowa będę musiał przez uboki przechodzić:/ No ale w sumie wyboru nie mam:/

przez Kalebx3 26 lip 2014, 20:59
Lucky L. faktycznie masz problem . Jak by mnie kto mojej paroksetyny pozbawił to juz od samej tej mysli dostałbym depresji ( a drugiej z braku działania leku ) . Przewalone .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 26 lip 2014, 21:00
LuckyLuk, idź do innego rodzinnego, który Cię zna. powinien przepisać jak pokażesz opakowanie, chociaż pewnie bez zniżki.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Kalebx3 26 lip 2014, 21:03
w ostateczności znajdż coś w Necie ( można kupić , ale drożej ) , ew. skok na Aptekę ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez bei 26 lip 2014, 21:32
LuckyLuk, ale chciałeś iść prywatnie do tego psychiatry teraz?
To może idź do innego? Jaką masz dawkę?
Tak to jest jak człowiek zaczyna przygodę z lekami i nie wie co i jak. Mi też na początku brakło by leków ale na pół tygodnia, a nie na tyle.
Wtedy dzieliłam po połowie i tak dotrwałam do wizyty. Teraz już uważam i zawsze jak się rejestruje to patrzę czy mi leków nie braknie.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez aptasia 26 lip 2014, 21:59
LuckyLuk, idź do gabinetu w którym leczyłeś się prywatnie, poproś o odpis karty pacjenta i idź do rodzinnego po recepte.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez ladywind 26 lip 2014, 22:16
dream* napisał(a):LuckyLuk, idź do gabinetu w którym leczyłeś się prywatnie, poproś o odpis karty pacjenta i idź do rodzinnego po recepte.

wtedy bedziesz miał od rodzinnego ze zniżka. A jak sie ma podkładke od psychiatry wtedy rodzinni nie boja sie przepisywac leków ze znizką. Kilka lat temu przepisy sie zaostrzyly, stad rodzinni wymagaja tego.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez LuckyLuk 26 lip 2014, 22:31
dream* napisał(a):LuckyLuk, idź do gabinetu w którym leczyłeś się prywatnie, poproś o odpis karty pacjenta i idź do rodzinnego po recepte.

No niestety u mnie takich luksusów nie ma ;) Urzęduje tam tylko lekarz, siostry czy innych pracowników brak więc na czas urlopu pewnie gabinet zamknięty jest na 4 spusty. Niestety moje miasto to pod wieloma względami zadupie :D

bei napisał(a):LuckyLuk, ale chciałeś iść prywatnie do tego psychiatry teraz?
To może idź do innego? Jaką masz dawkę?

Nie - chciałem go poprosić tylko żeby mi wypisał receptę do czasu wizyty na NFZ. Dawkę mam 50.

Chyba zrobię tak jak pisał elfrid, bo też już o tym myślałem. Jutro wezmę połówkę, bo przed chwilą odkryłem, że mi jeszcze została z początku brania, jak jeszcze dzieliłem tabletki. A w poniedziałek pójdę do rodzinnego, mam nadzieję, że już moja lekarka będzie - nie powinna robić problemów i raczej mi przepisze. A jak się nie uda, to poczekam aż psychol wróci z urlopu ;)

przez Vizir 27 lip 2014, 17:48
Chada napisał(a):UWAGA!!! Zostało mi kilka opakować Asentry 50mg po leczeniu.Gdyby kogoś interesowało to pisać na priv.

A daj linka, a skąd tak tanio, a prosze o PW, a w której to aptece ?

przez LuckyLuk 27 lip 2014, 21:03
Chada napisał(a):UWAGA!!! Zostało mi kilka opakować Asentry 50mg po leczeniu.Gdyby kogoś interesowało to pisać na priv.

Jak mi jutro nie wyjdzie z rodzinnym, to ewentualnie się odezwę :D

przez depresja24h 27 lip 2014, 21:03
leki się rozkręcają i to konkretnie

ale mi dobrze:)
nareszcie!

Sortuj wg