SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez bei 24 lip 2014, 21:20
renee.madison napisał(a):natuf, jeśli czujesz lęk przed braniem leków to znaczy, że potrzebujesz większej dawki.

Poważnie? :mrgreen:
Ja w sumie ostatnio się nie bałam, ale jak przeczytałam o o tym mózgu to sama nie wiem.
Chyba nie chcę wiedzieć co robi, czasami lepiej nie przesadzać z nadmiarem informacji :mrgreen: .

Wziełam sobie dzisiaj pierwsza tabletkę Sertagenu. Jest chyba mniejsza niż Zotral :P .
No i oczywiście starałam się siebie przekonać, że to to samo co Zotral, ze nic mi nie będzie :blabla: ..., ale i tak trochę ją "poczułam". Takie dziwne uczucie w głowie :roll: .
Ale dość szybko je zwalczyłam i w sumie zapomniałam o nim ;) .
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez natuf 24 lip 2014, 21:39
Tego wszystkiego oczytałam się w temacie 'odradzam branie wszystkich leków p.depresyjnych', że długo brane leki anty powodują zmiany w mózgu których już nie da się czasami cofnąć. Schizuje, jak to zwykle ja :( I nie wiem czy mam brać, czy odstawiać, czy co robić... Co prawda opadły mi troche emocje i wygasłam, łapie zawiechy, ale to raczej źle dobrany lek

przez bei 24 lip 2014, 21:49
natuf, no a lekarz co na to, bo chyba masz lekarza ;).
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez natuf 24 lip 2014, 22:11
Lekarz dopiero w sierpniu :) Od miesiąca nie biorę nic i raczej nie wrócę do leków :P

przez bei 24 lip 2014, 23:26
natuf napisał(a):Hej, to znowu ja. Boje się brać leków psychotropowych (Ja mam przepisany Setaloft 200 mg) ponieważ oczytałam się na tutejszym forum co one robią z mózgiem i że to już nieodwracalne. Pomóżcie, co mam myśleć na ten temat? Ja biorę go już 4 miesiące a strasznie mnie zamulił, przez jakiś okres nie odczuwałam żadnych emocji, boje się, że nadal tak będzie. Co robić :( Namieszało mi to wszystko w głowie

natuf, po pierwsze tutaj piszesz że bierzesz :P

natuf napisał(a):Tego wszystkiego oczytałam się w temacie 'odradzam branie wszystkich leków p.depresyjnych', że długo brane leki anty powodują zmiany w mózgu których już nie da się czasami cofnąć. Schizuje, jak to zwykle ja :( I nie wiem czy mam brać, czy odstawiać, czy co robić... Co prawda opadły mi troche emocje i wygasłam, łapie zawiechy, ale to raczej źle dobrany lek

Tutaj się zastanawiasz... :P

natuf napisał(a):Lekarz dopiero w sierpniu :) Od miesiąca nie biorę nic i raczej nie wrócę do leków

A tutaj nagle nie bierzesz i nawet wiesz co raczej zrobisz (nie zrobisz) :P .

Skoro nie bierzesz leków i dobrze Ci z tym to w czym jest problem? Jeśli źle to dlaczego przestałeś brać (poza tym że się oczytałeś ;)) ?
Lekarz nie kazał Ci się skontaktować w razie wątpliwości, bo to trochę dziwne... że on jest przekonany, że Ty bierzesz te leki, w dodatku w tak wysokiej dawce a Ty je odstawiłeś?
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez uzytkownik 25 lip 2014, 07:54
Dobra, zaczynam drugie podejście do serty. 12.5 mg poszło przed chwilą. Mam nadzieję, że bez jazd i na spokojnie uda mi się to włączyć.

-- 25 lip 2014, 07:08 --

Dobra, widzę, że takie dawkowanie startowe jest w porządku - http://www.psych.med.umich.edu/anxiety/treatment.asp

Medications:

Most common - Sertraline (Zoloft) and paroxetine (Paxil) and citalopram (Celexa). These allow a low starting dose (12.5mg of Zoloft, 5mg of Paxil or Celexa) and slow titration (anxiety patients are very vulnerable to initial activation and worsening of symptoms).
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez bei 25 lip 2014, 10:14
Dlaczego Sertagen tak szybko się rozpuszcza? Jeszcze nie zdążę go przełkną, a on już się rozpuszcza pozostawiając w jamie ustnej taki dziwny posmak.
Z Zotralem miałam tak tylko raz jak wrzuciłam go do szklanki, która nie była do końca sucha, wtedy też czułam ten smak.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez uzytkownik 25 lip 2014, 14:19
Dobra, trochę czasu minęło (6 godzin). Bardzo nieprzyjemne pobudzenie, mega potliwość, 0 apetytu. O spaniu mogę dzisiaj zapomnieć. I to tak niewielka dawka, 12.5mg na start.
Biuro zamknąłem w połowie dnia. Obawiam się, że tydzień, dwa mam z głowy.
Pytanie. Czy wcześniejsze branie innych antydepresantów może w jakiś sposób przyspieszyć bądź wydłużyć okres adaptacji leku/mózgu do "nowego rozwiązania"?
Mianserynę brałem w 60 mg, też w jakiś tam sposób działa na SERT. Jest możliwość, że zadziała w innym terminie niż u osoby, która pierwszy raz wcina SSRI?

PS To moje drugie podejście do serty. Wcześniej spróbowałem od 50 mg. Jeszcze gorzej było. A jeszcze wcześniej citalopram - podobnie, ale trochę inaczej.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez natuf 25 lip 2014, 15:24
bei, aj, bo ja tak nieskładnie piszę. Brałam przez niecałe 4 miesiące Setaloft, najpierw w dawce 50mg, później ciągle w górę i w górę. Aż teraz doszło do 200 mg. Dobrze, że nie brałam długo aż tak wysokiej dawki... Od miesiąca nie biorę nic, ale zastanawiam się czy zacząć czy nie.

Jestem taka zła, ponieważ mój łaskawy psychiatra na moją zwykłą nerwicę, ładował we mnie aż 200 mg tego leku, a moim rodzicom mówił że można nawet do 600!!! Ciągle mi ją zwiększał, mimo iż mówiłam, że jest dobrze i pomaga taka dawka (wtedy to było 100mg). Dopiero dzisiaj się ocknęłam i przeczytałam ulotkę (czego kazał nie robić) że maksymalna dawka tego leku to 200mg. I co ja mam teraz myśleć? Po co zwiększał dawkę, skoro mi ona pomagała? :why:

-- 25 lip 2014, 15:25 --

Poza tym, jestem dziewczyną :D

przez Kalebx3 25 lip 2014, 15:28
Po co zwiększał dawkę, skoro mi ona pomagała?

-- 25 lip 2014, 15:25 --

Poza tym, jestem dziewczyną

może chciał Cię doprowadzić do nieprzytomności a potem wykorzystać.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez natuf 25 lip 2014, 16:29
kalebx3 dla mnie to powazna sprawa, wiec jesli nie masz nic madrego do napisania - po prostu tego nie rob.

przez Tańczący z lękami 25 lip 2014, 17:03
natuf, nie gniewaj się na Kalebx3. On po prostu chciał Ci dać do zrozumienia, że skoro lekarz ładował w Ciebie...aż 200mg sertraliny to znaczy, że jesteś po prostu bardzo atrakcyjną kobietą. Dla mnie to logiczne :P Jeśli jednak Ci się ten lekarz nie podoba to może go zmień na innego, który zmniejszy dawkę. ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez natuf 25 lip 2014, 17:39
Hah, słuchajcie, dzwoniłam do niego i wiecie co usłyszałam? Że to minimalna dawka, dopasowana do mojego schorzenia i że można ją podawać w większych... I że nie warto czytać ulotek, bo to co jest tam napisane nie do końca się zgadza. Że mam nie wymyślać i brać tyle, ile kazał. :shock:

przez Kalebx3 25 lip 2014, 17:44
Tańczący z lękami dzięki.
Natuf , co jak co , ale i dla mnie depresja i leczenie to poważna sprawa . Jakby we mnie lekarz ładował powiedzmy 80 mg paroksetyny to bym się go zapytał czy można to ładowac do nosa , bo czytałem gdzieś ,że lepiej wtedy się wchlania ( po co niszczyć wątrobę )? .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg