SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Chada 23 lip 2014, 18:36
elfrid napisał(a):
Chada napisał(a):
elfrid napisał(a):[quote= Przy zmniejszonej potrzebie snu taki stan w końcu się wyczerpie i prędzej czy później przyjdzie dół, prawdziwa depresja, pomimo brania antydepresanta.

Heh niestety u mnie to nastąpiło nie wiem skąd to Elfrid znasz ale miałem to samo co opsiałeś na 100 sertry nie musiałem spać bo nei chciało mi się byłem wyjebany z kapci przez kilka miechów po czym dzień z dniem coraz gorsze samopoczucie i pomimo brania nawet więcej tej sertry nic to nie dało i wróciła deprecha mimo brania sertraliny.Brałem ze stabilizatorów wtedy tylko lamo to coś co napisałes oznacza że to Chad? :shock:

Z autopsji. Nie wiem co to oznacza, bo leczenie i diagnozowanie w psychiatrii to niestety błądzenie po omacku. Niezależnie od diagnozy jak takie akcje powtarzają się na kilku LPD, to trzeba zmniejszyć dawkę albo i tak dołożyć stabilizator bo zrobiłoby się jakieś błędne koło: depresja-wprowadzenie LPD-stan wzmożonej aktywności-nawrót depresji pomimo brania LPD-zmiana LPD-górka... i tak w kółko.

u mnie coś ala: depresja-antydepresanty-hipomania-depresja-antydepresanty-hipomania :D

-- 23 lip 2014, 19:02 --

Mimo tego wolę chyba te hipomanie po antydepach i cięzkie depresje niż wieczne zamulenie i tycie po stablizatorach :mrgreen: Może teraz po tym jak mnie antydepy wyjebią z kapci to odstawię i deprecha nie wróci a w tym czasie poukładam życie.Było tak że mimo czułem że antydepy mnie wypierdalają z kapci byłem pobudzony na mase,to czułem smutek i nie potrafiłem powiedzieć jak się naprawdę czuję.Wychodzi na to że teraz deprecha przejdzie i będzie odjazdowo :yeah:

Lamotrygina 150mg

przez bei 23 lip 2014, 23:04
Co myślicie o tym, że psychiatra przepisała mi teraz dwie kolejne paczki setry w dawce 100?
W sumie będę na 100 cztery miesiące, wcześniej na 50 przez miesiąc. Dobrze to robi? Czy to oznacza, że ona myśli, że ta 100 mi pomoże już tak definitywnie?
Udało mi się znaleźć tańszy zamiennik dla Zotralu- Sertagen (jest prawie 3 razy tańszy). Zamówiłam go sobie i jutro wezmę pierwsza dawkę. Facet z apteki powiedział, że bez problemu mi go da na receptę Zotralu (psychiatrze nic nie mówiłam). Mam nadzieję, że tak jak pisaliście nie odczuję różnicy między nim a Zotralem :roll: .
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez aptasia 24 lip 2014, 05:06
bei napisał(a):Co myślicie o tym, że psychiatra przepisała mi teraz dwie kolejne paczki setry w dawce 100?
W sumie będę na 100 cztery miesiące, wcześniej na 50 przez miesiąc. Dobrze to robi? Czy to oznacza, że ona myśli, że ta 100 mi pomoże już tak definitywnie?
Udało mi się znaleźć tańszy zamiennik dla Zotralu- Sertagen (jest prawie 3 razy tańszy). Zamówiłam go sobie i jutro wezmę pierwsza dawkę. Facet z apteki powiedział, że bez problemu mi go da na receptę Zotralu (psychiatrze nic nie mówiłam). Mam nadzieję, że tak jak pisaliście nie odczuję różnicy między nim a Zotralem :roll: .

bei, a z czego się leczysz? z depresji? z nerwicy?
mój lekarz też tak zrobił, raczej chodzi o to, że
a) taka dawka większości pomaga
b) wchodząc na wyższą dawkę też musisz odczekać zanim organizm się przyzwyczai (w tym okres w którym mogą lecz nie muszą wystąpić uboki) i w którym nowa dawka zacznie być odczuwalna + chce Ci dać okres w którym będziesz mogła stwierdzić czy widzisz poprawę, czy nie i czy jest optymalna -po miesiącu ciężko byłoby to stwierdzić.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bei 24 lip 2014, 06:24
dream* napisał(a):
bei napisał(a):Co myślicie o tym, że psychiatra przepisała mi teraz dwie kolejne paczki setry w dawce 100?

bei, a z czego się leczysz? z depresji? z nerwicy?
mój lekarz też tak zrobił, raczej chodzi o to, że
a) taka dawka większości pomaga
b) wchodząc na wyższą dawkę też musisz odczekać zanim organizm się przyzwyczai (w tym okres w którym mogą lecz nie muszą wystąpić uboki) i w którym nowa dawka zacznie być odczuwalna + chce Ci dać okres w którym będziesz mogła stwierdzić czy widzisz poprawę, czy nie i czy jest optymalna -po miesiącu ciężko byłoby to stwierdzić.

dream, z nerwicy natręctw, a raczej zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (psychoterapeutka stwierdziła, że to coś więcej niż nerwica natręctw :roll: ).

Czy to jak pomógł mi ten lek przez ten czas może się jeszcze zmienić? Czy może w tej dawce zrobić coś jeszcze?
Może psychiatra chciała zobaczyć jak lek zadziała w połączeniu z psychoterapią (przed wizytą u niej byłam na pierwszym spotkaniu z psychoterapeutką).
W sumie nie mogę narzekać, bo nie czuję się źle na tym leku, ale chodzi mi o objawy ... .
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez uzytkownik 24 lip 2014, 13:07
Kiedyś po jednej tabsie na start (50 mg) miałem niezłe jazdy na jakieś 72h+ (pobudzenie nie do wytrzymania, uderzenia gorąca, bezsenność). Koszmar. Teraz pytanie. Czy jeśli zacznę od 25 mg lub 12.5 mg to jest szansa, że uda mi się włączyć ten lek bez takich jazd? Czytałem, że 9mg powoduje już 50% wychwytu zwrotnego, więc co? Lepiej zacząć nawet od 3-4 mg?
Nie ma możliwości, abym wziął urlop z powodu włączania leku, a nie mogę tak się czuć jak wtedy po tej jednej tabsie.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez wisnia80 24 lip 2014, 13:11
uzytkownik napisał(a):Kiedyś po jednej tabsie na start (50 mg) miałem niezłe jazdy na jakieś 72h+ (pobudzenie nie do wytrzymania, uderzenia gorąca, bezsenność). Koszmar. Teraz pytanie. Czy jeśli zacznę od 25 mg lub 12.5 mg to jest szansa, że uda mi się włączyć ten lek bez takich jazd? Czytałem, że 9mg powoduje już 50% wychwytu zwrotnego, więc co? Lepiej zacząć nawet od 3-4 mg?
Nie ma możliwości, abym wziął urlop z powodu włączania leku, a nie mogę tak się czuć jak wtedy po tej jednej tabsie.

Zacznij od 25mg (1/2 tabletki) przez 5-7 dni. Tak lekarz mi zalecił przynajmniej.

przez Chada 24 lip 2014, 13:22
ladywind napisał(a):Mam podobnie, niektóre leki jak nie chciały zadziałać tak małe jak i duże dawki nie były skuteczne choc katowałam sie miesiacami. Poźniej wskoczyłam na inny lek i nagle poprawa choc nie przy kazdym tak miałam. Z tymi lekami to taka loteria...nigdy nie wiadomo co zadziała

Dokładnie masz rację brałem fluo ponad 3 tygodnie i choć przez chwilę nie było lepiej tylko gorzej teraz zmieniłem na esci i pscyhicznie przez pierwsze 3 dni jest lepiej niż na tym fluo przez całe jego branie więc to loteria jeden może nie zadziałać wcale a drugi od początku można poczuć poprawę.No gdyby jeszcze nie te skutki uboczne esci.Gdyby można było je zamienić na te z fluo to raj wtedy :lol:

Lamotrygina 150mg

przez Meg1985 24 lip 2014, 14:01
użytkownik, powiem Ci jak ja brałam, biorę Sertaloft dzień 7. Dziś po raz pierwszy dawka 50 mg. i nic się ze mną niepokojącego nie dzieje. Przez pierwsze 4 dni brałam 1/4 tabletki, potem przez 2 dni po 1/2 tabl. i dziś właśnie wżięłam całą czyli 50 mg. Nastrój dobry, żadnej ospałości, przymulenia, nic z tych rzeczy :)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez natuf 24 lip 2014, 19:21
Hej, to znowu ja. Boje się brać leków psychotropowych (Ja mam przepisany Setaloft 200 mg) ponieważ oczytałam się na tutejszym forum co one robią z mózgiem i że to już nieodwracalne. Pomóżcie, co mam myśleć na ten temat? Ja biorę go już 4 miesiące a strasznie mnie zamulił, przez jakiś okres nie odczuwałam żadnych emocji, boje się, że nadal tak będzie. Co robić :( Namieszało mi to wszystko w głowie

przez Lord Kapucyn 24 lip 2014, 19:35
Nie dubluj postów- boje-si-bra-lekow-t51253.html

bo wylądują one w koszu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Patryk29 24 lip 2014, 19:38
Nie bój sie antydepresantów, swoja droga masz duzo dawke moze warto ja zmienic 200 mg to duzo, na co sie leczysz??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez natuf 24 lip 2014, 19:41
Przepraszam, Dark Passenger a Ty co o tym myślisz? Bo glownie to pytanie kierowalam do Ciebie

Patryk29 na nerwice, psychiatra mi ja ciągle zwiększa

przez renee.madison 24 lip 2014, 20:31
natuf, jeśli czujesz lęk przed braniem leków to znaczy, że potrzebujesz większej dawki.
Sertralina jest bezpieczna, co niby według Ciebie robi z mózgiem? :roll:
Jak dla mnie to mogłaby nawet szkodzić, ale za nic nie wróciłabym do życia sprzed leków. Jestem na niej z przerwą już 6 lat i myślę, że z moim mózgiem jest bardzo dobrze :D
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez Patryk29 24 lip 2014, 20:36
renee.madison napisał(a):natuf, jeśli czujesz lęk przed braniem leków to znaczy, że potrzebujesz większej dawki.
Sertralina jest bezpieczna, co niby według Ciebie robi z mózgiem? :roll:
Jak dla mnie to mogłaby nawet szkodzić, ale za nic nie wróciłabym do życia sprzed leków. Jestem na niej z przerwą już 6 lat i myślę, że z moim mózgiem jest bardzo dobrze :D

Zgadzam sie z prawie wszystkim, z wyjatkiem tego zdania jeśli czujesz lęk przed braniem leków to znaczy, że potrzebujesz większej dawki. :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg